Posilňovacie stroje na brucho


Autori: Lenka Riganová, Alenka Jacková | Aktualizované: 04. 04. 2020

Tieto modely odporúčame

Posilňovací stroj na brucho AB Lifter Easy

S LED monitorom

Prístroj je vybavený praktickým monitorom s informáciami o výkone.

cena od 50 €

Lezecký trenažér inSPORTline Mesenero

Lezecký trenažér

Napodobňovanie pohybov, ako pri skutočnom lezení na skaly. 

cena od 181 €

Posilňovací stroj na brucho AB Perfect Dual

Ideál pre začiatočníkov

Tento model je vhodný najmä pre tých, ktorí začínajú s posilňovaním brucha.

cena od 90 €

Recenzie posilňovacích strojov na brucho

Hodnotenie posilňovacích strojov na brucho, v takej podobe, ako vám ho dnes prinášame, sa rodilo 22 hodín. Predchádzalo mu zdĺhavé porovnávanie, hodnotenie, ale i analyzovanie jednotlivých modelov, ktoré ponúka súčasný trh. 

Toto porovnávanie vyústilo až do výberu 5 najlepších posilňovacích strojov na brucho, ktorých recenzie vám teraz prinášame. 

KOMBO expert radí

Kombo expert Alena B. Jacková

Alenka Jacková nie je len certifikovanou osobnou fitness trénerkou II. stupňa, ale bohaté skúsenosti má i v oblasti zdravého stravovania, o čom svedčí aj jej vydaná kniha Fit apetít

Kvalitný posilňovací stroj podľa nej dobre zaberá na doladenie formy brucha, je však dôležité vybrať ten správny. 

Ako sme hodnotili

Pri hodnotení posilňovacích strojov na brucho sme sa zamerali na viacero faktorov. Našu pozornosť sme sústredili predovšetkým na účel prístroja, ponúkané funkcie, vybavenie, nosnosť, ale nezabudli sme ani na celkové prevedenie, kvalitu konštrukcie či použité materiály. Zohľadnili sme i cenu, pretože tá je pre mnohých taktiež dôležitý parameter. 

Jednotlivé modely od nás v hodnotení získali odznaky Náš tip, Top model a Cena/výkon, ktoré vám pomôžu lepšie sa rozhodnúť. 


Porovnanie hodnotených modelov

Posilňovací stroj na brucho AB Lifter Easy

#1

Lezecký trenažér inSPORTline Mesenero

#2

Lavica na brucho Body Solid Powerline

#3

Posilňovací stroj na brucho AB Perfect Dual

#4

Posilňovač brušných svalov inSPORTline AB Perfect Twist

#5

Hmotnosť

8,5 kg

19,5 kg

14 kg

5,9 kg

5,9 kg

Maximálna nosnosť

100 kg

150 kg

180 kg

120 kg

100 kg

Hodnotenie

Plusy

+ oceľová konštrukcia

+ skladnosť

+ protišmykové madlá

+ variabilita úchopov

+ 4 penové madlá

+ protišmykové nášľapy

+ oceľová konštrukcia

+ jednoduchá montáž

+ voľnosť pri pohybe


+ ľahký

+ skladný

+ protišmykové madlá

+ nízka hmotnosť

+ masážna funkcia

+ otáčavá spodná podložka

Mínusy

- potreba občasnej údržby

- vyššia hmotnosť

vyššia cena

- vyššia cena

- primárne určený pre začiatočníkov

- plastové súčiastky

Recenzia

Cena

50 €

181 €

145 €

37 €

33 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky posilňovacích strojov v overených eshopoch

Recenzie posilňovacích strojov na brucho

1. AB Lifter Easy - S praktickým LED monitorom

4 stupne obtiažnosti • nosnosť 100 kg • hmotnosť 8,5 kg • LED computer

Posilňovač brušných svalov AB Lifter Easy je modernou a efektívnou pomôckou pri odbúravaní tuku z brucha.

Aj napriek názvu s ním však precvičíte viac ako len brucho. Skvele poslúži pri posilňovaní ramien, stehien, ale aj zadku. Simuluje účinnú kombináciu cvikov doska (známy z jógy) a obľúbené sklápačky. Cvičenie na tomto stroji funguje na princípe dynamického pohybu po naklonenej rovine, kedy je cvičiaci nútený prekonávať odpor vlastného tela. Takéto cvičenie pôsobí efektívne na celé telo. 

Posilňovač si nás získal hneď viacerými funkciami. Má praktický monitor, na ktorom sa zobrazuje čas a zároveň s ním máte prehľad o dosiahnutých výsledkoch. Zobrazuje nielen čas, ale aj počet príťahov, a tiež to, koľko kalórií ste spálili. 

Konštrukcia posilňovača je vyrobená z odolného oceľového materiálu, ktorý zaisťuje výbornú stabilitu a nosnosť 100 kg. Pri dlhodobejšom používaní si však stroj vyžaduje občasnú údržbu v podobe dotiahnutia skrutiek držiacich rukoväť. 

Celkovo máte pri cvičení na výber zo štyroch úrovní obtiažnosti. Aby sa vám cvičilo čo najpohodlnejšie, nechýbajú protišmykové penové madlá, vďaka ktorým je cvičenie menej bolestivé. 

Prístroj má pomerne malé rozmery, no v prípade, že máte doma nedostatok miesta, určite oceníte jeho sklápací mechanizmus.

Vzhľadom na svoju prijateľnú cenu a univerzálne využitie si tento prístroj od nás v hodnotení vyslúžil titul Náš tip.  

Výhody

 • oceľová konštrukcia
 • skladný
 • 4 úrovne obtiažnosti
 • protišmykové madlá

Nevýhody

 • nutnosť občas dotiahnuť skrutky držiace rukoväť

Orientačná cena

50 €

Hodnotenie

2. Mesenero - Lezecký trenažér

oceľové prevedenie • nosnosť 150 kg • hmotnosť stroja 19,5 kg

Pokiaľ si doma zariaďujete posilovňu alebo hľadáte kvalitný prístroj na posilňovanie, lezecký trenažér inSPORTline Mesenero je výbornou voľbou. 

Rovnako ako prvý prístroj neslúži len na posilnenie brucha, ale rovno celého tela. Cvičenie na tomto stroji možno pokojne prirovnať k lezeniu po skale alebo umelej stene, ktoré precvičuje brušné svaly, nohy, ruky, zadok i stehná.  

Posilňovač výborne pôsobí aj na budovanie vytrvalosti, koordinácie a rýchlosti. Funguje teda ako kardioposilňovač a silový posilňovač v jednom.

Výška posilňovača je až 190 cm, ktorá stojí aj za vyššou hmotnosťou stroja, konkrétne 20 kg. Výhodou je však vysoká nosnosť až 150 kg. Bezpečnosť pri cvičení zabezpečujú protišmykové nášľapy a penové držadlá, ktoré zároveň poskytujú aj variabilitu pri cvičení.  

Trenažér má sklápaciu konštrukciu, vďaka ktorej vám odpadnú problémy pri skladovaní. 

Nevýhodou tohto prístroja, najmä v prípade, že na kúpu posilňovača neplánujete utratiť stovky eur, je jeho vyššia cena. Tá je ale odrazom jeho multifunkčného využitia. Prihliadnuc na široké možnosti využitia, pevnú konštrukciu, vysokú nosnosť a celkové prevedenie sme sa sa rozhodli udeliť lezeckému trenažéru titul Top model.

Výhody

 • protišmykové nášľapy
 • variabilita úchopov
 • 4 penové madlá
 • lezecký trenažér

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

181 €

Hodnotenie

3. Body Solid Powerline - Pre všetky typy postavy

oceľové prevedenie • nosnosť 180 kg • hmotnosť stroja 14 kg

Lavica na brucho Body Solid Powerline

Aj keď lavica na brucho Body Solid Powerline je na oko veľmi jednoduchým prístrojom, aj napriek tomu je v skutočnosti veľmi účinným zariadením. Ponúka posilnenie nielen brušných, ale aj tricepsových svalov. 

Jednoduché nastavenie umožňuje využívanie lavice všetkým osobám, bez ohľadu na ich typ postavyVýborné výsledky cvičenia zaručuje špeciálne zahnutá chrbtová podložka, ktorá cvičiacemu umožní hlboký sed.

Ak radi cvičíte s rôznymi závažiami, s týmto prístrojom si prídete na svoje. Jeho súčasťou je totiž i praktický chrómovaný nosník, ktorý slúži na zavesenie závaží. Pod pásmi sú umiestnené široké ložiská, ktoré sú zárukou voľnosti pri pohybe, bez akéhokoľvek obmedzenia. Kladka, ktorá zabezpečuje pohyb závažia na pevných pásoch dokonca výborne nahrádza i drahé posilňovacie stroje. 

Lavica na brucho je vďaka svojej výbave i celkovej funkčnosti vhodnou voľbou do všetkých domácností, ale svoje využite nájde aj po profesionálnej stránke v telocvičniach či v posilňovni. V porovnaní s ostatnými modelmi vás síce môže pri kúpe odradiť vyššia cena, ktorá je však adekvátna tomu, čo stroj ponúka. 

Výhody

 • oceľová konštrukcia
 • pre všetky typy postáv
 • jednoduchá montáž
 • voľnosť pri pohybe

Nevýhody

 • vyššia cena 

Orientačná cena

145 €

Hodnotenie

4. AB Perfect Dual - Ideál pre začiatočníkov

3 stupne záťaže • hmotnosť 5,9 kg • pre posilnenie brušných svalov

Ak túžite po peknom plochom bruchu, no v cvičení ste ešte len začiatočník, ideálnou voľbou je pre vás posilňovač brušných svalov inSPORTline AB Perfect Dual.

Už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o jednoduchší stroj, ktorý však ponúka viac, ako by sa mohlo zdať. V prvom rade slúži na posilňovanie brušných svalov, vrátane tých horných, stredných i spodných. Ďalej umožňuje i vykonávanie sklápačiek, sedov a ľahov, mostov, nožníc či rôznych kardiovaskulárnych cvikov.

Stroj poskytuje účinný odpor nútiaci pracovať svaly v oboch smeroch. Na rozdiel od klasických brušákov na podlahe, cvičenie na tomto stroji nielenže neprináša nepríjemné bolesti chrbta, ale dosiahnete aj omnoho lepšie výsledky. 

Oceľové prevedenie zaručuje veľmi dobrú stabilitu a pomerne dobrú nosnosť 120 kilogramov. Tri stupne odporu vás zakaždým posunú vpred, v snahe posilniť brucho. 

Keďže pri cvičení nie sú dôležité len konečné výsledky, ale i správna technika a v neposlednom rade i komfort, dostal tento posilňovač do výbavy mäkké čalúnené valce a protišmykové držadlá.

Stroj má nízku hmotnosť, malé rozmery a navyše i sklápaciu konštrukciu, preto je jeho skladnosť úplne bezproblémová. 

Posilňovač AB Perfect Dual je kvalitným zariadením pre začiatočníkov, pričom je jeho veľkou výhodou aj priaznivá cena. Práve tá ho totiž robí dostupným pre kohokoľvek. Vzhľadom na kvalitu, využitie a cenu získal od nás tento posilňovač titul skvelý pomer Cena/výkon.

Výhody

 • skladný a ľahký
 • 3 stupne záťaže
 • stroj pomáha správne cvičiť
 • protišmykové madlá

Nevýhody

 • primárne určený pre začiatočníkov

Orientačná cena

37 €

Hodnotenie

3 stupne záťaže • nosnosť 100 kg • hmotnosť 5,9 kg

Posilňovač brušných svalov inSPORTline AB Perfect Twist

Posledný model inSPORTline AB Perfect Twist je nielen efektívnym posilňovacím, ale i masážnym strojom.

Okrem posilňovania spočívajúceho predovšetkým v sedoch a ľahoch, má prístroj vďaka masáži, ktorú za pomoci čalúnených valcov počas cvičenia poskytuje, i relaxačné a zároveň uvoľňujúce účinky. Jeho súčasťou je aj dolná otáčavá podložka, ktorá umožňuje zapojiť do cvičenia i boky. Celkovo je tento posilňovač možné s trocha skúsenosťami a inšpiráciou využiť na širokú paletu cvikov. V závislosti od vašej potreby si môžete pri cvičení zvoliť niektorý z troch stupňov záťaže. 

Prevedenie a konštrukcia prístroja je navrhnutá tak, aby čo najviac podporovala chrbát a krčnú chrbticu a zároveň chránila pred nepríjemným preťažovaním. 

Stroj je s hmotnosťou 5,9 kg pomerne ľahkým zariadením a ponúka nosnosť 100 kg, čo je akési nepísané minimum. Aby ste pri skladovaní ušetrili čo najviac miesta, môžete ho jednoducho zložiť. 

Úplne najlepším riešením však nie sú plastové súčiastky. Tie síce plnia svoju úlohu dobre, no na mieste je otázka, ako dlho. Priaznivá cena pohybujúca sa okolo sumy 33 €, za ktorú sa tento posilňovač predáva, sa však niekde musela odraziť. 

Výhody

 • masážna funkcia
 • otáčavá spodná podložka
 • nízka hmotnosť
 • 3 stupne záťaže
 • podpora chrbátu a krčnej chrbtice

Nevýhody

 • plastové súčiastky

Orientačná cena

33 €

Hodnotenie

Ako vybrať posilňovací stroj

Stroje na cvičenie brucha

Posilňovacie stroje sú základom každej posilovne, a to bez ohľadu na to, či ide o profesionálnu alebo domácu. Ak ste rozhodnutí pre kúpu tohto zariadenia do vašej domácnosti, v prvom rade by ste mali položiť otázku, či máte pre takýto prístroj dostatok miesta, resp. aký veľký posilňovací stroj si môžete dovoliť. 

Ak už v tejto otázke máte jasno, pri výbere sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhnete stretnutiu s posilovacími strojmi podľa ich typu. 


Typy posilňovacích strojov

Posilňovacie stroja podľa typu delíme na: 

1. Posilňovacia veža

Posilňovacia veža je multifunkčným strojom, s ktorým dokážete precvičiť celé telo. Je kombináciou viacerých posilňovacích prístrojov - klady, adaptéra na posilňovanie nôh, bench-press, takže jej kúpou získate viacero prístrojov za cenu jedného. 

Posilňovacie veže majú zvyčajne nosnosť do 130 kg, resp. 150 kg.


2. Posilňovace lavice

Pri výbere posilňovacej lavice by ste sa mali riadiť účelom a zámerom, ktorý chcete dosiahnuť. Vyberať môžete z:

 • posilňovač brušných svalov - ide o jednoduchí a cenovo dostupný model pre každého,
 • multifunkčné posilňovacie lavice - na posilnenie brucha, ale i bicepsov, chrbta či stehien,
 • bench lavice - sú určené pre intenzívny tréning, na tzv. bench cvičenie.

3. Trenažéry

Aj trenažéry radíme medzi posilňovacie stroje, pretože umožňujú budovanie svalovej hmoty i budovanie fyzickej kondície. Patria sem:

 • trenažéry s precvičením celého tela - vibračné plošiny, bežecké pásy, elipticaly
 • trenažéry s precvičením nôh - steppery, rotopedy, cyklotrenažéry
 • špeciálne trenažéry

Tip od experta

"Svaly brucha alebo celkovo trupu, nazývame napríklad aj CORE (prekl. jadro).  Tieto svaly samozrejme bežne zapájame pri mnohých činnostiach a pokiaľ posilňujeme najmä s vyššími váhami, svaly trupu zapájame pri veľkom množstve cvikov. Cvičenci, ktorí používajú vyššie váhy pri komplexnejších/viackĺbových cvikoch (napríklad ako DREP, mŕtvy ťah alebo tlaky) precvičujú tým pádom brušné svaly už počas tohto cvičenia. Na doladenie formy brucha preto častokrát dobre zaberajú kvalitne posilňovacie stroje, samozrejme, v kombinácii s cvikmi vlastnou váhou, tak aby sa precvičili všetky žiadané časti svalu".


Alenka Jacková. osobná fitness trénerka


Kombík radí

Kombík radí

Ak chcete, aby vaše cvičenie bolo efektívne a prinášalo dobré výsledky, zadovážte si viac druhov posilňovacích strojov. Napríklad zvlášť na nohy a zvlášť na chrbát. Cvičenie bude pestrejšie a vy dáte zabrať väčšiemu počtu svalov.

A na čo všetko by ste ešte mali myslieť pri kúpe posilňovacieho stroja? 

 • Pri výbere posilňovacieho stroja myslite na svoje potreby. Ak chcete cvičiť napríklad iba zadok, nepotrebujete prekombinované stroje.
 • Posilňovací stroj si vyberajte aj podľa svojej výšky a váhy. Každý stroj má určenú maximálnu záťaž. Ideálne je však nechať stroju aj nejakú rezervu a zbytočne ho nepreťažovať. 
 • Pri hľadaní stroja sa pokojne riaďte aj recenziami ľudí, ktorí si už produkt zakúpili a vyskúšali ho. Môžete odhaliť skryté chyby a rozhodnúť sa pre iný, kvalitnejší stroj.
 • Posilňovací stroj si vyberajte aj podľa toho, koľko peňazí ste ochotní minúť a tiež podľa toho, aké máte možnosti, čo sa týka miesta. Ak máte maličký byť, radšej zvoľte niečo nenápadnejšie, ale účinné.
 • Rozhodujte sa aj podľa toho, ako sa prípadne dá stroj zložiť. Môžete tak ušetriť veľa miesta.
 • Veľmi dobré je, ak je posilňovací stroj zabezpečený protišmykovo. Nemôže sa tak stať, že sa pri cvičení nejako zraníte.
 • Skontrolujte si tiež, do kedy je možná reklamácia zakúpeného tovaru a nezabudnite sa tiež zoznámiť s podmienkami nákupu.

Tip od experta

"Dobrý stroj na posilňovanie brucha musí mať ideálny sklon a aj možnosť sťaženia cvičenia. Všeobecne sa však posilňovacie stroje na brucho považujú skôr za menej efektívny spôsob precvičenia brušných svalov, práve kvôli tomu, že niektoré posilňovacie stroje obmedzujú v prirodzenom pohybe a tak precvičujú len časť brušného svalu, čo nemusí byť výhodou. Posilňovací stroj by mal byť len doplnkom v celkovom tréningu svalov trupu".


Alenka Jacková. osobná fitness trénerka

Skúsenosti užívateľov

"Keď som začala cvičiť, trochu ma odrádzala rutina. Preto som sa rozhodla, že si cvičenie spestrím a zefektívnim nejakými strojmi na cvičenie. Keďže som nechcela nič nákladné a tiež, aby to bolo ľahké niekam ukryť, rozhodla som sa kúpiť si posilňovací stroj na brucho. Cvičím každý druhý deň, s produktom sa mi pracuje dobre. Taktiež som rada, že nestál tak veľa. Môžem len odporučiť."

Ema, 25 r., Martin

"Lekár mi odporučil začať cvičiť nejaké cviky na brušné svaly, tak som sa poobzeral po vhodnom posilňovacom nástroji na brucho. Vybral som si cenovo dostupný model, s ktorým som veľmi spokojný aj čo sa týka kvality. Funguje spoľahlivo. Pri výbere som sa riadil aj recenziami ľudí, ktorí si podobný stroj kúpili. Pomohlo mi to rozhodnúť sa pre ten správny."

Jaroslav, 35 r., Vrútky

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe posilňovacieho stroja na brucho

1. Prečo si kúpiť práve posilňovací stroj na brucho? 

Pokiaľ ste sa rozhodli dostať do formy váš driek, posilňovací stroj na brucho je skvelým spôsobom, ako na to. Na rozdiel od klasických brušákov šetrí váš chrbát a aj samotná efektivita cvičenia je omnoho intenzívnejšia.

2. Pre koho sú vhodné posilňovacie stroje na brucho? 

Tieto typy strojov sú určené pre všetkých, ktorí chcú začať s cvičením brucha v pohodlí domova. Pri kúpe si nezabudnite všímať, či ide o stroj učený pre začiatočníkov alebo pokročilých. 

3. Sú posilňovacie stroje na brucho určené len na posilňovanie brucha? 

Aj keď by sa na prvý pohľad, aj vďaka názvu prístroja mohlo zdať, že ide o stroje výlučne a primárne určené na posilňovanie brucha, nie je to tak. Stačí trocha kreativity a skúseností a na takomto stroji výborne precvičíte všetky druhy svalstva. 

4. Ktorý posilňovací stroj na brucho je najlepší? 

Iba jeden konkrétny najlepší posilňovací stroj nejestvuje. Pre každého môže byť totiž vhodné iné zariadenie. Závisí od toho, ako chcete cvičiť, čo všetko chcete precvičovať, ale napríklad aj od typu vašej postavy. 

5. Ako správne cvičiť na posilňovacom stroji na brucho? 

Pokiaľ máte s cvičením na posilňovacom stroji na brucho už skúsenosti z posilovne, môžete sa smelo pustiť do cvičenia tak, ako ste na to zvyknutí. V prípade, že ste začiatočník, odporúčame vám vopred sa poradiť s odborníkom a inšpirovať sa môžete aj množstvom videí, ktoré nájdete na internete. 

Tip na záver

Našli ste medzi testovanými modelmi ten svoj? Ak áno, pozrite si aj pár inšpirácií, ako začať s cvičením.


Ako hodnotíme

Ak uvažujete nad posilňovacím strojom, určite odporúčame prečítať:

Použité zdroje:

Pridajte vašu recenziu

avatar