Povinné zmluvné poistenie auta: ako funguje, ako si ho dohodnúť online

Povinné zmluvné poistenie auta je veľmi dôležitá súčasť vášho pohodlia a každej jednej cesty na vozovke. Chráni vás v prípade vzniku škodovej udalosti a pomáha s vyrovnaním následkov, ktoré po tejto nepríjemnej udalosti prichádzajú. Avšak na to, aby ste mohli z výhod tohto krytia v prípade potreby čerpať, je nutné si ho dobre vybrať. Online je to oveľa efektívnejšie, pretože si šetríte nielen peniaze, ale aj rovnako vzácny čas.

Výhod výberu povinného zmluvného poistenia cez počítač alebo smartfón je naozaj veľa. Obrovská úspora, ale aj efektívnejší postup, možnosť výberu viacerých výhodných riešení, ktoré vám poisťovňa navrhuje jednoduchým „kliknutím“ myši, rovnako aj nepretržitá dostupnosť a mnohé iné služby pre tých, ktorí sa rozhodnú uzatvoriť PZP touto cestou. 

Pokračujte v čítaní a zistite spolu s nami, čo to vlastne online PZP je, ako funguje, a ako si ho vybrať a uzatvoriť rýchlo a bez akýchkoľvek zbytočných starostí.

PZP

Zdroj obrázka: Jakub Krechowicz/Shutterstock.com

Ako výber povinného zmluvného poistenia auta online funguje?

V prípade výberu najlepšieho povinného zmluvného poistenia auta online vám webový porovnávač MojePZP umožní rýchlo a ľahko porovnať ceny viacerých poisťovní. Viac menej ide o pomoc pri vyhľadávaní toho najlepšieho poistného krytia pre vás a vaše vozidlo.

Takéto moderné online porovnávače majú vo všeobecnosti veľmi jednoduchý a intuitívny mechanizmus ovládania. Stačí vyplniť niektoré osobné údaje, údaje o aute, ktoré chcete poistiť (značku, model, vek vozidla) a zadáte svoju triedu zásluh, aby ste si prezreli odhady poisťovní rôznych spoločností, z ktorých možno urobiť zmluvné a ekonomické porovnanie.

PZP kalkulačka vám to spočíta

Ďalším obľúbeným a doplnkovým nástrojom na online porovnávanie cien auto poistení je inteligentná PZP kalkulačka. Rovnako ako pri klasickom online porovnávaní tých najlepších PZP poistení, aj v prípade kalkulačky je obsluha veľmi jednoduchá. 

Bez komplikovanej registrácie, na jednom mieste a väčšinou z pohodlia svojho domova, vám to moderná PZP kalkulačka spočíta. Po zadaní (pre PZP poistenie dôležitých údajov) vám kalkulačka v priebehu niekoľkých sekúnd zobrazí najlepšie ponuky dostupné vo vašom okolí.

PZP

Zdroj obrázka: mojo cp/Shutterstock.com

Koľko môžete s online PZP ušetriť?

Výhodnejšia cena je prvým dôvodom, prečo majitelia vozidiel online výber povinného zmluvného poistenia auta uprednostňujú pred tým klasickým. Cenová efektívnosť online riešenia je nepopierateľná. 

Náklady na sprostredkovanie poistenia sú v prípade online systémov oveľa nižšie. Ušetríte tiež na ceste do pobočky, pretože s online porovnávačom ich môžete navštíviť naraz a všetky v pohodlí domova či práce.

Samozrejme, samotné sumy poistenia závisia od viacerých faktorov. Váš vek, vek a hodnota vozidla, nehodovosť a región môžu výšku poistky výrazne ovplyvniť. Všetko je potrebné dobre preštudovať a pokiaľ chcete nejakú službu navyše, treba rátať s ďalším navýšením.

Mnohé uvedené ceny sa často týkajú aj najlepších podmienok s veľmi nízkym rizikovým profilom. To znamená, že možné poistné krytie vás nemusí dostatočne chrániť. Každý z nás je predsa individuálny a rovnako tak treba pristupovať aj výberu najlepších podmienok. Ponuky je potrebné dôkladne skontrolovať a prispôsobiť ich aktuálnej situácii. 

Ktoré online PZP poistene je najlepšie?

Najlepšie online poistenie nemusí byť nevyhnutne najlacnejšie. Práve naopak: spoliehať sa len na cenu poistky nemusí byť tá najvhodnejšia voľba. Najlepšie poistenie auta namiesto toho, ktoré stojí najmenej, je to, ktoré používateľovi ponúka kompletné podmienky krytia, ktoré najlepšie zodpovedajú jeho potrebám.

Ani pri staršom modeli sa neodporúča tiež spoliehať iba na základné krytie a vybrať si to, ktoré vás a vaše vozidlo chráni pred krádežou, vandalizmom a živelnými pohromami. Logicky môžu tieto služby výslednú sumu poistky zvýšiť. Umením preto ostáva, ako si vybrať kompletné krytie so všetkým čo potrebujete za minimálny poplatok.

PZP

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Ako si vybrať najlepšie PZP a ušetriť?

Aby ste pri hľadaní vhodného krytia v prípade vzniku škodovej udalosti ušetrili, je nutné byť v obraze a oboznámiť sa so všetkými možnosťami. Výborným spôsobom, ako na povinnom zmluvnom poistení auta ušetriť sú preto spomínané online porovnávače, kde vidíte všetky ponuky v detailnom prehľade a na pár klikov. 

Pri výbere online poistenia auta je tiež vhodné, aby užívateľ využil služby a doložky, ktoré spotrebiteľovi pomáhajú obmedziť výšku poistnej zmluvy na auto. Ide o podmienky, ktoré je potrebné pred podpisom zmluvy dôkladne vyhodnotiť, pretože v niektorých prípadoch môžu upraviť pokrytie, možnosť slobodného výberu a súkromie používateľa.

Dobre si teda všetky ponuky na MojePZP.sk preštudujte a s pomocou kalkulačky vypočítajte, koľko môžete ušetriť a pritom byť chránený tým najlepším PZP poistením auta.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.