Najlepšie prípravky na bielenie zubov - Recenzie a skúsenosti


Žiarivo biely úsmev je bez pochýb neodolateľným doplnkom každej tváre. Nie všetci však máme to šťastie pýšiť sa ním. V snahe získať biele zuby preto často siahame po prípravkoch, ktoré sľubujú snehovo biely úsmev už za krátky čas. Aký je ale ich reálny účinok?

Najpredávanejšie prípravky na bielenie zubov


Recenzie prípravkov na bielenie zubov

Keďže sme aj my boli zvedaví, ako tieto prípravky fungujú, rozhodli sme sa otestovať 5 najpredávanejších produktov na biele zubov. Pozrite sa, ako naše testovanie dopadlo. 

CURAPROX Black is White zubná pasta + CS 5460

Zubná pasta Curaprox Black is White predstavuje revolúciu v bielení zubov. Ide o unikátny prípravok, ktorý zuby nielen šetrne vybieli, ale zároveň chráni aj zubnú sklovinu.

Za najúčinnejšiu látku tejto zubnej pasty možno pokojne označiť aktívne uhlie, ktoré paste dodáva špecifickú čiernu farbu. Uhlie účinne absorbuje látky, ktoré spôsobujú neželané sfarbenie zubov, a to všetko s ohľadom a šetrnosťou k sklovine. Zloženie pasty obsahuje aj hydroxyapatit, ktorý zuby chráni a vytvrdzuje, a navyše im dodáva aj lesk. 

Súčasťou pasty sú tiež enzýmy podporujúce prirodzenú antibakteriálnu funkciu slín, ktorá zuby chráni pred povlakom. Fluoridy zas bránia vzniku zubného kazu. Táto zubná pasta je teda viac ako len obyčajná bieliaca pasta. Spoľahlivo sa postará aj o zdravie vašej ústnej dutiny. 

Pasta je vhodná aj na dlhodobe používanie, počas každého dňa, čo považujeme za veľké plus. Rovnako spokojní sme boli aj so samotnými účinkami. Pastu sme používali pravidelne, dvakrát denne, a prvé výsledky sa dostavili už po pár dňoch a boli naozaj intenzívne. Na to, aby ste sa z týchto výsledkov mohli tešiť čo najdlhšie, odporúčame používať pastu pravidelne a dlhodobo. 

Aké sú skúsenosti ľudí?

"Najlepšia zubná pasta akú som kedy použila. Zuby dokonale vybieli." Valéria, Pilulka.sk

“Dokonalá zubná pasta! Príliš neštípe, je chutná a výborne bieli zuby pri každodennom používaní. Je úžasná! Kupujte a neváhajtre.” Dominika, Pilulka.sk

Výhody

 • smile-o
  šetrné a účinné bielenie
 • smile-o
  chráni zubnú sklovinu
 • smile-o
  obsahuje aktívne uhlie
 • smile-o
  vhodná na pravidelné používanie
 • smile-o
  súčasťou balenia aj kvalitná zubná kefka

Nevýhody

 • frown-o
  bez zistených nedostatkov

Naše hodnotenie

Orientačná cena

22€

White Look bieliaci systém na zuby

Bieliaci systém White Look je poloprofesionálny systém pre domáce využitie, ktorý bol navrhnutí stomatológmi. Jeho používanie sľubuje účinné a rýchle vybielenie zubov. A aká je skutočnosť? 

Tento systém nás zaujal krátkym trvaním celej kúry - konkrétne 10 dní. Aj samotná aplikácia je pomerne krátka a trvá 20 minút, aj keď treba povedať, že bez prečítania priloženého príbalového letáka by ste ju pravdepodobne nezvládli. Výsledok však stojí za to. Po skončení 10 dňovej kúry sme mali biele zuby, svetlejšie až o 7 stupňov.

Používanie rôznych bieliacich produktov si neraz vypýta daň v podobe zvýšenej citlivosti zubov. To však neplatí pri tomto prípravku. Počas jeho používania sme nepocítili žiadne vedľajšie účinky, teda možno o ňom povedať, že naše očakávania rozhodne splnil. 

Ako mínus však môže byť vnímaný aj fakt, že ide o produkt, ktorý v porovnaní s ostatnými bieliacimi pastami zuby nečistí, iba bieli, teda žiadnu pridanú hodnotu nečakajte. Taktiež sa vám nemusí pozdávať i samotná cena, ktorá je v porovnaní s bieliacimi pastami vyššia. 

Aké sú skúsenosti ľudí?

“V pohodičke produkt, vyskúšal som a nebudem kritizovať, keďže mi trochu vybielil zuby. Nech ľudia vyskúšajú. Podľa mňa u každého sú výsledky iné, niekomu nevybieli, niekomu vybieli trochu a niekomu poriadne. Som za to, aby ľudia sami vyskúšali a budú sa vedieť vyjadriť k tomuto produktu.” Kamil, Heureka.sk

“Myslím si, že je tento produkt dobrý a hlavne pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť investovať veľa peňazí do bielenia. Mne osobne vybielil zuby a chcem po čase kúru aj opakovať.” Nikola, Heureka.sk

Výhody

 • smile-o
  systém navrhnutí profesionálmi
 • smile-o
  krátke trvanie kúry
 • smile-o
  zuby svetlejšie až o 7 stupňov
 • smile-o
  žiadne vedľajšie účinky

Nevýhody

 • frown-o
  zložitejšie použitie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

23€

Bieliaca pasta MEDIBLANC Whitening

Zubná pasta MEDIBLANC Whitening je viac ako len obyčajná bieliaca pasta. Okrem toho, že zuby bieli, zbavuje ich aj nečistôt a usadenín, a dodá vašim ústam dlhodobý svieži dych. 

Táto zubná pasta predstavuje účinnú kombináciu výnimočných procesov, ale i kvalitného zloženia, a vy si tak môžete užívať pocit dokonale čistých zubov. Jej funkčnosť spočíva v troch frázach: 

1. Zvlhčenie - vďaka nemu dochádza k zefektívneniu procesu čistenia a účinné látky sa dostanú aj na ťažko dostupné miesta.

2. Účinok a starostlivosť - o dokonalý účinok tejto pasty sa starajú dentálne mikronizované siliky, ktoré sú voči zubnej sklovine veľmi šetrné. Zuby tak budú vybielené bez nepríjemného poškodenia.

3. Svieži dych - väčšina pást poskytuje po vyčistení len krátkodobý pocit sviežosti. Tento prípravok však obsahuje enkapsuláty, ktoré sa uvoľňujú postupne, počas celého procesu čistenia. 

Pri testovaní pasty sme prvé účinky pozorovali približne po dvoch týždňoch používania a musíme podotknúť, že neboli veľmi intenzívne, s postupom času sa však zväčšovali. Táto zubná pasta tak pre vás nie je úplne najvhodnejšia v prípade, že patríte k tým menej trpezlivým ľudom. Pokiaľ jej ale dáte čas, výsledky sa dostavia. 

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Pravidelne si túto pastu objednávam. Je výborná. Som spokojná.” Mirka, Notino.sk

“Veľmi som spokojná s touto pastou, už objednávam asi 3.krát. Super čistí zuby, už som postrehla aj bieliaci účinok.” Zus, Notino.sk

Výhody

 • smile-o
  svieži dych
 • smile-o
  dôkladné vyčistenie
 • smile-o
  preniknutie aj na ťažko dostupné miesta
 • smile-o
  šetrná k ústnej dutine
 • smile-o
  nepoškodzuje zubnú sklovinu

Nevýhody

 • frown-o
  pomalší nástup účinkov

Naše hodnotenie

Orientačná cena

11€

EVA BIELIACI ZUBNÝ PÚDER FLUOR plv dnt 30 g

Ďalším nami otestovaným prípravkom na bielenie zubov je bieliaci púder Eva fluor. A ako fungoval?

Púder bol navrhnutý s cieľom prinavrátiť zubom prirodzený zdravý odtieň, ochrániť ďasná a vyzbrojiť vás sviežim dychom. V jeho zložení nájdete prírodné silice, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie ďasien. Odstraňuje i škodlivé baktérie, pričom sa nemusíte obávať ani jeho nepríjemnej chuti. Okrem prírodných látkach v zložení púdru nechýba aktívny kyslík, ktorý odstraňuje baktérie, ale i usadeniny. O bielosť zubov sa stará morská soľ. 

Prípravok obsahuje i malé množstvo peroxidu, avšak nie je potrebné obávať sa zvýšenej citlivosti vašich zubov. Tá je pri používaní tohto produktu zaznamenaná naozaj len ojedinele. 

Bieliaci púder Eva fluor nás zaujal nízkou cenou, kvôli ktorej sme si neboli istí, čo od neho môžeme očakávať. Výsledkom bielenia sme však boli milo prekvapení. Zuby boli o niečo belšie a žiarivejšie už po pár dňoch. Musíme však podotknúť aj to, že dlhodobejším používaním sme nedosiahli intenzívnejšie účinky, iba udržiavali už tie dosiahnuté.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Klasickú zubnú pastu už nepoužívam. Tento produkt mi plne vyhovuje. Úžasné vyčistí zuby, má bieliaci efekt. Cca 10-12 hodín sa na zuboch netvorí povlak.” Gita, Heureka.sk

“Používam krátko, zmenu zatiaľ nevidím.” Anonym, Heureka.sk

Výhody

 • smile-o
  prirodzené bielenie
 • smile-o
  účinné čistenie
 • smile-o
  pocit sviežeho dychu
 • smile-o
  nízka cena

Nevýhody

 • frown-o
  obsah peroxidu

Naše hodnotenie

Orientačná cena

4€

Bieliaca pasta SPLAT SPECIAL BLACKWOOD

Zubná pasta SPLAT SPECIAL BLACKWOOD je ďalšia z radu prípravkov, ktoré prekvapia svojim netradičným čiernym sfarbením, a to aj napriek tomu, že slúžia na vybielenie zubov. 

Ako plus vnímame, že táto zubná pasta neobsahuje fluorid a slúži aj na zachovanie pH rovnováhy v ústnej dutine. Jej základ tvorí kombinácia unikátnych aktívnych látok, ktoré odstraňujú nepríjemný zubný povlak a zároveň pomáhajú predchádzať jeho opätovnej tvorbe. O čierne sfarbenie pasty sa stará aktívne uhlie, ktoré poskytuje výnimočné bieliace účinky a taktiež pohlcuje aj neželaný zápach. 

Zaujímavou vychytávkou, ktorá robí túto pastu jedinečnou je extrakt z jalovcových bobúľ. Ten paste dodáva jemne pikantnú chuť, má antibakteriálny účinok a pozitívne vplýva aj na zdravie ďasien i celej ústnej dutiny.

Zubná pasta má naozaj silný bieliaci účinok. Pokiaľ sa však z toho účinku chcete tešiť čo najdlhšie, je potrebné jej pravidelné používanie. V opačnom prípade daný efekt bielych zubov rýchlo pominie.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Pomohlo." Ľudmila, Heureka.sk

Výhody

 • smile-o
  bez obsahu fluoridu
 • smile-o
  zachováva pH rovnováhu v ústnej dutine
 • smile-o
  odstraňuje zubný povlak
 • smile-o
  obsahuje aktívne uhlie
 • smile-o
  pohlcuje nepríjemný zápach

Nevýhody

 • frown-o
  jemne pikantná chuť, ktorá nemusí vyhovovať každému

Naše hodnotenie

Orientačná cena

 8€


Ako si udržať biele zuby čo najdlhšie? 

Ako sa starať o zuby

Ak sa vám už podarí získať vytúžený biely úsmev, udržať si ho nemusí byť vôbec jednoduché. Na zuby totiž vplýva naša životospráva, ale aj každodenné vonkajšie vplyvy. A čo teda robiť, aby ste sa mohli z bieleho úsmevu tešiť čo najdlhšie?


Udržujte biely efekt

Len jednorázové vybielenie pomocou špeciálneho systému či gélu nestačí. Ak si už raz zuby vybielite, je naozaj dôležité udržiavať ich biely efekt používaním prípravkov na to určených, napríklad zubnej pasty či púdru.


Obmedzenie tekutín s farbiacim účinkom

To, že aj tekutiny vplývajú na farbu našich zubov ste už určite neraz počuli. Žiaľ, nejde len o mýtus. Nápoje ako káva, malinovka, čaj či víno pri pravidelnej konzumácii farbia vaše zuby. Pokiaľ ich nedokážete úplne vysadiť, odporúčame aspoň ich obmedzenie.


Obmedzenie fajčenia

Škodlivé účinky fajčenia sú známe všetkým. Treba však podotknúť, že nejde len o negatívne vplyvy na naše pľúca či pleť, ale aj na zuby. Čím viac fajčíte, tým žltejšie zuby môžete očakávať. Pokiaľ sa obľúbenej cigarety neviete vzdať, aj v tomto prípade sa odporúča aspoň obmedzenie fajčenia.

 

Pravidelné umývanie

Čistiť, čistiť a čistiť. Naďalej platí, že zuby by ste si mali umývať minimálne dvakrát denne a nemali by ste zabúdať aj na používanie ústnej vody.

Potraviny prospešné pre zuby

O negatívnych vplyvoch vybraných tekutín na vzhľad zubov sme už písali. Vedeli ste však, že existujú i potraviny, ktoré vám na ceste za vysnívaným bielym úsmevom pomôžu? 


Mrkva

Jednou z týchto potravín je aj mrkva. V surovom stave podporuje žuvanie a následne tvorbu slín, vďaka čomu v ústach dochádza k neutralizácii kyselín a enzýmov, ktoré ohrozujú sklovinu. Ak si však budete pravidelne pochutnávať na zdravej mrkve, predídete tomu.


Jahody

Aj keď by to kvôli ich sfarbeniu málokto povedal, jahody naozaj pomáhajú bieliť zuby. Obsahujú totiž kyselinu askorbovú, ktorá má rozjasňujúci účinok. Zrniečka jahôd sa okrem šetrného bielenia starajú aj o prirodzenú fluoridáciu. Podobné účinky ako jahody majú napríklad aj jablká či citróny.


Špenát

Aj špenát môže byť pri bielení zubov skvelým pomocníkom. Neutralizuje kyseliny a zubom dodáva potrebné látky, ako draslík, fosfor či železo.


Syr

Dennodenne vplývajú na naše zuby kyseliny, ktoré postupne rozožierajú zubnú sklovinu. Ochrániť ich môžete vápnikom či fosforom, ktoré sa v bohatom počte vyskytujú v syroch.


Losos

Losos je naozaj zdravou potravinou, ktorá zubom dodáva minerály, vitamíny, vápnik i dôležitý jód.

Majte na pamäti, že len jednorázové vybielenie s najväčšou pravdepodobnosťou nebude stačiť. O zuby je potrebné starať sa pravidelne nielen zvonku, ale k bielemu odtieňu im môžete dopomôcť aj konzumáciou vhodných potravín. 


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

pilulka.sk logo
drmax.sk logo
lieky24.sk logo
prezdravie logo

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok