Najlepšie prípravky na bielenie zubov - Recenzie a skúsenosti


Autor: Lenka Riganová | 10. 02. 2020

Tieto prípravky na bielenie zubov odporúčame

Bieliaci systém na zuby Biela Perla

Systém na bielenie zubov

Bieliaci systém obsahujúci bieliaci gél, aktivátor a špeciálne aplikátory.

od 17 €

CURAPROX Black is White zubná pasta + CS 5460

Chráni i zubnú sklovinu

Prípravok, ktorý zuby nielen šetrne vybieli, ale zároveň chráni aj zubnú sklovinu.

od 19 €

Hello Coco bieliaci prášok

Bieliaci prášok s mätou

Unikátny bieliaci prášok na zuby s príchuťou mäty, pre žiarivý a svieži úsmev.

od 14 €

Recenzie prípravkov na bielenie zubov

Žiarivo biely úsmev je bez pochýb neodolateľným doplnkom každej tváre. Nie všetci však máme to šťastie pýšiť sa ním. V snahe získať biele zuby preto často siahame po prípravkoch, ktoré sľubujú snehovobiely úsmev už za krátky čas. Aký je ale ich reálny účinok?

Hodnoteniu prípravkov na bielenie zubov sme sa u nás v KOMBE venovali 14 hodín. Hľadali sme, analyzovali, porovnávali a dnes vám prinášame zistené výsledky.

Ako sme hodnotili

Jednotlivé prípravky sme do nášho testu vyberali predovšetkým na základe reálnych skúseností používateľov. Ďalej sme tiež vychádzali i zo zloženia, spôsobu použitia, veľkosti balenia či ceny. Prípravok, ktorý v našom hodnotení obstál najlepšie a odporúčame ho, získal od nás odznak Náš tip.


Porovnanie prípravkov na bielenie zubov

Bieliaci systém na zuby Biela Perla

#1

CURAPROX Black is White zubná pasta + CS 5460

#2

Hello Coco bieliaci prášok

#3

Zubná pasta Elmex Intensive Cleaning

#4

Bieliaca pasta SPLAT SPECIAL BLACKWOOD

#5

EVA BIELIACI ZUBNÝ PÚDER FLUOR plv dnt 30 g

#6

Balenie

gél 75 ml, aktiv. 8 ml

90 ml

30 g

50 ml

75 ml

30 g

Hodnotenie

Plusy

+ prvé výsledky už po 5 dňoch

+ jednoduché použitie

klinicky testované

+ šetrné a účinné bielenie

+ chráni sklovinu

obsahuje aktívne uhlie

+ svieži dych

+ dôkladné vyčistenie

nepoškodzuje zubnú sklovinu


+ bez chemických zosvetľovačov

+ leští a vyhladzuje

obnova prirodzenej belosti zubov

+ bez obsahu fluoridu

+ zachováva pH

obsahuje aktívne uhlie

+ viditeľné bieliace účinky

+ účinné čistenie

nízka cena


Mínusy

- nezistené


- vyššia cena


- pomalší nástup účinkov

- nie je určená na každý deň

pikantná chuť


- obsah peroxidu

-  citlivé ďasná

Cena

17 €

19 €

14 €

7 €

10 €

4 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)

Recenzie prípravkov na bielenie zubov

1. Biela perla - Systém na bielenie zubov

• bieliaci gél 75 ml, aktivátor 8 ml

Bieliaci systém na zuby Biela Perla

Prvé miesto v našom hodnotení bieliacich prípravkov na zuby obsadil bieliaci systém s názvom Biela Perla. Táto slovenská značka má na našom trhu už dlhoročnú tradíciu a v jej portfóliu sa nachádza množstvo bieliacich prípravkov, prevažne pást rôznych príchutí či určení, ako napríklad pre fajčiarov či pacientov s paradentózou. 

Bieliaci systém Biela perla je poloprofesionálny systém na domáce bielenie zubov, ktorý funguje na podobnom princípe, aký využívajú i stomatológovia. Jeho používanie sľubuje účinné a rýchle vybielenie zubov už za 14 dní, pričom prvé výsledky možno pozorovať už po uplynutí piatich dní. A aká je skutočnosť? 

Tento systém nás zaujal krátkym trvaním celej kúry - konkrétne 14 dní. Prípravok sa aplikuje jeden až dvakrát denne, po dobu 10 - 20 minút, za pomoci špeciálneho aplikátora. Použitie je pomerne jednoduché, avšak pred prvou aplikáciou rozhodne odporúčame prečítať príbalový leták. Okrem spôsobu použitia sa v ňom dozviete tiež to, že počas celej doby bielenia by ste mali obmedziť pitie čaju, kávy a červeného vína na minimum, rovnako aj fajčenie. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov a ich udržanie, výrobca odporúča používať i zubnú pastu Biela Perla intenzívne bielenie. 

Používanie rôznych bieliacich produktov si neraz vypýta daň v podobe zvýšenej citlivosti zubov. To však neplatí pri tomto klinicky testovanom prípravku. Samozrejme, netreba ho používať v prípade, že máte problémy s ďasnami, či už vás trápia ich zápaly, krvácanie alebo paradentóza. Tento bieliaci systém tiež nie je vhodný pre osoby mladšie ako 14 rokov a pre tehotné či dojčiace ženy. Medzi aktívne látky prípravku patrí Enzým (Glucose Oxidase) a Sodium Chlorite + Citric Acid.

Ako mínus však môže byť vnímaný aj fakt, že ide o produkt, ktorý v porovnaní s ostatnými bieliacimi pastami zuby nečistí, iba bieli, teda žiadnu pridanú hodnotu nečakajte. Taktiež sa vám nemusí pozdávať i samotná cena, ktorá je v porovnaní s bieliacimi pastami vyššia.

Systém Biela perla je obľúbený predovšetkým kvôli svojim viditeľným bielacim účinkom, ktoré možno pozorovať už cca po prvom týždni používania. Po dvoch týždňoch sú zuby výrazne belšie, pričom tento efekt vydrží niekoľko mesiacov. Nás tento kvalitný slovenský prípravok presvedčil natoľko, že od nás získal odznak Náš tip a odporúčame ho každému, kto túži po oslnivom bielom úsmeve. 

Výhody

 • prvé výsledky už po 5 dňoch
 • jednoduché použitie
 • klinicky testované
 • bez vedľajších účinkov v podobe citlivých zubov
 • výdrž až 60 minút

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

17 €

Hodnotenie

2. CURAPROX Black is White - Chráni i zubnú sklovinu

• 90 ml

CURAPROX Black is White zubná pasta + CS 5460

Trendom v posledných rokov v oblasti bielenia zubov sú rôzne bieliace pasty s čiernym sfarbením. Medzi tie najpopulárnejšie a najúčinnejšie patrí zubná pasta Curaprox Black is White, ktorá predstavuje revolúciu v bielení zubov. Ide o unikátny prípravok, ktorý zuby nielen šetrne vybieli, ale zároveň chráni aj zubnú sklovinu.

Za najúčinnejšiu látku tejto zubnej pasty možno označiť aktívne uhlie, ktoré paste dodáva špecifickú čiernu farbu. Uhlie účinne absorbuje látky, ktoré spôsobujú neželané sfarbenie zubov, a to všetko s ohľadom a šetrnosťou ku sklovine. Zloženie pasty obsahuje aj hydroxyapatit, ktorý zuby chráni a vytvrdzuje, a navyše im dodáva aj lesk. 

Súčasťou pasty sú tiež enzýmy podporujúce prirodzenú antibakteriálnu funkciu slín, ktorá zuby chráni pred povlakom. Fluoridy zas bránia vzniku zubného kazu. Táto zubná pasta je teda viac ako len obyčajná bieliaca pasta. Účinne sa postará aj o zdravie celej ústnej dutiny. Pasta je vhodná aj na dlhodobé používanie, počas každého dňa, tak ako klasická zubná pasta, čo považujeme za veľké plus.

Pasta neobsahuje látku sodium lauryl sulfát, ktorá síce zabezpečuje, že pení, no na druhej strane môže dráždiť sliznicu úst. 

Pasta je dodávaná spolu s Curaprox mäkkou zubnou kefkou, ktorá má jemné zastrihnuté vlákna a zabezpečuje kvalitné, efektívne čistenie zubov i ochranu pred povlakom. 

Pasta má pri pravidelnom používaní dvakrát denne veľmi dobré účinky a prvé výsledky možno pozorovať už po pár dňoch. Na to, aby ste sa z týchto výsledkov mohli tešiť čo najdlhšie, odporúčame používať pastu pravidelne a dlhodobo. 

Výhody

 • šetrné a účinné bielenie
 • chráni zubnú sklovinu
 • obsahuje aktívne uhlie
 • vhodná na pravidelné používanie
 • súčasťou balenia aj kvalitná zubná kefka

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

19 €

Hodnotenie

3. Hello Coco Sweet Mint - Bieliaci prášok

• 30 g

Hello Coco bieliaci prášok

Bieliaci prášok Hello Coco Sweet mint je ďalším obľúbeným produktom určeným na bielenie zubov. 

Jeho najväčším plusom je 100% čisté, prírodné zloženie, namiešané podľa medzinárodných štandardov. Všetky použité zložky sú organického pôvodu. Prípravok je vhodný aj pre ľudí s citlivými zubami.

Tento bieliaci prášok má hneď viacero účinkov - odstraňuje zubný povlak, chráni zubnú sklovinu, detoxikuje ústnu dutinu, rozžiaruje úsmev a pomáha predchádzať ochoreniam zubov a ďasien a v neposlednom rade i osviežuje dych. 

Hlavnou zložkou bieliaceho prášku s čiernym sfarbením je aktívne uhlie, ktoré odstraňuje škvrny nachádzajúce sa na zuboch a taktiež dokáže ovplyvňovať hodnotu pH v ústach, čo následne ovplyvňuje látky spôsobujúce ochorenie ďasien, zubný kaz či zápach z úst.

V prípravku sa ďalej nachádza i bentonitový íl, ktorý posilňuje zubnú sklovinu a ústnej dutine dodáva dôležité minerály, ako kremík, draslík a vápnik. Extrakt z mäty dodáva svieži dych a zároveň upokojuje ďasná a zuby.

Bieliaci prášok má jednoduché použitie. Stačí namočiť zubnú kefku a naniesť na ňu trocha prášku a následne si čistiť zuby kruhovými pohybmi cca 3 minúty. Po dôkladnom vypláchnutí úst sa zuby dočisťujú bežnou zubnou pastou. 

Prvé účinky možno pozorovať približne už po desiatich dňoch používania, aj keď je pravdou, že nie sú úplne intenzívne. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre tento bieliaci prípravok, počítajte s tým, že dostavenie výsledkov chvíľu potrvá, avšak stojí to za to.

Výhody

 • svieži dych
 • dôkladné vyčistenie
 • preniknutie aj na ťažko dostupné miesta
 • šetrná k ústnej dutine
 • nepoškodzuje zubnú sklovinu

Nevýhody

 • pomalší nástup účinkov

Orientačná cena

14 €

Hodnotenie

4. Elmex Intensive Cleaning - Vyhladzuje povrch zubov

• 50 ml

Zubná pasta Elmex Intensive Cleaning

Zubná pasta Elmex Intensive Cleaning je pasta obzvlášť vhodná na starostlivosť o zuby po profesionálnom čistení, či už ide o pieskovanie alebo bielenie zubov. 

Tá zubná pasta bola navrhnutá v prvom rade tak, aby pomohla čo najdlhšie udržať účinky profesionálneho čistenia. Zabraňuje návratu škvŕn na zuby. Ide pritom o škvrny a povrchové zafarbenie spôsobené kávou, čajom, červeným vínom či nikotínom. Práve tieto druhy škvŕn patria k tým najodolnejším a len ťažko ich možno odstrániť bežnými zubnými pastami. 

Pasta obsahuje špeciálne častice, ktoré leštia zuby a obnovujú prirodzenú farbu. Zamedzuje aj prichytávaniu zubného povlaku a aminfluorid obsiahnutý v zložení chráni zub pred zubným kazom. Plusom tejto pasty je, že neobsahuje žiadne konzervačné látky, enzýmy či chemické zosvetľovače.

Po použití tejto pasty sú zuby na dotyk hladkejšie, viditeľne lesklejšie a belšie, a to bez zvýšenej citlivosti. Táto pasta nie je určená na každodenné použitie, ale na použitie každý druhý deň, prípadne podľa odporúčaní dentálnej hygieničky či stomatológa. 

Výhody

 • bez chemických zosvetľovačov
 • bez konzervačných látok
 • obnovuje prirodzenú bielu farbu zubov
 • leští a vyhladzuje
 • ideálna na starostlivosť po profesionálnom čistení

Nevýhody

 • nie je určená na každodenné použitie

Orientačná cena

7 €

Hodnotenie

5. SPLAT SPECIAL BLACKWOOD - Bez obsahu fluoridu

• 75 ml

Bieliaca pasta SPLAT SPECIAL BLACKWOOD

Zubná pasta SPLAT SPECIAL BLACKWOOD je ďalšia z radu prípravkov, ktoré prekvapia svojim netradičným sýtym čiernym sfarbením, a to aj napriek tomu, že slúžia na vybielenie zubov. 

Ako plus vnímame, že neobsahuje fluorid a slúži aj na zachovanie pH rovnováhy v ústnej dutine. Jej základ tvorí kombinácia unikátnych aktívnych látok, ktoré odstraňujú nepríjemný zubný povlak a zároveň pomáhajú predchádzať jeho opätovnej tvorbe. O čierne sfarbenie pasty sa stará aktívne uhlie, ktoré poskytuje výnimočné bieliace účinky a taktiež pohlcuje aj neželaný zápach a zanecháva čisté zuby.

Zaujímavou vychytávkou, ktorá robí túto pastu jedinečnou je extrakt z jalovcových bobúľ. Ten paste dodáva jemne pikantnú chuť, má antibakteriálny účinok a pozitívne vplýva aj na zdravie ďasien i celej ústnej dutiny.

Zubná pasta má naozaj silný bieliaci účinok. Pokiaľ sa však z účinku chcete tešiť čo najdlhšie, je potrebné jej pravidelné používanie. V opačnom prípade daný efekt bielych zubov rýchlo pominie.

75 ml tejto zubnej pasty vyjde približne na 10 €. 

Výhody

 • bez obsahu fluoridu
 • zachováva pH rovnováhu v ústnej dutine
 • odstraňuje zubný povlak
 • obsahuje aktívne uhlie
 • pohlcuje nepríjemný zápach

Nevýhody

 • jemne pikantná chuť, ktorá nemusí vyhovovať každému

Orientačná cena

10 €

Hodnotenie

6. EVA Bieliaci zubný púder - Bráni tvorbe povlaku

• 30 g

EVA BIELIACI ZUBNÝ PÚDER FLUOR plv dnt 30 g

Posledným hodnoteným prípravkom na bielenie zubov je obľúbený bieliaci púder Eva. Púder bol navrhnutý s cieľom prinavrátiť zubom prirodzený zdravý odtieň, ochrániť ďasná a zabezpečiť svieži dych.

V jeho zložení sa nachádzajú prírodné silice, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie ďasien. Odstraňujú i škodlivé baktérie a navyše majú i veľmi príjemnú chuť. Okrem prírodných látok v zložení púdru nechýba aktívny kyslík, ktorý odstraňuje baktérie, ale i usadeniny. O bielosť zubov sa stará morská soľ. 

Prípravok obsahuje i malé množstvo peroxidu, ktorý mnoho ľudí, ale aj samotných stomatológov pri bielení zubov rázne odmieta. Prípravky s obsahom peroxidu podľa nich síce účinne vybielia zuby, avšak účinok nie je dlhodobý a dokonca pri nadmernom používaní môžu poškodzovať zubnú sklovinu. Platí tu teda, že všetkého veľa škodí. 

Skúsenosti používateľov, ktorý tento bieliaci púder vyskúšali sú zväčša pozitívne. Nájdu sa však aj takí, ktorý na produkt nereagovali úplne dobre a objavili sa u nich citlivé ďasná. Na čom sa však všetci zhodujú, je účinné fungovanie a viditeľne belšie zuby už po pár použitiach.

Bieliaci púder Eva fluor s cenovkou okolo 4 €, zaujme predovšetkým tých, ktorí nechcú do bielenia zubov investovať desiatky eur. 

Výhody

 • viditeľné bieliace účinky
 • účinné čistenie
 • pocit sviežeho dychu
 • zabraňuje tvorbe zubného povlaku
 • nízka cena

Nevýhody

 • obsah peroxidu
 • citlivosť ďasien po použití

Orientačná cena

4 €

Hodnotenie

Ako si vybrať prípravok na bielenie zubov?

Prípravky na bielenie zubov skúsenosti rest recenzie

Existuje množstvo spôsobov, ako mať krásne biele zuby. Či už ide o rôzne domáce recepty, bieliace pasty, pásiky či napríklad gély... Nie všetky sú však rovnako účinné a vhodné pre každého. V nasledujúcej časti vám preto prinášame rady, ako si vybrať správny bieliaci prípravok pre vaše zuby. 


1. Metódy bielenia

V princípe máte na výber z dvoch metód bielenia, a to: 

 1. Vnútorné bielenie zubov
 2. Vonkajšie bielenie zubov

Vnútorné bielenie ja založené na vybielení zubov zvnútra. Bieliaci prípravok sa pri tejto metóde dostáva pod zubnú sklovinu. 

Vonkajšie bielenie bieli zuby zvonku a funguje na princípe odstránenia povrchových škvŕn od čaju, kávy, vína či fajčenia zo zubnej skloviny. 


2. Intenzita zažĺtnutia zubov

Veľmi dôležité je aj to, ako veľmi sú vaše zuby zažltnuté, resp. či ide o zažĺtnutie zvnútra alebo sa na povrchu zubov nachádzajú škvrny od potravín. 

V prípade intenzívneho zažĺtnutia zubov zvnútra je najlepším riešením profesionálne vybielenie za pomoci chemikálií u stomatológa.


3. Typy bieliacich prípravkov na zuby

Bieliace zubné pasy

Bieliace zubné pasty predstavujú najjednoduchšiu alternatívu. Do kontaktu so zubami však prichádzajú iba na krátky čas (počas umývania zubov), a tak ich účinok nemusí byť taký intenzívny, ako by ste si priali. Bieliace zubné pasty začnú zvyčajne účinkovať až po dlhodobejšom pravidelnom používaní. 

Sú vhodné na odstránenie povrchového zafarbenia zubov a rôznych škvŕn a taktiež aj na udržiavanie belosti zubov po profesionálnom bieliení či pieskovaní. 

Pri bieliacich pastách je tiež dôležité uvedomiť si, že pokiaľ sú zuby zažltnuté zvnútra, takýto spôsob bielenia im nepomôže. 

Nevýhodou bieliacich pást môže byť zvýšená citlivosť zubov či ďasien. Dodržujte preto návod na použitie. 

Bieliace pásiky

Bieliace pásiky sú zvyčajne obsiahnuté bieliacím gélom a sú vyrobené z ohybného plastu. Pritláčajú sa k zubom, kde sa nechávajú pôsobiť nejaký čas. Pôsobia zvnútra, teda vybielenie je intenzívnejšie ako pri bieliacej paste. Častým problémom je však nerovnomerné vybielenie z dôvodu nedostatočného priliehania pásika k zubom alebo kvôli krivosti zubov. 

Bieliace pásiky taktiež môžu spôsobovať zvýšenú citlivosť zubov a ďasien či podráždenie skloviny. 

Bieliace gély

Bieliace gély fungujú na podobnom princípe ako bieliace pasty, avšak ich kontakt so zubami je dlhší, čo má za následok intenzívnejšie bieliace účinky. Pri používaní bieliacich gélov hrozí zvýšená citlivosť zubov, a to najmä prvých 24 hodín po aplikácii. 

Ako si udržať biele zuby čo najdlhšie? 

Ako sa starať o zuby

Ak sa vám už podarí získať vytúžený biely úsmev, udržať si ho nemusí byť vôbec jednoduché. Na zuby totiž vplýva naša životospráva, ale aj každodenné vonkajšie vplyvy. A čo teda robiť, aby ste sa mohli z bieleho úsmevu tešiť čo najdlhšie?


Udržujte biely efekt

Len jednorázové vybielenie pomocou špeciálneho systému či gélu nestačí. Ak si už raz zuby vybielite, je naozaj dôležité udržiavať ich biely efekt používaním prípravkov na to určených, napríklad zubnej pasty či púdru.

Tip od experta

„Bieliace pasty pôsobia na zuby abrazívne, laicky povedané ako píling na zuby. Zuby nám vyleštia a odstránia pigmenty z potravy, ale reálnu farbu zuba nezmenia."


MUDr. Lucia Piteková

Obmedzenie tekutín s farbiacim účinkom

To, že aj tekutiny vplývajú na farbu našich zubov ste už určite neraz počuli. Žiaľ, nejde len o mýtus. Nápoje ako káva, malinovka, čaj či víno pri pravidelnej konzumácii farbia zuby. Pokiaľ ich nedokážete úplne vysadiť, odporúčame aspoň ich obmedzenie.


Obmedzenie fajčenia

Škodlivé účinky fajčenia sú známe všetkým. Treba však podotknúť, že nejde len o negatívne vplyvy na naše pľúca či pleť, ale aj na zuby. Čím viac fajčíte, tým žltejšie zuby môžete očakávať. Pokiaľ sa obľúbenej cigarety neviete vzdať, aj v tomto prípade sa odporúča aspoň obmedzenie fajčenia.

 

Pravidelné umývanie

Čistiť, čistiť a čistiť. Naďalej platí, že zuby by ste si mali umývať minimálne dvakrát denne a nemali by ste zabúdať aj na používanie ústnej vody.

Tip od experta

Počas bielenia by sa zároveň mala používať pasta s vysokým obsahom fluoridov, ktorá znižuje citlivosť zubov a posilňuje pacientovi sklovinu."


MUDr. Lucia Piteková

Potraviny prospešné pre zuby

O negatívnych vplyvoch vybraných tekutín na vzhľad zubov sme už písali. Vedeli ste však, že existujú i potraviny, ktoré vám na ceste za vysnívaným bielym úsmevom pomôžu? 

Mrkva

Jednou z týchto potravín je aj mrkva. V surovom stave podporuje žuvanie a následne tvorbu slín, vďaka čomu v ústach dochádza k neutralizácii kyselín a enzýmov, ktoré ohrozujú sklovinu. 

Jahody

Aj keď by to kvôli ich sfarbeniu málokto povedal, jahody naozaj pomáhajú bieliť zuby. Obsahujú totiž kyselinu askorbovú, ktorá má rozjasňujúci účinok. Zrniečka jahôd sa okrem šetrného bielenia starajú aj o prirodzenú fluoridáciu. Podobné účinky ako jahody majú napríklad aj jablká či citróny.

Špenát

Aj špenát môže byť pri bielení zubov skvelým pomocníkom. Neutralizuje kyseliny a zubom dodáva potrebné látky, ako draslík, fosfor či železo.

Syr

Dennodenne vplývajú na naše zuby kyseliny, ktoré postupne rozožierajú zubnú sklovinu. Ochrániť ich môžete vápnikom či fosforom, ktoré sa v bohatom počte vyskytujú v syroch.

Losos

Losos je naozaj zdravou potravinou, ktorá zubom dodáva minerály, vitamíny, vápnik i dôležitý jód.

Najčastejšie kladené otázky pri výbere prípravku na bielenie zubov

1. Ktorý prípravok na bielenie zubov je najlepší?

Na túto otázku nejestvuje jednoznačná odpoveď. Každému môže vyhovovať iný iný bieliaci prostriedok a to aj vzhľadom na stav a zafarbenie zubov.

Vo všeobecnosti platí, že s miernym povrchovým zafarbením zvonku či škvrnami na zuboch si poradia aj bieliace pasty a bieliace gély. V prípade intenzívnejšieho zafarbenia by ste mali zvoliť bieliace pásiky alebo profesionálne vybielenie zubov u stomatológa. 

2. Aký je rozdiel medzi domácim bielením zubov a bieleným u stomatológa?

Rozdiel je predovšetkým v účinnej látke. Profesionálne bielenie zubov u stomatológa sa vykonáva silnou bieliacou látkou, zvyčajne peroxidom, ktorý dokáže zuby vybieliť rýchlo a účinne. 

Bieliace prostriedky určené na domáce bielenie zubov zväčša neobsahujú (avšak niektoré môžu) ako účinnú látku peroxid, a preto je ich použitie bezpečnejšie. Na druhej strane však účinok bielenia spravidla nie je taký intenzívny.

3. Je domáce bielenie zubov bezpečné?

Áno, domáce bielenie zubov je bezpečné, pokiaľ zvolíte overený, kvalitný prípravok, bez agresívneho zloženia. Veľmi dôležitý je tiež stav chrupu - zuby a ďasná by mali byť zdravé, resp. ošetrené, bez zubného kazu. 

Pri výbere prípravku si všímajte jeho zloženie a tiež to, či výrobca uvádza nejaké upozornenia ohľadne možných alergických reakcií. Pri voľbe taktiež vychádzajte aj z vekového určenia.

Prehliadať by ste nemali ani spôsob použitia a dodržiavať všetky odporúčania výrobcu. 

4. Má bielenie zubov aj vedľajšie účinky?

Áno, bielenie môže sprevádzať i viacero vedľajších účinkov, najčastejšie zvýšená citlivosť zubov, ďasien či sliznice v ústach. Väčšinou však citlivosť odznie pár hodín od ukončenia bieliacich kúr. Problém môže nastať najmä u ľudí, ktorých trápi citlivosť zubov aj mimo bielenia. 

5. Ako dlho vydrží efekt bielych zubov?

Tu do veľkej miery závisí od konkrétnych stravovacích návykov, ale tiež od kvality chrupu, jeho pôvodnej farby a v neposlednom rade aj od zvolenej metódy bielenia. 

Najkratšie efekt vybielených zubov vydrží po používaní bieliacich pást či práškov, zväčša pár mesiacov. Efektívnejším riešením z hľadiska dlhodobosti sú bieliace pásiky či gély a profesionálne vybielenie. 


Pridajte vašu recenziu

avatar