Detoxikačné prípravky - porovnanie a recenzie


Detoxikácia organizmu je spôsob, akým telu uľaviť od každodenných útokov toxínov, ktorým sme vystavení zvonku alebo našou stravou. Očista sa, samozrejme, nezaobíde bez vyradenia určitých potravín, no k lepšiemu výsledku vám môžu pomôcť doplnky stravy určené na detoxikáciu.

3 najpredávanejšie prípravky na detoxikáciu


Detoxikačné prípravky majú len podporný efekt, preto bez úpravy stravy budete na zmenu čakať márne. Detoxikácia začína v tráviacom trakte, preto je dôležité vyradiť ťažké jedlá a nahradiť ich potravinami, ktoré sú bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu.

Ak tento očistný režim podporíte doplnkom stravy s prírodným zložením, výsledky vás príjemne prekvapia. Prečítajte si naše skúsenosti s jednotlivými produktami.

1 balenie 90 gramov, 30 dávok

blendea supergreens

Zloženie

Už ste určite počuli o superpotravinách. Prášok Blendea kombinuje silu 4 zelených superpotravín a využíva ich benefity, aby očistil telo, podporil vašu imunitu a dodal vám energiu. Chuť superpotravín môže byť pre niekoho problém, preto je k nim pridaná mäta, aby bol nápoj lahodnejší.

Blendea neobsahuje žiadny pridaný cukor, čomu sa potešia pacienti s diabetom. Okrem toho je vhodná aj pre celiatikov a intolerantných na laktózu. Keďže organizmus od škodlivín čistí, môžete sa spoľahnúť, že nebude obsahovať žiadne konzervanty. Všetky suroviny sú čisto prírodné a doplnok stravy je držiteľom certifikátu BIO kvality.

Dávkovanie

Ak s užívaním začínate, zmiešajte jednu lyžičku s vodou, džúsom alebo smoothie a vypite ráno nalačno. Postupne prejdite na dve lyžičky. Nápoj užívajte 1 - 2-krát denne. Blendea nie je na krátkodobú detoxikáciu. Aby ste pocítili zmenu, musíte ju užívať dlhodobo.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Neverila som tomu veľmi, ale naozaj aj mne pomohla. Zlepšilo sa mi trávenie, s čím som mala veľký problém a ešte som aj schudla.” Mirka

“Užívam pravidelne dva týždne a moje skúsenosti sú len pozitívne. Zlepšenie trávenia, výrazné dodanie životnej energie a čistejšia myseľ, sú tri hlavné veci ktoré som spozoroval. Je to výborná kombinácia, určite odporúčam, pretože chybu som nenašiel.” Radovan

Výhody

 • smile-o
  ako jediný doplnok stravy v našom zozname má certifikát BIO kvality
 • smile-o
  pre zjemnenie špecifickej chuti superpotravín obsahuje mätu
 • smile-o
  prekvapenie v balení - praktický šejker na prípravu nápoja
 • smile-o
  produkt môžete vrátiť do 60 dní, ak vám nesadne

Nevýhody

 • frown-o
  nenašli sme

Naše hodnotenie

Orientačná cena

20€

lightbulb-o

Náš tip: Máme pre vás kupón na zľavu 11% pre nákup prípravku Blendea. Kliknite SEM a pri objednávke zadajte kód ZLAVA11.

rôzne typy balení a dĺžky očistných kúr

Neera Sirop Vital detox

Zloženie

Ako jediný detoxikačný doplnok, Neera Detox je nápoj, ktorého príprava má špeciálny recept. Hlavná zložka nápoja je sirup Madal Bal - kanadský javorový sirup stupňa C+. K tomu sú pridané miazgy z rôznych druhov paliem z Juhovýchodnej Ázie a Srí Lanky.

Zložky pomáhajú čistiť organizmus a príjemným bonusom sú vitamíny a minerály, ktoré telu dopĺňajú. Preto sa Neera Detox môže piť aj namiesto jedla. Celé zloženie je prírodné, sirup neobsahuje žiadne konzervanty alebo chemické pridané látky.

Dávkovanie

Na jeden deň budete potrebovať 2 litre nápoja Neera Detox. Budete potrebovať:

 • 1,5 dl čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy (3-4 citróny)

 • 1,5 dl Madal Bal sirupu

 • cca 1/10 kávovej lyžičky kayenského korenia

 • 1,7 l čistej vody

Suroviny miešate v poradí sirup – voda – kayenské korenie – citrónová šťava.

Výhodou produktu sú rôzne veľkosti sirupu, preto si môžete vybrať počet dní detoxikácie.

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Detoxikačnú kúru pomocou Madal Bal Neera robím už 3. krát. Mám metabolickú poruchu a nefunkčnú štítnu žľazu, takže sa mi nerozkladajú tuky a cukry. Plne odporúčam, telo sa nielen prečistí, ale aj schudnete. Ja robím pravidelne detox každý 1/4 rok a teraz po sviatkoch je to veľmi dôležité.” Mária, Heureka.sk

“Chuť nie je zlá, práve mi príde ako paradox, že pijem javorový sirup a účinkuje to. Nedokázala som však vydržať bez jedla, takže som nápoj pila ráno namiesto raňajok a poobede ma prehnalo. Na očistu to účinok určite malo, no neschudla som.” diskusia Modrykonik.sk

Výhody

 • smile-o
  nápoj má príjemnú chuť
 • smile-o
  okrem detoxikácie sa vám môže podariť aj zhodiť pár kíl
 • smile-o
  môžete si vybrať dĺžku očisty podľa veľkosti balenia

Nevýhody

 • frown-o
  aby bola kúra kompletná, je potrebné vydržať aspoň 10 dní, čo niektorým ľuďom prekáža
 • frown-o
  vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

42€

1 balenie 120 kapsúl, 2-mesačná kúra

detoxActive

Zloženie

Detoxikačné kapsule sa skladajú z 8 čisto prírodných zložiek. 4 superpotraviny (chlorella, spirulina, mladý jačmeň a pšenica) sú bohaté na antioxidanty a pomáhajú prečisťovať organizmus.

Chlorella pôsobí na očistu pečene, ktorá dostáva v tele pri trávení nezdravého jedla, návale toxínov a ťažkých kovov najviac zabrať. Spirulina je navyše bohatá na bielkoviny, vďaka čomu stabilizuje hladinu cukru v krvi.

Ďalšími zložkami sú aloe vera, ktoré má čistiace zložky, podporuje imunitný systém, acai berry, maqui berry a pestec mariánsky.

Dávkovanie

Ak ste sa rozhodli pre krátkodobú intenzívnu detoxikáciu, užívajte 4 kapsule 2x denne. Pri dlhodobom užívaní 2 kapsule 1x denne, niekoľko minút pred jedlom. 

Aké sú skúsenosti ľudí?

“Mám len tie najlepšie skúsenosti, vyhovuje mi najmä pestré zloženie.” Dana, Heureka.sk

“Detox funguje, nie som unavená. Odporúčam k jarnej detoxikácii pre lepší pocit.” Alena, Heureka.cz

Výhody

 • smile-o
  kapsule sú vhodné na krátkodobú aj dlhodobú detoxikáciu
 • smile-o
  kvalitné zloženie, ktoré obsahuje aj obľúbené superpotraviny
 • smile-o
  pri dlhodobom užívaní získate za dobrú cenu kúru až na 2 mesiace

Nevýhody

 • frown-o
  prvé dni môžete pociťovať bolesti hlavy, nejde o vedľajší účinok, ale spúšťa sa proces detoxikácie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

14€


Na čo si dať pozor pri výber detoxikačných prípravkov? 

Keď ide o naše zdravie, treba si dávať mimoriadny pozor na to, po akých doplnkoch stravy siahneme.

Detoxikačné prípravky majú značný vplyv na trávenie, preto skôr ako si nejaký zakúpite:

 • prečítajte si podrobne zloženie. Všetky zložky by mali byť čisto prírodného pôvodu. Chceme predsa telo toxínov zbaviť a nie prijímať ďalšie konzervanty a chemické látky.

 • preverte si výrobcu a dajte ruky preč od pochybných spoločností, ktoré sľubujú zázraky na počkanie. Na škodu nie sú ani certifikáty kvality a zdravotnej nezávadnosti.

 • Ak užívate pravidelne lieky, poraďte sa s vašim lekárom. Detoxikačné kúry nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy.

Detoxikácia je podobná téma ako chudnutie. Žiadne zázračné tabletky vaše telo neprečistia, ak zmena nenastane vo vás. Ak si doplnok stravy zakúpite, musíte predovšetkým zmeniť stravovanie.

detoxikácia organizmu

Niekoľko tipov, ako na detoxikáciu 

Krátkodobá očistná kúra

V prvom rade si ju netreba mýliť s expresným spôsobom chudnutia, ktoré kompletne rozhádžu organizmus a nemajú so zdravým životným štýlom nič spoločné. Niekoľko odľahčených dní by vás malo nabudiť energiou a nie opačne.

Počas odľahčených dní vyraďte ťažké jedlá a spracované potraviny. Nahraďte ich zeleninou a ovocím, ktoré obsahujú veľa vitamínov, minerálov a antioxidantov. Zázraky vo vašom tráviacom trakte dokáže vláknina, ktorú treba zapíjať dostatkom vody, aby ste nedostali zápchu.

Pripravte sa aj na vedľajšie účinky, ktoré môžu očistu sprevádzať. Únava, bolesti hlavy alebo malátnosť sú bežnými prejavmi.

 

Dlhodobá detoxikácia

Lepšie by bolo nazvať tento proces zmena životného štýlu, pretože je potrebné kompletne prekopať jedálniček a vyradiť nezdravé jedlo, alkohol a cigarety. Dôležité je siahať po kvalitných potravinách, najlepšie dopestovaných doma, to ale nie je v silách každého. Skúste pohľadať vo vašom okolí farmy alebo rodiny, ktoré pestujú zeleninu, predávajú domáce vajíčka a mlieko.

Vedľajšie účinky sú pri postupnej zmene oveľa miernejšie a menej časté.

Okrem detoxikácie tela by ste mali myslieť aj na detoxikáciu mysle, pretože zdravotné komplikácie často pramenia z nepokoja, nespavosti a stresu. To, ako sa cítime pramení aj z vnútorného nastavenia. Doprajte si príjemnú masáž, relaxujte, robte to, čo zvyčajne odkladáte na inokedy.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

pilulka.sk logo
drmax.sk logo
lieky24.sk logo
prezdravie logo

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok