​​Recenzie prípravkov na psoriázu


Psoriáza ​patrí medzi najrozšírenejšie kožné ochorenia. ​Ak trpíte psoriázou, trápiť vás môže odlupovanie vrchnej vrstvy pokožky ​v oblasti hlavy, lakťov či chodidiel. Proti tomuto ochoreniu sa dá bojovať​ kvalitnými prípravkami, o ktorých si dnes povieme viac. 

Najpredávanejšie prípravky ​​​na psoriázu


Recenzie prípravkov ​​​na psoriázu

dermálna emulzia EXCIPIAL U LIPOLOTIO

Cena od 5 €

Emulzia s obsahom močoviny je určená pre osoby, ktoré trápi extrémne suchá pokožka. Produkt je vhodný pre osoby so psoriázou, ale aj rôznymi ekzémami, ktorých sa nevedia zbaviť.

Používať sa dá viackrát denne ako prevencia pred suchou pokožkou. Určený je len na vonkajšie použitie.

Skúsenosti užívateľov

Po niekoľkých dňoch sa môj ekzém na rukách vyparil. Excipial budem určite používať aj naďalej ako prevenciu.“ Maroš

„Emulziu som si kúpila v zime, keď sa mi na pokožke začali objavovať malé šupiny z pokožky. Používala som ho denne a problém zmizol. Jedno balenie však vydrží pri každodennom používaní krátko.“ Logann

Náš názor

Emulzia patrí medzi výrobky s priaznivým pomerom ceny a kvality. Do pokožky sa dokáže rýchlo vstrebať a okamžite ju hydratuje. Má príjemnú vôňu, ktorá sa na tele udrží dlhšiu dobu.

SKIN-CAP sprchový gél 400 ml

Cena od 30 €

Sprchový gél sa odporúča používať pravidelne osobám so psoriázou a inými kožnými ochoreniami. Je vyrobený na nehormonálnej báze, takže doba používania nie je určená. Dokáže znížiť a ukľudniť nepríjemné svrbenie, bráni tvorbe kožných šupiniek a zbavuje začervenania. Pokožku dokáže ochrániť aj pred rôznymi baktériami a plesňami.

Skúsenosti užívateľov

„Je kvalitný, používam ho už dlhšie a pomohol mi zbaviť sa svrbenia.“ Overený zákazník

„Po dvoch týždňoch používania som veľmi spokojný. Len cena je o niečo vyššia.“ Overený zákazník

Náš názor

Na jedno použitie nie je potrebné veľké množstvo produktu, takže 400 ml balenie vydrží dlho. Nevýhodou je vysoká cena. Penivosť produktu je slabá, no pokožku dokáže vyčistiť aj bez bohatej peny.

EREVIT SENSITIVE dermálna emulzia

Cena od 7 € 

Emulzia obsahuje vysoké množstvo vitamínu E a olivového oleja, ktoré spoločne dokážu zvláčniť veľmi suchú pokožku. Napomáha vytvoriť bariéru, ktorá chráni pokožku pred škodlivinami z vonkajšieho prostredia.

Skúsenosti užívateľov

„Po týždni mi zmizli príznaky alergie.“ Marta

„Podľa mňa sa veľmi dlho vstrebáva, inak dokáže pokožku skutočne hydratovať.“ Damián

Náš názor

Pri pravidelnom používaní emulzie budete zbavení pocitu napnutej pokožky. Emulziu je potrebné používať každý deň, minimálne jedenkrát. Výhodou je cena, ktorá je za 150 ml balenie priemerná.

CutisHelp LUPIENKA-SEBOREA konopný šampón

Cena od 16 €

Šampón je vhodný ako pre dospelých, tak aj pre deti. Obsahuje extrahovaný konopný bio olej, ktorý pomáha zbaviť svrbenia a vzniku malých raniek na povrchu hlavy. Má protizápalové a antibakteriálne účinky, a podporuje rast vlasov.

Skúsenosti užívateľov

„Po aplikácii boli vlasy lesklé a vyzerali zdravo. Trvalo ma zbavil problémov a psoriázu stlmil.“ Overený zákazník

„Ja ho používam na farbené vlasy a som s ním veľmi spokojná. Na použitie stačí malá kvapka, ktorá dokáže vytvoriť veľkú penu, takže výdrž je taktiež dobrá.“ Mariana

„Šampón zatiaľ používam iba týždeň, a zbavil ma lupín. Nepáči sa mi jeho vôňa.“ Overený zákazník

Náš názor

Produkt je skvelou voľbou pre osoby, ktoré trpia nadmernou tvorbou lupín. Dokáže pokožku upokojiť a vrátiť do pôvodného stavu. Bráni vypadávaniu vlasov a podporuje ich rast. Vôňa produktu je výrazná a niekomu môže prekážať.

Šampón je odporúčané používať každý druhý deň počas dvoch týždňov a nekombinovať ho s inými kozmetickými produktami.

Psorioderm Krém

Cena od 9 €

Krém obsahuje močovinu, soľ z Mŕtveho mora, kyselinu salicylovú a mix prírodných olejov, ktoré intenzívne bojujú proti suchej pokožke. Dokážu ju premastiť a hydratovať.

Napomáha zmierňovať príznaky psoriázy, najmä zlupovanie pokožky, svrbenie a začervenanie. Účinné látky pôsobia pri zmierňovaní psoriatických ložísk.

Skúsenosti užívateľov

„Moje začervenania zmizli a pleť je pokojnejšia a jemnejšia.“ Overený zákazník

„Produkt mi odporučil lekár a synove príznaky psoriázy postupne zmizli. Krém ale musí používať pravidelne.“ Marek

„Psoriáza je nevyliečiteľná choroba, ale Psorioderm dokáže aspoň zmierniť jej príznaky.“ Ivana

Náš názor

Psorioderm patrí medzi najvyhľadávanejšie produkty na psoriázu. Výhodou je nízka cena a rôzna veľkosť balení. Krém neobsahuje žiadne farbivá a parafíny, takže je vhodný aj pre alergikov. Jeho vôňa je neutrálna a do pokožky sa vstrebáva rýchlo.

Altermed Leciderm telový krém

Cena od 8 €

​Krém je určený pre extrémne suchú pokožku, ktorá je náchylná k lúpaniu. Jeho konzistencia je mastnejšia, vďaka čomu dokáže znížiť zápal, svrbenie a pokožku hydratovať. Odporúča sa najmä osobám so psoriázou, ekzémom alebo diabetikom.

Skúsenosti užívateľov

„Krém som si kúpila kvôli pokožke v zime, pretože je veľmi vyschnutá. Používam ho na tvár a ruky, a som spokojná.“ Marika

„Nepáči sa mi aký je mastný, a že sa dlho vstrebáva.“ Overený zákazník

Náš názor

Mastnejšia a redšia konzistencia spôsobuje to, že krém sa na pokožke drží pomerne dlho. Taktiež vytvára bariéru, ktorá bráni pokožke kontaktu s vonkajšími vplyvmi. Obsahuje kolagén, takže zlepšuje elasticitu pokožku. Vysoké množstvo vitamínu E spôsobuje protizápalovosť produktu.


​Čo je psoriáza?

Depilačný krém má podobný efekt ako holenie žiletkou

Pokiaľ ste sa dostali​ k tomuto článku, s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa už so psoriázou stretli a tak viete, že ide o kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje ako šupinatenie pokožky. ​To možno pozorovať najmä vo vlasoch, na lakťoch, krížoch, pätách alebo kolenách.

Psoriáza môže postihnúť hocikoho, bez ohľadu na vek či pohlavie. Je to neliečiteľné ochorenie, ktoré môže mať v prípade neskorej liečby i nepríjemné následky ako napríklad poruchy vnútorných orgánov.


A kde to celé začína?

Psoriáza vzniká v bielych krvinkách, ktoré vytvárajú zápalové ochorenia a podporujú tvorbu buniek kože, ktorá je o niečo vyššia ako v prípade zdravého jedinca. Delenie buniek kože je tým pádom zvýšené, a to isté platí aj o odlupovaní tenkých vrstiev jej povrchu. Ak sa stretnete s niekým, kto psoriázou trpí, nemusíte sa báť. Toto ochorenie nie je nákazlivé. Je to genetické ochorenie, no​ kráča ruka v ruke aj so slabým imunitným systémom.

​Psoriáza sa liečiť nedá, no jej účinky sa dajú zmierniť pomocou rôznych emulzií, krémov a olejov.

​Najčastejšie mýty a fakty o psoriáze

​​Na Slovenksu trpí psoriázou viac ako 200-tisíc ľudí, a na svete celkovo okolo 125 miliónov ľudí. Pokiaľ aj vy patríte k vlastníkom tohto nepríjemného ochorenia, určite ste sa už neraz stretli s rôznymi tvrdeniami sťahujúcimi sa na túto chorobu. No čo z toho je pravda a čo je iba obyčajný mýtus?

 

​PSORIÁZA NIE JE:

  • Nákazlivá. V spoločnosti často koluje mýtus o tom, že psoriáza je nákazlivá. Nie, nie je. Ide o ochorenie, ktoré nespôsobuje vírus či baktérie, a tak ho nemôžete jednoducho od niekoho chytiť.
  • Vyliečiteľná. Toto ochorenie patrí k tým, ktoré sa nedajú vyliečiť. Aj keď, samozrejme, môže samovoľne zmiznúť, no v zápätí sa znova môže po istom čase objaviť. Veľakrát sa psoriáza zvykne objavovať v určitých obdobiach roka.


PSORIÁZA JE:

  • Ochorenie, ktoré postihuje ľudí, bez ohľadu na ich pohlavie. Riziko výskytu tejto choroby je u oboch pohlaví rovnaké. Rovnako sa psoriáza môže objaviť v akomkoľvek veku, skúsenosti však poukazujú na jej častý výskyt v ranej dospelosti.
  • ​Pomerne bežným ochorením, ktorého nepríjemné sprievodné znaky je možné liečiť pomocou špeciálnych prípravkov. 

​​​"Pri psoriáze pomôže i vyvážená strava bohatá na zeleninu a ovocie a vyhýbanie sa mastným jedlám, alkoholu a fajčeniu. Okrem toho však treba dostatok pohybu."


​MUDr. Peter Kozub, dermatovenerológ

​Žiť plnohodnotný život je možné aj s tak nepríjemnou chorobou akou psoriáza nepochybne je. Na tlmenie sprievodných znakov dnes existuje veľké množstvo účinných prípravkov, po ktorých by ste mali siahnuť, pretože ako sa zhodujú odborníci, liečiť psoriázu bez liekov možno len ťažko. Obrátiť sa môžete aj na skúseného dermatológa, ktorý vám v tomto boji bude zaručene oporou.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo
Prípravky na psoriázu
5 (100%) 11 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok