Recenzia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – tichá mobilná klimatizácia do každej domácnosti

Letné teplé dni sa blížia a niektorým z nás môžu pobyt doma značne znepríjemniť. Pokiaľ nechcete, aby sa váš domov počas letných mesiacov premenil na horúce peklo, mali by ste zvážiť nákup mobilnej klimatizácie.

Akú však vybrať? Nás napríklad zaujala klimatizácia Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi, ktorá dokáže letnú sezónu výrazne spríjemniť. Čo vlastne dokáže?

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi

Zdroj obrázka: Aerium.sk

Prečo sa rozhodnúť pre mobilnú klimatizáciu?

Pri rozhodovaní, akú klimatizáciu si zaobstarať, by ste mali na začiatku najskôr čeliť otázke, či ísť do klimatizácie mobilnej, alebo nástennej. Ak sú pre vás dôležité vlastnosti, ako je jednoduchá inštalácia, vysoký výkon či možnosť prenášania do rôznych miestností, tak máte prakticky vybraté – týmto požiadavkám dokáže vyhovieť len mobilná klimatizácia.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi dominuje medzi mobilnými variantmi – dôkazom je aj fakt, že sa stala víťazom testu najlepších mobilných klimatizácií 2023. Bez problémov teda ochladí každú miestnosť vo vašom dome či byte.

Je dôležité poznamenať, že aj keď je mobilná, stále vyžaduje zodpovedajúce vetranie a umiestnenie v blízkosti okna alebo iného miesta vhodného pre odvod horkého vzduchu von.

Čo ponúka Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi oproti iným mobilným klimatizáciám?

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi je mobilná klimatizácia, navrhnutá s dôrazom na výkon, energetickú súčinnosť a tichú prevádzku.

V čom však skutočne vyniká, je energetická trieda. Mobilná klimatizácia patrí do triedy A+, a tak je veľmi úsporná – čo si v súčasnej dobe ceníme viac než kedykoľvek predtým. Navyše pomáha odľahčiť životné prostredie, a to mimo iného aj vďaka ekologickému chladivu R290, ktoré je šetrné k okoliu aj ozónovej vrstve. Výhodou je aj to, že je vybavená filtrom PURE 3 s aktívnym uhlím.

Nesmieme zabudnúť ani na automatický výparník kondenzátu, ktorým je model Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi vybavený. Vďaka tomu sa vyhnete jeho častému vylievaniu a ušetríte si tak prácu s obsluhou.

Určite vám príde vhod aj funkcia odvlhčovania, ktorá funguje automaticky počas chladenia, a tak zaistí suchší a príjemnejší vzduch – klesajúca vlhkosť totiž zaisťuje lepšiu pocitovú teplotu. Pri prepnutí klimatizačnej jednotky do príslušného módu potom zvláda odvlhčovať aj samostatne. Len je v takom prípade potrebné nasadiť hadičku a vzniknutý kondenzát sťahovať do nádoby.

Čo tento model však radí vysoko nad ostatné, je možnosť ovládania prostredníctvom diaľkového ovládača, a dokonca aj cez WiFi. Tá umožňuje nastavenie zariadenia pomocou inteligentného telefónu alebo napríklad pomocou tabletu, takže úpravu teploty a iných prevádzkových funkcií zvládnete z pohodia vášho gauča alebo dokonca po ceste z práce.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi

Zdroj obrázka: Aerium.sk

Úctyhodný výkon

Pri klimatizáciách vás určite najviac zaujíma, ako dobre zvládnu chladiť. Tento model je vybavený výkonným kompresorom a jeho vzduchový výkon dosahuje 420 m3/h. Navyše je vylepšený funkciou Turbo, ktorá vám pomôže miestnosť vychladiť ešte rýchlejšie.

S efektivitou pomáha aj lamela s funkciou Swing, ktorá sa stará o lepší rozptyl chladného vzduchu, a tak aj výraznejšie a rýchlejšie ochladenie miestnosti.

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi si pri tom všetkom zachováva nízku hladinu hluku, čo je veľmi dôležité predovšetkým v noci alebo taktiež pri práci a odpočinku. Konkrétne je o 10 % tichšia ako iné klimatizácie s porovnateľným výkonom.

Kde klimatizáciu zakúpite?

Rovnako ako iné modely tejto značky aj tento nájdete za skvelú cenu v e-shope Aerium, ktorý zároveň zaisťuje autorizovaný servis po dobu záruky tovaru. Tá je pri modeli Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi navyše predĺžená na 5 rokov.

Zo strany e-shopu Aerium sa môžete spoľahnúť taktiež na bezproblémový zákaznícky servis a priaznivé ceny tovaru. Pokiaľ si teda nie ste istí, či je pre vás táto klimatizácia vhodná, neváhajte využiť zákaznícku podporu, ktorá vám s výberom poradí a odpovie vám aj na ďalšie prípadné otázky vo veci obsluhy či údržby.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.