30 tipov na najlepšie sedacie súpravy


TOP 3 modely pre rok 2020

Sedačka Comfessa

Skrášlite váš domov nadčasovou sedačkou, ktorá nikdy nevyjde z módy.

cena od 790 €

Kožená súprava Chesterfield

Doprajte si luxus v podobe sedacej súpravy z kvalitnej odolnej kože.

cena od 820 €

Sedacia rohová súprava Antico

Rohová sedačka dokonale zapadne do každého priestoru a ušetrí miesto.

cena od 400 €

Sedacie súpravy sú dominantou každej obývacej izby. Neslúžia pritom len na relax či usadenie návštevy, ale dokážu dotvoriť i atmosféru vášho domova a udať štýl, ktorým hostia budú vnímať váš príbytok. 

Je preto veľmi dôležité zvoliť takú sedaciu súpravu, ktorá bude vyhovovať nielen vašim požiadavkám, ale aj potrebám členov vašej rodiny, okolitému priestoru a v neposlednom rade aj vášmu celkovému domovu. Ak momentálne hľadáte sedaciu súpravu, ktorá dokonale zapadne do vašej obývacej izby, nechajte sa inšpirovať našim prehľadom top modelov.

Vyberte si dokonalú sedaciu súpravu do vašej obývačky 

Sedačky s nádychom luxusu

Rohové sedačky

Pohovky

Kožené sedačky

TOP 3 tipy na lacné sedačky

Nezmeškajte akciové ponuky sedacích súprav v overených eshopoch

Ako si vybrať sedaciu súpravu?

Najkrajšie sedacie súpravy

Konečne ste si po dlhom hľadaní našli vašu vysnívanú sedaciu súpravu. Páči sa vám jej dizajn, vyhovuje vašim potrebám a navyše je aj za veľmi výhodnú cenu. Avšak, má to jeden háčik. Sedačka, ktorá sa vám páči sa nachádza v internetovom obchode a vy máte obavy z online nákupu. Prepadajú vás otázky typu "Čo ak nebude pohodlná", "Nemôžem si ju vyskúšať" a podobne. A vedeli ste, že sa obávate zbytočne? 

Okrem toho, že sedačky v online eshopoch sú v porovnaní s kamennými predajňami neraz cenovo výhodnejšie, v internetových obchodoch máte zvyčajne aj omnoho širší výber. V nasledujúcej časti vám preto poradíme, ako si vybrať správnu sedačku do vašej domácnosti, a to aj v prípade, že si ju chcete zaobstarať online.

Akú zostavu a veľkosť vybrať?

V prvom rade by ste sa mali zamyslieť predovšetkým nad tým, koľko miest na sedenie potrebujete a o aký typ sedačky máte záujem.

Myslite tiež na priestor, kde chcete sedačku umiestniť. Pokiaľ máte malú obývačku, skvele vám do nej zapadne rohová sedačka. Tú je totiž možné umiestniť k stene, ale pokojne napríklad aj do stredu miestnosti.

Veľmi obľúbené sú i účkové sedačky, aj keď tie sú skôr vhodné do veľkých, priestranných miestností. Nemenej populárne sú sedacie súpravy s kreslami, ktoré môžete umiestniť tak, ako sa vám zažiada a v prípade potreby aj jednoducho premiestňovať.

A potom tu máme aj pohovky, ktorú sú vďaka svojím rozmerom ideálne do rôznych detských či študentských izieb. Ich výhodu je aj to, že bývajú rozložiteľné a tak skvele zastúpia aj posteľ.

Aký poťah zvoliť?

Pri voľbe sedačky máte na výber z viacerých materiálov - rôzne typy látok, koža, eko koža...

Najobávanejšími, ale aj často tými najkupovanejšími (zvyčajne kvôli svojej nižšej cene) sú sedacie látkové súpravy. Pravdou je, že tieto súpravy sú na údržbu pomerne ťažké, keďže škvrny od jedla či rozliaty nápoj sa veru nebudú čistič ľahko. Áno, sedačku možno prekryť nejakou vkusnou dekou, avšak na druhej strane, nie každý je ochotný schovávať nový kúsok vo svojej domácnosti hneď na začiatku. Našťastie, už dnes nájdete aj také látkové sedacie súpravy, ktoré sú vyrábané zo špeciálnych materiálov s nanotechnológiou, pre čo najjednoduchšiu údržbu.

Čo sa týka sedacej súpravy z kože, tá sa môže pochváliť viacerými výhodami, medzi inými aj vysokou odolnosťou, nenáročnou údržbou, hygienickou nezávadnosťou či luxusným vzhľadom. Siahnuť však musíte po pravej kvalitnej koži. V opačnom prípade mýty typu "Na koženú sedačku sa človek v lete lepí" budú pravdou. Tento problém môže nastať napríklad pri eko koži, ktorú v porovnaní s pravou kožkou dostanete  za nižšiu cenu. 

A čo farba?

Farba sedačky je často len otázkou vkusu. Veľa ľudí kvôli praktickosti zvykne voliť niektorú z univerzálnych, nadčasových farieb, ako napríklad šedá či čierna.

Na trhu však aktuálne možno nájsť aj veľké množstvo sedačiek, ktoré doslova hýria farbami. Okrem rozličných vzorov sú dostupné aj jednofarebné sedacie súpravy v pestrých farbách, ako napríklad v efektne vyzerajúcej žltej alebo v pastelových, mäkkých farbách. 

Či už sa rozhodnete pre neutrálnu šedú, živú žltú alebo dáte prednosť teplým pastelovým farbám, majte na pamäti, že vaše sedenie musí ladiť aj s nábytkom, podlahou, kobercom či farbou stien. Nezabúdajte ani na rôzne vankúšiky, kožušiny a deky, ktorými dokážete oživiť aj tú najnudnejšiu sedačku.

Nech už vaša voľba padne na ktorýkoľvek kúsok z týchto sedacích súprav, užite si na ňom vytúžený relax i nezabudnuteľné chvíle s vašou rodinou. 🙂

Pridajte vašu recenziu

avatar