Vyrovná sa slovenská bio kozmetika svetovej? - Recenzia

Biokrása.sk recenzia

Krásna napnutá, čistá pleť bez rozšírených pórov, nečistôt a čiernych bodiek, to je sen každej ženy, ktorá o seba dbá. Nie je umenie vyzerať pekne s nánosom mejkapu, ale cítiť sa komfortne a spokojne aj s ''nahou'' pokožkou. Oveľa viac času by sme mali venovať pravidelnej starostlivosti o pleť, ako nanášaniu šminiek. 

Kvalitné krémy, séra, odličovacie prípravky, tonizačné vody... Je dôležité nájsť si tie správne produkty pre svoj typ pleti, a tiež ich vhodne zvoliť na základe ročného obdobia. Ja mám svoje obľúbené kozmetické produkty, ktoré však rada obmieňam, keďže mám trošku profesionálnu deformáciu a rada skúšam kadečo nové 🙂 ​

Balíček od eshopu Biokrása.sk ma nemohol viac potešiť, pretože obsahoval slovenskú prírodnú kozmetiku, s ktorou som zatiaľ nemala príliš veľa skúseností. O to viac som bola zvedavá. Obstojí v mojom hodnotení slovenská kozmetika oproti už zaužívanej zahraničnej?

Otestované KOMBO expertom na krásu

Simona Ivánová

Simona Ivánová prepadla make-upovej vášni už počas jej štúdia na strednej škole. Avšak až v roku 2016 sa stala profesionálnou vyškolenou Make-up artist. Má za sebou účinkovanie v televízii, na módnych prehliadkach, foteniach do magazínov a mnohé iné. 

Simi pre vás tentokrát testovala slovenské kozmetické výrobky z eshopu Biokrása.sk. Zistite, ako v hodnotení dopadol pleťový krém Dulcia, kvetová voda Soaphoria a odličovacie mlieko Navia. Vyrovná sa slovenská kozmetika tej svetovej? 

Dulcia pleťový krém recenzia

Dulcia je 100% prírodná kozmetika ručne vyrábaná na Slovensku.

Prvým produktom z balíčka od Biokrásy, ktorý vám predstavím, je pleťový krém značky Dulcia. Ak ešte nepoznáte Dulciu, radím vám, rýchlo to napravte, zamilujete si ju. Je to 100% prírodná kozmetika vyrábaná na Slovensku a až 83,9% jej zložiek je z bioprodukcie. Je mimoriadne obľúbená a v jej ponuke nájdete pleťovú starostlivosť pre ženy, mužov, bábätká, dekoratívnu kozmetiku ale aj rôzne bylinné prípravky a mastičky vhodné do domácej lekárničky.

Pleťový krém s aloe vera a hodvábom je vhodný pre každý typ pleti, ako pre suchú, tak aj mastnú pleť s rozšírenými pórmi. Krém, okrem aloe vera, ktoré pôsobí anesteticky, obsahuje aj hodvábny proteín, olej z mandlí, makadamiový olej, ale aj výťažok z citrónu a extrakt z grapefruitových jadier, ktoré krému dodávajú jeho výraznú citrusovú vôňu. Aróma krému je pomerne dosť silná, avšak, kto má rád citrusové vône, príde si určite na svoje.

Dulcia pleťový krém recenzia

Konzistencia krému je vďaka svojmu zloženiu pomerne dosť hutná, krémová, má bielu farbu. Krém je na pokožke príjemný a hneď po aplikácii je pleť vyhladená a hydratovaná. Jeho nanášanie je jednoduché, aj vďaka pumpičkovému aplikátoru, ktorý je veľmi praktický a efektívny z dôvodu, že si do krému nenanestiete žiadne nečistoty a baktérie. 

Krém som nanášala čistými rukami, ráno a večer, na odlíčenú a vyčistenú tvár a dekolt. Pleť bola výrazne vyživená a zjemnená, no treba podotknúť, že krém je trochu vhodnejší na zimné obdobie, nakoľko sa v lete viac potíme. Naniesť si takýto výživný krém na pleť v horúčavách nemusí byť pre každého najvhodnejšou voľbou. 

V lete odporúčam zvoliť produkty ako je sérum, prípadne ľahký hydratačný krém vodnatej konzistencie, ktorý pleť vyživí, no zároveň ju nezaťaží.

Dulcia pleťový krém recenzia

Dulcia pleťový krém s aloe vera a hodvábom má objem 50ml a zoženiete ho za cenu približne 16€. To mi príde veľmi fér.

Čím dlhšie sa venujem nielen líčeniu, ale starostlivosti o pleť vo všeobecnosti, dávam si veľký pozor na to, čo si aplikujem na pokožku. S týmto krémom, a Dulcia produktmi vôbec, nemusím mať žiadne obavy. Veľmi sa mi páči, že na Slovensku sa vyrába tak kvalitná kozmetika, ktorá navyše neskrýva svoje zloženie.

Soaphoria mätová voda recenzia

Výrobcom tejto organickej vody kvetovej vody z mäty priepornej je prírodná slovenská značka Soaphoria. Ich sortiment kvetových vôd je naozaj ohromujúci a okrem mäty majú v ponuke aj vodu levanduľovú, ružovú, lipovú, kvetovú vodu hamamelu virgínskeho a mnohé iné.

Kvetová voda mäta prieporná je špeciálne určená na mastnú a zmiešanú pleť, čo je dôvod, prečo mne osobne príliš nesadla. Mám pleť normálnu, momentálne viac suchú, s občasným sklonom k tvorbe vyrážok. Voda mi pleť viac presúšala. Je to v podstate tonikum, ktoré oživí pleť, tonizuje a sťahuje rozšírené póry. Má pôsobiť proti svrbeniu, upokojiť a rozjasniť. Jej aplikácia je veľmi príjemná, nakoľko vôňa mäty je naozaj prenikavá a po nanesení na pleť máte chladivý pocit.

Soaphoria mätová voda recenzia

Produkt je zabalený v sklenenej fľaši so zaujímavým uzáverom, no nie je až tak praktický. Balenie 50ml je pomerne dosť malé, ak si chcete tonizovať pleť každý večer, voda by vám dlho nevydržala. No na letné dni a najmä na cestovanie je veľmi praktická a osvieži 🙂 Dostanete ju od 4,90€, čo je podľa mňa primeraná cena.

Navia odličovacie mlieko recenzia

To najlepšie som si nechala na záver 🙂 Rovnako, ako obe už spomenuté značky, aj Navia je slovenská kozmetika ručnej výroby. Vyznačuje sa vysokým obsahom účinných zložiek a podporou prirodzenej funkcie pokožky. Od Navie som testovala odličovacie mlieko, ktoré sa mi zo všetkých troch produktov od Biokrásy páčilo najviac.

Navia odličovacie mlieko recenzia

Ide o jemný pleťový odličovač, odličovacie mlieko s výťažkom z levandule. Šetrne a účinne odstraňuje makeup a nečistoty, pleť necháva sviežu a jemnú a zabraňuje jej vysúšaniu. To má na svedomí najhlavnejšia zložka pleťového mlieka, levanduľová voda. Spolu v kombinácii s rastlinnými olejmi vytvára dokonalé kombo k čistej a sviežej pleti.

Mliečko má praktickú pumpičku, pomocou ktorej si vytlačíte presné množstvo. Je možné ho použiť s vatovým tampónom, s ktorým si pleť jemne pretriete a následne ju opláchnete alebo krém zotriete vlhkým tampónom. 

Druhý spôsob je aplikovať mlieko priamo na pleť alebo z dlane, jemne vmasírovať a následne opláchnuť a utrieť jemným uteráčikom, určeným iba na pleť (žiadny uterák na ruky - obsahuje veľké množstvo nečistôt). Tak som to robila aj ja.

Navia odličovacie mlieko recenzia

Pleť bola po vyčistení jemná a hebká, mlieko mi veľmi sadlo na moju pokožku. Pleťové mlieko je bielej farby, vôňa levandule je nevtieravá, veľmi jemná. Praktický obal s pumpičkou má obsah 100ml, vhodný aj na cestovanie a veľké plus získalo aj vďaka svojmu využitiu, keďže nielen odstraňuje makeup a nečistoty, ale zároveň napomáha tvorbe ochranného filmu pokožky. Cena 11,90€ je preto po zvážení všetkých atribútov prijateľná.

Nesmierne sa teším, že na Slovensku máme výrobcov kozmetiky, ktorá je prírodná, nezávadná, nie je testovaná na zvieratách, je bez konzervačných látok, parabénov, silikónov... Jednoducho obsahuje samé výborné veci, ktoré si bez akýchkoľvek obáv aplikujem na pleť a viem, že si nemôžem uškodiť. Dulcia, Navia či Soaphoria majú transparentné zloženia svojich produktov, účinné zložky sú starostlivo vyberané a ručne miešané. Dávam veľké plus našej prírodnej produkcii kozmetiky, pretože stále máme tendenciu prikláňať sa k drahším, svetovým a masovo propagovaným značkám.

Nielen slovenské, ale aj iné overené značky bio kozmetiky a ekodrogérie nájdete pod jednou strechou v eshope Biokrása.sk. Na výber je toho naozaj neúrekom. Varujem vás, isto vás zlákajú rozličné krémiky, séra, dekoratívna kozmetika, oleje, pleťové vody, telové mlieka a mydlá... Vstup na vlastné riziko 🙂 

Biokrása.sk recenzia

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Tynka
Komboš
Tynka

To vypadá velmi dobře. Ale nenašla jsem u nás v ČR. Jinak já tedy preferuji taky přírodní kosmetiku. Doma mám přímo aloe a občas máznu na obličej. Pak mám pleť vyloženě příjemnou. Myslíte, že je vhodná tahle kosmetika i na permanentní makeup? Nechala jsem si právě udělat u paní v Praze http://www.radchenko.cz permanentní makeup a právě se bojím, abych si s tím něco neudělala. Nebo raději konzultovat přímo s paní?