Smart televízor Samsung sa zameriava aj na lokálny aspekt

Inteligentné televízory sú dnes už bežnou súčasťou našich domácností a takmer každý výrobca sa snaží smart funkcie do najnovších modelov zabudovať. Smart televízory sa však navzájom od seba líšia. Snahou spoločností je so svojou ponukou zatieniť konkurenciu a výnimkou nie sú ani smart televízory značky Samsung.

Prostredníctvom inteligentnej funkcie sa dostáva digitálny svet aj na obrazovky televízií. Viacerí výrobcovia využívajú možnosť tohto prepojenia a snažia sa prispôsobiť dopytu spotrebiteľov svojou ponukou aplikácií. Televízie Samsung umožňujú v rámci ich smart technológie vstup do obchodu Samsung Apps, kde nájdete nielen zaužívaný štandard smart televízorov, ale aj niečo navyše.

Odlišný operačný systém

V snahe odlíšiť sa od konkurenčnej ponuky vsadila spoločnosť Samsung na vlastný vývoj operačného systému podobne ako väčšina iných značiek. Oproti iným systémom má Tizen rozšírenejší prístup platforiem a umožňuje vstup napríklad aj do Amazonu. Nie každá konkurenčná značka poskytuje prezeranie ponuky aplikácií aj priamo počas sledovania videa a túto prednosť Samsungu ocenia viacerí. Pri niektorých operačných systémoch táto možnosť totiž nie je a pokiaľ chcete napríklad niekomu odpísať, prezeranie filmového titulu budete musieť pozastaviť.

Najvyhľadávanejšie aplikácie

Sledovanie obľúbených videí z YouTube, počúvanie hudobných skladieb rôzneho štýlu pomocou Spotify či synchronizácia s vaším mobilným zariadením. To všetko každá štandardná smart televízia umožňuje. Okrem toho však máte možnosť surfovať internetovým prehliadačom, sledovať aj aktuálne dianie vo svete či kontaktovať svojich známych prostredníctvom sociálnych sietí. Či už si pozriete najnovšie novinky na Facebooku alebo skúsite niečo tweetnuť počas obľúbeného filmu, táto technológia túto komunikáciu umožňuje.

Smart TV

Smart televízie sa tešia z čoraz väčšej obľuby. (Proxima Studio / Shutterstock.com)

Čoraz populárnejšie sú medzi divákmi najmä streamovacie služby, ktorých obsah môžete sledovať na základe zakúpeného predplatného. Ide napríklad o služby HBO GO, Netflix Amazon Prime Video a prístup máte taktiež aj k aplikácii Apple TV. Táto možnosť náhrady neustále sa opakujúceho televízneho vysielania za kvalitné filmové tituly oslovuje čoraz viac divákov, čo potvrdzuje aj fakt, že sa konkurencia streamovacích služieb aj naďalej rozrastá.

Lokálna ponuka aplikácií

Okrem štandardných aplikácií Smart TV Samsung výrobca stavia aj na priblížení ponuky podľa lokality. Na svoje si prídu ako českí, tak aj slovenskí priaznivci tejto značky. Či už pôjde o spravodajstvo, sledovanie regionálnych televízií, počúvanie obľúbených rozhlasových staníc alebo aj ponuku pre najmenších, každá veková kategória si niečo určite nájde. Značnou výhodou je ale aj fakt, že k pozeraniu regionálnych staníc nepotrebujete set-top box. Lokálne zameranie ponuky smart televízie Samsung potvrdzuje aj prístup do známeho videoportálu VOYO s mnohými filmovými titulmi a archívom jednej zo slovenských televíznych stálic.

Orientácia aj na hráčsku komunitu

Zabudnite na premietanie interaktívnej hry prostredníctvom televízora cez napojenie s HDMI káblom. Spoločnosť Samsung podchytáva v niektorých svojich modeloch aj herný svet a snaží sa umožniť hráčom presunúť obraz z počítača priamo do televízora pomocou aplikácie Steam Link. Tieto dve zariadenia sú od seba nezávislé a keďže ide o prenos pomocou domácej siete, nemusia sa nachádzať ani v jednej miestnosti.

Samsung smart tv

Rozsah inteligentnej funkcie ešte prevyšuje očakávania divákov.
(Tero Vesalainen / Shutterstock.com)

Prepojenie celej domácnosti

Diaľkové ovládanie One Remote vám umožňuje ovládať oveľa viac ako len prepínanie programov či nastavenie hlasitosti. Pomocou funkcie Smart Hub vstúpite do multimediálneho sveta zábavy, streamovacích služieb a aplikácií najrôznejšieho druhu. K televízii však môžete pripojiť aj domáce kino, herné konzoly a problémom nebudú ani DVD prehrávače.

Nadšencov umelej inteligencie osloví najmä aplikácia SmartThings u najnovších modelov, ktorá im zase umožní prepojenie vašej inteligentnej domácnosti s televízorom a ovládanie priamo z obrazovky. Zapnutie svetiel, kontrolovanie zavretých okien pomocou senzorov či upozornenie na únik vody. To všetko táto aplikácia dokáže

Prevyšuje očakávania

Inteligentné televízory vám ponúkajú ale toho oveľa viac. Možnosť nahratia obľúbených programov priamo na USB alebo na pevný disk či zmenu poradia televíznych kanálov. Smart televízie Samsung prinášajú mnoho iných nastaviteľných možností a sú prispôsobené priamo na mieru požiadavkám spotrebiteľa. Svojou ponukou aplikácií totiž ešte prevyšujú očakávania divákov.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar