Najlepšie srvátkové proteíny - porovnanie


Srvátkové proteíny už dávno nie sú vhodné len pre športovcov. Bielkoviny sú základný stavebný prvok buniek, tkanív či svalov, a preto je ich dostatočný príjem dôležitý pre každého. Práškový proteín je rýchly spôsob, ako dať telu kvalitné bielkoviny.


​Recenzie srvátkových proteínov

Proteín Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional

100% Whey Protein Professional je originálna bielkovinová zmes v prášku. Svojím obsahom poskytuje telu zmes látok výživných pre pohybové ústrojenstvo ako kosti, svaly a ďalšie. Vďaka zníženému obsahu laktózy a iným podporným látkam nezaťažuje tráviaci trakt v takej miere, ako jemu podobní bratia. Konzumácia proteínu je vcelku príjemná, keďže je ľahký a výrobcovia mu dali dokonca skutočne príjemnú chuť.

Tento proteín je srvátkový koncentrát s izolátom obohatený o aminokyseliny a enzýmy. Vo výrobku obsiahnutý proteín imunoglobulín podporuje imunitný systém, čím zabezpečuje silnejšiu a odolnejšiu telesnú schránku a zároveň má podporné účinky pre produkciu nášmu telu prirodzeného antioxidantu glutathiónu.

Proteín je doslova šitý na mieru športovcom a nadšencom túžiacim po vypracovanom tele. Obsahuje dokonca látky preukázateľne tlmiace bolesti svalov. L-leucín, taurín a L-glutamín sú aminokyseliny prirodzene sa vyskytujúce v ľudskom svale. Požitím 100% Whey Protein Professional prijmete medzi inými aj tieto dôležité aminokyseliny. Tráviace enzýmy zabezpečia lepšie zužitkovanie a vstrebávanie jednotlivých podporných látok z proteínu.

Keďže významne podporuje rast svalovej hmoty je vhodný pre športovcov. Svojím zložením poskytuje koncentrovaný kokteil účinných a podporných látok. Určite nemožno zanedbať jeho pozitíva v oblasti dávkovania a konzumácie. Užívať sa odporúča jednu dávku rozmiešanú v 250 ml vody alebo mlieka najlepšie hneď po športovej aktivite. Cena určite zodpovedá kvalite obsiahnutých látok a jednotlivým hlavným i okrajovým účinkom na telo.

Výhody

 • smile-o
  vysoké množstvo účinných látok
 • smile-o
  látky podporujúce vstrebávanie
 • smile-o
  je chutný
 • smile-o
  znížený obsah laktózy

Nevýhody

 • frown-o
  nenašli sme

Naše hodnotenie

Orientačná cena

38€ (2.350g)

2. BioTech Iso Whey Zero      

Proteín BioTech Iso Whey Zero

Tento produkt je čistý proteínový izolát. Vyznačuje sa hlavne odbúraním všetkých nežiaducich látok. Dostupný je vo viacerých príjemných príchutiach. Keďže sú z neho odbúrané problémové látky je pozbavený aj obsahu laktózy čo je pozitívne z hľadiska stráviteľnosti.

Proteín BioTech Iso Whey Zero obsahuje až 88% čistých bielkovín. Zvýšený obsah bielkovín zaručuje nielen rast, ale aj celkové spevňovanie tela, čo z tohto proteínu tvorí vhodnú voľbu pre športovcov rôzneho druhu. Proteín obsahuje EAA, vďaka čomu telo absorbuje čo najviac užitočných látok z dávky proteínu. Vysoký obsah BCAA a L-Glutamín podporujú regeneráciu svalstva aj po náročnej záťaži.  

Bielkovinový kokteil s čistým zložením zaručuje rast svalovej hmoty bez vedľajších neduhov. Jednotlivé príchute sa málo líšia v zložení. Celkovo tento proteín vyniká vysoko čistým zložením a obsahom účinných látok.

Proteín BioTech Iso Whey Zero je produktom uspokojujúcim športovcov všetkého druhu. S čistým zložením a vysokým obsahom zaručuje naberanie čistého svalstva, rýchle vstrebávanie a spevňovanie. Tento doplnok výživy sa odporúča užívať dvakrát denne v dávkach po 25g. Na trhu patrí k drahším proteínov, no jeho cena je určite primeraná jeho čistej kvalite.

Výhody

 • smile-o
  ako jediný z recenzovaných proteínov je to srvátkový izolát
 • smile-o
  vysoký podiel bielkovín

Nevýhody

 • frown-o
  vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

48€ (2.270g)

Proteín OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard

OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard je považovaný za proteín vyššej kvality. Možno ho dostať v mnohých lahodných príchutiach, čo ho robí dostupným a pridáva mu na popularite. Proteín sa okrem obsahu bielkovín vyznačuje aj látkami uľahčujúcimi jeho trávenie, vďaka čomu je vhodný aj pre ľudí so zníženou toleranciou na laktózu.

Obsahom bielkovín dosahuje tento proteín hodnotu okolo 79%, čo je celkom slušné. Hlavnou zložkou, ktorá robí tento proteín výnimočným, je práve zmes látok podporujúcich stráviteľnosť produktu. Jednou z látok zabezpečujúcich lepšiu stráviteľnosť je laktáza, čo vlastne enzým štiepiaci mliečny cukor. Ďalší významný látkový komplex posilňuje vstrebateľnosť účinných látok, čo podporuje aj vysoká rozpustnosť tohto proteínu.

Tento proteín je vhodný pre športovcov rôzneho druhu. Obsahuje vysoké množstvo účinných látok a zároveň zabezpečuje vysokú mieru ich vstrebateľnosti. Enzýmy podporujúce trávenie z neho robia veľmi ľahko stráviteľný proteín.

Odporúča sa dávkovať denne po jednej odmerke zaliatej 200 mililitrami vody. Cena tohto proteínu je možno o čosi vyššia, za čo však produkt ponúka overenú kvalitu a obsah.

Výhody

 • smile-o
  ľahšia stráviteľnosť
 • smile-o
  vysoká rozpustnosť

Nevýhody

 • frown-o
  vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

45€ (2.270g)

Proteín GymBeam True Whey

Tento proteín možno v prvom rade pochváliť za skutočne vysoký obsah bielkovín. Proteín je stredne dobre stráviteľný. Na trhu si možno vybrať z množstva rôznych príchutí podľa vlastného gusta. To spríjemní požívanie tohto koncentrátu a spraví z neho jednu z príjemných činností.

Proteín tvoria zo 75 - 80% čisté bielkoviny podporujúce rast a regeneráciu svalovej hmoty. Pre filtrovanie bola použitá inovatívna technológia Cross Filtration Method ktorej môže tento proteín vďačiť za svoj jedinečne nabitý obsah. V proteíne nenájdete iné podporné látky, farbivá alebo ochucovadlá. Vďaka filtrácii sa pri odstránení sacharidov a tukov, zachová až 82% bielkovín.

Až 8% podiel tvorí aminokyselina leucín obnovujúca energiu a podporujúca syntézu bielkovín. Leucín je všeobecne považovaný za najsilnejší z rodiny aminokyselín s podobnými účinkami. V proteíne GymBeam True Whey nájdete aj množstvo iných aminokyselín ako napríklad alanín, kyselinu asparágovú, valín a ďalšie.

Tento proteín je vhodný pre športovcov túžiacich po čistom zložení a koncentrovanom príleve bielkovín každý deň. Denná dávka by mala obsahovať 25 gramov prášku rozmiešaných v 2 decilitroch vody. Užíva sa hneď po tréningu. Jeho cena je veľmi výhodná.

Výhody

 • smile-o
  vysoký obsah bielkovín
 • smile-o
  široké možnosti príchutí
 • smile-o
  otvorenosť výrobcu, ktorý poctivo informuje o výrobe proteínu

Nevýhody

 • frown-o
  nedbá na stráviteľnosť
 • frown-o
  niektoré príchute sú príliš sladké

Naše hodnotenie

Orientačná cena

26€ (2.500g)

NUTREND 100% WHEY PROTEIN

Nutrend 100% Whey Protein je koncentrovaný srvátkový proteín. Tento produkt je vysoko rozpustný čo napomáha lepšej vstrebateľnosti a stráviteľnosti. Na trhu ho možno dostať vo veľkom počte zaujímavých príchutí ako napríklad čokoláda, biscuit, pistácia či malina.

Presné zloženie proteínu, ako aj obsah bielkovín, závisí vo veľkej miere od zvolenej príchute. V závislosti od vybranej príchute je dostanete 63% až 71% srvátkový koncentrát v kombinácii s 25% až 29% izolátom.

Obsahuje širokú škálu bielkovín, napríklad L-Prolín, L-Asparágová kyselina, Glycín a mnoho ďalších. Bielkoviny tvoria síce základnú zložku, no v zložení nájdete aj istý obsah sacharidov a lipidov. Proteín je vyrobený za pomoci novej filtračnej technológie. Výborná rozpustnosť tohto proteínu z neho robí produkt príjemný na bežnú, dennú konzumáciu.  

Proteín je primárne určený pre silových športovcov. Potláča svalovú únavu a podporuje bujnenie čistých svalových buniek. Ide o doplnok výživy obsahujúci účinnú kombináciu látok s priaznivými účinkami na priečne pruhované svalstvo.

Odporúčané dávkovanie produktu káže užívať denne 1-3 porcie s hmotnosťou 30g  rozmiešaných v 140 ml vody. Príchuť značne spríjemní každú jednu dávku. Keďže sa v proteíne nachádza veľké množstvo rôznych aminokyselín, možno jeho cenu považovať za celkom primeranú.

Výhody

 • smile-o
  možnosť vybrania príchutí
 • smile-o
  vysoká rozpustnosť

Nevýhody

 • frown-o
  niektoré príchute sú príliš sladké
 • frown-o
  necháva penu

Naše hodnotenie

Orientačná cena

37€ (2.250g)

6. PVL MUTANT WHEY     

Proteín PVL MUTANT WHEY

Proteín PVL MUTANT WHEY sa v prvom rade vyznačuje svojimi rýchlymi a silnými účinkami. Obsahuje výlučne látky podporujúce rast svalových buniek v čo najkratšom čase. Pozitívom tohto produktu je, že je licencovaný. To znamená že prešiel niekoľko stupňovými testom kvality zloženia. Zároveň na ňom boli vykonané potravinárske testy zamedzujúce spôsobovaniu chorôb.

Produkt obsahuje 5 druhov bielkovín v srvátke. Každý z nich je špeciálne určený pre jednu funkciu. Každá z funkcií má cieľ čo možno najviac stimulovať rast svalových buniek. Produkcia vyvinula srvátku v novej forme s názvom Nitroserum. Táto forma má zabezpečiť vstrebávanie účinných látok rýchlym tempom, a tým podporu rastu svalu. PVL MUTANT WHEY sľubuje obsah laktózy znížený na minimum, čím je atraktívny aj pre ľudí s intoleranciou. Obsah lipidov, sacharidov a iných nežiaducich látok redukuje na minimum.

Produkt je určený pre športovcov s cieľom rýchlo a efektívne nabrať svalovú hmotu. Jeho účinok podporuje rast v skutočne vysokej miere, čím je aj tento produkt tak výnimočný. Nabratie množstva svalstva za krátky čas je jeho hlavným cieľom. Tak rýchla zmena však nemusí dobre pôsobiť na každý organizmus.

Pri dávkovaní sa odporúča zmiešať jednu odmerku prášku s 300 ml vody a produkt užívať 2 až 3 krát denne podľa potreby. Cena tohto koncentrátu je určite výhodná.

Výhody

 • smile-o
  rýchly účinok
 • smile-o
  nárast svalovej hmoty u niektorých športovcov už o 2 týždne

Nevýhody

 • frown-o
  zloženie je priemerné, no adekvátne cene
 • frown-o
  vhodné viac pre amatérskych športovcov

Naše hodnotenie

Orientačná cena

31€ (2.270g)


Koncentrát, izolát, hydroizolát - aký je v nich rozdiel?  

Srvátkové proteíny sa líšia svojím obsahom bielkovín, sacharidov, tukov a aminokyselín. Ich obsah závisí od formy filtrovania.

Srvátkový koncentrát je cenovo najdostupnejší a najpoužívanejší druh proteínu. Obsah bielkovín sa pohybuje od 35 do 80%.

Tento typ proteínu však v porovnaní s izolátom obsahuje väčšie množstvo sacharidov a tiež nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

Na druhej strane, obsah sacharidov sa podpisuje na lepšej chuti.

najlepšie proteíny recenzie

Srvátkový izolát má vyšší obsah bielkovín, je preto kvalitnejší, s čistejším zložením a aj drahší. Vyrába sa iónovou výmenou, ktorá zachováva vyššiu kvalitu bielkovín a peptidov. Obsah bielkovín sa šplhá k hranici 95%. Obsahuje minimum sacharidov a laktózy, je preto vhodný pri redukčnej diéte aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou. Izolát má vysoký obsah BCAA aminokyselín, vápnika, je ľahko stráviteľný a má dobrú chuť.

Srvátkový hydroizolát je typ predtráveného proteínu, ktorý je najľahšie prijateľný pre tráviaci trakt. Ide o proteín najvyššej kvality, s vysokým obsahom aminokyselín BCAA a rýchlym vstrebávaním. Nevýhodou je pomerne horká chuť.

Prečo je srvátkový proteín prospešný pre organizmus? 

 • Proteín je pomerne rýchly a chutný spôsob, ako dodať telu potrebné množstvo bielkovín. Príjem bielkovín je obmedzený na 2 spôsoby. Na jednej strane ich prijímame z potravy, ktorá však nemusí byť kvalitná a obsah bielkovín v nej dostatočný. Druhou možnosťou je práškový proteín, z ktorého dokážeme získať vysoko kvalitné bielkoviny vďaka jednému nápoju.

 • Srvátkový proteín pomáha pri redukčnej diéte vyvolaním pocitu nasýtenia. Bielkoviny trávi telo dlhšie. Aj preto sú diéty bohaté na bielkoviny a tuky obľúbené, pretože pri nich nie je cítiť vlčí hlad. Túto vlastnosť má aj srvátkový proteín, ktorý v porovnaní s inými typmi proteínov trávenie zamestná na dlhšiu dobu a zjete toho menej.

 • Pomáha pri úbytku sily a svalovej hmoty ľuďom s vyšším vekom. Úbytok svalovej hmoty je so zvyšujúcim sa vekom bežný. Problém nastáva, ak svaly nahradí tuk a zvyšuje sa tak riziko chronických ochorení. V kombinácii so stravou bohatou na bielkoviny dokáže srvátkový proteín podporiť rast svalovej hmoty a sily.

 • thumbs-o-up

  Ak radi maškrtíte, s proteínom si urobíte zdravšie verzie obľúbených sladkostí. Vďaka rôznym príchutiam môžete so srvátkovým proteínom čarovať aj v kuchyni. Bez problémov zastúpi niektoré bežne používané suroviny a vaše dezerty budú rovnako chutné, no zdravšie.

​"​Proteín nám posilňuje imunitný systém. A týka sa to predovšetkým proteínov priímaných z proteínovej srvátky – proteínového shake-u. Srvátkový, kvalitný proteín obsahuje v sebe gluitatión, čo je tripeptid, ktorý pomáha posilňovať imunitný systém. "

​Michae​l Achberger, profeisonálny osobný téner

Aký proteín je pre vás ten pravý? Tieto otázky vám pomôžu vybrať najlepší proteín

Vyššie v článku sme si povedali, zloženie jednotlivých srvátkových proteínov je odlišné, a preto sa líšia aj účinky proteínov.


Chcete naberať alebo chudnúť? 

Najdôležitejšia otázka, ktorú si položte ešte predtým, než sa vrhnete do hľadania. Srvátkové koncentráty majú nižší obsah bielkovín a viac sacharidov, preto sú vhodné pre naberanie svalovej hmoty. Naopak, pri redukčnej diéte treba hľadať proteíny s čo najvyšším obsahom bielkovín a zanedbateľným množstvom sacharidov.


Máte alergiu alebo intoleranciu?

Pre intolerantných na laktózu je tabu srvátkový koncentrát, ktorý obsahuje vyšší podiel laktózy. Srvátkový izolát má okolo 3% laktózy, ktorú intolerantná osoba môže bez problémov zvládať, no pre iného je aj toto množstvo priveľa. V tom prípade sa treba úplne vyhnúť srvátkovým proteínom a ako alternatívu zvoliť sójový alebo proteín z vaječných bielkov. 


Viete rozpoznať nekvalitné výrobky? 

Proteíny vždy kupujte iba od overených výrobcov, ktorí otvorene zverejnia výrobný proces a jednotlivé zložky proteínu. Čím viac bielkovín obsahuje proteín, tým kvalitnejšie sú odfiltrované ostatné látky. Dôležitý je tiež obsah aminokyselín. Podozrivo nízke ceny proteínov naznačujú, že výrobcovia používajú nekvalitné bielkoviny a ich obsah je doplnený o ďalšie látky - sacharidy, tuky. Výživová hodnota takýchto produktov je veľmi nízka.

Keďže proteíny sa predávajú aj ako zmesi rôznych druhov bielkovín, na trhu bežne natrafíte na srvátkový koncentrát v kombinácií s izolátom. Z toho vyplýva ďalší trik výrobcov. Pridajú do výrobku minimálne množstvo izolátu alebo hydroizolátu, len aby mohli použiť túto informáciu na marketingové účely. V skutočnosti takéto množstvo telo ani nezaregistruje.

Pri výbere sa riaďte pravidlom menej je viac - čím menej surovín proteín má, tým je kvalitnejší.

​Srvátkový proteín nie je len skvelým pomocníkom na ceste za vysnívanou postavou, ale pozitívne vplýva aj na obranyschopnosť vášho organizmu. Nad jeho užívaním už preto viac nemusíte váhať. Stačí si iba vybrať ten správny proteín pre vás a vaše telo sa vám odvďačí.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

gymbeam logo
najprotein.sk logo
protein.sk logo
Srvátkové proteíny
5 (100%) 11 x