Najlepšie srvátkové proteíny - porovnanie


Autori: Lenka Riganová, Alena B. Jacková | Aktualizované: 30. 01. 2021

Tieto srvátkové proteíny odporúčame

WPC 80 - srvátkový whey proteín Natural Nutrition

Znížený obsah laktózy

Proteín má znížený obsah laktózy a nezaťažuje tráviaci trakt. 

cena od 11 €

Proteín BioTech Iso Whey Zero

Čistý proteínový izolát

Tento proteín obsahuje až 88% čistých bielkovín, je bez laktózy a gluténu.

cena od 54 €

Proteín OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard

Vysoko rozpustný

Proteín je vysoko rozpustný a má veľmi dobrú vstrebateľnosť. 

cena od 43 €

Recenzie a test srvátkových proteínov

Srvátkové proteíny už dávno nie sú vhodné len pre športovcov. Bielkoviny sú základný stavebný prvok buniek, tkanív či svalov, a preto je ich dostatočný príjem dôležitý pre každého. Aj to bol hlavný dôvod, prečo sme rozhodli tentokrát pozrieť bližšie práve na srvátkové proteíny. 

Hodnotenie srvátkových proteínov nám u nás v redakcii v spolupráci s expertom trvalo 25 hodín. Porovnávali sme, analyzovali, hodnotili a dnes vám prinášame zistené výsledky. 

KOMBO expert radí

Kombo expert Alena B. Jacková

Alenka Jacková nie je len certifikovanou osobnou fitness trénerkou II. stupňa, ale bohaté skúsenosti má i v oblasti zdravého stravovania, o čom svedčí aj jej vydaná kniha Fit apetít

"Srvátkové proteíny veľmi pozitívne vplývajú na regeneráciu svalstva a rýchlejšia regenerácia znamená rýchlejšie výsledky."

A ako si vybrať ten správny svátkový proteín? To vám Alenka prezradí v druhej časti tohto článku. 

Ako sme hodnotili

Z veľkého množstva srvátkových proteínov, ktoré je možné nájsť v slovenských eshopoch sme po dôkladnej analýze vybrali 7 najlepších z nich. 

Vybrané srvátkové proteíny sme následne hodnotili v prvom rade z pohľadu bežného používateľa. Zamerali sme na ich zloženie, sľubovaný účinok i to, čím sú pre užívateľa prospešné a čo všetko mu dokážu priniesť. 


Porovnanie hodnotených srvátkových proteínov

WPC 80 - srvátkový whey proteín Natural Nutrition

#1

Proteín BioTech Iso Whey Zero

#2

Proteín OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard

#3

Proteín GymBeam True Whey

#4

NUTREND 100% WHEY PROTEIN

#5

Warrior Whey 90 CFM Gold srvátkový izolát

#6

Proteín PVL MUTANT WHEY

#7

Balenie

1000 g

2270 g

2270 g

2500 g

2250 g

1000 g

2270 g

Hodnotenie

Plusy

+ vysoké množstvo účinných látok

+ látky podporujúce vstrebávanie

+ skvelá chuť

+ srvátkový izolát

+ vysoký podiel bielkovín

+ kvalita

+ ľahká stráviteľnosť

+ vysoká rozpustnosť

+ na výber viacero príchutí

+ vysoký obsah bielkovín

+ viacero príchutí

+ transparentné zloženie

+ vysoká rozpustnosť

+ veľké množstvo aminokyselín

viacero príchutí

+ množstvo výživných látok

+ zbavený odpadových a škodlivých látok

vysoký podiel BCAA

+ rýchly účinok

+ u niekoho nárast svalovej hmoty už o 2 týždne

Mínusy

- nezistené

- vyššia cena

- vyššia cena

- niektoré príchute prisladké

- zanecháva penu

prisladké, s umelou príchuťou

- vyššia cena

Cena

11 €

54 €

43 €

26 €

40 €

19 €

27 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky srvátkových proteínov v overených eshopoch

Recenzie srvátkových proteínov

1. WPC 80 - srvátkový whey protein - Nízky podiel tuku

WPC 80 - srvátkový whey proteín Natural Nutrition

WPC 80 srvátkový whey protein je originálna bielkovinová zmes v prášku, ktorá má min. 80% podiel bielkovín v sušine. Svojím obsahom poskytuje telu zmes látok výživných pre pohybové ústrojenstvo ako kosti či svaly. 

Tento proteín je srvátkový koncentrát obohatený o aminokyseliny a enzýmy. Vo výrobku obsiahnutý proteín imunoglobulín podporuje imunitný systém, čím zabezpečuje silnejšiu a odolnejšiu telesnú schránku a zároveň má podporné účinky pre produkciu prirodzeného antioxidantu - glutathiónu.

Proteín je doslova šitý na mieru športovcom a nadšencom túžiacim po vypracovanom tele. Požitím 100% Whey Protein Professional prijmete medzi inými aj dôležité aminokyseliny, ako napríklad Alanín, Leucín, Lyzín a mnoho ďalších. 

Pre tento proteín je charakteristický vysoký podiel bioaktívnych zlúčenín i bohaté zastúpenie aminokyselín, a to všetko bez obsahu geneticky modifikovaných organizmov a s minimom tuku. 

Proteín významne podporuje rast svalovej hmoty a svojím zložením poskytuje koncentrovaný kokteil účinných a podporných látok.

Proteín sa veľmi dobre rozpúšťa, má zníženú penivosť a rýchlu absorbciu. 

 

Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je 30 g proteínu, rozmiešať v 300 ml vody a užiť ideálne hneď po športovej aktivite.  

Výhody

 • vysoké množstvo účinných látok
 • látky podporujúce vstrebávanie
 • skvelá chuť
 • nízky podiel tuku

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

11 € (1000 g)

Hodnotenie

2. BioTech Iso Whey Zero - Čistý proetínový izolát    

Proteín BioTech Iso Whey Zero

Tento produkt je čistý proteínový izolát. Je očistený od všetkých nežiadúcich látok, ako napríklad cukor, glutén, transtuky a jeho najväčším pozitívom je pre väčšinu pozbavenie laktózy, vďaka čomu je ľahko stráviteľný aj pre ľudí trpiacich intoleranciou laktózy. 

Proteín BioTech Iso Whey Zero obsahuje až 88% čistých bielkovín. Zvýšený obsah bielkovín zaručuje nielen rast, ale aj celkové spevňovanie tela, čo z tohto proteínu robí ideálnu voľbu pre všetkých športovcov, bez ohľadu na konkrétny druh športu. Proteín obsahuje EAA, a tak z neho telo absorbuje čo najviac užitočných látok. Vysoký obsah BCAA a L-Glutamín podporuje regeneráciu svalstva aj po náročnej záťaži.  

Tento bielkovinový kokteil s čistým zložením zaručuje rast svalovej hmoty bez nepríjemných vedľajších účinkov. Plusom je aj dostupnosť vo viacerých príchutiach, z ktorých si každý vyberie tú svoju. 

Proteín BioTech Iso Whey Zero je produktom uspokojujúcim športovcov všetkého druhu. S čistým zložením a vysokým obsahom zaručuje naberanie čistého svalstva, rýchle vstrebávanie a spevňovanie.


Dávkovanie

Tento doplnok výživy sa odporúča užívať dvakrát denne v dávkach po 25 g. Na trhu patrí k drahším proteínom, no jeho cena je určite primeraná jeho čistej kvalite.

Výhody

 • ako jediný z recenzovaných proteínov je to srvátkový izolát
 • vysoký podiel bielkovín

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

54 € (2 270 g)

Hodnotenie

3. OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard - Vysoko rozpustný 

Proteín OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard

OPTIMUM NUTRITION Whey Gold Standard je považovaný za proteín vyššej kvality. Možno ho dostať v mnohých lahodných príchutiach, čo ho robí dostupným a pridáva mu na popularite. Proteín sa okrem obsahu bielkovín vyznačuje aj látkami uľahčujúcimi jeho trávenie, vďaka čomu je vhodný aj pre ľudí so zníženou toleranciou na laktózu.

Obsahom bielkovín dosahuje tento proteín hodnotu okolo 79 %, čo je celkom slušné. Hlavnou zložkou, ktorá robí tento proteín výnimočným, je práve zmes látok podporujúcich stráviteľnosť produktu. Jednou z látok zabezpečujúcich lepšiu stráviteľnosť je laktáza, čo je vlastne enzým štiepiaci mliečny cukor. Ďalší významný látkový komplex posilňuje vstrebateľnosť účinných látok a vysokú rozpustnosť tohto proteínu.

Proteín je vhodný pre športovcov rôzneho druhu, ale aj nešportovcov. Obsahuje vysoké množstvo účinných látok a zároveň zabezpečuje vysokú mieru ich vstrebateľnosti. Enzýmy podporujúce trávenie z neho robia veľmi ľahko stráviteľný proteín.


Dávkovanie

Odporúčané denné dávkovanie je jedna odmerka zaliata 200 ml vody. Cena tohto proteínu je možno o čosi vyššia, za čo však produkt ponúka overenú kvalitu a obsah.

Výhody

 • ľahšia stráviteľnosť
 • vysoká rozpustnosť
 • vhodný aj pri intolerancii na laktózu

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

43 € (2 270 g)

Hodnotenie

4. GymBeam True Whey Protein - Vysoký obsah bielkovín     

Proteín GymBeam True Whey

Tento proteín možno v prvom rade pochváliť za skutočne vysoký obsah bielkovín. Proteín je stredne dobre stráviteľný. Na trhu si možno vybrať z množstva rôznych príchutí podľa vlastného gusta, ktoré však nemusia vyhovovať každému kvôli príliš sladkej chuti. 

Proteín tvoria zo 75 - 80% čisté bielkoviny podporujúce rast a regeneráciu svalovej hmoty. Pre filtrovanie bola použitá inovatívna technológia Cross Filtration Method, ktorej môže tento proteín vďačiť za svoj jedinečne nabitý obsah. V proteíne nenájdete iné podporné látky, farbivá alebo ochucovadlá. Vďaka filtrácii sa pri odstránení sacharidov a tukov zachová až 82% bielkovín.

Až 8% podiel tvorí aminokyselina leucín obnovujúca energiu a podporujúca syntézu bielkovín. Leucín je všeobecne považovaný za najsilnejší z rodiny aminokyselín s podobnými účinkami. V proteíne GymBeam True Whey nájdete aj množstvo iných aminokyselín ako napríklad alanín, kyselinu asparágovú, valín a ďalšie.

Tento proteín je vhodný pre športovcov túžiacich po čistom zložení a koncentrovanom príleve bielkovín každý deň.


Dávkovanie

Denná dávka by mala obsahovať 25 gramov prášku rozmiešaných v 2 decilitroch vody. Užíva sa hneď po tréningu. Výhodou je i jeho prijateľná cena.

Výhody

 • vysoký obsah bielkovín
 • široké možnosti príchutí
 • otvorenosť výrobcu, ktorý poctivo informuje o výrobe proteínu

Nevýhody

 • niektoré príchute sú príliš sladké

Orientačná cena

26 € (2 500 g)

Hodnotenie

5. NUTREND 100% WHEY PROTEIN - Pre silových športovcov

NUTREND 100% WHEY PROTEIN

Nutrend 100% Whey Protein je koncentrovaný srvátkový proteín. Tento produkt je vysoko rozpustný, čo napomáha lepšej vstrebateľnosti a stráviteľnosti. Na trhu ho možno dostať vo veľkom počte zaujímavých príchutí ako napríklad čokoláda, biscuit, pistácia či malina.

Presné zloženie proteínu, ako aj obsah bielkovín, závisí vo veľkej miere od zvolenej príchute. V závislosti od vybranej príchute dostanete 63% až 71% srvátkový koncentrát v kombinácii s 25% až 29% izolátom.

Obsahuje širokú škálu bielkovín, napríklad L-Prolín, L-Asparágová kyselina, Glycín a mnoho ďalších. Bielkoviny tvoria síce základnú zložku, no v zložení nájdete aj istý obsah sacharidov a lipidov. Proteín je vyrobený za pomoci novej filtračnej technológie. Výborná rozpustnosť tohto proteínu z neho robí produkt príjemný na bežnú, dennú konzumáciu.  

Proteín je primárne určený pre silových športovcov. Potláča svalovú únavu a podporuje bujnenie čistých svalových buniek. Ide o doplnok výživy obsahujúci účinnú kombináciu látok s priaznivými účinkami na priečne pruhované svalstvo.


Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie produktu je 1 až 3 porcie s hmotnosťou 30 g. Porciu je potrebné rozmiešať v 140 ml vody. Užívanie proteínu spríjemňujú rozličné príchute dostupné na trhu. Keďže sa v proteíne nachádza veľké množstvo rôznych aminokyselín, možno jeho cenu považovať za primeranú.

Výhody

 • možnosť vybrania príchutí
 • vysoká rozpustnosť

Nevýhody

 • niektoré príchute sú príliš sladké
 • necháva penu

Orientačná cena

40 € (2 250 g)

Hodnotenie

6. Whey 90 CFM Gold - srvátkový izolát - S vysokou biologickou hodnotou

Warrior Whey 90 CFM Gold srvátkový izolát

Srvátkový proteínový izolát Whey 90 CFM Gold je vyrábaný šetrnými metódami, vďaka ktorým si ponecháva čo najviac výživných látok a zároveň je pri procese viacnásobnej mikrofiltrácie zbavovaný všetkých odpadových a škodlivých látok.

Proteín obsahuje na jeden gram naozaj vysoký podiel využiteľných aminokyselín. Pre čo najlepšiu vstrebateľnosť a znášanlivosť má proteín znížený obsah laktózy a nízky podiel tuku. 

Obsahuje vysoký podiel BCCA, ktoré sú dôležité najmä pre športovcov s potrebou rýchlej regenerácie po fyzickej záťaži. Užívanie so sebou prináša nárast svalovej hmoty i skvalitnenie svalových vlákien. 

Proteín je dostupný vo viacerých príchutiach, ktoré však podľa recenzií používateľov nemusia každému vyhovovať. 


Dávkovanie

Jednorázová dávka pri neochutenej verzii je 30 g a pri ochutenej verzii 35 g. 

Výhody

 • množstvo výživných látok
 • zbavený odpadových a škodlivých látok
 • vysoký podiel BCAA

Nevýhody

 • prisladké, s umelou príchuťou

Orientačná cena

19 € ( 1 000 g)

Hodnotenie


7. PVL MUTANT WHEY - Pre rýchly účinok   

Proteín PVL MUTANT WHEY

Proteín PVL MUTANT WHEY sa v prvom rade vyznačuje svojimi rýchlymi a silnými účinkami. Obsahuje výlučne látky podporujúce rast svalových buniek v čo najkratšom čase. Pozitívom tohto produktu je, že je licencovaný. To znamená, že prešiel niekoľko stupňovými testom kvality zloženia. Zároveň na ňom boli vykonané rozličné potravinárske testy.

Produkt obsahuje 5 druhov bielkovín v srvátke. Každý z nich je špeciálne určený pre jednu funkciu, pričom každá z týchto funkcií má za cieľ čo najviac stimulovať rast svalových buniek. Produkcia vyvinula srvátku v novej forme s názvom Nitroserum. Táto forma má zabezpečiť vstrebávanie účinných látok rýchlym tempom, a tým podporu rastu svalu. PVL MUTANT WHEY sľubuje obsah laktózy znížený na minimum, čím je atraktívny aj pre ľudí s intoleranciou. Obsah lipidov, sacharidov a iných nežiaducich látok redukuje na minimum.

Produkt je určený pre športovcov s cieľom rýchlo a efektívne nabrať svalovú hmotu. Jeho účinok podporuje rast v skutočne vysokej miere, čím je aj tento produkt tak výnimočný. Nabratie množstva svalstva za krátky čas je jeho hlavným cieľom. Tak rýchla zmena však nemusí dobre pôsobiť na každý organizmus.


Dávkovanie

Pri dávkovaní sa odporúča zmiešať jednu odmerku prášku s 300 ml vody a produkt užívať dvakrát až trikrát denne, podľa potreby.

Výhody

 • rýchly účinok
 • nárast svalovej hmoty u niektorých športovcov už o 2 týždne

Nevýhody

 • zloženie je priemerné, no adekvátne cene
 • vhodné viac pre amatérskych športovcov

Orientačná cena

27 € ( 2 270 g)

Hodnotenie

Ako si vybrať srvátkový proteín

najlepšie proteíny recenzie

Chceli by ste si zaobstarať srvátkový proteín, ale neviete, pre ktorý sa rozhodnúť? Poradíme vám, na čo sa zamerať.

1. Zloženie

V prvom rade si všímajte zloženie jednotlivých produktov. Srvátkové proteíny sa líšia svojím obsahom bielkovín, sacharidov, tukov a aminokyselín. Ich obsah závisí od formy filtrovania.

Srvátkový koncentrát je cenovo najdostupnejší a najpoužívanejší druh proteínu. Obsah bielkovín sa pohybuje od 35 do 80%.

Tento typ proteínu však v porovnaní s izolátom obsahuje väčšie množstvo sacharidov a tiež nie je vhodný pre ľudí s intoleranciou na laktózu.

Na druhej strane, obsah sacharidov sa podpisuje na lepšej chuti.

Srvátkový izolát má vyšší obsah bielkovín, je preto kvalitnejší, s čistejším zložením a aj drahší. Vyrába sa iónovou výmenou, ktorá zachováva vyššiu kvalitu bielkovín a peptidov. Obsah bielkovín sa šplhá k hranici 95%. Obsahuje minimum sacharidov a laktózy, je preto vhodný pri redukčnej diéte aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou. Izolát má vysoký obsah BCAA aminokyselín, vápnika, je ľahko stráviteľný a má dobrú chuť.

Srvátkový hydroizolát je typ predtráveného proteínu, ktorý je najľahšie prijateľný pre tráviaci trakt. Ide o proteín najvyššej kvality, s vysokým obsahom aminokyselín BCAA a rýchlym vstrebávaním. Nevýhodou je pomerne horká chuť.

2. Účel

Zloženie jednotlivých srvátkových proteínov je odlišné a preto sa líšia aj účinky proteínov.

Ešte predtým než sa vrhnete do hľadania vhodného srvátkového proteínu, odpovedzte si na otázku, či chcete schudnúť alebo naberať. 

Srvátkové koncentráty majú nižší obsah bielkovín a viac sacharidov, preto sú vhodné pre naberanie svalovej hmoty. Naopak, pri redukčnej diéte treba hľadať proteíny s čo najvyšším obsahom bielkovín a zanedbateľným množstvom sacharidov.

Tip od experta

"Srvátkový proteín patrí medzi najefektívnejšie proteíny určené na pitie po tréningu.  Je to z toho dôvodu, že srvátka je rýchlo-stráviteľná bielkovina, a tým pádom je vhodná na doplnenie po tréningu, kedy má telo najvyššie nároky na prísun aminokyselín, ktoré srvátkový proteín obsahuje. Po doplnení proteínov sa štiepia aminokyseliny a môže sa začať regenerácia svalstva. Rýchlejšia regenerácia znamená rýchlejšie výsledky".


Alenka Jacková. osobná fitness trénerka

Kombík radí

Kombík radí

Vedeli ste, že pravidelná konzumácia srvátkového proteínu blahodárne pôsobí na naše zdravie?

 

Znižuje hladinu cukru v krvi i krvný tlak, podporuje hustotu a kvalitu kostí a dokonca potláča i stresové reakcie organizmu a znižuje riziko vzniku depresií.

3. Váš zdravotný stav

Máte alergiu alebo intoleranciu?

Pre intolerantných na laktózu je tabu srvátkový koncentrát, ktorý obsahuje vyšší podiel laktózy. Srvátkový izolát má okolo 3% laktózy, ktorú intolerantná osoba môže bez problémov zvládať, no pre iného je aj toto množstvo priveľa. V tom prípade sa treba úplne vyhnúť srvátkovým proteínom a ako alternatívu zvoliť sójový alebo proteín z vaječných bielkov. 

4. Kvalita produktu

Proteíny vždy kupujte iba od overených výrobcov, ktorí otvorene zverejnia výrobný proces a jednotlivé zložky proteínu. Čím viac bielkovín obsahuje proteín, tým kvalitnejšie sú odfiltrované ostatné látky. Dôležitý je tiež obsah aminokyselín. Podozrivo nízke ceny proteínov naznačujú, že výrobcovia používajú nekvalitné bielkoviny a ich obsah je doplnený o ďalšie látky - sacharidy, tuky. Výživová hodnota takýchto produktov je veľmi nízka.

Keďže proteíny sa predávajú aj ako zmesi rôznych druhov bielkovín, na trhu bežne natrafíte na srvátkový koncentrát v kombinácií s izolátom. Z toho vyplýva ďalší trik výrobcov. Pridajú do výrobku minimálne množstvo izolátu alebo hydroizolátu, len aby mohli použiť túto informáciu na marketingové účely. V skutočnosti takéto množstvo telo ani nezaregistruje.

Pri výbere sa riaďte pravidlom menej je viac - čím menej surovín proteín má, tým je kvalitnejší.


Prečo je srvátkový proteín prospešný pre organizmus? 

 • Proteín je pomerne rýchly a chutný spôsob, ako dodať telu potrebné množstvo bielkovín. Príjem bielkovín je obmedzený na 2 spôsoby. Na jednej strane ich prijímame z potravy, ktorá však nemusí byť kvalitná a obsah bielkovín v nej dostatočný. Druhou možnosťou je práškový proteín, z ktorého dokážeme získať vysoko kvalitné bielkoviny vďaka jednému nápoju.

 • Srvátkový proteín pomáha pri redukčnej diéte vyvolaním pocitu nasýtenia. Bielkoviny trávi telo dlhšie. Aj preto sú diéty bohaté na bielkoviny a tuky obľúbené, pretože pri nich nie je cítiť vlčí hlad. Túto vlastnosť má aj srvátkový proteín, ktorý v porovnaní s inými typmi proteínov trávenie zamestná na dlhšiu dobu a zjete toho menej.

 • Pomáha pri úbytku sily a svalovej hmoty ľuďom s vyšším vekom. Úbytok svalovej hmoty je so zvyšujúcim sa vekom bežný. Problém nastáva, ak svaly nahradí tuk a zvyšuje sa tak riziko chronických ochorení. V kombinácii so stravou bohatou na bielkoviny dokáže srvátkový proteín podporiť rast svalovej hmoty a sily.

 • Ak radi maškrtíte, s proteínom si urobíte zdravšie verzie obľúbených sladkostí. Vďaka rôznym príchutiam môžete so srvátkovým proteínom čarovať aj v kuchyni. Bez problémov zastúpi niektoré bežne používané suroviny a vaše dezerty budú rovnako chutné, no zdravšie.

"Srvátkový proteín patrí medzi bielkoviny živočišného pôvodu, keďže vzniká deriváciou z mlieka. Srvátkové proteíny môžu byť vysoko percentné 80% a viac, pri ktorých spotrebiteľ dostáva najvyššie množstvo bielkovín bez pridaného cukru a tuku. Menej percentné srvátkové proteíny sú často dopĺňané rôznymi formami cukru, prípadne aminokyselinami a pod. Ľuďom, ktorým vadí laktóza, výrobcovia ponúkajú už aj verziu bez laktózy".


Alenka Jacková. osobná fitness trénerka

Najčastejšie kladené otázky pri výbere srvátkového proteínu

1. Čo je vlastné srvátkový proteín?

Srvátkový proteín je doplnok výživy, ktorý sa vyrába zo srvátky a má vysokú nutričnú hodnotu. Bohatý je taktiež na rôzne aminokyseliny, ktoré podporujú rast svalov. 

2. Pomáha srvátkový proteín aj pri chudnutí?

Aj keď primárny účel srvátkového proteínu nie je pomoc pri chudnutí, niektoré druhy to však dokážu. Vysoké dávky proteínu totiž ovplyvňujú a redukujú chuť do jedla, čo môže viesť i k strate hmotnosti. 

3. Je proteín vhodný aj pre ženy?

Vo všeobecnosti neexistuje žiaden špeciálny proteín určený výhradne pre ženy či mužov. Vybrať si teda môžete ten, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám, a to bez ohľadu na vaše pohlavie. 

4. Môže spôsobiť užívanie srvátkového proteínu nejaké vedľajšie účinky?

Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania srvátkový proteín nemá zvyčajne žiadne vedľajšie účinky. Pri zvýšených až nadmerných dávkach vás však môže potrápiť nevoľnosť, smäd, zvýšené pohyby čriev, kŕče, nadúvanie či únava. Je preto naozaj dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie. 

5. Ako mám užívať srvátkový proteín? 

Odporúčaná denná dávka srvátkového proteínu je 20 až 25 gramov na kilogram telesnej hmotnosti, čo vlastne v prepočte znamená cca 1 až 2 proteínové nápoje denne. Samozrejme, platí tu, vždy si najprv preštudujte etiketu konkrétneho produktu. 


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Janka12
Komboš
Janka12

Zvykla som si na proteín od Scitec Nutrition 100% Whey Protein a veľmi mi chutí aj len tak rozmiešaný s vodou alebo aj do pečenia ho používam. Príchuť vanilka je veľmi dobrá 🙂