Nebojte sa inovatívnych riešení – stavte na odvetrané fasády a montované haly

Viete, ako to niekedy v rámci nových trendov býva. Svoje kúzlo a čaro majú najmä vo fáze, keď ešte vlastne nie sú natoľko rozšírené, a nemajú ich všetci. Práve vtedy vyniknú inovatívne riešenia, ktoré dokážete zvoliť napríklad aj v oblasti výrobných hál či fasád na bytových alebo nebytových priestoroch.  

Nemusíte donekonečna kopírovať klasickú líniu v podobe klasických murovaných hál a bežných fasád, ktoré sa nijako nelíšia od tých spred dvadsiatich rokov. Dajú sa nájsť inovatívne riešenia, ktorými doslovne predbehnete dobu a možno aj získate oproti ostatným výhodu, pokiaľ sa teda na to pozeráte z pohľadu podnikania. 

Iné riešenie fasád

Počuli ste už o odvetrávaných, resp. prevetrávaných fasádach? Ide o inovatívny spôsob, ako vyriešiť opláštenie budovy zvonka. Na rozdiel od klasických fasád má práve toto riešenie niekoľko výhod a odlišností. V skratke – odvetrávanú fasádu tvorí ľahké opláštenie systémom modulárnych panelov, ktoré sú upevnené na pomocnú konštrukciu. 

Kľúčové je, že tieto panely môžu mať rôznu formu, vyhotovenie, rozmery i farebnú škálu. Vďaka tomu sa viete s výsledným vizuálnym efektom patrične ´vyhrať´ a priblížiť sa k svojej ideálnej fasáde tak, ako si ju predstavujete. Medzi ďalšie benefity, ktoré prinášajú prevetrávané fasády, môžeme zaradiť aj rýchlu a presnú montáž, jednoduchú údržbu i celkový pozitívny vizuálny efekt.

odvetrávané fasády

Zdroj obrázka: LariBat / Shutterstock.com

Kde sa najčastejšie používajú? 

Inovatívne riešenie v podobe prevetrávanej fasády sa dá použiť na bytové i nebytové priestory. Z pohľadu podnikania je určite zaujímavé ich použitie na priemyselné budovy či polyfunkčné objekty. Odvetrávané fasády však nájdeme aj na zovňajšku obchodných centier, ako i na budovách, slúžiacich ako hotely či kongresové centrá

Dajú sa však využiť aj pri výstavbe či rekonštrukcii fasády bytových jednotiek alebo rodinných domov. Aj v takýchto prípadoch sa dá vďaka prevetrávanej fasáde docieliť zaujímavé estetické riešenie, ktoré splní očakávania aj z tohto uhla pohľadu. 

Nemusíte stavať

Potrebujete priestory určené na skladovanie zásob či materiálu, prípadne hotových produktov? V takom prípade potrebujete halu. Nemusíte ju však stavať. Medzi obľúbené inovatívne riešenia patria montované haly, resp. oceľové konštrukcie, z ktorých sa dá takáto hala veľmi rýchlo zostrojiť. 

Celý proces v tomto prípade zaberie oveľa menej času i administratívy, je jednoduchší a rýchlejší, čím šetrí aj finančné prostriedky. Znovu teda ide o riešenie, ktoré môže priniesť aj konkurenčnú výhodu oproti ostatným.

Kľúč k úspechu

V neúprosnom konkurenčnom prostredí sú práve šikovné a často aj iné riešenia kľúčom k úspechu. Nebojte sa teda preto skúsiť či už nadčasové fasády, alebo napríklad montované haly. Skúste vyjsť z klasických koľají a urobiť niečo inak. Možno sa to nevráti hneď v danom momente, no po čase určite, a možno práve to bude faktor vášho úspechu. 

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.