Užitočné tipy na vianočné darčeky pre celú rodinu

Užitočné tipy na vianočné darčeky pre celú rodinu

Vianoce sa blížia rýchlosťou svetla a vám dochádzajú nápady na vianočné darčeky? Nechce sa vám po práci túlať v obchodoch a hľadať niečo vhodné pre svojich blízkych?

Netreba podľahnúť panike, máme pre vás pohodlné riešenie! V tomto článku sa si predstavíme niekoľko najlepších tipov na vianočné darčeky pre celú rodinu. Pohodlne sa usaďte, pustite do čítania a nechajte sa inšpirovať.

Ako vybrať správny darček?

Ak vôbec neviete, kde začať, pravdepodobne si kladiete otázku, podľa čoho vybrať správny darček. Je jasné, že každý človek má iný vkus a zaujíma ho niečo iné. Jeden darček sa môže perfektne hodiť pre niektorého z vašich priateľov, ale vôbec sa nemusí páčiť druhému. 

Darčeky na Vianoce kupujeme najčastejšie rodine, blízkym, priateľom či kolegom. Sú to ľudia, ktorých dobre poznáme a trávime s nimi veľa času. 

Skúste si všímať ich priania už pred Vianocami. V bežných rozhovoroch sa vám určite zveria s tým, po čom tajne túžia. Hltá vaša sestra jednu knihu za druhou? Možno by sa jej zišla praktická čítačka kníh! Pracuje váš manžel z domu a sťažuje si na hluk? Isto by sa potešil kvalitným slúchadlám, ktoré dokážu odizolovať zvuky v pozadí.

Skúste pri rozhovoroch skutočne načúvať, zapamätajte si ich priania a prekvapte svojich blízkych pod stromčekom. 

Užitočné tipy na vianočné darčeky pre celú rodinu

Skúste načúvať prianiam vašich najbližších, možno vám sami prezradia, po čom ich srdce piští.

Ak však stále netušíte, aký darček vybrať na vianoce, existuje niekoľko osvedčených univerzálnych tipov, ktorými nikdy nič nepokazíte. O nich si povieme neskôr.

Podľa čoho teda vybrať správny darček?

  • Vyberajte srdcom. Pri výbere darčeka sa riaďte vždy srdcom. Ak ste presvedčení o tom, že daný darček dotyčnú osobu poteší, tak mu ho kúpte. Nedajte sa oklamať každou reklamou v televízii a na internete.
  • Neponáhľajte sa. S výberom darčeka si dajte na čas. Samozrejme, ak ostáva už len pár dní do Vianoc, veľa času vám neostáva. Ak je to však možné, kúpu darčeka si vopred premyslite a zvážte i iné možnosti. Kúpte len to, čo nebudete neskôr ľutovať.
  • Dajte si záležať na krásnom darčekovom balení. Či už použijete baliaci papier s pekným vzorom alebo zaujímavú darčekovú tašku, balenie darčeka nepodceňte. Samotný darček dokáže zvýrazniť a dať mu nový rozmer. 

Ste nešika v balení darčekov? Inšpirujte sa zaujímavými nápadmi vo videu:

Tipy na užitočné vianočné darčeky

Ak si stále neviete dať rady s výberom toho správneho darčeka, prichystali sme si pre vás zopár tipov, ktorými určite potešíte celú rodinu. Užitočné darčeky využijú v domácnosti viacerí členovia a vaša snaha tak isto nevyjde nazmar.

Čím potešíte svojich blízkych tento rok?

Robotický vysávač

Robotický vysávač je skvelým praktickým darčekom, ktorý poteší najmä domáce gazdinky, jeho prínos však pocíti celá rodina. V domácnosti bude čisto a nikto si nemusí ohýbať chrbát, ako pri klasickom vysávaní.

Vysávač stačí jednoducho zapnúť a nechať ho robiť svoju prácu. Vy sa popritom môžete venovať úplne niečomu inému a práve to je jeho najväčšia výhoda. Ušetrí vám čas i energiu a vy si s vyloženými nohami môžete užívať vianočné rozprávky.

robotický vysávač

Robotický vysávač poteší nejednu domácnosť. Predstavte si, že už nikdy by ste nemuseli vysávať vy sami, paráda, no nie?

Šikovný notebook

Ak nás tento rok niečo naučil, tak určite to, že internet vystúpil do popredia a stal sa neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Mnohí začali pracovať z domu, miesto návštev kina sme si zvykli sledovať filmy na Netflixe, cvičíme pred obrazovkami počítačov, miesto telocviční.

Vhodným darčekom do domácnosti je určite aj nový notebook. Pomocou neho si dokážete pozrieť rodinné fotky, prečítať aktuálne správy, pozrieť videonávody alebo recepty, napísať článok na blog alebo sa spojiť s priateľmi či s rodinou na druhej strane sveta.

Na trhu sa nachádza množstvo notebookov v rôznych cenových reláciách. Stačí si len vybrať vhodné parametre, podľa toho, na aký účel budete notebook najčastejšie používať.

Nadupaný televízor

Ak chcete obdarovať celú rodinu, a starý televízor vám doslúžil, čo tak si zaobstarať nový? Namiesto klasického televízora zvoľte skôr Smart TV.

Takýto inteligentný televízor vám okrem klasického televízneho vysielania umožní sledovať videá z Youtube, Netflix, HBO, zobraziť obrázky a prehrať videá z mobilného telefónu či tabletu, a mnoho ďalšieho v závislosti od konkrétneho modelu. 

Na využitie všetkých funkcií musí byť pripojený na internet. V porovnaní s klasickým televízorom s podobnou kvalitou obrazu je o niečo drahší, ale za to má viac praktických funkcií, ktoré určite stoja za to.

smart tv

V dnešnej dobe je smart televízor praktickým pomocníkom. Zvládne prehrávať fimy, videá, obrázky, surfovať na internete.

Praktický tablet

Skvelým spoločníkom na trávenie voľných dní je aj tablet. Jeho obsluha a ovládanie nie je nič ťažké a tak si ho môžu užiť deti, rodičia a aj starí rodičia bez extra technických zručností.

Tablet má výhodu, že si ho môžete zobrať takmer kamkoľvek a pozrieť si obľúbený film, ukázať priateľom najnovšie fotky, alebo jednoducho surfovať na internete. Je to malý, skladný a šikovný pomocník.

Herná konzola

Ďalším vhodným darčekom pre celú rodinu je herná konzola. Už dávno neplatí, že je to darček iba pre deti. Však aj dospelí potrebujú z času na čas vypnúť a zrelaxovať.

Herná konzola poskytuje vďaka moderným technológiám a vysokému rozlíšeniu nezabudnuteľný zážitok, ktorý umocňuje i strhujúci zvuk. Je preto viac ako pravdepodobné, že jej funkcie si obľúbia všetci členovia rodiny bez ohľadu na ich vek.

NÁŠ TIP: Vďaka moderným hrám na herné konzoly si dnes môžete zatancovať, zaspievať, zahrať virtuálny tenis, či akýkoľvek iný šport. Super nápad, ako stráviť rodinné poobedie, užiť si trošku zábavy a zároveň vypotiť vianočné koláče, nie? 🙂

Kávovar

Skvelým vianočným darčekom pre celú rodinu je určite kávovar. Tá najlepšia káva, ktorú si vychutnávate v kaviarni, vám môže spríjemňovať rána aj u vás doma. 

Zvoliť si môžete kapsulový kávovar, do ktorého pravidelne kupujete kapsule s rôznymi druhmi kávy. Poľahky si môžete urobiť vlastné kapučíno či latté.

Ďalšou možnosťou ju kúpiť automatický kávovar a vôňa pomletej zrnkovej kávy sa vo vašej domácnosti bude šíriť každé ráno. No nie je to dokonalá predstava? 

kávovar

Výborná kvalitná kávička každé ráno? S kvalitným kávovarom je to záležitosť pár sekúnd. 

Elektrická kolobežka

Možno si na prvý pohľad hovoríte Čože? No elektrická kolobežka je skvelým a užitočným darčekom nielen pre deti, ale aj rodičov, ktorí už nie sú natoľko fyzicky zdatní. Je výborným dopravným prostriedkom do mesta, v ktorom ste pomocou elektrickej kolobežky za pár minút. 

Jej používanie nie je nič náročné a na jazdu nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti.

Elektrická kolobežka si nevyžaduje ani extra náročnú údržbu. Treba ju akurát pravidelne nabíjať, čo môžete urobiť doma. V centrách väčších miest sa však čoraz častejšie inštalujú nabíjacie stanice.

Štastné a veselé!

Na záver nám už neostáva nič iné, ako vám popriať krásne sviatky. Tento rok bol síce pre každého z nás v niečom iný a možno náročnejší, no cez Vianoce by sme sa mali pokúsiť vypnúť a užiť si voľno.

V konečnom dôsledku – darčeky nie sú to najdôležitejšie na svete, nestresujte sa príliš ich výberom. Aj drobnosť poteší, a najviac záleží na rodinnej pohode.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar