Top 5 kabátov, ktoré túto sezónu zažiaria

Teploty klesajú, snehu sa na nás sype čím ďalej tým viac a každý premýšľa, čo si obliecť, aby nezmrzol, ale stále si uchoval štýl. Máme pre vás zopár tipov na trendy kabáty a bundy, s ktorými to tento rok určite vyhráte.

zimné kabáty

Zdroj foto: Shutterstock.com

1. Kabáty so šálom

Ak patríte k tým, ktorí nevedia veľmi kombinovať kabát a šál, tak nastala vaša chvíľa. Na scénu prichádzajú kabáty, ktoré majú šál zakomponovaný v strihu. Klasické verzie v béžovej a hnedej sú presne tým kúskom, po ktorom sa poohliadnuť. Čo sa štýlu týka, na výber máte klasické dlhé kabáty ale aj tie skrátené či dokonca pončo. Dávajte si ale záležať na materiály, najvhodnejšia je vlna, ovčia či napríklad tá z alpaky.

2. Zvieracie potlače

Pamätáte na sezóny, keď frčali zvieracie vzory? Tak vedzte, že sú opäť na scéne, preto, ak ste sa ešte nezbavili svojho zvieracieho kabátu, nastal znovu jeho čas. Od leoparda od Rixo a Nili Lotan až po zebrované kabáty Stelly McCartney. S týmito kabátmi budete vytŕčať z davu, a o to v tomto prípade ide. Zvyšok outfitu ale držte jednoduchý a zvoľte napríklad kombináciu koženej sukne a topánok v štýle Mary Jane.

3. Kabáty z ovčej kože

Aj kabáty z ovčej kože sú túto zimu opäť v kurze. Na mólach ich predviedli napríklad Stand Studio alebo Jonathan Simkhai. Zvonku koža a zvnútra teplá vlna vás udržia v teple aj v mínusových teplotách. Tento kabát je super do mesta, ale nemusíte sa báť ho zobrať aj do prírody alebo na hory.

4. Prešívané bundy

Prešívané zimné bundy a kabáty tu už nejakú sezónu sú a odísť sa nechystajú. Ich výhodou je, že ich pokojne môžete nosiť aj v teplejšom podnebí len tak prehodené cez džínsy s košeľou, alebo pod ne navrstviť aj hrubý sveter. Stále budete vyzerať skvelo a nebudete pôsobiť neforemne. Ak by ste ale ten pocit mali, stačí kabát prepásať širším opaskom. Fungovať navyše budú aj ako vrstviaci kúsok, stačí si vybrať tenšiu prešívanú bundu a obliecť ju pod klasický kabát.

5. Kožený trenčkot

Nič nevyzerá luxusnejšie než kožený dlhý trenčkot. Nosiť ho môžete v každom počasí, avšak najviac vynikne práve v zime. S klasickou čiernou nemôžete nikdy urobiť chybu. Štýl si ale zachováte aj s tými v khaki, bordó či tehlovej farbe. Fungovať budú s vysokými koženými čižmami a kabelkou tote.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.