Značka Bosch inovuje spôsob skladovania potravín

Každý jeden najnovší model chladničky disponuje rozsiahlou škálou technológií. Kým niektoré sú medzi výrobcami totožné, iné sú odlíšiteľným prvkom značky. V čom sa líšia chladničky Bosch od konkurencie a aká je ich podobnosť?

Kým kedysi bola inovatívna funkcia chladničky cestou k úspechu, dnes sú technológie už bežným štandardom. Výrobcovia sa tak snažia osloviť najmä ich odlíšením, no takmer každý novší model už disponuje systémom, ktorý sa popasoval s námrazou. U väčšiny značiek nájdeme aj rovnomerné prúdenie vzduchu v chladničke, rýchle chladenie aj mrazenie a nie je žiadnou novinkou ani snaha o šetrnejšiu spotrebu.

Ak sa však chcú jednotlivé značky od seba odlíšiť, ponúkajú spotrebiteľom niečo naviac. Kým niektorí zvolia cestu väčšieho úžitkového objemu, iní sa zamerajú na celkovú usporiadanosť. Boj o prevládajúce sympatie tak aj naďalej pretrváva a niektoré kombinované chladničky dokážu súčasnú ponuku zatieniť svojimi vylepšeniami. Inováciu technológií predstavila aj značka Bosch, no stavila aj na ďalšie doplnkové funkcie.

Snaha o zabránenie plytvania jedlom

Systém VitaFresh pro alebo plus má udržať potraviny až trikrát dlhšie čerstvé a tým podporiť znižovanie plytvania potravín. Či už tam uskladníte mäso alebo ryby, prípadne sa rozhodnete pre ovocie, prispôsobiteľná vlhkosť a teplota vám umožní skladovať čokoľvek.

Tento systém je už pomerne bežný pri viacerých značkách, často sa líšia v pomenovaní a v podstate ide o funkciu, ktorú najčastejšie poznáme pod „Nulovou zónou“. V tomto prípade však natrafíte na jednu veľkú priehradku a dve polovičné, niekedy sú tieto hermeticky oddelené zóny dve veľké, kým pri iných modeloch konkurenčných značiek je niekde dokonca len jedna.

Bosch inovuje skladovanie potravín

Špeciálne priehradky dokážu udržať čerstvosť potravín až trikrát dlhšie.
(photopixel / Shutterstock.com)

Zjednodušený prístup

Lichotivá je však pri niektorých modeloch aj polička, ktorá sa vysúva s názvom EasyAccess Shelf a spotrebiteľom umožňuje jednoduchšie vkladanie a vykladanie potravín, čím uľahčuje aj samotný prehľad o celkovom obsahu chladničky.

Určitým lákadlom je aj riešenie mraziaceho priestoru. Ak vám nevyhovuje bežné usporiadanie, systém VarioZone umožňuje navrhnúť si priehradky a poličky podľa toho, ako sa vám to priamo vtedy hodí. Manipulácia je jednoduchá, stačí ich len posúvať podľa vášho uváženia.

Monitorovanie teploty

Systémy zabezpečujúce konštantnú teplotu v oboch častiach zariadenia sú v bežnej ponuke relatívne zaužívané. Chladnička Bosch je vybavená senzormi FreshSense s cieľom monitorovania teploty okolitého prostredia a tomu aj prispôsobuje teplotu ako v chladiacej, tak aj v mraziacej časti. Táto úprava teploty je úplne automatická a nie je nutné ju nejako manuálne nastavovať.

Popularita LED osvetlenia

Čoraz viac modelov začína uprednostňovať LED osvetlenie namiesto toho bežného a je to najmä z toho dôvodu, že výraznejšie znižujú celkovú spotrebu energie. Pri niektorých chladničkách Bosch nájdete navyše okrem horného osvetlenia aj to po bočných stranách a dokonca je zabudované aj bodové LED osvetlenie v priehradkách VitaFresh. Jeho úlohou je osvetliť rovnomerne celý priestor a nezvýšiť teplotu, ako sa to zvykne stávať pri klasických halogénových žiarovkách. Zaujímavé však je aj to, že takéto osvetlenie má vydržať počas celej prevádzky chladničky až po dobu jej životnosti.

V rámci šetrnosti ale ponúka aj vysoké energetické triedy A+++ a A++, čo je možným maximom dosiahnutia. Chladnička Bosch s triedou A+++ ušetrí takmer polovicu energie, ktorú by museli vynaložiť bežné zariadenia len s označením A+.

Maximálne využitie priestorov

Technológia Perfect Fit umožňuje umiestniť chladničku skutočne flexibilne. Roh kuchyne nebude viac prekážkou a vďaka antikondenzačnej technológii ju môžete zabudovať priamo do priestorov kuchynskej zostavy. Obmedzením nie je ani postavenie chladničky z bočnej strany alebo jej blízkosť k nábytku. Tento systém je riešený tak, že kondenzátor odvádza teplo po stranách chladničky. Obľúbencov kombinovaných chladničiek s väčšou kapacitou poteší fakt, že vďaka takémuto systému sa o niečo zväčšil aj samotný objem spotrebiča a došlo tým aj k výraznejšiemu zníženiu hlučnosti.

Bosch inovuje skladovanie potravín

Zjednodušený prístup k skladovaným potravinám je medzi chladničkami vyhľadávaný.
(Andrey_Popov / Shutterstock.com)

Problematická nie je ani voľba objemu, na výber máte totiž z viacerých veľkostí chladničky a zúfať nebudete ani pri zvažovaní povrchu. Z vyššie uvedeného ale vyplýva, že jednou z priorít výrobcu značky Bosch je staviť na prvotriedne skladovanie s garanciou kvality potravín a jeho snahou je z možností chladničky vyťažiť absolútne maximum. Kam sa však dá ešte v otázke skladovania zájsť, ťažko predvídať. Uvidíme teda, čo chladničky Bosch predstavia nabudúce.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar