20 produktov pod 20 €, ktoré sa oplatí vyskúšať

Top 20 produktov pod 20 €

Či už na súčasnú modernú dobu, ktorá nás deň čo deň zásobuje novými technologickými objavmi nazeráte s nadšením alebo skôr skepticky, jedno jej nemožno uprieť. Množstvo technologických vychytávok nám uľahčuje život, a to dokonca do takej miery, že bez niektorých si už ani nevieme predstaviť naše fungovanie. 

Pokiaľ máte radi všetky tieto vymoženosti, môžete o sebe povedať, že patríte k nadšencom gadgetov. A čo toto označenie vlastne znamená?

Keď nahliadneme do slovníka, pojem gadget nájdeme definovaný ako malé mechanické alebo elektronické zariadenie s praktickým využitím, pričom sa často považuje za akúsi novinku. A práve na gadgety sme sa zamerali v dnešnom článku. 

Tentokrát sme pre vás vybrali 20 zaujímavých gadgetov, ktoré vás nebudú stáť viac ako 20 €, no aj napriek tomu rozhodne stoja za to. Navyše, môžu poslúžiť aj ako skvelý darček na akúkoľvek príležitosť, s ktorým určite zabodujete. 

Smart hodinky IMMAX SW5

Cena od 19 €

V súčasnej dobe si už pomaly ale isto zvykáme na to, že veci okolo nás dostávajú prívlastok smart. Smartfóny, smart hodinky, smart náramky a v poslednej dobe napríklad aj smart domácnosti. Práve smart hodinky, ktoré sú na našom trhu už nejaký ten čas, konkrétne od roku 2013, zdobia aktuálne čoraz viac zápästí.

Pokiaľ patríte k fanúšikom tohto zariadenia, máme pre vás tip v podobe smart hodniek IMMAX SW5. Aj keď tieto hodinky svojim elegantným prevedením v čiernej farbe s najväčšou pravdepodobnosťou zaujmú predovšetkým mužov, vynímať sa môžu i na ženskej ruke. Ponúkajú praktické funkcie, ideálne pre všetkých fitness nadšencov, ako napríklad meranie spálených kalórií či krokomer.

V spojení so smartfónom zostanete vďaka funkcii bluetooth. Tá vám umožní ovládať pomocou hodiniek hovory, SMS správy, ale i hudbu či dokonca fotoaparát. Funkciu hlasitého odposluchu si zas obľúbite pri šoférovaní. Dominantu hodiniek tvorí 1,44" dotykový displej, s rozlíšením 128 x 128. O ich bezproblémový chod sa zas stará procesor MediaTek MT6260, v spolupráci s 128 MB RAM. Za zmienku nepochybne stojí aj ich odolnosť voči dažďu, ktorá z nich robí spoľahlivého spoločníka do akéhokoľvek počasia. 

Bluetooth lokalizačný čip FIXED Smile

Cena od 19 €

Pokiaľ patríte k tým nešťastníkom, ktorí neustále niečo hľadajú a zabúdajú, práve pre vás bol vynájdený bluetooth lokalizačný čip FIXED Smile. A ako takáto vecička funguje?

Chystáte sa práve odísť z domu, no zrazu vás zastaví telefón upozorňujúci na to, že ste sa vzdialili od stola, na ktorom leží vaša peňaženka s čipom. Celkom šikovné, čo poviete? V prípade, že neustále zabúdate kľúče, môžete na ne taktiež pripevniť lokalizačný čip. Je len na vás, kde sa rozhodnete tento čip umiestniť.

Poloha čipu je neustále monitorovaná telefónom alebo tabletom, v ktorom sa nachádza mobilná aplikácia Fixed Smile. Tú si bezplatne stiahnete na Google Play alebo iTunes. Charakteristické je pre ňu intuitívne rozhranie, jednoduché ovládanie a český jazyk. Aktuálnu polohu čipu si dokonca môžete pozrieť aj na mape.

Výrobcovia tohto čipu pritom mysleli aj na zábudlivcov telefónov. Ak neviete nájsť svoj smartfón, stačí dvakrát stlačiť tlačidlo na rohu čipu, a telefón začne zvoniť.

Interaktívne šteniatko Zoomer Lollipop

Cena od 17 €

A teraz niečo pre tých najmenších. Snáď sa ani nenájde dieťa, ktoré by nemalo rado zvieratá. Pokiaľ to vaše túži po domácom miláčikovi, no nech už je dôvod, pre ktorý mu ho nemôžete dopriať akýkoľvek, dozaista ho poteší interaktívne šteniatko Zoomer Lollipop.

V jeho vnútri sa nachádzajú senzory, ktoré zabezpečujú reakcie šteniatka na pohladenie na hlave či nose. Okrem toho aj šteká a pri hraní mu svietia i oči. Čím viacej sa tomuto šteniatku dieťa bude venovať, tým šťastnejší bude nielen pes, ale aj vaša ratolesť. Pri výbere tejto hračky máte na výber z viacerých variantov, ktoré sa od seba odlišujú nielen farebným prevedením, ale aj zábavným kúskom, ktorý dokážu. 

Všetky šteniatka majú malé rozmery, vďaka ktorým si ich vaše dieťa môže so sebou vziať kdekoľvek pôjde. 

Numerická USB klávesnica A4tech TK-5

Cena od 7 €

Práve v oblasti elektroniky pribúdajú neustále nové a nové vychytávky. Jednou z nich je aj špeciálna numerická USB klávesnica A4tech TK-5.

Ako bývalí majitelia notebooku s malými rozmermi musíme konštatovať, že tento výmysel má niečo do seba. Numerická klávesnica je určená pre všetkých tých, ktorých zariadenie nedisponuje osobitnou numerickou klávesnicou a stláčanie SHIFT tlačidla a konkrétneho čísla vás už prestáva baviť. Rovnako vás táto klávesnica odbremení aj od nutnosti zapínania a vypínania NumLock.

Pre čo najkomfortnejšie používanie klávesnica dostala malé rozmery, konkrétne 10,62 cm (šírka) a 7.39 cm (výška) a pripojenie prostredníctvom USB. Kábel je dostatočne dlhý, čo značí flexibilné umiestnenie klávesnice tak, ako vám to bude vyhovovať najviac. Tento doplnok k všetkým malým notebookom bez vlastnej číselnej klávesnice získate už za 7 €.

Okuliare na virtuálnu realitu ColorCross 001N

Cena od 8 €

Virtuálna realita je fenoménom dnešnej doby, ktorý do nášho života preniká čoraz viac. Prepadli ste mu už aj vy? 

Náš ďalší tip pochádza práve z tejto oblasti a ide o okuliare na virtuálnu realitu ColorCross 001N, určené pre smartfóny s uhlopriečkou od 4 - 6". Smartfón jednoducho vložíte do týchto okuliarov a môžete sa nechať uniesť do iného sveta. S týmito okuliarmi sa môžete oddávať i virtuálnym hrám alebo nájsť na youtube videá určené špeciálne pre tieto okuliare a naplno sa nechať pohltiť virtuálnou realitou.

Na správne fungovanie potrebujete smartfón s Full HD rozlíšením a pohybovými senzormi, akcelerometrom a gyroskopom. Nutnosťou je aj štvorjadrový procesor. Aj keď vám tieto pojmy môžu pripadať cudzie, nemusíte sa obávať. Ide totiž o štandardnú výbavu, ktorou už dnes disponuje väčšina smartfónov.

Ani operačný systém smartfónu nepredstavuje žiaden problém, keďže okuliare Color Cross 001N sú kompatibilné tak ako s Androidom, iOS i Windows Phone.

Bezdrôtové slúchadlá C-TECH SHS-04

Cena od 16 €

Bezdrôtové slúchadlá C-TECH SHS-04 boli vynájdené pre všetkých vyznávačov športu a ľudí v pohybe.

Ich najväčším lákadlom je práve ich bezdrôtovosť, keďže prepojenie so smartfónom, tabletom či iným zariadením prebieha prostredníctvom bezdrôtovej technológie bluetooth. Pre vás ako používateľa to znamená žiadne obmedzenie pri pohybe. Nemusíte sa obávať ani ich vypadávania, padnú totiž presne do uší. 

Slúchadlá dostali nízku hmotnosť 16 gramov a odolnosť voči potu i dažďu. Ovládanie sa uskutočňuje priamo na kábli a tak jednoducho prepnete pieseň bez toho, aby ste telefón čo i len vytiahli z vrecka. Nechýba ani integrovaný mikrofón, umožňujúci vybaviť neodkladný hovor. 

Slúchadlá sa môžu pochváliť i pomerne slušnou výdržou, 6 hodín na jedno nabitie.

Bluetooth reproduktor Genius SP-906BT Plus M2

Cena od 16 €

Patríte k ľuďom, ktorí si zvyknú púšťať hudbu priamo z reproduktoru smartfónu? O tom, že ide o praktické riešenie niet pohýb. Na druhej strane však chrčiaci reproduktor telefónu neponúka ten najlepší akustický zážitok. Pokiaľ hudbu radi počúvate nahlas alebo sa o ňu delíte s vašimi blízkymi, nemal by vám chýbať bluetooth reproduktor, ktorý vám poskytne zvuk omnoho lepšej kvality.

Bluetooth reproduktor Genius SP-906BT Plus M2 dostal kompaktné rozmery 83 x 91,5 x 46,75 mm i nízku hmotnosť 144 gramov, a tak je ideálnym spoločníkom na akúkoľvek cestu či výlet. Nájdete na ňom aj užitočnú svorku na zavesenie. Batéria s kapacitou 780 mAh zaručí výdrž zariadenia na jedno nabitie po dobu 10 hodín. 

Čo sa týka kvality zvuku, tá je vzhľadom na tak malé zariadenie celkom slušná. Na reproduktore sa nachádza i výstup pre slúchadlá, ktorý vám umožní vychutnať si hudbu bez toho, aby ste vyrušovali vaše okolie.

Krokomer Acra Economy

Cena od 8 €

Ak ste rozhodnutí urobiť pre vaše zdravie maximum, výborným spoločníkom na tejto ceste vám bude i multifunkčný krokomer Acra Economy

Aj keď sa na prvý pohľad tento krokomer javí ako jednoduché zariadenie, opak je pravdou. Neponúka totiž len základnú funkciu, teda meranie prejdených krokov, ale aj množstvo iných, ako napríklad meranie telesného tuku či výpočet množstva spálených kalórií. Ak si zaobstaráte tento krokomer, získate zároveň aj budík, hodiny a stopky v jednom. 

Aby všetky merané údaje boli čo najpresnejšie a šité na vašu mieru, v nastaveniach krokomeru si môžete zvoliť výšku, aktuálnu hmotnosť, pohlavie a vek. Ovládanie je jednoduché a zvládne ho naozaj každý, bez ohľadu na vek. Krokomer si môžete pripevniť na opasok, sukňu či nohavice a vydať sa na cestu.

Všetky vami dosiahnuté hodnoty sa zobrazujú na malom, no prehľadnom displeji, pričom sa krokomer vyznačuje vysokou presnosťou.

Tancujúci robot Bobo

Cena od 9 €

Zaujímavým darčekom pre tých najmenších je aj tancujúci robot Bobo.

Robot si sám zahrá melódiu, na ktorú následne tancuje. Pohybuje sa zo strany na stranu a otáča sa až o 360 stupňov. Po stlačení tlačidla na zadnej strane obohatí svoje vystúpenie o blikajúce farebné efekty. Hračka je vhodná pre deti od 3 rokov, pričom upúta pozornosť práve vďaka atraktívnym svetelným efektom a veselým pohybom.

Digitálny zápisník Sencor SXP 020

Cena od 16 €

Technologickou vychytávkou s poradovým číslom 10 budeme trochu šíriť osvetu o ochrane lesov. Digitálny zápisník Sencor SXP 020 totiž pomáha šetriť papier a v konečnom dôsledku aj lesy.

Digitálny zápisník je skvelou alternatívou klasických papierových zápisníkov. Pozostáva z odolného 8,5 palcového displeja, pričom pripomína detskú tabuľu na kreslenie. Je však natoľko citlivý, že na ňom zaznamenáte čiary akejkoľvek hrúbky. Vami napísaný či nakreslený obsah jednoducho zmažete tlačidlom na to určeným.

Zdrojom energie pre tento zápisník je batéria typu CR2016, ktorá vydrží 10 000 stlačení. Po jej vybití ju ľahko vymeníte za novú. Zápisník má kompaktné rozmery a nízku hmotnosť 110 gramov, aby výborne padol do dospeláckych rúk, ale aj tých detských.

Xiaomi Original Mi Power Bank 2S 10000 mAh

Cena od 18 €

Drvivá väčšina súčasných smartfónov ponúka výdrž batérie, ktorá len málokedy prekročí jeden deň. Samozrejme, intenzívnym používaním rôznych aplikácií výdrž ešte viac klesá. Ak sa aj vy zvyknete hnevať na túto skutočnosť, zaobstarať by ste si mali bezdrôtovú nabíjačku, nazývanú aj powerbanka.

Powerbanka Xiaomi Original Mi Power ponúka kapacitu 10000 mAh, s ktorou nabijete zariadenie s priemernou kapacitou na plný stav približne dvakrát. Nabíjačka s dvojicou USB výstupov vám umožní i nabíjanie dvoch zariadení súčasne. Použiť ju môžete na doplnenie energie telefónu, fotoaparáta ale i MP3 prehrávača.

Výhodou je aj podpora rýchlonabíjania, s ktorou vás smartfón nabijete ešte rýchlejšie. Tu však treba dodať, že túto funkciu musí podporovať aj samotný telefón.

MP3 prehrávač Sencor SFP 1460 LG

Cena od 16 €

Aj keď by sa mohlo zdať, že v súčasnej dobe smartfónov sú MP3 prehrávače na ústupe, opak je pravdou. Čoraz viac ľudí v snahe zachovať čo najvyššiu výdrž batérie na svojom smartfóne, uprednostňuje pri počúvaní hudby kvalitný MP3 prehrávač. 

Ak momentálne uvažujete nad kúpou MP3 prehrávača, zariadenie Sencor SFP 1460 LG si zaslúži vašu pozornosť. Ide o šikovný prehrávač, ktorý sa vyznačuje miniatúrnymi rozmermi 47,5 × 32 × 17 mm a hmotnosťou 15 gramov. Svoje miesto si teda nájde naozaj kdekoľvek. Na zadnej strane je umiestnený klip a tak si prehrávač môžete pripevniť napríklad aj na opasok.

Vstavaná pamäť s veľkosťou 4 GB vám poskytne dostatok miesta pre vašu obľúbenú hudbu. Ak vám však táto kapacita nebude postačovať, môžete ju ľahko rozšíriť použitím pamäťovej karty. Zariadenie prehráva MP3 a VMA súbory. Ovládanie je nenáročné a uskutočňuje sa prostredníctvom štyroch, dostatočne veľkých tlačidiel.

Electronic pets Tamagothi

Cena od 8 €

A teraz trocha nostalgie. Len málokto by nepoznal elektronické zvieratko, známe pod označením Tamagotchi. Boom zažívali v 90.rokoch, no potom sa na nich akosi zabudlo. Na trhu ich však nájdete aj dnes, pričom môžu byť skvelým darčekom pre každé dieťa. 

Okrem zábavy je elektronické zvieratko pre dieťa aj akýmsi testom zodpovednosti. Vzbudzuje v ňom istú dôležitosť, keďže malé zvieratko je potrebné kŕmiť, kúpať, hrať sa s ním a starať sa o neho aj v prípade choroby. Okrem zodpovednosti vlastnenie takéhoto domáceho miláčika vzbudzuje u dieťaťa aj radosť, keď vidí, že jeho zvieratko sa má dobre a rastie. 

Touto hračkou zaručene nemáte čo pokaziť, práve naopak.

Selfie tyč FIXED Snap Mini

Cena od 8 €

Možno ste si už aj vy pri scrollovaní sociálnych sietí neraz všimli, že sa na nich čoraz viac objavujú tzv. selfies. Tento trend prišiel s nástupom smart telefónov, ktorých neodmysliteľnou výbavou je aj predná kamera, určená práve na snímanie selfies, teda fotografických autoportrétov.

Aby takéto snímanie bolo možno čo najkomfortnejšie a do obrazu sa vmestilo viacero ľudí, boli vynájdené selfie palice. Ak tú svoju ešte nevlastníte, je na čase zmeniť to. Teleskopická selfie tyč FIXED Snap Mini je určená pre všetky telefóny so šírkou 5 až 8 cm. S telefónom ju prepojíte prostredníctvom 3,5 mm Jack konektora.

Tyč má v zloženom stave 15 cm, pričom ju možno maximálne vysunúť až do 30 cm. Snímanie fotografií prebieha prostredníctvom tlačidla nachádzajúceho sa na rukoväti tyče. 

elektrická zubná kefka ETA Sonetic 070990000

Cena od 16 €

Aj taká zdanlivo jednoduchá vec ako zubná kefka neušla technologizácii, ktorej účelom bolo zvýšiť efektívnosť pri čistení zubov a dosiahnuť lepšie výsledky. A tak po klasickej zubnej kefke prišla na trh aj tá elektrická.

Elektrická zubná kefka ETA Sonetic 070990000 bola navrhnutá špeciálne pre citlivé zuby, ku ktorým pristupuje šetrne, no dôkladne. Pôsobí ako prevencia proti zubnému kazu i kameňu, paradentóze, krvácaniu či zápalu ďasien. Hlavička kefky dokonale kopíruje tvar zubov i ďasien. Pri čistení zubov si môžete vybrať z dvoch režimov - šetrný alebo intenzívny.

Kefka funguje na princípe technológie microBUBBLES a sónickej technológie MOVE a dokáže čistiť zuby až 22 000 pohybmi v priebehu jednej minúty, čo by ste pri klasickej zubnej kefke nedosiahli nikdy. Zdrojom energie tejto elektrickej kefky je jedna AAA batéria.

Maska na tvár Sleepace Smart Mask

Cena od 19 €

Zaujímavým vynálezom je bezpochyby aj maska na tvár Sleepace Smart Mask určená na spanie, v ktorej vnútri nájdete zabudované i slúchadlá. 

Pokiaľ trpíte nespavosťou alebo máte problémy so zaspávaním pri svetle, skúsiť by ste mali práve túto masku. Jej súčasťou je unikátny systém, ktorý rýchlo navodí spánok. Zároveň táto maska rovnako skvele poslúži aj pri relaxovaní, meditácii či uvoľnení tela a mysle.

Pri zaspávaní si môžete pustiť i hudbu, ktorá sa do vašich uší dostane prostredníctvom integrovaných slúchadiel. Veľkým plusom je aj to, že danú hudbu si môžete sami navoliť. Navyše, ak si do vášho zariadenia stiahnete mobilnú aplikáciu Sleepace, získate podrobnú analýzu vášho spánku, vrátane jeho kvality i odporúčaní pre zlepšenie.  

V aplikácii si tiež môžete zvoliť časové rozpätie vášho prebudenia. Na základe neho vás maska zobudí v tej najľahšej fáze spánku, čím spraví ranné vstávanie znesiteľnejším. 

Vyhrievacia deka Sencor SUB 181BE

Cena od 19 €

Skvelou voľbou do chladných dní je vyhrievacia deka Sencor SUB 181BE

Deka dokonale poslúži všetkým neustále uzimeným ľuďom. Môžete sa ňou prikriť počas chladných večerov alebo si ju so sebou vziať na chatu. Pomocou diaľkového ovládača si na deke môžete zvoliť jeden z dvoch stupňov teploty. Prvý stupeň slúži na udržiavanie dosiahnutej teploty a ten druhý vám zas pomôže s rýchlym zohriatím. Nemusíte sa obávať ani o bezpečnosť, keďže táto deka je vybavená kontrolkou zapnutia, ale i ochranou proti prehriatiu.

Dvojmetrový kábel s ovládačom je možné v prípade potreby odopnúť a samozrejmosťou je tak i možnosť prania v práčke.

Inteligentný teplomer Koogeek Baby Digital Tester

Cena od 19 €

Každý rodič nám dá nepochybne za pravdu, že s narodením dieťaťa prichádzajú okrem radosti automaticky aj starosti. Všetko okolité zrazu stratí na vážnosti a náš život sa sústreďuje okolo malého drobca, ktorého sa snažíme chrániť ako oko v hlave.

Medzi najčastejšie starosti pritom patria obavy o jeho zdravotný stav. Otázky typu "Nebolí ho nič?" či "Je v poriadku?" sú na každodennom poriadku. A práve preto vznikol aj inteligentný detský teplomer Koogeek Baby Digital Tester.

Na telo bábätka sa zariadenie ľahko a šetrne prilepí pomocou špeciálnej lekárskej gélovej náplasti. Následne vám teplomer poskytne informácie o aktuálnej teplote dieťatka priamo vo vašom smartfóne. Výsledky tohto merania sa vyznačujú vysokou presnosťou, s odchýlkou iba ± 0,05 °C.

Cattara Multifunkčný nástroj OUTDOOR

Cena od 2 €

Zabudnúť nemôžeme ani na dobrodruhov. Práve pre nich je totiž určený multifunkčný nástroj Cattara OUTDOOR.

Ten je spojením až 11 nástrojov s rôznymi funkciami, a to všetko v jednom multitoole pripomínajúcom rozmerovo ale aj dizajnovo platobnú kartu. Cattara si teda nájde svoje miesto kdekoľvek, ideálne v peňaženke, kde ju budete mať stále po ruke. Nemala by chýbať vo výbave žiadneho cyklistu či outdoorového nadšenca.

V tomto multifunkčnom nástroji nájdete: nožík, pravítko, otvárač na plechovky i fľaše, skrutkovač, pílku, smerový ukazovateľ na mapu, dvojpolohový kľúč, kľúč na krídlové matice, kľúč na 4 veľkosti skrutiek a matiek a otvor na šnúru.

meteostanica SENCOR SWS 2900

Cena od 18 €

Stalo sa vám už niekedy, že aj napriek pozitívnej predpovedi počasia sľubujúcej slnko vás prekvapil dážď práve v tej najnevhodnejšej chvíli? 

Neraz sa zvykneme hnevať na to, že predpovede počasia na televíznych obrazovkách akosi nezodpovedajú realite. Dôvod je však jednoduchý. Takáto predpoveď počasia je totiž platná pre isté územie všeobecne a nie konkrétne miesto. Pokiaľ teda chcete mať prehľad o vývoji počasia priamo vo vašej lokalite, zaobstarať by ste si mali vlastnú osobnú meteostanicu. 

Už za sumu nižšiu ako 20 € môže byť vaša meteostanica Sencor SWS 2900, ktorá vám okrem informácii o aktuálnej vnútornej či vonkajšej teplote poskytne aj informácie o vlhkosti. S touto meteostanicou sa stanete odborníkom na počasie.

Na trhu nájdete veľké množstvo gadgetov, ktoré k nám, akoby sa dalo predpokladať, prichádzajú predovšetkým z Číny a Japonska. Väčšina zlepšovákov je naozaj praktická a užitočná, a tak sa rýchlo uchytia. Samozrejme, nájdu sa aj menej vydarené kúsky, ktorých význam je minimálny, a tak ako rýchlo sa objavili, aj rýchlo zmiznú. 

V tomto článku sme vám priniesli prvú spomínanú skupinu gadgetov, teda šikovné kúsky overené nielen používateľmi, ale aj časom. Veríme, že ste si vybrali. 🙂


(upozornenie - ceny produktov boli platné v čase písania článku)

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar