3 tipy ako sa obliecť na cyklistiku

Bicyklovanie je šport, ktorý posilňuje imunitu a ktorý môžete pri zachovaní určitých opatrení vykonávať aj v čase, keď celý svet zasiahla pandémia koronavírusu. Opatreniami myslíme to, že budete jazdiť v prírode mimo veľkých skupín ľudí a samozrejme si na tvár dáte ochranné rúško. Jarné počasie býva zradné.

Napoludnie sa nám zdá, že môžeme vyjsť na bicykel aj v krátkom rukáve, no s večerom teplota klesá, a zrazu je nám veľmi chladno. Áno, bicyklovanie je priaznivé na imunitu a celkové zdravie, no treba sa správne obliecť. Bez správneho oblečenia riskujete prechladnutie či iné ťažkosti.

1. Základom funkčné prádlo

Pri rozmýšľaní o tom, čo si obliecť, by sme mali začať pri prádle, resp. spodnej bielizni. Mnohí ľudia podceňujú potrebu vhodného prádla a potom sa čudujú, prečo im je chladno aj v prípade, ak majú špičkovú bundu alebo kombinézu. Funkčné prádlo na šport je dôležité pre udržanie tepla v organizme a taktiež preto, aby nás pri zmenách teploty či vetre „neprefúklo“ a neprechladli sme.

Pri vysokých rýchlostiach, aké na bicykli dosahujeme, je funkčné prádlo ešte o niečo podstatnejšie než v iných športoch. Medzi funkčné prádlo zaraďujeme rôzne tielka, tričká, spodky či overaly.

2. Nikdy nepodceňujte silu vetra a zmeny počasia

Najmä jar je z pohľadu počasia naozaj zradná. Slnečné počasie sa dokáže rýchlo zmeniť na dažďovú prehánku, s blížiacim sa večerom rýchlo klesajú teploty a vie nás prekvapiť aj silný vietor. Vo výbave na cyklistiku by určite nemali chýbať teplé cyklistické bundy, ktoré vás ochránia pred zmenami teploty.

K bundám by ste si mali zakúpiť aj špeciálne cyklistické nohavice, tie sú tiež v momentálnom ročnom období nevyhnutné. Poznáme rôzne typy nohavíc od zimných cez trojštvrťové, čiže rôzne typy môžete využívať na základe ročného obdobia a aktuálneho počasia.

3 tipy ako sa obliecť na cyklistiku

Zdroj obrázku: TORWAISTUDIO / Shutterstock.com

3. Ideálnym spojením cyklistická kombinéza

Pokiaľ sa vám nechce kupovať cyklistickú bundu a nohavice zvlášť (čo môže byť často náročné), tak tipom na oblečenie na bicyklovanie sú cyklistické kombinézy, vytvárajúce jeden celok.

Kombinéza vás chráni od krku až po nohy, tiež výborne izoluje teplo a je prevedená v jednotnom dizajne, čo je tiež určite plus. Pre tých, ktorí chcú mať z cyklistiky najlepší zážitok a zároveň si chránia svoje zdravie, sú cyklistické kombinézy tým úplne ideálnym riešením.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar