Test - Najlepšie kuchynské roboty


Autor: Dominika Ježová, Lenka Riganová | Aktualizované: 22. 05. 2023

Tieto kuchynské roboty odporúčame

kenwood kvl

Aj do väčších rodín

Robot s celokovovým telom a nerezovou nádobou s objemom 7 l + 5 l, vhodný aj do väčších rodín.

od 498 €

ETA Gratus Retro

Súčasť retro kuchynských doplnkov

Tento kuchynský robot je aktuálne najpredávanejší model vo svojej kategórii.

od 599 €

KitchenAid

Kvalita po generácie

Vydarený kuchynský robot, s ktorým si hravo pripravíte aj domáce cestoviny.

od 699 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie a test kuchynských robotov

13 hodín sme u nás v redakcii strávili hľadaním, porovnávaním a hodnotením kuchynských robotov, aby sme vám mohli priniesť výber tých najlepších modelov, ktoré aktuálny trh ponúka, spolu s návodom, na čo sa pri výbere tohto kuchynského pomocníka zamerať. 

Ako sme hodnotili

Požiadavky gazdiniek na funkcie robotov sú rôzne. Aj preto je na trhu množstvo modelov, v ktorých je náročné sa orientovať. Vybrali sme pre vás 7 kuchynských robotov, porovnali ich parametre a funkcie a výsledok zhrnuli do tejto recenzie.

Jednotlivé modely sme vyberali predovšetkým podľa ponúkaného príkonu i objemu misy, ktorá prezrádza veľkosť rodiny, do ktorej sa robot hodí. Ďalej sme sa zamerali na funkcie, vlastnosti i príslušenstvo, ktoré uľahčuje prácu so zariadením. 

Pri hodnotení sme vychádzali aj zo skúseností používateľov uverejnených na portáli Heureka.sk a Alza.sk.

Cenovo výhodný, spoľahlivý model od nás získal odznak Náš tip. Špičkový kuchynský robot nabitý množstvom funkcií sa zas môže pochváliť odznakom TOP model. A pre všetkých, ktorí pri kúpe zohľadňujú aj cenu, sme vybrali zariadenie s odznakom skvelý pomer Cena/Výkon. 


Porovnanie kuchynských robotov

kenwood kvl

#1

ETA Gratus Retro

#2

KitchenAid

#3

Sencor Paul STM7900

#4

Bosch MUM 58259

#5

SENCOR STM 6350WH

#6

Klarstein Bella Pico 2G

#7

Typ miešania

planetárny

planetárny

planetárny

planetárny

 3D planetárne 

planetárny

planetárny

Príkon

1200 W

1200 W

300 W

1500 W

1000 W

1000 W

1200 W

Objem misy

7 l + 5 l

5,5 l

4,8 l

6 l

3,9 l

4,5 l

5 l

Hodnotenie

Plusy

+ všestranný pomocník

+ 25 nástavcov

praktické veko

kovová misa

miska DuoBowl - 2 v 1

stabilita a bezpečná prevádzka


+ retro dizajn 

+ celokovové prevedenie

plynulá regulácia rýchlosti

pulzný spínač

výkonný motor


+ plynulá regulácia rýchlosti

+ 10 rýchlostných stupňov

bezpečnostná poistka

tichý chod

 jednoduchá príprava domácich cestovín

+ 6 rýchlostných stupňov

+ LED osvetlenie vnútornej nádoby

mohutný, ale stabilný

+ bohaté príslušenstvo v základnom balení

+ funkcia EasyArm Lift

veľmi dobrý pomer kvality a ceny

skladný

+ mlynček na mäso

+ celokovové prevedenie s kovovými prevodmi

plynulá regulácia rýchlosti


+ dobrý pomer ceny a kvality

+ plynulá regulácia výkonu

objem nádoby

výhodná cena

veko na nádobe

Mínusy

- väčšia váha robota

- vyššia cena

- vyššia cena

- nezistené

- objem misky

- hlučnejší

- horšia stabilita

menej dodatočných nadstavcov

Cena

500 €

599 €

699 €

419 €

249 €

195 €

79 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)

Recenzie kuchynských robotov

1. Kenwood KM Titanium Chef Baker XL KVL85.124SI - Aj do väčších rodín

 planetárny systém miešania • príkon 1200 W objem misy 7 l + 5 l  6 rýchlostí

kenwood kvl

Model kuchynského robota Kenwood Titanium Chef Baker je vhodný pre náročných používateľov, ktorí si potrpia na kvalite. Ide o skvelého pomocníka, ktorý sa vyníma celokovovým telom a antikorovým plášťom. Už na prvý pohľad upúta prepracovaným dizajnom, za ktorým sa skrýva mnoho skvelých funkcií zahŕňajúc výkon, ktorý je pri daných strojoch neoceniteľným parametrom. Pomocou tichého a výkonného 1 200 W Chef motoru pripravíte chutnú jedlá veľmi rýchlo a jednoducho. Zvládnete s ním aj tie najzložitejšie recepty, pretože si hravo poradí aj z väčším a hutnejším objemom cesta. Dokáže suroviny nielne vymiešať, ale zároveň aj zvážiť, preto môžete pokojne odložiť váhu do poličky. 

Medzi kľúčové vlastnosti mixéru patrí variabilné ovládanie rýchlosti, funkcia pauzy, metly z nehrdzavejúcej ocele, funkcia váženia aj inovatívna misa DuoBowl. Predstavuje 2 do seba zapadajúce nerezové misky s objemom 7 l a 5 l. Môžete si zvoliť, ktorú veľkosť aktuálne potrebujete viac a skladovať ich môžete spolu, aby zabrali čo najmenej miesta v poličke.

Kuchynský robot disponuje ľahko ovládateľným ramenom a pridávanie surovín do misky je tým jednoduché. Hravo s ním zdoláte kulinárske výzvy a pripravíte sladké, ale aj slané pokrmy. 

Súčasťou robota sú 4 miešacie nástavce - šľahacia metla, špirálový hnetací hák, K-metla, flexi metla. Sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, pričom každý jeden z nich má špeciálne využitie. Vyznačuje sa nielen jednoduchým použitím a údržbou, ale aj bezpečnou prevádzkou. Ak by ste nasadili akýkoľvek nástavec nesprávne, robot stopne svoju prácu. Dochádza tiež k uzamknutiu misy a krytov. 

Treba zdôrazniť aj možnosť využitia robot ako mlynček, sekáčik, strúhadlo, odšťavovač či zmrzlinovač. Robot ponúka možnosť ľubovoľného rozšírenia až o 25 nástavcov. Ide naozaj o multifunkčné zariadenia, ktoré vám v kuchyni môže slúžiť ako všestranný pomocník

Spoločne s kúpou robota by ste mali obdržať aj sklenený mixér ThermoResist, ktorý zvládne miešanie horúcich a studených pokrmov zároveň. Nevýhodou môže byť len väčšia váha produktu či vyššia cena. 

Nás presvedčil natoľko, že sme sa rozhodli udeliť mu titul Náš tip.

Výhody

 • všestranný pomocník
 • 25 nástavcov
 • praktické veko
 • celokovové telo
 • miska DuoBowl - 2 v 1
 • stabilita a bezpečná prevádzka

Nevýhody

 • väčšia váha robota

Orientačná cena

500 €

Hodnotenie

2. ETA Gratus Retro 0028 90064 - Súčasť retro kolekcie kuchynských doplnkov

planetárny systém miešania • príkon 1200 W • objem misy 5,5 l • 8 rýchlostí

ETA Gratus Retro

Kuchynský robot Eta Gratus zaujme najmä milovníkov retro, ale aj elegantného štýlu. Je to všestranný pomocník, ktorý disponuje širokou škálou príslušenstva a užitočných funkcií. Má celokovové prevedenie, ktoré zaručuje dlhú životnosť a je možné zakúpiť si ho v 3 farbách.  Proces prípravy cesta a krémovou sa s jeho pomocou stane jednoducho zážitkom.

Robot je vybaveným výkonným motorom s príkonom 1 200 W, takže si bez problémov poradí aj s miesením kysnutého cesta. Poteší aj možnosťou nastaviteľnej výšky šľahacích metiel a hákov. Kuchynský robot funguje na planetárnom systéme miešania

Je súčasťou retro kolekcie kuchynských spotrebičov, takže ak zariaďujete kuchyňu, môžete si ho zaobstarať spolu s inými spotrebičmi. 

Označenie všestranný pomocník mu patrí naozaj právom, pretože zvládne takmer všetko, čo potrebujete. Okrem základných činností, ako je miešanie, šľahanie a mixovanie, zvláda aj strúhanie zeleniny, mletie mäsa či výrobu domácej zmrzliny. Maximálne využitie kuchynského robota je dosiahnuté vďaka skvelému príslušenstvu, ktoré obdržíte k výrobku.

Súčasťou balenie je aj sklenený mixér, multifunkčný sekáčik potravín a nádoba na všestranné použitie. Pomôže vám s celou radou kuchynských domácich prác, preto si jednoznačne zaslúži vašu plnú pozornosť. 

Výhody

 • retro dizajn
 • celokovové prevedenie
 • 8 rýchlostných stupňov
 • pulzný spínač
 • výkonný motor

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

599 €

Hodnotenie

3. KitchenAid Robot Artisan 175 - Kvalita po generácie

planetárny systém miešania • príkon 300 W objem misy 4,8 l  10 rýchlostí

KitchenAid

KitchenAid je jeden z kuchynských robotov, ktorý vynikne v interiéri nielen svojim elegantným, ale aj nadčasovým vzhľadom. Pôsobí naozaj profesionálne nielen vďaka vzhľadu, ale aj kvôli skvelým vlastnostiam.  Je to dokonalý spoločník, ktorý s vami zvládne prípravu cesta na múčnik, mletie mäsa až po prípravu domácich cestovín či lahodnej zmrzliny. A vďaka kvalitnému vzhľadu aj funkciám by mal zvládnuť niekoľko rokov prevádzky. 

Obsahuje množstvo nástavcov, pričom medzi nimi nájdete aj odšťavovač citrusov alebo mlynček na kávu. Vie si potykať s naozaj každou kuchynskou prácou, čoho dôkazom je aj výkonný motor s príkonom 300 W, ktoré nevyjadrujú výkon motoru. Robot si môžete usmerňovať až pri 10 rýchlostiach

Hoci má celokovovú konštrukciu vyznačuje sa tichým chodom. Robot ponúka planetárny systém mixovania, pričom rotačne sa pohybuje aj šľahač, hnetací hák či šľahacia metlička. Profesionalitu odzrkadľujú aj dôkladne premiešané ingrediencie vďaka čomu vznikajú skvelé kulinárske pochúťky. 

Ide o silný robot prvotriednej kvality, o ktorom sa zvykne hovoriť, že sa dedí z generácie na generáciu. Produkt je zároveň obľúbený u zákazníkov kvôli spojeniu, ktoré ponúka. Môžete si ho zakúpiť v krásnych farbách, aby dokonale ladil s vašou kuchyňou. 

Výhody

 • 10 rýchlostných stupňov
 • plynulá regulácia rýchlosti
 • profesionálny vzhľad
 • tichý chod
 • prvotriedna kvalita
 • jednoduchá príprava domácich cestovín

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

699 €

Hodnotenie

4. SENCOR STM 7900 - Všestranný pomocník

planetárny systém miešania • príkon 1500 W • objem misy 6 l • 6 rýchlostí

Sencor Paul STM7900

Celokovový kuchynský robot Sencor STM 7900 Paul vás osloví nadčasovým dizajnom, bohatým príslušenstvom a prijateľnou cenou. Ide o všestranného pomocníka, ktorý zastúpi množstvo kuchynských prác. Silný motor s príkonom 1500 W si môžete pohodlne nastaviť až zo 6 rýchlostí. V prípade potreby môžete zvoliť aj najsilnejšiu rýchlosť pulse. Výsledkom je perfektné spracované cesto vďaka planetárnemu miešaniu robota.  

K objednávke obdržíte množstvo nástavcov, ktoré vám umožnia nielen šľahať a miesiť, ako by ste od robotu očakávali, ale aj množstvo ďalších užitočných funkcií. S pomocou nového robotu tak budete môcť strúhať zeleninu, mlieť mäso, ale aj použiť nadstavec na plnenie údených výrobkov. Poteší vás aj balónová metla, ktorá je veľmi užitočná pri šľahaní šľahačky alebo snehu z bielkov. Kuchynský robot je vybavený aj priehľadným krytom misy, ktorý zaistí, že kuchynská doska zostane pri práci s nim čistá. Pripravíte si s ním aj smoothie, keďže ku kúpe dostanete aj mixér. 

Pýši sa aj LED osvetlením vnútornej nádoby, ktoré zaistí, že uvidíte krásne obsah misky pri práci s robotom. Kuchynský robot Sencor vám nahradí ďalšie kuchynské príslušenstvo, pričom investícia sa javí ešte výhodnejšia. Hoci je mohutný, je tiež stabilný, takže s ním žiadna práce nezatrasie. 

Výhody

 • 6 rýchlostných stupňov
 • LED osvetlenie vnútornej nádoby
 • príkon 1500 W
 • mohutný, ale stabilný

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

419 €

Hodnotenie

5. Bosch MUM58259 - Kvalita za dobrú cenu

 3D planetárne miešanie • príkon 1000 W objem misy 3,9 litra  7 rýchlosti

Bosch MUM 58259

Kuchynský robot značky Bosch je ideálny spoločník do domácnosti, ktorý je vhodné pre každého milovníka varenia, ktorý si chce urýchliť proces miešania, sekania a celkovo prác v kuchyni. Súčasťou robota je 3,9 l misa, v ktorej si hravo poradíte so surovinami, pričom 7 rýchlostných stupňov sa postará o perfektné výsledky. Pýši sa 3D planetárnym miešaním, ktoré zaistí pohyb nadstavcov do troch smerov, výsledkom čoho je perfektné spracovanie surovín. 

Súčasťou balenia je niekoľko ľahko vymeniteľných nadstavcov, pričom funkcia EasyArm Lift poskytuje úplný komfort pri používaní. 

Ponúka bohaté príslušenstvo, s ktorým si vytvoríte kulinárske pochúťky. Okrem základnej výbavy nástavcov na miešanie cesta - miešacie metly, šľahacie aj hnetací hák, tu nájdete aj mlynček na zrnká, na mäso či mixér. Hodiť sa vám bude aj lis na citrusy, s ktorým si pripravíte dokonalú šťavu plnú vitamínov. K robotu dostanete aj tašku, do ktorej vložíte cukrársku súpravu spoločne s kotúčmi. 

Robot má poistku proti preťaženiu a opätovnému zapnutiu, aby bola práca bezpečná. Výrobca Bosch tiež garantuje, že všetky plastové časti sú netoxické.

Výhody

 • bohaté príslušenstvo v základnom balení
 • funkcia EasyArm Lift
 • veľmi dobrý pomer kvality a ceny
 • skladný
 • taška na príslušenstvo

Nevýhody

 • objem misky

Orientačná cena

249 €

Hodnotenie

6. Sencor STM 6350WH - 6 ročná záruka na motor

planetárny systém miešania • príkon 1000 W • objem misy 4,5 l • 8 rýchlostí 

SENCOR STM 6350WH

Používateľský obľúbenou variantou je Sencor STM 6350WH, ktorý patrí k najpredávanejším produktom v danej kategórií, pretože sa snaží vyhovieť naozaj širokej vrstve užívateľov. Je možné zakúpiť si ho za výhodnú cenu a dostanete ho spolu s bohatým príslušenstvom. Má až 8 farebných prevedení, ktoré dokonale sadnú do každej kuchyne v závislosti vašich preferencií. 

Biely kuchynský robot s LED osvetlením Sencor STM 6350WH ušetrí nielen peniaze, ale i priestor, pretože dokáže nahradiť množstvo spotrebičov. K dispozícií je 8 plynulo regulovateľných rýchlostných stupňov a funkcia Pulse.

Tento model kuchynského robota je vybavený systémom planetárneho miešania, ktorý zaisťuje dokonalé premiešanie surovín bez zvyškov na stenách robota či neželaných hrudiek. 

Medzi príslušenstvom nechýba hnetací hák, šľahacia balónová a premiešavacia metla, mlynček na mäso, nadstavec na plnenie údenín a na vytváranie sladkého pečiva či Flexi nadstavec na jemné cesto. Súčasťou je i 1,5 l sklenený mixér.

Kuchynský robot Sencor STM 6350WH má celokovové telo i kovové prevody. Odnímateľná nádoba so stupnicou je z nehrdzavejúcej ocele a má objem 4,5 l. Príslušenstvo možno umývať v umývačke riadu.

Niektorí používatelia negatívne hodnotia len schopnosť miešacieho nástavcu, ktorý neprilieha k miske až na úplne dno. V súvislosti s cenou možno zhodnotiť, že ide o kvalitného spoločníka, s ktorým môžete nielen pripraviť sladké múčniky, ale aj pomlieť mäso a obdržíte k nemu aj sklenený mixér, ktorý vás určite poteší. 

Výhody

 • mlynček na mäso
 • celokovové prevedenie s kovovými prevodmi
 • 8 rýchlostných stupňov
 • plynulá regulácia rýchlosti
 • Flexi nadstavec
 • pulzný spínač
 • 6 ročná záruka a motor

Nevýhody

 • bez strúhania
 • menší objem misy

Orientačná cena

165 €

Hodnotenie

7.KLARSTEIN BELLA PICO 2G - výhodná cena

planetárny systém miešania • príkon 1200 W • objem misy 5 l  6 rýchlosti

Klarstein Bella Pico 2G

Poslednú priečku nášho zoznamu obsadil Klarstein Bella Pico 2G, ktorý patrí k aktuálne najpredávanejším kuchynským robotom na portáli Heureka. 

Používatelia preferujú túto voľbu v dôsledku parametrov a prijateľnej cene, ktoré spĺňajú požadované kritériá. Ide o priestorovo kompaktný model, ktorý sa zmestí aj do menšej kuchyne, preto si nemusíte robiť starosti s tým, či zapadne do interiéru. Napriek tomu, že je malý, jeho súčasťou je objemná 5 l miska, do ktorej sa zmestia všetky potrebné ingrediencie.

Pomocou 3 funkčných nadstavcov zvládne vyšľahať sneh, kysnuté cesto či akýkoľvek typ múčnika. Veľmi dobre je na tom aj výkon zariadenia, ktorý dosahuje až 1200 W a možno ho regulovať v 6 stupňoch. Robot má multifunkčné rameno a rýchloupínací systém, vďaka čomu je výmena jednotlivých nadstavcov rýchla a jednoduchá.

Ide o kuchynský robot s planetárnym systémom miešania, ktorý zaručuje vždy dokonalé výsledky Jednotlivé nadstavce v miske miesia uprostred, ale aj orbitálne okolo celej misky. Je dodávaný spolu s 3-dielnou sadou určenou na hnetenie a miešanie cesta, a tiež nerezovou nádobou s objemom 5 l. S touto výbavou sa dokonale hodí aj do väčších rodín.

Tento kuchynský robot je vybavený bezpečnostným vypínačom i prísavkami pre zabezpečenie stability počas prevádzky. Veľkým plusom je aj veko, ktoré zabráni rozstrekovaniu surovín počas miešania na vysokých otáčkach. 

Tento vydarený model s pekným a minimalistickým dizajnom sa aktuálne predáva za priaznivú cenu pohybujúcu sa okolo sumy 80 €. 

Výhody

 • dobrý pomer ceny a kvality
 • plynulá regulácia výkonu
 • veko na nádobe
 • výhodná cena
 • dodávaný s balónovou metlou
 • najpredávanejší na Heureke

Nevýhody

 • horšia stabilita
 • menej dodatočných nadstavcov

Orientačná cena

84,90 €

Hodnotenie

Ako vybrať kuchynského robota

najlepší kuchynský robot

Pred výberom kuchynského robota by ste si mali dobre premyslieť, čo od tohto zariadenia očakávate, aké úlohy v kuchyni najčastejšie vykonávate a čo by ste radi ponechali na tohto pomocníka.

Vonkoncom to totiž nie je iba ďalší spotrebič do zbierky, práve naopak. Jeden kvalitný kuchynský robot dokáže svojimi funkciami nahradiť aj niekoľko samostatných spotrebičov.

Typy kuchynských robotov

Food procesory

Pri hľadaní kuchynského robota môžete natrafiť aj na tzv. food procesory. Tieto zariadenia sú primárne určené na strúhanie a na krájanie, avšak často ponúkajú rozličné príslušenstvo - sekáčiky, nádoby na mixovanie a rôzne nadstavce, vďaka ktorým sa plne vyrovnajú i klasickým kuchynským robotom. 

Food procesory pozostávajú z menšej misy osadenej pohyblivou osou. Majú jednoduché použitie, sú ľahké a skladné. O niečo horšie je to však s ich údržbou. Počítať pri nich treba aj s vyššou hlučnosťou. 

Planetárne kuchynské roboty

Planetárne kuchynské roboty prednostne slúžia na miešanie, miesenie či šľahanie. Možno ich však rozšíriť o rôzne nadstavce a získať tak mlynček, mixér či odšťavovač v jednom. Vďaka planetárnemu systému sa metly a háky otáčajú okolo vlastnej osi a súčasne kopírujú okraje misy, čoho výsledkom je dokonale premiešané cesto či krém. 

Medzi výhody kuchynského robota patrí jednoduchá a rýchla obsluha, úspora času či široké možnosti použitia. Čo sa týka nevýhod, nemožno nespomenúť, že niektoré modely nemajú zhora uzatvorenú misu a pridané ingrediencie tak môžu striekať naokolo. 

Kombík radí

Kombík radí

Pred výberom konkrétneho kuchynského robota majte jasno v tom, čo od neho očakávate, ako často ho chcete využívať, aké jedlá bežne pripravujete, ale tiež aj približnú sumu, ktorú do kúpy kuchynského robota plánujete investovať. 

Planetárny systém miešania

Natrafili ste na pojem planetárny systém miešania pri kuchynských robotoch. Čo to znamená?

Pri planetárnom systéme rotuje celý systém, metly sa otáčajú okolo vlastnej osi a zároveň aj okolo okrajov celej misky. Výsledkom je dokonalé premiešanie cesta. Planetárny systém miešania je rozhodne odporúčanou variantnou. 

Na čo sa zamerať pri výbere kuchynského robota?

Príkon

Kľúčové je vedieť, že príkon je údaj o priemernej spotrebe elektrickej energie pri používaní prístroja za určitý čas. Udáva sa vo wattoch a nehovorí nám nič o výkone motora. Neplatí tu pravidlo, čím väčší príkon tým väčší výkon. Nedajte sa pomýliť marketingovými ťahmi, ktoré vás lákajú na väčší príkon. 

Objem misy

Objem misy predstavuje množstvo, ktoré môžete daným kuchynským robotom pripraviť. Všeobecne platí, že čím viac členov rodiny, tým väčšie množstvo pripravovaného jedla a teda aj väčší objem misy. 

Pre menšie rodiny postačí aj misa s objemom 3 – 4 litre. Pre väčšie rodiny alebo ak radi pečiete, siahnite po objemoch od 4 litrov vyššie, aby ste zvládli pripraviť cesto či zmiešať väčšie objemy surovín na jedenkrát.

Funkcie a príslušenstvo

Jeden prístroj za vás dokáže šľahať, miesiť, mixovať, mlieť či strúhať. Tieto funkcie sú už v aktuálnych modeloch bežnou výbavou, no nie všetky roboty majú v základnej výbave špeciálne mlynčeky, lis alebo odšťavovač, preto ak tieto funkcie vyslovene hľadáte, oplatí sa porozhliadnuť po robotoch, ktoré ich majú už v základnej výbave. Iste, mlynčeky sa dajú dokúpiť aj neskôr, no radšej si prepočítajte, či príslušenstvo nenavýši cenu viac, než by ste zaplatili v základnej výbave.

Materiál

Na trhu môžete nájsť zariadenia vyrobené prevažne kombináciou plastu a kovu. Najlepšou voľbou sú také modely, ktoré majú kovu čo najviac. Treba však pri nich počítať aj s vyššou cenou. Na druhej strane sú však odolné, majú dlhú životnosť a ľahko sa udržiavajú. Pričom celokovové telo sa aktuálne stáva samozrejmosťou. 

Vlastnosti

Kvalitný kuchynský robot by mal disponovať nasledujúcimi vlastnosťami: 

 • Protišmykové nožičky

Protišmykové nožičky sa starajú o stabilitu zariadenia, a to aj pri práci na vysokých otáčkach. Taktiež chránia kuchynskú linku pred oderom. 

 • Bezpečnostná poistka

Bezpečnostná poistka zabraňuje nechcenému zapnutiu zariadenia a preto ju oceníte najmä v prípade, že máte deti. Poistka tiež bráni zapnutiu robota pri zle nasadenej metle či nádobe. 

 • Pulzný spínač a regulácia rýchlosti

Tieto doplnky šetria motor robota a zároveň uľahčujú jeho používanie. 

 • Poistka proti prehriatiu motora

Poistka proti prehriatiu motora chráni motor pred preťažením v prípade dlhodobejšieho používania, ako napríklad pri miesení viac ciest za sebou.  

Tip od experta

"Na trhu je v súčasnosti množstvo kuchynských robotov s „hypermoderným“dizajnom, ktorý bude ale už o rok minulosťou. Radšej si vyberte nadčasový kúsok, ktorý sa hodí do každej kuchyne a nikdy ho nebudete chcieť schovať z kuchynskej linky.   Pre dámy je pochopiteľne dôležitý aj vzhľad kuchynského robota, preferencie zákazníčok z pohľadu dizajnu neustále rastú. Dámy nechcú mať v kuchyni len bielu klasiku, dnes už uprednostňujú farby. Do popredia sa dostáva aj retro dizajn kuchynských spotrebičov, ktorý mnohé zákazníčky považujú za nadčasový."


Tomáš Vymazal, spoločnosť KitchenAid

Najčastejšie kladené otázky pri výbere kuchynského robota

1. Aký výkon by mal mať kvalitný kuchynský robot?

Kvalitný kuchynský robot by mal mať čo najvyšší výkon, pretože tak si poradí aj s hustým cestom a bude disponovať viacerými funkciami pre zvládnutie i ťažších úloh. Nemýľte si ho s príkonom. 

Ak hľadáte naozaj špičkové zariadenie, odporúčame voliť model s výkonom aspoň 1000 W. 

2. Ktoré prevedenie kuchynského robota je lepšie - kovové alebo kombinácia plastu a kovu? 

Najlepším riešením je jednoznačne kov, nakoľko je pevný, odolný, má dlhú životnosť a jednoducho sa udržiava. Ak vám to teda vaše financie dovolia, určite voľte kuchynského robota s kovovou konštrukciou. 

3. Oplatí sa kúpa drahých, značkových kuchynských robotov?

Pokiaľ chcete, aby vám kuchynský robot čo to vydržal, oplatí sa do neho investovať. Na škodu tiež nie je staviť na známu, overenú značku. 


Pridajte vašu recenziu

avatar