Lucia Drew Roberts: „Blogovaním sa dá uživiť, ale treba mať pridanú hodnotu“

Lucia Drew Roberts

Dlho počúvala: „Ty si taká fotogenická, mala by si robiť modelku.” S konfekciou 40/42 sa jej to však nezdalo. Nakoniec to dotiahla na plus size modeling, ktorý v našich končinách nie je veľmi známy.

Keď sa jej naskytla šanca naučiť sa techniky líčenia, nezaváhala. Začala sledovať známe blogerky a youtuberky a neskôr si založila blog Drew's Beauty. Zdá sa, že čoho sa chytí, to sa jej podarí. Zvíťazila v súťaži Bloger roka 2017 v kategórii Krása.

Dnes prezentuje svoje umenie najmä na Youtube, kde má už stovky videí.

Predstavujem vám Luciu Drew Roberts. Vyspovedala som ju o jej najobľúbenejších kozmetických produktoch aj o tom, či blogovanie na Slovensku vynáša.

Dámy, začíname.

Ahoj Drew, ako si sa vlastne k takémuto zahraničnému menu dostala? K tvojmu blogu som sa dostala prostredníctvom súťaže Bloger roka 2017. Získala si tento titul v kategórii Krása. Aký je to pocit? 

Drew vychádza z prezývky Drusila, čo mnohí skracovali na Dru. Ako som začala pracovať v americkej firme, automaticky som bola Drew.

Vyhrať blogerku roka bol fantastický pocit do chvíle, než človek zistí, že mnoho ľudí (fanúšikov či klientov) túto súťaž ani neeviduje, organizátori víťazných blogerov nijako nepodporujú a celkovo súťaž nie je dobre zorganizovaná.   

Tak to som nevedela... A kedy si sa dostala k blogovaniu?

V roku 2015, kedy som sa v líčení iných nenašla a hľadala som vlastný priestor na prezentáciu líčení a recenzií produktov.

Čomu všetkému sa venuješ, čo ťa živí?

Živí ma moja 8-hodinová administratívna práca v spomínanej americkej firme. Okrem toho sa venujem môjmu blogu Drew's beautymodelingu a Youtube kanálu.

Ako vyzerá kúpeľňa a šatník beauty blogerky a modelky? Nepovedz, že aj tebe sa stáva, že si ''nemáš čo obliecť '' 🙂

Veru nestáva. Skôr si vravím, prečo niektoré veci nosím tak málo a neobmieňam outfity častejšie.

Kúpeľnu mám vôbec komentovať? Mám na parapete dva košíky plné pleťovej a telovej kozmetiky, čomu nikto z mojej rodiny či kamošov nerozumie. Ale ja v konkrétnych produktoch zmysel vidím a všetky používam

Top prírodné produkty

Drew svoje obľúbené prírodné produkty popísala vo svojom článku. Zdroj: Drew Roberts

Vyskúšala a zrecenzovala si už ''kilá produktov''. Ktoré sú ale tvoje top, na ktoré nedáš dopustiť ?

Z dekoratívnej kozmetiky sú moje topky make-up Lock it od Kat von D či Double wear od Estee Lauder, fixačný sprej All nighter od Urban Decay. 

Rúže mám rada tekuté od Yves Rocher, Maybelline SuperStay Matte Ink, Dermacol Matte Mania. A ešte čierna tekutá linka od Alcina, nerozumiem prečo, ale s ňou mám vždy linky hotové raz-dva.

Najlepšie očné tiene, aké som kedy mala sú od Tarte.

Uff.. z pleťovej kozmetiky bude ťažké vybrať moje najobľúbenejšie. Som však zaťažená na akékoľvek osviežujúce produkty v spreji - kvetové vody, tonery, esencie.

Milujem Vitamín C od The Ordinary a kórejskú kozmetiku. Tam je moja topka Scinic Honey Ampoule

Aké sú tvoje obľúbené vlasové produkty?

Čo sa vlasov týka, mám najradšej moju kaderníčku 🙂 S najlepšími vlasmi odchádzam vždy z kaderníctva a používam kadernícku značku Paul Mitchell

Chcela by som sa ťa spýtať na všetko čo máš osvedčené, ale toľko priestoru nemáme. Všetko však nájdeme na tvojom blogu. O čom najčastejšie a najradšej píšeš? Naopak, je niečo, čo ti ''nevonia'' ?

Posledný pol rok sa venujem viac Youtube ako blogu. Stále sa snažím publikovať aspoň jeden článok týždenne a je to pol na pol recenzie, či ukážky rúžov s módou. Myslím si, že ako nie úplne typická konfekcia môžem niektoré ženy inšpirovať, ako narábať s postavou typ hruška. Osobne nerada robím články typu wishlist.

Prečítajte si, v čom zažiarite, ak máte postavu typu hrušky!

Tvoje dni si predstavujem tak, že skúšaš rôzne krémiky, mastičky, šampóny, masky, rúže… alebo sa mýlim?

Kiež by. Tým, že mám normálnu prácu, na blogovanie mi denne ostáva málo hodín, čiže pre mňa je to akoby druhá práca. Prídem z jednej a doma strihám videá, upravujem fotky, dolaďujem články. Do toho musím stíhať rôzne stretnutia, tlačové konferencie, cvičenie či kávu s kamošmi. Víkendy sa snažím tráviť s rodinou a priateľmi.

Kým sa nechávaš inšpirovať? Sleduješ slovenské alebo zahraničné blogerky, modelky?

Samozrejme, že sledujem ale snažím sa nenechať sa ovplyvniť. Potom ma to vie stiahnuť a len nariekam, prečo nemám postavu ako tamtá, krásne fotky produktov ako tá či super kvalitu videí ako iná. Sledujem naše aj zahraničné baby skôr kvôli prehľadu.

Dá sa blogovaním na Slovensku uživiť?

Dá. Treba mať však pridanú hodnotu či už článkami, fotkami alebo videami. Ja to robím už 3 roky a zatiaľ je to len pekné vreckové k výplate. Čo je tiež super, lebo tieto peniažky si špeciálne šetrím a vrážam naspäť do techniky, do technickej podpory webu a podobne. 

Drew, ďakujem, že si si našla čas a prezradila nám svoje tipy. Určite sa nejedna žena poteší a čo to vyskúša. Najmä, keď to máme z overeného zdroja. Drew nájdete blogovať na Drew's Beauty a určite si pozrite jej vlogy

Na instagrame ju nájdete pod menom @drews_beauty či na facebooku ako Drew's Beauty blogerka.  

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora