Najlepšie monitory dychu


Autori: Lenka Riganová, Michaela Banduričová | Aktualizované: 27. 01. 2020

Tieto monitory dychu odporúčame

Monitor dychu Babysense 2 PRO

Vhodný aj do kočíka

Monitor má kompaktné rozmery, ľahko sa prenáša a je vhodný aj do kočíka. 

cena od 94 €

Babysense 7 Top model

Optický a zvukový alarm

Jeden z najmodernejších monitorov na trhu, s dvoma senzorickými podložkami.

cena od 102 €

Jablotron Nanny BM-02A

Obľúbený model

Tento monitor dychu patrí u nás na trhu k najobľúbenejším a najpredávanejším modelom.

cena od 93 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie monitorov dychu

Monitory dychu patria k nenahraditeľným pomôckam určeným na starostlivosť o tých najmenších a nezriedka i najdôležitejších ľudí v živote - naše deti. Vzhľadom na dôležitosť a význam týchto pomocníkov, ich hodnotenia a recenzie nemôžu na našich stránkach chýbať.

Uplynulých 52 hodín sme preto strávili hľadaním, analyzovaním a porovnávaním detských monitorov dychu. Prihliadali sme na výrobcov, princíp fungovania, ale i samotnú funkčnosť, cenu, no najmä skúsenosti používateľov a na základe zistených poznatkov sme vybrali 6 najlepších modelov na našom trhu. 

KOMBO expert radí

Kombo expert Michaela Banduričová

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. 

Monitor dychu používala už pri svojom prvom dieťatku a podľa nej ide o pomôcku, ktorá by rozhodne nemala chýbať v žiadnej domácnosti s malým bábätkom, pretože naozaj dokáže zachrániť i život.

Ako sme hodnotili

Jednotlivé monitory dychu, ktoré možno nájsť na aktuálnom trhu, fungujú na veľmi podobnom princípe. Odlišujú sa len v niektorých parametroch, ktoré však môžu byť pre vás ako pre užívateľa kľúčové.

Po zdĺhavom porovnávaní sme preto vybrali 6 najobľúbenejších monitorov, porovnali ich funkcie, používateľské skúsenosti, a výsledky vám prinášame v nasledujúcich recenziách.


Porovnanie hodnotených monitorov dychu

Monitor dychu Babysense 2 PRO

#1

Babysense 7 Top model

#2

Jablotron Nanny BM-02A

#3

Monitor dychu Baby Control Digital BC-210

#4

Monitor dychu Babysense 1

#5

monitor dychu Snuza hero

#6

Počet senzorov

2

2

1

2

1

x

Hodnotenie

Plusy

+ ľahká prenosnosť

+ intenzívny alarm

+ indikátor batérie

+ bezpečná prevádzka

+ nenáročná manipulácia

+ dizajn

+ jednoduchá manipulácia

+ indikátor batérie

+ intenzívny alarm

+ digitálne zobrazovanie

+ vysoká citlivosť

+ pamäť

+ optický a zvukový signál

+ indikátor batérie

cena


+ prenosnosť

+ vibrácie

nízka hmotnosť

malé rozmery


Mínusy

- nezistené

- vyššia cena

- jeden senzor

- zložitejšie ovládanie

- jeden senzor

- vyššia cena

- nie je najvhodnejší pre staršie batoľatá

Recenzia

Cena

94 €

102 €

93 €

95 €

82 €

112 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Recenzie monitorov dychu

1. Babysense 2 PRO - Vhodný aj do kočíka

2 senzorové dosky • optický a zvukový alarm • indikátor vybitia batérií • minimalistický dizajn

Monitor dychu Babysense 2 PRO

Ak si pre svoje bábätko zaobstaráte monitor dychu BABYSENSE 2 PRO, získate zodpovedného strážcu, ktorý vás rýchlo a včas upozorní na nebezpečné zástavy dychu či jeho nepravidelnosti, zvukovým, ale i signalizačným alarmom.

Tento monitor dychu pochádza od známeho a overeného izraelského výrobcu. Je atestovaný a registrovaný ako zdravotná pomôcka a nevyžaruje žiadne škodlivé žiarenie.

Monitor prostredníctvom mikroprocesoru identifikuje vzorce dýchania dieťatka a ak nezaznamená dýchanie dlhšie ako 20 sekúnd, prípadne ak bude počet nádychov nižší ako 10 za minútu, nastáva spustenie alarmu. 

Monitor pozostáva z kontrolnej jednotky, dvoch senzorových podložiek, spojovacieho káblu a úchytky na zavesenie. Senzorové dosky sa vkladajú medzi dno postieľky a matrac, čo znamená, že s dieťatkom nie sú v žiadnom kontakte a tak ho nijako neobmedzujú. Okrem výmeny batérie si monitor nevyžaduje žiadnu inú špecifickú údržbu. 

Monitor sa vyznačuje aj veľmi jednoduchou obsluhou. Dosky stačí umiestniť pod matrac a prepojiť s kontrolnou jednotkou. Pokiaľ monitor plánujete používať pri dieťatku, ktoré ešte nelozí, stačí siahnuť po jednej senzorickej doske a druhú môžete pokojne použiť napríklad v kočíku. Ak už sa ale dieťatko začne po postieľke pohybovať, je potrebné použiť obe podložky tak, aby bolo zabezpečené dostatočné krytie.  

Skúsenosti používateľov poukazujú na to, že monitor Babysense 2 Pro funguje spoľahlivo, bez akýchkoľvek "falošných poplachov". Vzhľadom na jeho funkčnosť, skúsenosti používateľov, ale i cenu, sme sa rozhodli udeliť mu titul Náš tip.

Výhody

 • 2 senzorové dosky
 • intenzívny zvukový alarm
 • svetelná signalizácia dýchania
 • indikátor vybitia batérie
 • praktický dizajn riadiacej jednotky
 • ľahko prenosný

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

94 €

Hodnotenie

2. Babysense 7 - Optický a zvukový alarm

dve senzorické podložky • akustický i vizuálny alarm • neinterferuje s okolitou elektronikou  

Babysense 7 Top model

Tento model predstavuje novinku výrobcu Hisense pre rok 2018 a od uvedenia na trh si už stihol nájsť svojich priaznivcov. Ide o najmodernejší bezdotykový monitor, ktorého súčasťou sú dve senzorické podložky a dizajnovo vydarená kontrolná jednotka.  

Funguje na jednoduchom princípe. Ak v časovom intervale dlhšom ako 20 sekúnd nezaznamená žiadnu dychovú činnosť alebo ak je počet dychov menší ako 10 za minútu, spustí sa akustický, ale aj vizuálny alarm. Monitor dokáže rodičov informovať o potencionálnej hrozbe ešte skôr, než vlastne stihne nastať. Sníma nielen výskyt či absenciu dýchacích pohybov, ale registruje aj ich aktuálny počet. 

Monitor nevyžaruje žiadne nebezpečné žiarenie a taktiež sa neruší s ostatnou elektronikou v domácnosti. Senzorové jednotky sa vkladajú medzi matrac a dno postieľky a teda s dieťatkom nie sú v žiadnom kontakte a nijako ho počas pobytu v postieľke neobmedzujú. 

Zdrojom energie sú 4 tužkové batérie 1,5V AA. Odporúčame voliť kvalitné alkalické batérie, ktoré zaistia bezproblémový chod zariadenia až po dobu 6 mesiacov. V balení sa okrem dvoch senzorických jednotiek nachádza i kontrolná jednotka, držiak, háčik na zavesenie a dve príchytky káblov. Samozrejmosťou je aj návod na obsluhu. Senzorické jednotky majú kompaktné rozmery a dobrý tvar, a tak ich v prípade potreby môžete používať aj v kočíku. 

Na kvalitu tohto výrobku sa môžete spoľahnúť. Monitor spĺňa prísne kritéria európskej certifikácie a prvé produkty tejto rady sa na trhu objavili už pred viac ako 20 rokmi. Funguje zodpovedne a spoľahlivo, a preto si od nás vyslúžil titul Top model.

Výhody

 • dve senzorické podložky
 • neinterferuje s elektronikou v domácnosti
 • nenáročná manipulácia
 • bezpečná prevádzka
 • minimalistický dizajn

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

102 €

Hodnotenie

3. Jablotron Nanny BM-02A - Obľúbený model 

1 senzorová doska • optický a zvukový alarm • svetelný ukazovateľ dychu • indikácia vybitia batérií

Jablotron Nanny BM-02A

Klinicky testovaný monitor dychu Jablotron Monitor dychu Nanny BM-02A na nás zapôsobil ako praktický a spoľahlivý prístroj, čo dosvedčujú i pozitívne skúsenosti mamičiek. Tento monitor dychu patrí v súčastnosti k najobľúbenejším a zároveň aj najpredávanejším zariadeniam tohto typu. 

Monitor tvorí jedna senzorová doska, ktorá je prostredníctvom spojovacieho kábla prepojená s riadiacou jednotkou. Na ovládači nájdete okrem tlačidla pre zapnutie a vypnutie i tri svetelné kontrolky. Zelená kontrolka indikuje normálnu dychovú frekvenciu, červená svieti pri spustení alarmu a samozrejmosťou je aj svetelný indikátor vybitia batérií. Červená kontrolka začne blikať vtedy, ak dychová frekvencia dieťaťa klesne pod 8 dychov za minútu. Okrem blikania červenej kontrolky sa automaticky spustí aj akustický signál. 

Riadiaca jednotka je napájaná dvomi batériami. V balení sa okrem senzorovej dosky a kontrolnej jednotky nachádza i resuscitačný návod, plastová úchytka, hygienické utierky na údržbu a samolepky. Monitor je vyrobený z kvalitných materiálov zabraňujúcich prenikaniu vlhkosti. 

Senzorová doska sa vkladá pod matrac alebo podložku, na ktorej dieťa spí. Nijako dieťatko neobmedzuje v pohybe a súčasne sníma jeho dychovú frekvenciu. Pri jej náhlom znížení alebo pri úplnej zástave dýchania sa najskôr spustí pípanie, ktoré po krátkom čase prechádza do hlasného alarmu.

Nevýhodou tohto monitoru je, že obsahuje iba jednu senzorickú podložku a tak ho môžete používať buď v postieľke alebo v kočíku.

V našom hodnotení od nás monitor dychu Jablotron Nanny BM-02A získal označenie skvelý pomer Cena/výkon kvôli svojej spoľahlivej funkčnosti a prijateľnej cene. 

Výhody

 • klinicky testovaný prístroj
 • jednoduchá manipulácia a ovládanie
 • intenzívny zvukový alarm
 • indikátor vybitia batérie
 • pípanie predchádzajúce alarmu

Nevýhody

 • len jedna senzorová doska v základnom balení

Orientačná cena

93 €

Hodnotenie

4. Baby Control Digital BC-210 - Vysoká citlivosť

2 senzorové dosky • optický a zvukový alarm • digitálne zobrazenie intenzity dýchania 

Monitor dychu Baby Control Digital BC-210

Ďalším hodnoteným modelom je zariadenie Baby Control Digital BC-210, ktoré je dodávané až s dvoma senzorickými podložkami. Tie môžete umiestniť v závislosti od aktuálnej potreby na vami zvolené miesto, bez ohľadu na to, či ide o postieľku alebo kočík. Okrem tejto výhody je však plusom dvoch senzorických jednotiek aj ich možnosť umiestniť ich na dvoch miestach v postieľke, čo je dôležité najmä v prípade, že dieťatko sa po postieľke už samostatne pohybuje. 

Obe senzorické podložky vynikajú naozaj vysokou citlivosťou v každom smere. Ak dieťatko neleží na podložke presne, monitor zodpovedne detektuje aj dýchacie pohyby z bočnej strany. Bezpečnosť dieťatka je tak zaistená za každých okolností. Senzorové dosky sa umiestňujú na rošt postieľky a sú vhodné pri všetkých typoch matracov, pričom ich veľkosť, hrúbka či materiál nehrá žiadnu rolu. 

Monitor funguje na princípe nepretržitého sledovania dýchacích pohybov dieťaťa prostredníctvom senzorickej podložky, ktorá následne odosiela namerané hodnoty riadiacej jednotke, ktorá ich vyhodnocuje. 

Toto zariadenie poskytuje rodičom i digitálne zobrazenie intenzity dýchania. Na podsvietenom displeji sú zobrazené informácie o sile dýchacích pohybov dieťaťa. Tento monitor si tiež pamätá situácie odohrané v posledných deviatich minútach, ktoré následne dokáže prehrať z digitálnej pamäte. 

V prípade nezrovnalostí dýchacích pohybov dieťaťa, monitor upozorňuje okolie výraznou dvojitou bezpečnostnou sirénou. 

Výhody

 • dve senzorové podložky
 • vysoká citlivosť v každom smere
 • vhodné pre každý typ matraca
 • digitálne zobrazenie intenzity dýchania
 • pamäť
 • dvojitá bezpečnostná siréna

Nevýhody

 • trochu zložitejšie ovládanie

Orientačná cena

95 €

Hodnotenie

5. Babysense 1 - Spoľahlivý monitor za dobrú cenu

1 senzorová doska • optický a zvukový alarm • svetelný ukazovateľ dychu • indikácia vybitia batérií

Monitor dychu Babysense 1

Monitor dychu Babysense 1 patrí k obľúbenej klasike, na ktorú sa pri starostlivosti o vaše dieťatko môžete bez obáv spoľahnúť. Ide o certifikovaný zdravotnícky prístroj, schválený štátnou skúškou a hlavným hygienikom SR. Monitor je obľúbený aj vďaka jednoduchému ovládaniu a príjemným kompromisom je aj cena, ktorá sa pohybuje okolo sumy 82 €. 

Základ tohto prístroja tvorí bezpečnostný systém pozostávajúci z kontrolnej jednotky, pripojenej k senzorovej doske. Tá sa umiestňuje medzi matrac a dno postieľky a s dieťatkom tak neprichádza do žiadneho priameho styku. Senzorová doska následne monitoruje dychové pohyby bábätka a odosiela ich do kontrolnej jednotky.

Monitor funguje na princípe trvalej detekcie pohybov. Ak sa dýchanie zastaví na viac ako 20 sekúnd alebo dôjde k jeho spomaleniu s frekvenciou menšou ako 10 nádychov za minútu, spustí sa optický a zvukový signál, ktorý okoliu udáva upozornenie, že niečo nie je v poriadku. Zvuk je naozaj hlasný, teda nehrozí jeho prepočutie. 

Zdrojom energie sú 4 tužkové batérie AA. Nemusíte sa pritom obávať, že o ich vybití nebudete vedieť. Prístroj to totiž včas identifikuje. Pokiaľ siahnete po kvalitných alkalických batériách, prevádzka zariadenia je približne 6 mesiacov. 

Monitor dychu Babysense 1 svoj účel plní naozaj spoľahlivo a preto ho odporúčame každému, kto hľadá kvalitné zariadenie za dobrú cenu a nevadí mu prítomnosť jednej senzorickej jednotky. 

Výhody

 • schválený štátnou skúškou
 • certifikovaný
 • indikátor vybitia batérií
 • optický a zvukový signál
 • jeho užívanie je bezpečné
 • nízka cena

Nevýhody

 • jedna senzorická podložka 

Orientačná cena

82 €

Hodnotenie

6. Snuza Hero - Na plienku

štipcový monitor • simulujúci vibrácie • zvukový a svetelný alarm 

monitor dychu Snuza hero

Monitor dychu Snuza Hero predstavuje prenosné zariadenie, ktoré sa od ostatných hodnotených modelov odlišuje predovšetkým svojou konštrukciou i dizajnom. Kým predchádzajúce monitory boli doskového resp. podložkového typu, tento monitor je štipcový a je určený na pripnutie na plienku.

Zariadenie funguje na princípe monitorovania pohybu bruška dieťaťa. Prostredníctvom malého klipu sa jednoducho pripne na plienku. V prípade, že sa bruško nepohne viac ako 15 sekúnd, monitor nabáda dieťatko pomocou vibrácií na nadýchnutie. Po troch takýchto vibráciách monitor upozorní, že dýchanie bolo zastavené na 15 sekúnd pri troch udalostiach. Následne, po ďalších 5 sekundách, bez dýchania, začne vydávať hlasný alarm dosahujúci hodnotu 85 dB, ktorý je sprevádzaný i svetelnou signalizáciou. 

Snímač je umiestnený na špičke prístroja, nie v klipe, čo predchádza falošným poplachom, ale zároveň je takéto umiestnenie pre dieťatko komfortnejšie. 

Monitor dychu má rozmery 7,2 cm x 4,3 cm x 2,9 cm a hmotnosť iba 40 g. Na svoju prevádzku nevyužíva žiadne káble ani podložky, iba 3.0V, CR2 batériu. Vzhľadom na nízku hmotnosť nie je pre dieťatko žiadnou záťažou a môžete ho použiť či v postieľke, v kočíku, skrátka kdekoľvek. 

Monitor funguje spoľahlivo a skúsenosti používateľov ukazujú, že zariadenie nevydáva žiadne falošné poplachy. Za nevýhodu monitoru možno označiť jeho vyššiu cenu pohybujúcu sa okolo sumy 112 €. Tento monitor dychu zároveň nemusí byť najvhodnejším riešením pri dieťatku, ktoré sa už pohybuje a môže si monitor uvoľniť či odopnúť.

Výhody

 • prenosnoť
 • nízka hmotnosť
 • malé rozmery
 • vibrácie
 • univerzálne využitie

Nevýhody

 • vyššia cena 
 • pri staršom bábätku riziko nespoľahlivosti

Orientačná cena

112 €

Hodnotenie

Ako vybrať monitor dychu

recenzie monitorov dychu

Monitory dychu patria v posledných rokoch už takpovediac k "povinnej" výbave rodičov novorodencov. Ak aj vy zvažujete jeho kúpu, no neviete si vybrať, poradíme vám, na čo by ste sa mali zamerať. 

Postieľkový alebo štipcový monitor?

Toto je pravdepodobne tá najzásadnejšia otázka, ktorú budete pri výbere monitora riešiť. A pre ktorý typ sa rozhodnúť? Aj tu platí, že všetko má svoje pre i proti. 

Monitor dychu Babysense 7

Postieľkový resp. doskový monitor

Tvorí ho jedna alebo dve senzorové dosky, ktoré sú prostredníctvom kábla spojené s riadiacou jednotkou. Senzorové dosky sa vkladajú pod matrac, takže dieťatko nijako neobmedzujú a je ich možné v prípade, že to rozmery dovoľujú, používať napríklad aj v kočíku. 

Mnohé z nich majú štatút zdravotníckej pomôcky a prešli klinickými testami. Ich nevýhodou je, že monitorujú dieťatko len počas jeho pobytu v postieľke. Ak napríklad chcete, aby bábätko spalo s vami v posteli, monitor dychu nebudete môcť využiť. Sú tiež náročnejšie na prenášanie a manipuláciu.

monitor dychu Snuza hero

Štipcový monitor

Ide o malý bezdrôtový prístroj, ktorý sa pomocou štipca pripevňuje na plienku a sníma pohyby bruška dieťatka. Tieto monitory však môžu byť menej spoľahlivé, a to najmä vtedy, ak ich použijete pri staršom dieťatku, ktoré sa už hýbe a monitor môže ľahko odopnúť. Naopak, výhodou tohto monitoru je, že dieťa ho môže mať na sebe prakticky neustále.

Sú jednoduchšie na prenášanie a vhodné napríklad na cesty. Tieto monitory sa zväčša neodporúčajú používať, ak je dieťatko v pohybe napr. v aute alebo v kočíku.

Jednodoskový alebo dvojdoskový monitor? 

Pri hľadaní vhodného monitora sa môžete stretnúť s jednodoskovými a dvojdoskovými monitormi. 

Jednodoskové monitory sú vhodné pre malé batoľatá, ktoré sa v postieľke ešte veľmi nehýbu a jeden senzor tak spoľahlivo postačuje. 

Dvojdoskové monitory sú určené pre staršie deti, ktoré sa po postieľke pohybujú a lozia. Dve dosky lepšie pokryjú priestor a vy sa tak na takýto monitor môžete viac spoľahnúť.  

Ďalšie konkrétne kritéria výberu správneho detského monitora ťažko určit. Každý monitor dychu má totiž jeden účel, a to upozorniť na zástavu dychu dieťaťa. Navzájom sa od seba odlišujú len minimálne, typom a počtom dosiek. 

Na čo by ste však pri výbere rozhodne mali dbať je kvalita a voliť monitor od osvedčeného výrobcu. 

Tip od experta

"Označiť iba jeden konkrétny monitor dychu ako najlepší model na trhu je pomerne ťažké. Môžem vám však odporučiť, že pokiaľ hľadáte monitor na domáce využitie, voľte klasický doskový typ. 

Ak však hľadáte monitor dychu na cesty, určite oceníte praktické prenosné monitory na plienku".


Michaela Banduričová

Monitor dychu a jeho výhody

Či už ste pre kúpu rozhodnutí na 100% alebo ešte stále váhate, pozrite si dôvody, pre ktoré by monitor dychu určite nemal chýbať v žiadnej domácnosti s malým bábätkom. 

Monitor dychu ako nevyhnutnosť pre "rizikové" deti

U niektorých bábätiek je pravdepodobnosť porúch dýchania v prvých mesiacoch vyššia ako u ostatných. Ide predovšetkým o predčasne narodené deti, bábätká s gastroezofageálnym refluxom, syndrómom spánkového apnoe a deti so záťažou v rodinnej anamnéze (napr. úmrtie súrodenca na SIDS).

Existujú aj ďalšie zdravotné riziká, s ktorými sa viaže vyššia pravdepodobnosť porúch dýchania. Okrem závažných funkčných a organických porúch môže ísť aj o prosté ochorenie dýchacích ciest. Monitor dychu môže v týchto prípadoch vášmu dieťatku skutočne zachrániť život.

Monitor dychu ako prevencia SIDS

Syndróm náhleho úmrtia novorodenca je primárna diagnóza, s ktorou sa spája použitie monitora dychu u zdravých detičiek. Tento závažný stav spojený s náhlou zástavou dýchania sa objavuje aj u úplne zdravých novorodencov a to bez akejkoľvek výstrahy.

V prípade, ak sa nedostaví pomoc v kriticky krátkom čase, môže mať tento stav až fatálne dôsledky. V súvislosti s tým je monitor dychu užitočnou prevenciou aj u úplne zdravých detičiek.

Tip od experta

"Syndróm náhleho úmrtia dojčat, známy aj pod označením SIDS, môže postihnúť deti až do jedného roku života. V tomto období by ste preto rozhodne mali používať monitor dychu. Samozrejme, môžete ho používať aj dlhšie, avšak ako prevencia pred SIDS už nie je potrebný". 

Michaela Banduričová

Monitor dychu pre pokojnejší spánok rodičov

Rodičia novorodencov iste dôverne poznajú pocit a potrebu mať svoje bábätko neustále pod dohľadom. Veď čo ak... Starostlivosť o dieťa je však neraz náročná a mamička i otecko potrebujú výdatný spánok a oddych. Preto väčšina z nich ocení pomocníka, ktorý "dohliadne" na bábätko zatiaľ čo oni oddychujú.

Kombík radí

Kombík radí

Vedeli ste, že v priebehu prvého roka sa dieťatko niekedy jednoducho zabudne nadýchnuť? Príčina tejto skutočnosti nie je známa, no ide o naozaj nebezpečný jav. 


Monitory dychu dokážu akustickým alarmom dieťa vyľakať, v dôsledku čoho sa znova nadýchne.

Skúsenosti užívateľov

„Pri prvom dieťati som monitor dychu nemala. Vtedy to ešte nebol taký trend ako dnes. O to viac som ho ocenila pri druhej dcérke. Obe moje deti trpeli refluxom, často zvracali a ja som bola prvé mesiace neustále v pohotovosti. Vo dne v noci. Pri prvej dcére som si pokojného spánku naozaj neužila. Pravidelne som sa v noci strhávala a chodila som ju kontrolovať, či dýcha. Preto som počas druhého tehotenstva ani na sekundu neváhala a monitor som si kúpila ešte pred pôrodom. Dodnes si ho ako pomocníka neviem vynachváliť. Chvalabohu sme ho nikdy nepotrebovali, ale mne priniesol mnoho pokojných nocí.“ (Petra)

„Náš syn bol úplne zdravý novorodenec. Napriek tomu si myslím, že monitor dychu je pri starostlivosti o bábätko neoceniteľný pomocník. Od začiatku sme boli s manželom rozhodnutí pre postieľkový monitor. Kúpili sme model s dvomi doskami. Jednu sme využívali doma, jednu u mojich rodičov, kde som sa počas materskej so synom často zdržiavala. Monitor dychu sa mi počas prvého polroka života môjho dieťaťa postaral o pokojný spánok. Našťastie sme nezažili nijaký falošný alarm, takže jeho službu môžem iba oceniť.“ (Katka)

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe monitora dychu

1. Ako funguje monitor dychu?

Monitory dychu fungujú za pomoci senzorických podložiek, ktoré dokážu detektovať dýchacie pohyby detí i počas spánku, a to dokonca aj cez matrac. Ak zaznamenajú nejaké nezrovnalosti v dýchaní, začnú vydávať akustický i vizuálny alarm. 

2. Je monitor dychu pre dieťatko bezpečný?

Áno, pokiaľ siahnete po kvalitnom zariadení od overeného výrobcu, monitor je pre dieťa maximálne bezpečný a nijako ho neobmedzuje. 

3. Musí byť dieťa umiestnené priamo na senzorických podložkách? 

Nie, podložky sa umiestňujú na rošt postieľky, teda nachádzajú sa pod matracom. 

4. Funguje monitor aj vtedy, keď sa dieťa v postieľke vzdiali od senzorickej dosky? 

V súčasnosti sú senzorické jednotky tak citlivé, že by mali vnímať celú spaciu plochu. Napriek tomu sa však predsa len môže vyskytnúť situácia, že sa dieťatko presunie v postieľke na miesto, kde senzorová podložka jednoducho nie je schopná zachytiť všetky dýchacie pohyby. Nastáva tak spustenie alarmu. 

5. Môžem v postieľke s monitorom dychu používať akýkoľvek matrac?

Kým kedysi tieto zariadenia vyžadovali matrace len do istej šírky, pri dnešných moderných monitoroch dychu už na matraci nezáleží a možno tak použiť akýkoľvek typ. Samozrejme, nebude na škodu, ak si túto skutočnosť pred kúpou konkrétneho modelu vopred overíte.1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Vera
Komboš
Vera

My sme monitor používali až do jedného roka a po celú tú dobu sme ani raz nezažili falošný poplach. Mali sme Babysense.