Na čo dbať pri výbere pánskej košele?

Pánske košele sú jednoznačne klasikou, ktorá len tak nevymrie a aj dnes je pre mnohých pánov košeľa oblečením, ktoré nesmie chýbať v ich šatníku. Nie každému pánovi však košeľa sadne, a to najmä vtedy, ak si vyberie zlý strih. Na čo teda dbať pri výbere pánskej košele?

Na čo dbať pri výbere pánskej košele?

(Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com)

Strih košele je základ

Z úvodu článku ste už určite pochopili, že tým najdôležitejším faktorom, na ktorý treba pri výbere pánskej košele hľadieť, je jej strih.

V dnešnej dobe poznáme niekoľko základných strihov pánskych košieľ, ktoré sa hodia na rôzne typy postavy.

Medzi tie základné teda patria:

  • regular fit / comfort fit košele,
  • slim fit košele,
  • pánske body fit košele.
Na čo dbať pri výbere pánskej košele?

(Zdroj foto: Jurij Krupiak / Shutterstock.com)

Regular fit košele

Pánske košele so strihom regular fit, alebo často známe aj pod označením comfort fit, sú nestarnúcou klasikou, ktorá je známa najmä starším pánom.

Niekedy totiž existoval len tento jeden typ strihu. Pánske regular fit košele sa vyznačujú rovnakou šírkou aj v oblasti hrudníka aj pod ním.

Tieto košele sa hodia najmä pánom, ktorí nedisponujú konfekčnou veľkosťou. Pri iných pánoch by mohli košele so strihom regular fit zbytočne ovísať.

Slim fit košele

Ďalším strihom, ktoré môžete pri pánskych košeliach nájsť, sú takzvané slim fit košele. V súčasnosti ide pravdepodobne o najpopulárnejší strih pánskych košieľ.

Slim fit košele sa vyznačujú skutočne moderným a vkusným strihom, ktorý dokonale padne mužom s atletickejšou postavou.

Celý strih je totiž navrhnutý tak, aby vašu postavu v oblasti hrudníka a rebier čo najlepšie obopínal a dal tak vyniknúť vašej postave.

Samozrejme, tieto košele nie sú vhodné pre každého pána a odporúčajú sa skôr pánom, ktorí už majú čo to odcvičené.

Na čo dbať pri výbere pánskej košele?

(Zdroj foto: Goncharov_Artem / Shutterstock.com)

Pánske body fit košele

Posledným strihom pánskych košiel, s ktorým sa môžete v obchodoch a e-shopoch stretnúť, sú pánske body fit košele, ktoré sú častokrát označované aj ako extra slim fit.

Ako už z názvu napovedá, tieto pánske košele dokonale kopírujú vašu postavu, a preto sú vhodné najmä pre mužov so štíhlou postavou, kde zbytočne nič nevytŕča.

Pánske body fit košele sa často používajú najmä k oblekom na mieru, keďže kombináciou týchto dvoch typov oblečenia dosiahnete to, že všetky oči padnú na vás.

Tak isto, ako pri slim fit košeliach, však ani tento strih nie je vhodný pre každého. Taktiež sa tento strih odporúča najmä pánom v nižšom veku.

Správna kravata k strihu košele

So správnym strihom vašej košele súvisí aj výber správnej kravaty či typ viazania. Kravata už dlhé roky dodáva pánom na vážnosti a zdá sa, že ani v budúcnosti sa to neplánuje zmeniť.

Ak by sme vám mali teda odporučiť, ku košeliam so strihom regular fit odporúčame širšiu kravatu so štýlom viazania Windsor.

Pri slim fit košeliach, ktoré väčšinou nosia mladšie ročníky, sa zas preferujú užšie kravaty a klasický štýl viazania. To isté platí aj pri pánskych body slim fit košeliach.

Na čo dbať pri výbere pánskej košele?

(Zdroj foto: Damir Khabirov / Shutterstock.com)

Nezabúdajte na sako

Ak chcete svoj outfit dotiahnuť do dokonalosti a poznáte už strih pánskej košele, ktorý vám vyhovuje, ďalším dôležitým prvkom je správne sako.

V súčasnosti sa do popredia dostali rôzne športové saká, ktoré spájajú eleganciu s pohodlím a najmä slim fit košele s nimi vyzerajú skutočne veľmi dobre.

Chybu však určite neurobíte ani klasickým oblekovým sakom, ktoré je však vhodnejšie na formálnejšie udalosti.

Je však dôležité, že či už pri športovom, alebo klasickom oblekovom saku, by mali rukávy pánskej košele vyčnievať z rukávov saka približne 1 až 2 centimetre.

Na čo dbať pri výbere pánskej košele?

(Zdroj foto: Roman Samborskyi / Shutterstock.com)

Dôležité sú aj doplnky

Do úplnej dokonalosti svoj outfit dotiahnete aj správnym použitím vhodných doplnkov.

Ku každému pánovi, ktorý nosí pánske košele sa vždy hodia aj elegantné hodinky, ktoré v ideálnom prípade majú takú istú farbu remienka ako váš opasok.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar