Najlepšie odsávačky hlienov


Autori: Lenka Riganová, Michaela Banduričová | 17. 07. 2020

Tieto odsávačky hlienov odporúčame

Odsávačka hlienov Arianna Baby Vac 2

Rýchle a účinné odsatie

Odsávačka pripojiteľná na vysávač, veľmi účinná aj pri hustom hliene. 

cena od 15 €

Noštek odsávačka hlienov

So sklenenou sacou hlavou

Táto odsávačku má saciu hlavu vyrobenú zo skla a ostatné komponenty z plastu.

cena od 11 €

Nosná odsávačka PhysioClean

Ideál pre novorodencov

Hadičková odsávačka vhodná pre tých najmenších, už od narodenia.

cena od 8 €

Recenzie odsávačiek hlienov

15 hodín sme u nás v KOMBE hľadali, porovnávali, analyzovali a vyberali spomedzi množstva odsávačiek viacerých typov tie najspoľahlivejšie, aby sme vám dnes mohli priniesť výber 7 najlepších.

Nájdete medzi nimi hadičkové, balónikové i vysávačové odsávačky a nechýbajú ani elektrické odsávačky, ktoré sa tešia čoraz väčšej popularite. Nahliadnite do nášho testu a zistite, ktorá odsávačka je tá najlepšia. 

KOMBO expert radí

Kombo expert Michaela Banduričová

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. 

"Odsávačka soplíkov je skvelá pomôcka, na ktorú u nás doma nedáme dopustiť. Nie všetky odsávačky sú však rovnako účinné. V tomto teste sa preto dozviete, ako vybrať tú najlepšiu pre noštek vášho drobca."

Ako sme hodnotili

Určite nám dáte za pravdu, že pokiaľ vaše dieťatko trápia hlieny či upchatý nos, neprajete si nič iné, len mu čo najrýchlejšie uľaviť. Ideálnym spôsobom ako na to je práve odsávačka hlienov. Nosových odsávačiek hlienov je na trhu viac ako dosť, o čom sme sa presvedčili aj my v redakcii, pri hľadaní tých najlepších modelov. Tie sa od seba odlišujú najmä typom, veľkosťou, tvarom, ale i cenou. Aj preto sme sa do nášho hodnotenia snažili priniesť zástupcu z každej kategórie. 

Pri zostavovaní rebríčka tých najlepších nosových odsávačiek sme vychádzali predovšetkým zo skúseností mamičiek, ktoré si jednotlivé modely zakúpili a používali. Ďalej sme nazerali aj na jednoduchosť používania, čistenie, údržbu, ale aj použité materiály. Prihliadli sme aj na cenu, ktorá môže byť v procese kúpy taktiež rozhodujúca. 

Model, ktorý z nášho testu zišiel ako víťaz a odporúčame ho, od nás dostal titul Náš tip. Odznakom TOP model sa zas môže pochváliť odsávačka špičkovej kvality. A pre tých, ktorí si potrpia na kvalitu, no pri kúpe zohľadňujú i cenu, sme vybrali odsávačku s odznakom Cena/výkon.


Porovnanie odsávačiek hlienov

Odsávačka hlienov Arianna Baby Vac 2

#1

Noštek odsávačka hlienov

#2

Miobebee odsávačka hlienov

#3

AGU NS12 Nosová odsávačka hlienov

#4

Nosná odsávačka PhysioClean

#5

NUK odsávačka hlienov

#6

Rhino Konvička na výplach nosa

#7

Typ odsávačky

na vysávač

na vysávač

elektrická

elektrická

hadičková

balóniková

konvička

Hodnotenie

Plusy

+ nezávadné materiály

+ jednoduché použitie

rýchle odsatie

+ účinné a rýchle satie

+ primerane veľká koncovka


+ kompaktné rozmery

+ prenosnosť

tri nadstavce


+ viacero koncoviek

+ prenosnosť

+  12 melódií


+ ergonomický tvar

+ ideálna už pre  novorodencov

cena

+ mäkká koncovka

+ nezávadné materiály

+  cena


+ nezávadné materiály

+ nízka hmotnosť

aj ako prevencia


Mínusy

- nezistené- riziko rozbitia- vyššia cena

-  použitie len u detí

- od 18 rokov

vyššia cena


- od 18 rokov

vyššia cena


- na riedke soplíky 

- slabší sací výkon


- spôsob použitiaCena

15 €

11 €

37 €

42 €

8 €

4 €

10 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)

Recenzie odsávačiek hlienov

1. Baby Vac Arianna 2  - Rýchle a účinné odsatie

Odsávačka hlienov Arianna Baby Vac 2

Jednotkou na trhu medzi nosovými odsávačkami je už dlhý čas Arianna Baby Vac 2, ktorá sa teší veľkej popularite. 

Ide o odsávačku pripojiteľnú na vysávač, čo môže byť pre množstvo mamičiek hneď na prvý pohľad odstrašujúce. Obavy však nie sú na mieste. Pri správnom použití a opatrnej manipulácii totiž nehrozí žiadne riziko. Taktiež by ste mali vedieť, že odsávačku je možné použiť na vysávač s výkonom do 1800 W.

Odsávačka má zbernú nádobku s koncovkou, ktorá sa vkladá do nošteka. Koncovka je o niečo hrubšia, čo môže byť niekým vnímané aj ako nevýhoda, no na druhej strane zas treba povedať, že ide o bezpečnostný prvok, ktorý neumožní vopchať odsávačku príliš hlboko. Tento model tak môže byť vhodný aj v prípade, že plánujete nákup úplne prvej odsávačky a s odsávaním doteraz nemáte skúsenosti. 

Druhý koniec odsávačky je potrebné pripojiť na trubicu vysávača, zapnúť vysávač a začať s odsávaním. To trvá takýmto spôsobom naozaj rýchlo, aj keď je pravdou, že ide o hlučnejší spôsob, ktorý nemusí vyhovovať každému dieťaťu.

Čo sa týka celkového prevedenia, odsávačka je vyrobená z nezávadných materiálov, bez obsahu ftalátov. Má certifikát CE 0123, čo znamená, že ide o certifikovanú zdravotnú pomôcku. Jej použitie je jednoduché a rovnako je to aj s údržbou, a to vďaka čistiacej kefke, ktorú dostane spolu s odsávačkou v balení. 

Najväčším plusom tohto modelu je nepochybne jeho schopnosť poradiť si aj s hustým hlienom. To totiž často iné typy odsávačiek nedokážu. Ďalším plusom je aj dobrá cena. Nás táto odsávačka presvedčila natoľko, že od nás získala titul Náš tip a odporúčame ju do každej rodiny s malým bábätkom. 

Výhody

 • nezávadné materiály
 • jednoduché použitie
 • rýchle a účinné odsatie
 • výhodná cena
 • možnosť použitia aj u dospelých osôb

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

15 €

Hodnotenie

Tip: Zaujala vás odsávačka hlienov Baby Vac Arianna 2? Viac sa o nej dočítate v našej podrobnej recenzii.

2. Noštek odsávačka hlienov - So sklenenou sacou hlavou

Noštek odsávačka hlienov

Odsávačka hlienov Noštek funguje na rovnakom princípe ako prvý model. Ide o odsávačku pripojiteľnú na vysávač, teda k odstraňovaniu hlienov dochádza za pomoci sacej sily. 

Na rozdiel od prvého modelu má táto odsávačka saciu hlavu zo skla, preto treba byť pri manipulácii naozaj opatrný, nakoľko hrozí jej rozbitie. Práve to môže byť mnohými maminami vnímané ako nevýhoda, a to predovšetkým pri neposednom dieťati, ktoré odsávanie hlienov nemá v obľube. Výrobcovia na túto skutočnosť mysleli a odsávačku hlienov tak na trhu nájdete aj vo verzii z plastu. Jej cena je približne o 1 € nižšia. 

Možno sa práve teraz pýtate, či je lepšia odsávačka z plastu alebo odsávačka zo skla. Vo všeobecnosti, napríklad pri balení potravín, kozmetike, teda skrátka nielen pri odsávačkách, je podľa odborníkov lepším variantom sklo, a to aj napriek tomu, že dnes už väčšinou nájdete zdravotné nezávadné plasty. Sklo je nielenže šetrnejšie k zdravotnému prostrediu, ale je aj bezpečnejšie pre zdravie a hygienickejšie. 

Sacia hlava tejto odsávačky má veľmi dobý tvar a primerane veľkú koncovku, vďaka čomu sa s ňou ľahko manipuluje pri malom aj väčšom dieťati. Plusom je aj to, že túto odsávačku bez problémov možno použiť aj pri dospelej osobe. Údržba odsávačky vzhľadom na užšiu zbernú nádobku prebieha trochu komplikovanejšie, to platí však len dovtedy, pokiaľ nepoužijete kefku. 

Ak by sme to mali zhrnúť, Noštek odsávačka hlienov zo skla svoj účel plní vynikajúco, veľmi ľahko sa s ňou manipuluje, je dostupná za dobrú cenu, a preto od nás v našom hodnotení získala odznak TOP model.

Výhody

 • sacia hlava zo skla
 • primerane veľká koncovka
 • účinné a rýchle satie
 • možnosť použitia aj u dospelých osôb

Nevýhody

 • riziko rozbitia

Orientačná cena

11 €

Hodnotenie

3. Miobebee - Vo výbave s nadstavcami

Miobebee odsávačka hlienov

Miobebee detská odsávačka hlienov od Microlife už na rozdiel od dvoch predchádzajúcich modelov nie je manuálna, ale elektrická, čo so sebou prináša hneď niekoľko výhod. Poďme sa teda na ňu pozrieť bližšie. 

Chod odsávačky zabezpečujú 2 AA batérie, ktoré poskytujú výdrž až na cca 1000 odsatí (odporúčame siahnuť po kvalitných alkalických batériách). Má kompaktné rozmery a aj vďaka nim je jej veľkým plusom bezproblémová prenosnosť a možnosť použiť ju v podstate kdekoľvek. 

Ďalšou výhodou, ktorá môže byť pri kúpe presvedčujúcim argumentom za sú tri nadstavce, ktoré sú dodávané spolu s odsávačkou - univerzálny silikónový nadstavec pre deti od 0 - 3 rokov, silikónový nadstavec pre stredné zahlienenie a silikónový nadstavec pre silné zahlienenie. Možno teda povedať, že tento typ odsávačky v sebe kombinuje hadičkovú i balónikovú odsávačku a odsávačku na vysávač, a to všetko v jednom prístroji. No je odsávanie hustého hlienu s touto odsávačkou naozaj také účinné ako odsávanie s vysávačovou? 

Skúsenosti používateľov sa zvyknú líšiť. Kým pre niekoho je táto odsávačka ideálna aj na hustý hlien, nájdu sa aj recenzie, podľa ktorých sa táto odsávačka na klasickú vysávačovú nechytá. Dôvodom môže byť jednak intenzita hlienu, ale napríklad aj nesprávna technika odsávania. Na čom je však tento model v porovnaní s vysávačovým typom nepochybne lepšie je hlučnosť, ktorá sa aj tu síce objavuje, ale menej výrazne. 

Všetky súčasti odsávačky, ktoré sú počas odsávania v kontakte s hlienom je možné po rozobratí umyť a sterilizovať. Silikónové nadstavce sú mäkké a plne prispôsobiteľné detským nosným dierkam. 

Nevýhodou elektrickej odsávačky Noštek, ktorá je jasná už na prvý pohľad je vyššia cena pohybujúca sa okolo sumy 37 €.

Výhody

 • kompaktné rozmery
 • prenosnosť
 • tri nadstavce podľa intenzity hlienu
 • nízka hlučnosť

Nevýhody

 • vyššia cena
 • len pre deti

Orientačná cena

37 €

Hodnotenie

4. AGU NS12 - S 12 melódiami pre rozptýlenie

AGU NS12 Nosová odsávačka hlienov

Pokiaľ chcete investovať do elektrickej odsávačky hlienov, máme pre vás ďalší tip - AGU NS12

Táto odsávačka je určená pre odsávanie hlienov z nosových dutín u tých najmenších detí, novorodencov a kojencov. Je dodávaná s viacerými koncovkami v dlhom aj krátkom prevedení, podľa intenzity hlienu, ale aj veku bábätka. Koncovky sú mäkké a pohodlné, pre maximálne bezpečie počas odsávania. 

Odsávačka má kompaktné rozmery, nízku hmotnosť, jednoducho sa prenáša a vďaka prevádzke na 2 AA batérie ju možno použiť kdekoľvek. Má ergonomickú rukoväť a počas odsávania sa tak v ruke drží pohodlne. 

Všetky použité materiály sú nezávadné a časti, v ktorých je zachytávaný hlien možno čistiť a sterilizovať. 

A keďže odsávanie hlienov je pre deti často nepríjemnou činnosťou, s ktorou neraz bojujú, odsávačka má nízku hlučnosť a navyše, ponúka aj 12 veselých detských melódií pre rozptýlenie a upokojenie. Treba však rátať s tým, že za túto funkciu si aj patrične priplatíte. AGU NS12 odsávačka sa totiž predáva za sumu cca 43 €. 

Výhody

 • viacero koncoviek v balení
 • kompaktné rozmery 
 • nízka hmotnosť
 • 12 melódií pre rozptýlenie
 • prenosnosť

Nevýhody

 • vyššia cena
 • len pre deti

Orientačná cena

42 €

Hodnotenie

5. Nosná odsávačka PhysioClean - Ideálna pre novorodencov

Nosná odsávačka PhysioClean

Pre tých, ktorí hľadajú hadičkovú odsávačku sme vybrali PhysioClean. Tá je vhodná predovšetkým pre novorodeniatka, ktoré sa hýbu ešte len minimálne, pri odsávaní nekladú odpor a tak je odsávanie pomerne jednoduché.

Odsávačka pozostáva zo zbernej nádobky s koncovkou, ktorá sa prikladá k nosnej diere dieťatka. Druhá koncovka sa vkladá do úst dospelej osoby. Odsávanie prebieha tak, že dospelá osoba saje vzduch z hadičky ústami, čím sa odstraňuje aj hlien. Sací tlak je tak zároveň možné veľmi dobre regulovať. 

Vyťahovaný hlien končí v zbernej nádobke. Maximálnu hygienu zabezpečuje absorpčný filter, ktorý bráni šíreniu choroboplodných zárodkov.

Odsávačka sa jednoducho používa a slúži ako prvá pomoc na uvoľnenie nosa dieťatka. Je vhodná predovšetkým na riedky hlien, pretože sací výkon, ktorý dokážete vytvoriť ústami je len ťažko porovnateľný so sacím výkonom vysávača. Možno ju používať aj na pravidelné čistenie detského nosa. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov, výrobca odporúča použiť ju bezprostredne po aplikácii roztoku PhysioClean. 

Odsávačka má ergonomický tvar pre pohodlné držanie, malé rozmery a nízku hmotnosť pre jednoduchú prenosnosť. Nepotrebuje žiadne batérie a je tichá. Príjemným kompromisom je aj cena pohybujúca sa okolo sumy 7 €. Túto odsávačku hlienov odporúčame každému, kto hľadá model s dobrým pomerom ceny a výkonu. 

Výhody

 • ergonomický tvar
 • jednoduchá prenosnsoť
 • ideálna už pre novorodencov
 • cena

Nevýhody

 • len na riedky hlien

Orientačná cena

8 €

Hodnotenie

6. NUK odsávačka - Na riedky hlien

NUK odsávačka hlienov

Rovnako ako prechádzajúci hodnotený model aj balóniková odsávačka NUK je určená na čistenie nosa u tých najmenších detí.

Ide o balónikovú odsávačku pozostávajúcu z balónika, ktorý je zároveň aj zbernou nádobkou na hlieny a zo zúženej koncovky, ktorá sa prikladá k nosnej dierke. Najprv je však potrebné vytlačiť z balónika vzduch a až tak priložiť k nosu dieťatka. Súbežne odporúčame pritlačiť druhú nosnú dierku pre lepšie odsatie.

Aj tento typ odsávačky, tak ako hadičková odsávačka, je určený skôr na riedke soplíky, pri začínajúcej nádche a podobne. Pri upchatých nosných dutinách niekde vyššie pri koreni nosa, táto odsávačka určite nebude postačovať. 

Odsávačka je dodávaná spolu s náhradnou koncovkou a na trhu patrí k tým najlacnejším vôbec. Predáva sa už za sumu okolo 3 €. 

Výhody

 • jednoduché použitie
 • mäkká koncovka
 • nezávadné materiály
 • vhodná už pre novorodencov
 • nízka cena

Nevýhody

 • na riedke soplíky
 • slabší sací výkon

Orientačná cena

4 €

Hodnotenie

7. RHINO HORN Junior Konvička - Aj ako prevencia

Rhino Konvička na výplach nosa

Siedme miesto v našom hodnotení patrí Rhino Horn Junitor konvičke na výplach, ktorá sa od predchádzajúcich hodnotených modelov odlišuje hneď na prvý pohľad svojím tvarom. 

Ide o zdravotnícku pomôcku vyrobenú z nezávadného plyetelénu, bez obsahu škodlivého BPA. Konvička je primáne určená pre deti od 4 do 12 rokov, čomu je prispôsobený aj jej tvar i celkový objem. Bola navrhnutá tak, aby dobre sedela v detských rukách a nebola ťažká. Konvička ponúka objem cca 200 ml a má zmenšené ústie nálevky, aby lepšie vyhovovala detskému nošteku. 

Je skvelým pomocníkom pri nachladnutí, upchatom nose, sennej nádche či alergii, ale aj zápale prínosných dutín. Takýto výplach nosa dokáže nielen účinne uľaviť od upchatého nosa, ale zároveň pôsobí aj ako prevencia či otužovanie nosovej sliznice, ktorá sa tak stáva odolnejšou voči infekciám. 

Jej použitie sa odporúča v kombinácii so slanou vodou, ktorá má na nosovú sliznicu a nos celkovo blahodárne účinky.

Negatívom môže by pre niekoho spôsob použitia, ktorý sa nemusí javiť práve ako najpríjemnejší. Kanvička sa vloží do jedne nosnej dierky a nalieva sa do nej roztok, ktorý vychádza von druhou nosnou dierkou, a tak dochádza k čisteniu vnútra nosa. Pri tomto spôsobe čistenia je nutnosť dozoru dospelej osoby. 

Táto kanvička je na trhu dostupná za cenu okolo 10 € .

Výhody

 • nezávadné materiály
 • nízka hmotnosť
 • tvar prispôsobený dieťatu
 • aj ako prevencia

Nevýhody

 • spôsob použitia

Orientačná cena

10 €

Hodnotenie

Ako vybrať odsávačku hlienov?

Recenzie odsávačiek hlienov

Odsávačka hlienov patrí do povinnej výbavy každej mamičky s malým bábätkom. Upchatý nos totiž často zvykne potrápiť nejedno malé bábätko, pričom nejde o tak vážny problém, aby ste ihneď museli utekať k lekárovi, no na druhej strane ho netreba ani podceňovať.

Neliečený hlien totiž môže preniknúť aj do sluchovej trubice, kde následne môže spôsobiť zápal a ďalšie nepríjemné komplikácie. Aj práve preto patrí odsávanie hlienov k základu úspešnej liečby nádchy u malých detí. A na to vám veľmi dobre odkáže poslúžiť kvalitná odsávačka hlienov. 

Ak sa rozhodnete pre kúpu odsávačky hlienov, nemusí ísť práve o najjednoduchšie rozhodnutie, a to aj z toho dôvodu, že na trhu ich nájdete naozaj veľa, pričom sa od seba odlišujú predovšetkým typom, ale aj vzhľadom, dizajnom či cenou. 

A s akými typmi odsávačiek sa môžete stretnúť? 

Hadičková odsávačka

Hadičková odsávačka patrí k manuálnym odsávačkám. Funguje tak, že koncovku je potrebné vložiť do nosa dieťatka a hadičku do úst dospelej osoby. Hlien sa vyťahuje primeraným saním a končí v nádobe nachádzajúcej sa uprostred oboch koncov. 

Výhodou tohto typu odsávačky je okrem nízkej ceny i ľahká obsluha, bezpečnosť, nenáročnosť a možnosť použiť ju kdekoľvek. Mínusom je menšia účinnosť oproti iným typom odsávačiek. 

Hadičková odsávačka

Balóniková odsávačka

NUK odsávačka hlienov

Aj táto odsávačka patrí k manuálnym. Má tvar balónika so zúženým koncom. Pred použitím je potrebné vytlačiť vzduch z balónika, vložiť koncovku do nosnej dierky a pridržať druhú nosnú dierku a balónik pustiť. Podtlak, ktorý vznikne vytiahne hlien z nosa.  

Medzi plusy balónikovej odsávačky patrí nízka cena, malé rozmery a pri jej použití nehrozí riziko poškodenia nosovej sliznice. Nevýhodou je menšia účinnosť satia či potreba osvojiť si spôsob použitia. 

Odsávačka na vysávač 

Tento typ odsávačky býva často označovaný za ten najúčinnejší, no na druhej strane neraz aj za "najdrastickejší". Odsávačka pozostáva z koncovky so zbernou nádobkou, ktorá sa vkladá do nosnej dierky. Druhý koniec sa pripája na vysávač. Hlien je tak odstraňovaný sacou silou vysávača a končí v zbernej nádobke. 

Výhodou tejto odsávačky je vysoká účinnosť odsatia. Na druhej strane však stojí hluk vysávača, ktorý môže vyľakať dieťatko či nutnosť použitia iba s vysávačom, ale napríklad aj riziko poškodenia nosovej sliznice dieťatka pri nevhodnej manipulácii. 

Svojou cenou patria tieto odsávačky do strednej kategórie. 

Odsávačka hlienov na vysávač

Elektrická odsávačka hlienov

Miobebee odsávačka hlienov

Elektrické odsávačky fungujú za pomoci bateriek. Pozostávajú z plastového držiaka, na ktorý sa nasadzuje zberná nádobka s nadstavcom určeným na odsávanie. 

Odsávačka sa jednoducho používa, je pomerne tichá a vhodná aj na cesty. Názory na jej účinnosť sa rozchádzajú. Počítať by ste mali aj s tým, že si za ňu budete musieť priplatiť, nakoľko sa ceny zvyknú pohybovať od 30 € a vyššie.   

Kombík radí

Kombík radí

Pri výbere odsávačky myslite tiež na to, či hľadáte zariadenie na odsávanie doma (odsávačka na vysávač) alebo hľadáte odsávačku vhodnú aj na cesty (elektrická odsávačka na baterky). 


Zamerajte sa aj na potreby bábätka. Platí, že s hustým hlienom si lepšie poradí odsávačka na vysávač. Pri menších soplíkoch zas poslúži aj balóniková či hadičková odsávačka. 


3 tipy, ako správne používať nosovú odsávačku

 • Odsávanie pre dieťatko nie je príjemná činnosť a hrozí, že to sami ani nezvládnete. Odporúčame vziať si na pomoc ďalšiu dospelú osobu, ktorá v prípade potreby pridrží dieťatku ruky alebo ho nejako zabaví. 
 • Pred samotným odsávaním môžete dieťaťu aplikovať do nosa sprej z morskej vody či slaný roztok, ktorý zriedi hlien a odsávanie tak pôjde jednoduchšie.
 • Koncovku odsávačky nevkladajte príliš hlboko, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu sliznice. Veľmi dobrou voľbou sú preto odsávačky s hrubšou koncovkou, ktorá znemožní hlboké vsunutie.


Tip od experta

"Chystáte sa odsať soplíky staršiemu dieťatku, no to trucuje? Choďte na to hravo. Nechajte vašu ratolesť zoznámiť sa s odsávačkou. Dajte mu ju do rúk, pokojne jej môžete dať aj nejaké meno a nechať vášho drobca skúsiť odsať soplíky svojej obľúbenej hračke."


Michaela Banduričová, profesionálna mama

Čistenie a údržba odsávačky hlienov

Keďže odsávačka prichádza do kontaktu s hlienom plným rôznych baktérií a vírusov je obzvlášť dôležité jej dôsledné čistenie i údržba. 

 • Pred prvým použitím by ste mali odsávačku vysterilizovať alebo aspoň umyť v horúcej vode. 
 • Po každom použití odsávačku rozoberte, dôkladne umyte a pokiaľ môžete, tak aj vysterilizujte. 
 • Odsávačku opätovne použite až po jej vysušení. 

Tip od experta

"Elektrické odsávačky bývajú obľúbené predovšetkým vďaka svojím kompaktným rozmerom a prenosnosti. Na rozdiel od odsávania za pomoci vysávača, elektrické odsávačky nie sú tak hlučné a teda sú príjemnejšou alternatívou aj pre samotné dieťatko. 

Niektoré modely dokonca disponujú viacerými nadstavcami, podľa veku dieťaťa či intenzity hlienov."


Michaela Banduričová, profesionálna mama

Najčastejšie kladené otázky pri výbere nosovej odsávačky

1. Na akom princípe fungujú odsávačky hlienov?

Jednotlivé odsávačky hlienov sa svojím fungovaním síce trochu líšia, no samotný princíp je rovnaký, a to odstránenie hlienov z nosa dieťatka, či už za pomoci podtlaku tak ako pri balónikovej odsávačke alebo pomocou sacej sily. 


2. Je odsávanie hlienov za pomoci odsávačky bezpečné?

Áno, pokiaľ ho robíte správne. Dbajte preto na bezpečnosť, koncovku nestrkajte do nosa dieťatka hlboko, a tiež dávajte pozor na to, aby sa dieťa pri odsávaní svojvoľne nehýbalo.  


3. Je lepšie balóniková, hadičková, vysávačová či elektrická odsávačka?

Závisí od toho, kde a kedy chcete odsávačku používať, ale najmä od potrieb vášho dieťatka.

Pri slabších hlienoch či malom bábätku môžete použiť balónikovú a hadičkovú odsávačku.

Pri hustom hliene za zrejme nezaobídete bez odsávačky na vysávač.

Na stredný hlien zas môže byť účinná elektrická odsávačka, ktorá je vďaka svojej prenosnosti a nenáročnej manipulácii veľmi dobrou voľbou aj na cesty. 


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Viera
Komboš
Viera

Najprv som mala obavy pouzit odsavacku Baby vac arianna na vysavac, ale nakoniec musim suhlasit, ze je to velka pomoc 🙂 a ani fakt huste hlieny nie su problem

Čo sa vám na produkte páči?
poradi si s hustymi hlienmi
Čo sa vám na produkte nepáči?
nemam ziadne vyhrady