Najlepšie opaľovacie prípravky 2019


Leto sa nezadržateľne blíži. Z regálov v drogériách na nás vykukujú prípravky na opaľovanie a čoraz častejšie zo všetkých strán počúvame o tom, prečo by sme ich mali používať. V tomto článku vám zhrnieme tie najdôležitejšie dôvody a predstavíme i najlepšie krémy, ktoré sa vám v lete určite zídu.

Opaľovacie prípravky na leto

mlieko na opaľovanie s faktorom 30

Mlieko na opaľovanie GARNIER Ambre Solaire

Cena od 7€

Toto telové mlieko je určené pre všetky typy pokožky. Jeho úlohou je chrániť pokožku pred poškodením vplyvom slnečného žiarenia a dodať pokožke potrebnú hydratáciu. Mlieko je vhodné aj k vode, pretože je vodeodolné.

sprej na opaľovanie s faktorom 50

sprej na opaľovanie

Cena od 18€​​​​

Telový sprej určený pre ženy obsahuje hydratačné zložky, ktoré pokožku nie len chránia, ale aj vyživujú. Nanášanie spreju je jednoduché, dokáže sa ihneď vstrebať a taktiež je vodeodolný.

opaľovacie mlieko pre intolerantnú pokožku s faktorom 50

sprej na opaľovanie BIODERMA Photoderm Max

Cena od 16€

Vďaka tomu, že je prípravok hypoalergénny, je vhodný pre citlivú a intolerantnú pokožku. Okrem toho, že pokožku ochráni pred silným slnečným žiarením, pôsobí preventívne proti zostarnutiu pokožky. Výhodou je jednoduché rozotieranie, rýchle vstrebanie a taktiež aj to, že nezanecháva mastný filmy.

mlieko na opaľovanie v spreji s faktorom 10

mlieko na opaľovanie v spreji DERMACOL SUN MILK SPRAY SPF10

Cena od 6€

V zložení produktu nájdete beta-karotén, ktorý napomáha poskytovať účinnú ochranu, vitamín E, ktorý v kombinácii s komplexmi UVA, UVB a olejom z hroznových jadier bráni poškodeniu pokožky a predčasnému starnutiu. Mlieko je vodeodolné.


Prípravky na opaľovanie pre deti

Aj tých najmenších je potrebné chrániť pred nebezpečnými slnečnými lúčmi. Ako na to? Skúste niektorý z nasledujúcich, starostlivo vybraných prípravkov. 

minerálny ochranný sprej s faktorom 30

minerálny ochranný sprej DAYLONG Baby

Cena od 10€

Vodeodolný sprej je určený pre najmenšie deti. Jeho úlohou je ochrániť pokožku a udržať zdravý vzhľad. UV filter tohto prípravku sa rozloží na všetky potrebné miesta. Vďaka vyrábaniu vo forme lipozomálneho lócia sa dobre rozotiera a nezanecháva mastný film.

mlieko s faktorom 30

mlieko  Nivea Sun Kids

Cena od 5€

Vrecková verzia detského mlieka na opaľovanie je obľúbená najmä kvôli rýchlemu vstrebávaniu a nezanechávaniu mastných fľakoch na oblečení. Obsahuje komplexy UVA a UVB, a je vysoko vodeodolné, vďaka čomu nemusíte svoju ratolesť ťahať z vody každých 10 minút.

solárna ochrana s faktorom 50

AVENE Sun Kids

Cena od 13€

Krém je určený pre detskú pokožku, na ktorej sa prejavujú známky alergií, prípadne je citlivá. Výhodou je, že sa dá použiť aj na telo a tvár, a je vodeodolný. Neobsahuje parabény.

jemný ochranný sprej pre deti s faktorom 50

Ochranný sprej VICHY Idéal Soleil Capital

Cena od 20€

Hypoalergénny telový sprej pôsobí na detskú pokožku jemne a nezaťažuje ju. Vďaka UVA a UVB ju chráni pred ostrým a priamym slnkom. Ľahko sa rozotiera a nezanecháva škvrny na bielizni. Taktiež je vodeodolný.

mlieko na opaľovanie v spreji s faktorom 30

Mlieko na opaľovanie Astrid Sun Kids

Cena od 9€

Mlieko obsahuje provitamín D, UVA a UVB komplex. Je vysoko vodeodolné a je určené aj na telo a tvár. Vďaka spreju dokážete naniesť presne požadované množstvo.


Opaľovacie prípravky na tvár

prípravok na tvár s faktorom 15

Krém na tvár COLLISTAR SPECIAL PERFECT TAN TANNING FACE TREATMENT SPF15

Cena od 13€

Tento prípravok je určený pre citlivú pleť, ktorá je náchylná k tvorbe vrások. Zároveň chráni pokožku pred slnečným žiarením, v dôsledku ktorého vznikajú nepríjemné začervenania alebo pigmentové fľaky.

krém proti alergii s faktorom 30

krém proti alergii 2.PIZ BUIN ALLERGY SUN SENSITIVE SKIN FACE CREAM SPF30+

Cena od 6€

Okrem toho, že produkt pleť chráni pred spálením, zabezpečuje dlhotrvajúce opálenie. Je vhodný pre ženy a mužov. Obsahuje vitamín E, ktorý bráni pokožke predčasne zostarnúť.

ľahký krém s faktorom 50

Ľahký krém s faktorom 50 DUCRAY Melascreen

Cena od 15€

Hlavnou úlohou tohto prípravku je ochrániť pleť pred tvorbou pigmentových škvŕn a predčasným starnutím. Po opaľovaní je pleť pokojná a jemná. Krém je bez parfumácie a parqabénov, vďaka čomu je vhodný aj pre alergikov.


Samoopaľovacie krémy

Samopaľovací krém LANCASTER SELF TAN BEAUTY SELF TANNING JELLY

Cena od 14 €

Výsledky sa pri pravidelnom používaní dostavia do týždňa, pričom opálenie pôsobí prirodzene. Okrem opálenia dodá krém pokožke lesk, jemnosť a hydratáciu, vďaka čomu nie je potrebné používať ďalšie prípravky. Krém nezanecháva na pokožke fľaky, no je potrebné rozotrieť ho rovnomerne. Nie je vhodný na tvár.

Samoopaľovacia pena ST. MORIZ Self Tanning

Cena od 8€

Samoopaľovacia pena dodá pokožke jemné opálenie, ktoré nepôsobí umelo. Opálenie je dlhotrvácne, no aplikáciu produktu sa odporúča pravidelne opakovať. Rozotieranie je jednoduché a vďaka rýchlemu vstrebávaniu nanášanie netrvá dlho. Pre dokonalý výsledok je vhodné použiť aplikačnú rukavicu, ktorá zabraňuje vzniku viditeľných fľakov.

Samoopaľovací krém COLLISTAR TAN WITHOUT SUNSHINE FACE SELF-TANNING CREAM

Cena od 17€

Tento krém je určený na tvár. Nanáša sa každý deň a na suchú a vyčistenú pleť. Pokožku dokáže hĺbkovo hydratovať a zároveň dodať jemné opálenie. Pokožka ostane po aplikácii hebká a jemná.


Prečo používať opaľovacie prípravky?

Možno ste si práve teraz povedali, že doteraz ste nikdy v živote nepoužívali žiaden prípravok na opaľovanie a nič sa vám nestalo. Čo však ale momentálne nie je, sa ľahko v budúcnosti môže stať. 

Preto vám hneď na začiatok prinášame pár dôvodov, pre ktoré by ste rozhodne mali používať kvalitný opaľovací krém. Niektoré z dôvodov sú vážnejšie, iné až tak nie. Tie vážnejšie vám dokážu vyvolať až rakovinu kože, zatiaľ čo tie menej vážne poškodia vašu pokožku po estetickej stránke.

  • Pigmentové škvrny – pehy sú síce sexy, no pigmentové škvrny, ktoré po dlhom pobyte na slnku vyliezajú ako huby po daždi ani nie. Používanie opaľovacieho krému je počas horúcich slnečných dní dôležité neustále. To platí aj v prípade, že sa idete len prejsť. Pigmentové škvrny vznikajú postupne, takže ak v tejto chvíli žiadnu nemáte, môže sa hocikedy objaviť.
  • Spálenie – možno si myslíte, že ak krém nepoužijete a budete vystavení slnku, opáli vás. Toto tvrdenie je mýtus, pretože miesto opálenia vás spáli. So spálenou pokožkou sa určite stretol každý z vás, no a uznajte, nie je to najpríjemnejší pocit. Nielen, že pokožka vyzerá ako paradajka, no v istom štádiu sa začne aj šúpať.
  • Vrásky a vysušená stará pokožka – pravidelné vystavovanie sa slnku bez použitia opaľovacieho krému dokáže vašu pokožku zmeniť na nepoznanie. Okrem nadmerného vzniku vrások je pokožka zostarnutá a suchá. Vedeli ste, že slnko dokáže pokožke pridať aj desať rokov?
  • Hydratácia a príjemná vôňa – úlohou opaľovacích prípravkov nie je pokožku len ochrániť, ale aj hydratovať na dlhšiu dobu. Vďaka silnej hydratácii sa na pokožke nebudú tvoriť malé šupinky, čo napomáha dlhšiemu a silnejšiemu opáleniu.
  • Rakovina kože – pre ochránenie sa pred rakovinou kože je veľmi dôležité zvoliť krém so správnym ochranným faktorom. Možno si myslíte, že vám pri mori bude stačiť 30, no to nie je úplne pravda. Počas tropických dní by ste mali do rúk vziať minimálne 50.

Ako zvoliť správny krém na opaľovanie?

Ochrana pleti, opašovací krém

Veľmi dôležité je zvoliť správny ochranný faktor. To, že čím vyššie je číslo SPF neznamená, že nás dokáže ochrániť lepšie. Počas nákupu opaľovacích produktov by ste sa mali držať zlatého pravidla: čím je vaša pokožka bledšia a čím bližšie k rovníku sa chystáte, tým by mal byť UV faktor prípravku vyšší.

To však neplatí pri deťoch, pretože ich pokožka sa zaraďuje medzi najsvetlejšie. Pre to by ste mali stále používať najvyšší ochranný faktor, či už ste na Slovensku alebo pri mori. Taktiež by ste mali vedieť aký typ pokožky máte.

  • Európan so svetlou pleťou – do tejto skupiny radíme osoby, ktoré majú tmavšiu pleť a dokážu +sa spáliť za cca 12 minút (bez použitia krému). Pre túto skupinu sa odporúča používať ochranný faktor vo výške 20-40-
  • Európan s tmavou pleťou – osoby, ktoré majú svetlohnedú pleť, tmavé oči a vlasy. Na slnku sa spália za 20 minút. Pre tento typ ľudí je vhodný krém s faktorom 10-15.
  • Keltský typ – patria sem osoby, ktoré majú svetlú pehavú pleť a ryšavé vlasy. Slnko ich neopáli do hneda, ale do červena. Používať by mali prípravky s faktorom 30-50.
  • Stredomorský typ – osoby tohto typu majú nie len tmavé vlasy, ale aj pleť. Na priamom slnku sa spália za 45 minút. Pre to im stačia prípravky s faktorom 10-15.

Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
notino logo
elnino.sk logo
pilulka.sk logo
Opaľovacie prípravky
5 (100%) 7 x