Najlepšie prípravky na zápchu


Zápcha patrí medzi veľmi nepríjemné problémy, ktoré môžu postihnúť každého z nás a poriadne nás potrápiť. ​Dnes vám prinášame produkty, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zápchy, a pokračovať v bežnom každodennom živote.

Odporúčané prípravky na zápchu


Recenzie prípravkov ​​​na zápchu

prípravok proti zápche HYLAK FORTE gtt por 100 ml

Cena od 8 €

Kvapky Hylak Forte sú skvelým pomocníkom nie len pri zápche, ale aj hnačke, plynatosti a nadúvaní. Vďaka vysokému obsahu probiotík upravujú pH, čím dokážu znormalizovať činnosť tráviacej sústavy a podporujú tvorbu baktérií dôležitých pre náš organizmus.

Kvapky nájdu svoje využitie ​aj ako doplnok pri rádioterapii a chemoterapii.

Skúsenosti užívateľov

​„Určite odporúčam pri bolestiach brucha. Pomohol celej rodine.“ Kristína O.

„Rýchlo a účinne vás zbaví tráviacich ťažkostí.“ Marcela D.

Náš názor

Výhodou je rýchle účinkovanie a následné zbavenie bolestí. Je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy i pre deti.

prípravok proti zácphe Dr.Max Glycerol Suppositories

Cena od 2 €

Hoci sa čapíky považujú za nepríjemnú záležitosť, jednoznačne patria medzi tie najúčinnejšie prípravky. Ich úlohou je zvlhčiť a následne zmäkčiť stolicu, vďaka čomu sa jej objem v čreve zväčší.

Skúsenosti užívateľov

„Síce som sa čapíkom dlho vyhýbal a nechcel ich použiť, pomohli mi viac ako kvapky alebo tablety. Je to nepríjemné, ale účinkujú rýchlo.“ Milan

Náš názor

Nízka cena je najväčšou výhodou, keďže balenie obsahuje 12 jednorazových čapíkov. Produkt nie je určený na liečenie akútnych bolestí a nesmie sa používať pri predošlých zápaloch sliznice konečníka. Odporúčaná denná dávka je 1-2 čapíky počas dňa.

prípravok proti zápche ​3. BISACODYL-K tbl obd 5 mg 105 ks

Cena od 6 € 

Stimulačné laxatívum patrí medzi najefektívnejšie lieky v prípade zápchy. BISACODYL je​ vyrobený na báze magnézia a zvyšuje množstvo vody vylúčenej črevami, čím zjednodušuje bezbolestné vyprázdňovanie. ​Napomáha tiež zmierňovať zápchu a pomáha pri nepravidelnom vylučovaní. Je vhodný aj na liečenie zápchy spojenej s hemoroidmi.

Skúsenosti užívateľov

„Beriem ho už dlho a funguje stopercentne.“ Overený zákazník

„Nespôsobuje kŕče, len trvá, kým sa dostaví účinok.“ Jaro

Náš názor

Už jedna tableta počas dňa vás dokáže zbaviť nepríjemnej zápchy. Účinkuje v priebehu 6-12 hodín, čo je pomerne dlhá doba pôsobenia. Výhodou je cena, keďže balenie obsahuje 105 tabliet, ktoré sa dajú ľahko prehltnúť.

prípravok proti zápche LACTULOSA BIOMEDICA

Cena od 6 €

Kvapky s vysokým obsahom laktulózy sú nápomocné pri zmäkčovaní stolice, čím pôsobia ako preháňadlo. Liek sa používa pri poruchách vylučovacieho reflexu, ktoré mohli vzniknúť ako následky zlých návykov.

Taktiež je vhodný aj pri poruchách nervového systému, kvôli ktorým vznikajú rôzne poškodenia pečene. Dokáže znížiť tvorbu amoniaku a dusičnanov v črevách, čím je vylučovanie ľahšie.

Skúsenosti užívateľov

„Funguje dobre, je menej agresívny ako iné preháňadlá.“ Patrik

„Vôbec nepomohol. Mám pocit, že mi črevá podráždil ešte viac.“ Nelka

Náš názor

Vzhľadom na dávkovanie odporúčame kúpiť na začiatok väčšie balenie. Kvapky sú vhodné pre deti od 1 roku, tehotné a dojčiace ženy. Liek obsahuje laktózu a glukózu, preto sa používanie neodporúča osobám s intoleranciou na tieto látky.

prípravok proti zápche

Cena od 4 €

Harmanček patrí medzi najvyhľadávanejšie prírodné riešenia zápchy. Easylax je vhodný aj pre dojčatá, pretože neobsahuje žiadne látky, ktoré by mohli poškodiť zdravie bábätka. Jeho úlohou je lubrikovať a následne uvoľniť stolicu.

Skúsenosti užívateľov

„Môjmu ročnému synovi Easylax veľmi pomohol. Zápcha bola preč v priebehu pár minút.“ Denisa

„Aplikácia je praktickejšia ako tablety alebo kvapky.“ Overený zákazník

Náš názor

Easylax je jedno z najznámejších a najúčinnejších preháňadiel pre deti. Je vhodný na riešenie zápachy u detí, ale aj dospelých.

prípravok proti zápche Regulax perorálne kocky 18 ks

Cena od 8 €

Rastlinné preháňadlo vo forme kociek, ktoré majú príjemnú ovocnú chuť, napomáha získať späť črevnú rovnováhu. Kocky sa dajú ľahko prerezať, takže dávkovanie sa dá prispôsobiť. Liek je určený pre dospelých a deti od 10 rokov.

Skúsenosti užívateľov

„Regulax som užila večer a ráno po prebudení bola zápcha preč.“ Overený zákazník

„Pre mňa sa jedná o najlepšie preháňadlo, hlavne kvôli chuti.“ Ivan

Náš názor

 Liek je vhodný najmä pre osoby, ktoré trápi dáviaci syndróm a majú problém prehltnúť väčšie tablety. Regulax nie je potrebné zapíjať a účinkovať začne do 12. hodín. Odporúčaná denná dávka je jedna kocka, pri presiahnutí dávky sú bežné silné hnačky a dehydratácia.

prípravok proti zápche

Cena od 6 €

Kocky sú vyrobené z extraktu rebarbory, fíg a tamarindu. Táto kombinácia napomáha pri udržiavaní optimálnej funkcie čreva. Odporúčaná denná dávka je jedna kocka, ktorú je vhodné zapiť množstvom vody. Účinok sa dostaví do 6 hodín.

Skúsenosti užívateľov

„Pravidelné užívanie ma zbavilo dlhodobej zápchy.“ Overený zákazník

Náš názor

Aj v tomto prípade je výhodou sladká ovocná chuť a cena. Nevýhodou je jedine zloženie, na ktoré by si mali dávať pozor najmä alergici. Kocky obsahujú množstvo druhov ovocia a látok, ktoré môžu vyvolať alergické reakcie.

prípravok proti zápche FENOLAX

Cena od 3 €

Fenolax dokáže zväčšiť objem vody v stolici, čím dráždi steny čriev​ a následne dochádza k vyprázdňovaniu. Používanie sa odporúča pri zápchach, ktoré vznikli v dôsledku zmeny stravovania alebo v pooperačnom období. Tablety sú vhodné pre starších pacientov s chronickou zápchou.

Na odporúčanie lekára sa Fenolax používa aj ako príprava na chirurgické a lekárske vyšetrenia – rektoskopia, urografia alebo cholecystografia.

Skúsenosti užívateľov

„Fenolax ma zbavil zápchy, ale sú aj lepšie produkty, ktoré pomôžu ihneď.“ Martina

„Na odporúčanie lekárničky som si Fenolax kúpila a som s ním veľmi spokojná. Má aj skvelú cenu“ Overený zákazník

Náš názor

Fenolax nie je vhodný pre deti a osoby so zápalom apendixu. V prípade, že do 10 dní liek nezaberie, je potrebné obrátiť sa na svojho lekára. Tablety sú malé a dajú sa ľahko prehltnúť. Balenie obsahuje 30 tabliet.

prípravok proti zápche DR. POPOV PSYLLIUM rozpustná vláknina 200 g

Cena od 5 €

Hlavnou úlohou produktu je doplniť hladinu vlákniny na správnu mieru. Práve vďaka tomu je stolica mäkšia a objemnejšia. Liek je vhodný najmä pre tehotné ženy, ktoré majú problémy s vyprázdňovaním a pre osoby, ktorá trápia hemoroidy.

Taktiež sa dá užívať pri redukčných diétach, pretože pri konzumácii nalačno vyvoláva pocit nasýtenia.

Skúsenosti užívateľ​​​​ov

„Ja som spokojná, odporučila mi ho známa a cítim sa lepšie odkedy ho pravidelne užívam.“ Janka

„Pomáha mi proti zápche a je to bohatý zdroj na vlákninu.“ Tomáš

„Počas užívania sa mi upravil metabolizmus a stolica. Užívam ho každé ráno s vločkami a jogurtom.“ Overený zákazník

Náš názor

Produkt vás dokáže zbaviť zápchy, no zároveň doplniť príjem vlákniny, ktorá je pre zdravý metabolizmus veľmi dôležitá. Pravidelné užívanie vám pomôže s redukciou hmotnosti. Výhodou je nízka cena.


​Čo je zápcha a ako vzniká?

Tráviace ťažkosti probiotiká

To, že na toaletu nechodíte pravidelne nie je problém, pretože interval vyprázdňovania sa je od troch stolíc denne po tri stolice týždenne. Ak je však váš pobyt na toalete bolestivý a v mise nájdete aj krv, ​ide o zápchu. To platí aj v prípade, ak stolicu vylučujete menej ako zvyčajne. Zápcha sa však neprejavuje iba dlhým sedením na záchode. Pociťovať môžete nepríjemnú bolesť brucha a hlavy, pocit preplnenosti, ale aj psychickú nepohodu.

Zápcha vzniká v dôsledku viacerých faktorov. Medzi najsilnejšie z nich patrí jednoznačne zlá životospráva, stres, nepravidelné stravovanie sa, nedostatok pohybu alebo zmena stravy. Dá sa povedať, že zápcha znižuje kvalitu života pacienta, a preto je potrebné s ňou bojovať. Zápcha nemusí byť vždy iba jednoduchým problémom zo stravy, môže znamenať aj závažnejšie ochorenia tráviacej sústavy alebo orgánov v jej okolí. Dostatok vlákniny, probiotík, vody a pohybu dokáže príchod zápchy obmedziť. Dôležitý je aj dostatočný príjem magnézia.

​Prvá pomoc pri zápche

​Okrem ​prípravkov z lekárne môžete pri zápche siahnuť aj po prírodných alternatívach​​. A o ktoré ide? 

  • Slivky - Slivky v akejkoľvek podobe, či už čerstvé alebo aj sušené, sú známe svojimi výbornými účinkami na tráviaci systém.
  • ​Ľanové semená - O účinkoch ľanových semien vedeli už naši starí rodičia. Doprajte si ráno nalačno dve lyžice a rovnako aj dve lyžice na večeru. Úľavu môžete očakávať do dvoch dní.
  • Vláknina - Vlákninu nájdete nielen v celozrných výrobkoch, ale aj v ovocí či zelenine. Denne by ste ju mali prijať v množstve aspoň 30 gramov.
  • Pitný režim - Nezabudnite pravidelne piť dostatočné množstvo tekutín.

​"Riešením je úprava stravy = viac prirodzenej vlákniny PLUS poriadne probiotiká v dostatočnom množstve (troj- až päťnásobná dávka oproti odporúčaniu) a toto všetko musí pôsobiť niekoľko týždňov, aby sa upravilo zloženie mikrobioty a podiel metanogénnych mikróbov klesol – vtedy sa stolica postupne upraví."


MUDr. ​Igor Bukovský, PhD.

​Čo všetko pri zápche ešte pomáha? 

Zápchu treba riešiť okamžite a na nič nečakať. Chronická zápcha totiž môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva i konečníka, ale napríklad aj oslabenie imunity. Dodržiavať by ste mali aj tieto rady:

  • ​Majte dostatok času na toaletu.
  • ​Pomáha aj pravidelná fyzická aktivita a dostatok pohybu.
  • V prípade zápchy môžete vyskúšať i jemnú masáž brucha pomocou tenisovej loptičky, v smere hodinových ručičiek.
  • ​Od nepríjemných kŕčov v bruchu vám zas dokážu uľaviť relaxačné dychové cvičenia.

​Na záver

​V prípade, že chcete vedieť o tejto téme, ale i všeobecne o poruchách trávenia viac, odporúčame vám aj nasledujúce video, ktorým vás Igor Bukovský prevedie príčinami porúch trávenia a predstaví aj tie najlepšie riešenia. 


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo
Prípravky na zápchu
5 (100%) 11 x

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok