Najlepšie fitness náramky - Test a recenzie


Autor: Lenka Riganová, Ján Koprla | Aktualizované: 16. 07. 2020

Tieto fitness náramky odporúčame

Xiaomi Mi Baand 4 global

S farebným displejom

Náramok s farebným displejom a výbornou čitateľnosťou na slnku. 

cena od 50 €

Xiaomi Mi Band 3

Cenovo dostupný sporttester

Vydarený predchodca modelu Xiaomi Mi Band 4 a nástupca populárneho Mi Band 2. 

cena od 30 €

Xiaomi Mi Band 2

Kvalita za dobrú cenu

Inteligentný náramok s výbornou výdržou na jedno nabitie, konkrétne až 20 dní.

cena od 27 €

Recenzie fitness náramkov

Keď sme sa u nás v redakcii rozhodli pre test fitness náramkov, nerátali sme, že ich ponuka na trhu bude taká široká. Aj preto sa naše hodnotenie inteligentných náramkov, často označovaných i prívlastkom "fitness", rodilo až 35 hodín. Za ten čas sme hľadali, porovnávali a vyberali spomedzi aktuálne dostupných modelov 7 najlepších fitness náramkov, ktorých recenzie vám dnes prinášame. 

KOMBO expert radí

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ale i smartfónmi a nositeľnou elektronikou, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

V tomto teste vám preto poradí, na čo sa zamerať pri výbere fitness náramku.

Ako sme hodnotili

Pri hodnotení inteligentných náramkov sme vychádzali hneď z niekoľkých kritérií. Jedným z tých najpodstatnejších boli funkcie, ktoré konkrétne modely ponúkajú. Okrem samotných funkcií sme sa zamerali aj na výdrž batérie, displej a jeho čitateľnosť či celkové prevedenie.

Do úvahy sme brali i hodnotenia užívateľov vybraných produktov, uverejnených na portáli Heureka.sk či v eshope Alza.sk.

Model, ktorý z nášho hodnotenia zišiel ako víťaz od nás získal odznak Náš tip. Odznakom TOP model sa zas môže popýšiť produkt špičkovej kvality. A pre všetkých tých, ktorých pri nákupe zohľadňujú aj cenu produktu sme vybrali model s odznakom Cena/výkon.


Porovnanie fitness náramkov

Xiaomi Mi Baand 4 global

#1

Xiaomi Mi Band 3

#2

Honor Band 4

#3

Xiaomi Mi Band 2

#4

Fitness náramok inSPORTline Fiman

#5

Fitness náramok Huawei ColorBand A2

#6

Niceboy X

#7

Displej

0,94" AMOLED

0,78" OLED

0,95" AMOLED

0,46" OLED

LCD

0,96" PMOLED

0,66" OLED 

Kompatibilita

Android, iOS

Android, iOS

Android, iOS

Android, iOS

Android, iOS

Android, iOS

Android, iOS

Vodotesnosť

do 50 m

do 50 m

do 50 m

do 50 m

do 50 m

do 50 m

do 1 m

Výdrž

20 dní

20 dní

15 dní

20 dní

30 dní

18 dní

8 dní

Hodnotenie

Plusy

+ farebný displej

+ výborná čitateľnosť

+ výdrž batérie

+ dotykový displej

+ výdrž batérie

+ vodotesnosť

+ farebný, dotykový displej

+ výborná čitateľnosť na slnku

+ pomerne presné výsledky

+ vodeodolnosť

+ výdrž

+ kvalitný displej s dobrou čitateľnosťou

+ skvelá výdrž batérie

+ elegantné spracovanie

+ funkcie

+ priaznivá cena 

+ dizajn

+ jednoduché ovládanie

+ prehľadná aplikácia

Mínusy

- nezistené

- horšia čitateľnosť

- výdrž

- slabšia čitateľnosť

- náročnejšie zapínanie

vyššia cena

- nižšia výdrž batérie

- obtiažnejšie zapínanie

-  výdrž batérie

Cena

50 €

30 €

51 €

27 €

58 €

32 €

20 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Recenzie jednotlivých modelov

1. Xiaomi Mi Band 4 Global - S farebným displejom

displej 0,94" AMOLED • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné do 50 m • výdrž 20 dní

Xiaomi Mi Baand 4 global

Aj napriek tomu, že v ponuke Xiaomi možno nájsť aj iné produkty ako fitness náramky, práve tie však patria k najpopulárnejším produktom tejto značky. Veľkej popularite sa ale tešia aj v svojej kategórii fitness náramkov. A niet sa čomu diviť. Za výhodnú cenu totiž ponúkajú množstvo praktických funkcií. 

Poslednou horúcou novinkou z diele Xiaomi je Xiaomi Mi Band 4, nástupca predchádzajúceho úspešného modelu Mi Band 3, oproti ktorému ponúka hneď niekoľko zmien. Jednou z tých najviditeľnejších je displej. Ten dostal hranatý tvar, ale i o niečo väčší rozmer a lepšie rozlíšenie. Veľkým plusom je aj farebnosť displeja. Jednotlivé položky menu už tak viac nebudú nudné, nefarebné. 

Za zmienku rozhodne stojí aj výborná čitateľnosť displeja na slnku. Práve tá totiž bola pomerne výrazným negatívom pri doterajších Xiaomi inteligentných náramkoch. 

Ako už možno tušíte, farebný displej si z batérie ukrojí i o niečo viac energie. Výrobcovia na to nezabudli a preto poslednému modelu dožičili batériu s väčšou kapacitou, konkrétne 135 mAh. Tá poskytuje približne 20 dňovú výdrž.

V Xiaomi Mi Band 3 ďalej nájdete i Bluetooth 5.0, ktorý je šetrnejší k batérii. Zmena nastala i v nabíjacom konektore, ktorý sa od predchádzajúcich výrazne odlišuje a nie je kompatibilný s inými modelmi. Kompatibilné však ostali vymeniteľné náramky. 

Ďalšou skvelou správou je vylepšený senzor, ktorý je teraz ešte viac citlivejší, čo znamená presnejšie údaje pri zaznamenávaní jednotlivých aktivít. Určite vás zaujímajú i funkcie. Tie ostali v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi v podstate rovnaké. Aj pri Xiaomi Mi Band 3 nájdete meranie tepu, stopky, budík, dátum, gyroskop, akcelerometer, notifikácie z mobilu, hľadanie mobilu či vibrácie.

Výhody

 • farebný displej
 • výborná čitateľnosť na slnku
 • výdrž batérie
 • nízka hmotnosť
 • presné výsledky meraní
 • vodotesné do 50 m

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

50 €

Hodnotenie

2. Xiaomi Mi Band 3 - Cenovo dostupný sporttester

displej 0,78" OLED • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné do 50 m • výdrž 20 dní

Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3, ako napovedá už aj samotný názov, je predchodcom modelu Xiaomi Mi Band 4 a nástupcom populárneho Mi Band 2. 

Ovládanie tohto modelu je veľmi intuitívne a uskutočňuje sa prostredníctvom dotykového OLED displeja 120×80 px. Medzi funkciami nájdete obľúbený krokomer, ktorý vás informuje o počte prejdených krokov a celkovej vzdialenosti počas dňa. Samozrejmosťou je aj meranie športových aktivít, ako napríklad bicyklovanie či behanie. Náramok ďalej dokáže merať aj srdcový tep.

S náramkom vďaka funkcii stopiek odmeriate aj čas a v prípade potreby si môžete prezvoniť na stratený telefón. V tejto verzii inteligentného náramku sa nachádza i predpoveď počasia, ktorú počas používania nepochybne oceníte. 

Náramok ďalej ponúka i funkcia budíka, a to vďaka vibrovaniu, ktoré je rozhodne príjemnejšie ako nejaká hlasitá zvučka. Oproti svojmu predchodcovi náramok dostal vylepšenie i pri notifikáciách z mobilného telefónu. Ak dostanete správu, jej text si už odteraz budete môcť prečítať priamo na displeji náramku, bez toho, aby ste museli vyťahovať telefón z vrecka. 

Batéria dostala kapacitu 110 mAh, čo je v prepočte 20 hodín výdrže na jedno nabitie. Nechýba ani vodeodolnosť do hĺbky 50 metrov a možnosť monitorovania spánku. 

Výhody

 • výdrž batérie
 • vodotesnosť
 • budík
 • dotykový displej
 • notifikácie na displeji

Nevýhody

 • horšia čitateľnosť na slnku

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

3. Honor Band 4 - Výborná čitateľnosť  na slnku 

displej 0,95" AMOLED • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné do 50 m • výdrž 15 dní 

Honor Band 4

Veľmi obľúbeným a vyhľadávaným fitness náramkom je i Honor Band 4, ktorí podľa viacerých používateľov môže konkurovať i špičkovému Xioami Mi Band 3. Je to však naozaj tak? 

Dominantu tohto náramku tvorí 0.95" AMOLED farebný displej s rozlíšením 240×120 pixelov. Na jedno spodnej strane sa nachádza tlačidlo slúžiace pre návrat na hlavnú obrazovku. Displej je naozaj vysoko kvalitný, má veľmi dobre pozorovacie uhly a navyše aj výbornú čitateľnosť, bez ohľadu na aktuálne svetelné podmienky. 

Čo sa týka funkcií, tento náramok ponúka všetko to, čo  by nemalo chýbať vo výbave žiadneho kvalitného inteligentného náramku. Nájdete tu počítadlo spálených kalórií, informácie o prejdenej vzdialenosti, meranie srdcového tepu či funkciu monitorovania spánku. Tá je pri prepojení so smartfónom ešte viac detailnejšia ako je to pri iných konkurenčných modeloch.

Pokiaľ vás zaujímajú športové funkcie, tu si výrobca nejako extra nedal záležať a náramok ponúka podobné funkcie ako ostatné zariadenia tohto typu, ako napríklad beh, plávanie či chôdza. Po spárovaní náramku so smartfónom získate i notifikácie na prichádzajúci hovor či správu. Náramok, žiaľ, nevyniká svojou výdržou, ktorá je v závislosti od intenzity používania cca 15 dní. 

Náramok je dostupný v troch farebných prevedeniach - čiernej, tmavo modrej a ružovej. 

Výhody

 • farebný, dotykový displej
 • výborná čitateľnosť na slnku
 • intuitívne ovládanie
 • nízka hmotnosť
 • pohodlný remienok

Nevýhody

 • výdrž

Orientačná cena

51 €

Hodnotenie

displej 0,46" OLED • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné 50 m • výdrž 20 dní 

Xiaomi Mi Band 2

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 2 patril v čase svojho vzniku k najpopulárnejším zariadeniam tohto typu, no v súčasnosti ho už predbehli vynovené verzie Mi Band 3 a Mi Band 4. Aj napriek tomu si však tento náramok zaslúži pozornosť.

Vyznačuje sa nenáročným, no dobre vyzerajúcim dizajnom a priaznivou cenou. Po vizuálnej stránke je teda všetko v najlepšom poriadku. Poďme sa ale pozrieť na jeho funkcie. 

Náramok disponuje OLED displejom, ktorý na slnku nemá práve najlepšiu čitateľnosťTešiť sa však môžete na presný krokomer, s ktorým získate dokonalý prehľad o vašich aktivitách. Ako veľké plus vnímame i monitoring spánku. Táto skvelá vychytávka vám prezradí kvalitu vášho spánku. Zaznamenáva informácie o jeho dĺžke, ale aj o samotnej intenzite. Nechýba ani senzor srdcového tepu.

Ďalšou vydarenou vlastnosťou tohto fitness náramku je aj jeho odolnosť voči vode. Tú zabezpečuje certifikácia IP67, čo znamená, že náramok síce odolný voči vode je, no netreba to preháňať. Plusom tohto náramku je skvelá výýdrž, ktorá je na jedno nabitie až cca 30 dní. 

S týmto náramkom viac nemusíte neustále kontrolovať váš telefón. Na prichádzajúci hovor či SMS správu vás upozorní vibrovaním. Stačí ho len prepojiť s telefónom a môžete si užívať všetky vymoženosti, ktoré prináša. Nevýhodou tohto náramku je slabšia čitateľnosť na slnku, ktorá je však kameňom úrazu veľkého množstva inteligentných náramkov.

Výhody

 • pomerne presné výsledky
 • vodeodolnosť
 • skvelá výdrž batérie
 • priaznivá cena 

Nevýhody

 • slabšia čitateľnosť na slnku

Orientačná cena

27 €

Hodnotenie

5. inSPORTline Fiman - Vydrží veľa

displej LCD  • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné 50 m • výdrž 30 dní 

Fitness náramok inSPORTline Fiman

Štýlový náramok inSPORtline Fiman možno charakterizovať ako doplnok nabitý množstvom skvelých funkcií, ktoré využijete nielen počas športovania, ale i počas oddychu. 

Tento náramok disponuje kvalitným podsvieteným displejom s naozaj dobrou čitateľnosťou. Tešiť sa môžete na funkcie ako meranie prejdenej vzdialenosti, počítanie vašich krokov i spálených kalórií. Nechýba ani snímač tepovej frekvencie, s ktorým si kedykoľvek môžete skontrolovať tep vášho srdca. 

Náramok inSPORtline Fiman dokáže monitorovať aj váš spánok a následne vám o ňom podať zaujímavé informácie. Dozviete sa, ako dlho ste spali a aký kvalitný váš spánok bol. Zariadenie môžete jednoducho prepojiť aj s vašim mobilným telefónom a získavať tak informácie o prichádzajúcich hovoroch a správach, ale aj oznámenia na sociálnych sieťach.

Ani tento kúsok vás nesklame skorým vybíjaním batérie. Batéria s kapacitou 100 mAH sa postará o skvelú výdrž na jedno nabitie, konkrétne až 30 dní. Táto výdrž však platí pri využívaní režimu krokomeru. Pri intenzívnejšom využívaní náramku treba rátať s tým, že jeho výdrž bude výrazne klesať.

Výhody

 • kvalitný displej s dobrou čitateľnosťou
 • notifikácie
 • skvelá výdrž batérie
 • dizajn

Nevýhody

 • náročnejšie zapínanie
 • vyššia cena

Orientačná cena

58 €

Hodnotenie

6. Huawei ColorBand A2 - Elegantné spracovanie

displej PMOLED 0,96" • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné 50 m • výdrž 18 dní 

Fitness náramok Huawei ColorBand A2

Výrobca Huawei patrí k špičke medzi výrobcami smartfónov. V poslednej dobe však na trh prináša aj čoraz viac chytrých doplnkov. Jedným z takýchto doplnkov je i fitness náramok Huawei colorBand A2

Tento náramok zaujme už na prvý pohľad svojím precíznym spracovaním. PMOLED displej takmer vôbec nevyčnieva zo silikónového ramienka. Nepôsobí vyslovene športovo, a tak si ho na ruke môžete ponechať kdekoľvek sa vyberiete.

Svoj tep budete mať pod kontrolou vďaka integrovanému snímaču tepovej frekvencie. Pri športovaní nepochybne oceníte aj funkcie ako krokomer či výpočet kalórií. Náramok vás nenechá dlho na jednom mieste. V prípade, že dlhšie neuskutočníte žiaden pohyb, vyzve vás, aby ste to zmenili. 

S náramkom budete mať prehľad aj o všetkých notifikáciách a dokonca s ním môžete uskutočňovať i prijímať hovory. Samozrejmosťou je aj odolnosť proti vode či prachu. Výdrž batérie je pri tomto fitness náramku 18 dní. Navyše, stále ide o kúsok, pri ktorom nemusíte hlboko siahnuť do vrecka.    

Výhody

 • elegantné spracovanie
 • funkcie
 • priaznivá cena 

Nevýhody

 • nižšia výdrž batérie

Orientačná cena

32 €

Hodnotenie

7. Niceboy X - Pre začiatočníkov

displej OLED 0,66" • kompatibilný s Android, iOS • vodotesné IP67 • výdrž 8 dní

Niceboy X

Siedme miesto v našom testovaní obsadil fitness náramok Niceboy X-Fitopolo, ktorý v porovnaní s ostatnými hodnotenými modelmi láka predovšetkým svojou priaznivou cenou. A čo za túto cenu možno od neho očakávať? 

Náramok má príjemné vyhotovenie a svojím dizajnom sa nijako zvlášť neodlišuje od ostatných zariadení tohto typu. Má flexibilné zapínanie, a tak je vhodný pre tenké, ale aj široké zápästie. Používatelia, ktorí si tento produkt zakúpili však zvyknú medzi nevýhodami často uvádzať nie práve najlepšie zapínanie, ktoré je pomerne náročné, vďaka tvrdšiemu remienku. 

Náramok je vybavený odolnosťou IP67, teda odolá prachu a striekajúcej vode. Potápanie či plávanie s týmto kúskom na ruke nielenže neodporúčame my, ale ani výrobca. 

Náramok má 0,66" OLED displej. Vzhľadom na jeho nižšiu cenu sme očakávali, že displej nebude dotykový, čo je aj pravda. Ovládanie sa uskutočňuje za pomoci dotykového tlačidla umiestneného v dolnej časti. 

Funkčne možno tento náramok zaradiť k tým jednoduchším. Umožňuje meranie prejdenej vzdialenosti, počítanie spálených kalórií, meranie srdcového tepu, monitorovanie spánku, notifikácie na hovory a správy či budík. 

Zázraky nemožno očakávať ani od batérie. Tá vydrží približne 8 dní, samozrejme, závisí od toho, ako intenzívne je náramok využívaný.

Ak by sme to mali zhrnúť, tento náramok je veľmi dobrou voľbou pre každého začínajúceho športovca, ktorý chce mať prehľad o svojich aktivitách. Rovnako pre vás môže byť tým pravým v prípade, že kupuje svoj prvý inteligentný náramok.

Výhody

 • dizajn
 • jednoduché ovládanie
 • monitor spánku
 • prehľadná aplikácia
 • cena

Nevýhody

 • obtiažnejšie zapínanie
 • funkčne jednoduchší model
 • nižšia výdrž batérie

Orientačná cena

20 €

Hodnotenie

Ako si vybrať fitness náramok?

Fitness náramok a chudnutie

Pokiaľ uvažujete nad kúpou fitness náramku, široká ponuka, ktorú nájdete na trhu môže byť pre vás zbytočné mätúca. Preto vám prinášame pár tipov, na čo sa pri výbere fitness náramka zamerať.

Všímajte si tieto parametre:

Displej

Aj keď všetky modely, ktoré sme testovali mali k dispozícii aj displej, na trhu sa však nájdu i zariadenia bez displeja. Rozhodne odporúčame voliť fitness náramok s displejom, ktorý vám prinesie množstvo výborných možností, ako napríklad notifikácie o hovoroch či správach. 

Dizajn

Ak si kupujeme nejaký doplnok, často riešime i jeho dizajn. Inak to nie je ani pri fitness náramkoch. Väčšina modelov však už disponuje športovým, no zároveň aj elegantným vzhľadom, teda hodí sa k akémukoľvek typu oblečenia, do práce i na voľný čas.

Fitness náramky sú vo väčšine prípadov konštruované ako univerzálne kúsky, vhodné pre ženy aj mužov zároveň. Možno však povedať, že náramky s väčším displejom sa hodia predovšetkým mužom. Tie menej nápadné sú zas ideálne pre ženy. 

Nabíjanie

Pri kúpe si všímajte, ako dlho náramok vydrží na jedno nabitie, ale tiež aj to, ako dlho mu opätovné nabitie na plný stav potrvá. Nízka výdrž batérie či pridlhé nabíjanie by vás iba zbytočne obmedzovali.

Funkcie

Funkcie tvoria základ každého inteligentného náramku. Preto vopred popremýšľajte, ktoré vlastnosti by ste uvítali a využívali. Dbajte aj na to, či náramok disponuje snímačom srdcového tepu, pretože to nebýva samozrejmosťou. Na druhej strane je to však veľmi praktická funkcia.

Tip od experta

"Každý z nás je iný a preto si treba uvedomiť, čo od konkrétneho zariadenia očakávame. Dôležitým faktorom pri výbere by mala byť výdrž batérie, čitateľnosť displeja a v neposlednom rade škála funkcií, ktoré nám dané zariadenie vie ponúknuť. Vo všeobecnosti platí - čím viac zbytočných funkcií, tým kratšia výdrž batérie."


Ján Koprla

5 dôvodov prečo  si zaobstarať fitness náramok

1. Fitness náramok je skvelým pomocníkom pre zaznamenávanie vašich pohybových aktivít.

2. Vďaka nemu získate informácie o počte spálených kalórií, čo nepochybne oceníte v prípade, že sa snažíte zhodiť nejaké to kilo dolu.

3. Kvalitný fitness náramok vás dokáže motivovať k pohybu. Ak ste sa už dlho nepohli z miesta, upozorní vás na to. 

4. Poslúži aj na meranie srdcového tepu a vy tak získate prehľad o tom, ako na tom momentálne vaše srdce je. 

5. S fitness náramkom získate detailné informácie aj o vašom spánku.

Kombík radí

Kombík radí

Počuli ste už niekedy o tzv. elektrosmogu? Tento pojem možno jednoducho vysvetliť ako znečistenie elektrinou, spôsobené používaním mobilov, tabletov, počítačov a inou elektronikou. Môže spôsobovať bolesti hlavy, únavu či nervozitu. 


Či už sa rozhodnete s fitness náramkom na ruke aj spať počas noci alebo nie, určite nie je na škodu, ak si občas dáte prestávku nielen od neho, ale od akejkoľvek elektroniky. 

Najčastejšie kladené otázky pri výbere fitness náramku

1. Ako funguje fitness náramok?

Fitness náramok v sebe ukrýva súčiastky, ako napríklad akcelometer či gyroskop, ktoré merajú dáta, kaukulujú ich a následne konvertujú do aktivít či krokov a poskytujú informácie o spálených kalóriách a iných výsledných hodnotách. 

2. Sú hodnoty namerané fitness náramkom presné? 

Nie, nie sú. Je potrebné uvedomiť si, že kalkulácie nie sú presné na 100%, keďže ide o algoritmy využívajúce približné hodnoty a nie tie reálne. Napríklad taký monitoring spánku. Náramok zaznamená začiatok spánku v momente, keď si ľahnete a prestanete sa výraznejšie hýbať. To však automaticky neznamená, že už spíte. 

3. Aké funkcie fitness náramok ponúka?

To závisí od toho, pre ktorý náramok sa rozhodnete. Najčastejšie sa však môžete stretnúť s meraním krokov, snímaním frekvencie tepu, hodinkami, počítadlom spálených kalórií, odolnosťou či meraním kvality spánku. 

4. Je možné používať fitness náramok aj bez prepojenia so smartfónom? 

Áno, je to možné. V tom prípade ale počítajte s tým, že niektoré funkcie náramku nebudete môcť plnohodnotne využívať. 


Pridajte vašu recenziu

avatar