Porovnanie streamovacích služieb


Autor: Michaela Struhárová | 04. 04. 2019

Porovnanie streamovacích služieb

Tieto streamovacie služby odporúčame

Netflix

Ikonické filmy a seriály

Prepracovaná aplikácia, stovky originálnych filmov a seriálov z produkcie Netflix.

cena od 7,99 €

HBO Go

Filmy a seriály aj z ČR a SR

Lokalizovaný obsah, skvelé seriály a filmy od HBO ako alternatíva k Netflixu.

cena 4,99 €

Voyo logo

Pre fanúšikov televízneho vysielania

Obľúbené seriály a filmy z archívu, ktoré si pozriete aj bez znalosti anglického jazyka.

cena 5,99 €

Recenzie streamovacích služieb

Hoci sa filmy, seriály a relácie tešia čoraz väčšej popularite naprieč všetkými vekovými kategóriami, počet ľudí sledujúcich bežné televízne vysielanie upadá. Nie je sa čomu diviť – svet sa mení a do našich domácností vstúpili nové technológie, ktoré postupne vytláčajú tie staršie. Televíznemu vysielaniu šliapu na päty čoraz populárnejšie video streamovacie služby. 

Pri bežnom televíznom vysielaní sú diváci obmedzení len na ten obsah, ktorý sa práve vysiela a výber je obmedzený na niekoľko staníc. Obrovskou výhodou streamovacích služieb však je, že si môžete vybrať presne film alebo seriál, ktorý vás zaujíma a pozrieť si ho kedykoľvek, keď uznáte za vhodné.

Ak aj vy volíte medzi jednou z nich, môžete sa rozhodnúť podľa veľkého porovnania, ktoré vám prinášame.

Ako sme hodnotili

Do porovnania sme zaradili streamovacie služby, ktoré sú dostupné na územii Slovenska. Keďže všetkých 5 služieb ponúka možnosť vyskúšať si ju na niekoľko dní zadarmo, využili sme túto šancu ​testovali sme ich počas tohto obdobia.  

Zamerali sme sa na spracovanie aplikácie, rôznorodosť ponuky filmov a seriálov z pohľadu bežného diváka, zoradenie filmov, dostupnosť jazykových verzií (dabing alebo titulky) a keďže sme na Slovensku, zaujímala nás aj ponuka českých a slovenských titulov. 

Okrem 5 porovnávaných služieb ponúkame aj niekoľko alternatív, ktoré sa vám môžu hodiť, ak vycestujeme mimo Slovenska a budete sledovať filmy a seriály zo zahraničia. Veríme, že sa čoskoro dočkáme ich spustenia aj na Slovensku. 

Streamovacie služby používame v redakcii aj my a tiež ľudia z nášho okolia, pripájame niekoľko praktických skúseností, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa. 


Porovnanie streamovacích služieb

Tabuľku zobrazíte posúvaním zľava doprava.

Netflix

HBO GO

VOYO

Amazon Prime Video

Otta

Netflix

#1

HBO Go

#2

Voyo logo

#3

Amazon Prime Video

#4

Otta logo

#5

Hodnotenie

Počítačová/mobilná verzia

áno

áno

áno

áno

áno

SK/CZ tvorba

nie

áno

áno

nie

áno

SK/CZ titulky

áno

áno

áno

nie

áno

Skúšobná verzia

1 mesiac

1 mesiac

7 dní

7 dní

7 dní

Cena

od 7,99 €

4,99 €

 5,99 €

od 2,99 €

od 4,99 €

Recenzie jednotlivých streamovacích služieb

​1. Netflix: Pre mnohých najlepší

• 3 plány predplatného • vysoké percento vlastnej tvorby

Netflix

Najznámejšou a dá sa povedať, že aj najpopulárnejšou streamovacou službou na svete je Netflix, ktorý mal ku koncu septembra 2018 celosvetovo 137 miliónov používateľov. Ak by ste sa rozhodli práve preň, dostanete prvý mesiac zdarma. Potom je pre zákazníkov v závislosti od ceny a funkcií pripravených niekoľko plánov:

 • Basic – môžete sledovať v jednom čase len na jednej obrazovke, v SD kvalite za 7,99 € mesačne
 • Standard – môžete sledovať na 2 obrazovkách súčasne, v HD kvalite za 9,99 € mesačne
 • Premium – môžete sledovať na 4 obrazovkách súčasne, v UHD (4K) kvalite za 11,99 € mesačne

Výhodou je, že na jedno konto sa môžete prihlásiť z neobmedzeného množstva zariadení, takže si s ním vystačia aj všetci členovia rodiny. Limituje vás len počet streamov v daný čas podľa konkrétneho plánu.

Zákazníci majú na výber z ponuky, ktorú pre náš trh tvorí približne 2000 filmov a 950 seriálov, pričom viac ako sto filmov pripravil samotný Netflix. Pri seriáloch vlastná produkcia Netflixu presahuje 25 % celkového množstva, a práve medzi tými nájdeme aj známe seriály ako napríklad Nacros alebo The Crown. Odradiť vás môže fakt, že Netflix kupuje licencie na seriály tretích strán len na vymedzený čas. Preto sa stáva, že niektoré série seriálov z platformy po nejakom čase zmiznú a už sa na ne nemôžete pozrieť.

Ak ide o lokalizáciu, v minulosti nemali slovenskí zákazníci prístup k českým titulkom, do ktorých sa prekladá množstvo obsahu. Našťastie sa situácia vo februári tohto roka zmenila a dnes si môžete na Slovensku vychutnávať nielen české titulky, ale aj dostupný dabing. Netflix dokonca najal ďalších prekladateľov neustále pracujúcich na tom, aby boli pridané české titulky k viacerým filmom a seriálom.

Pozornosť si určite zaslúži aplikácia, ktorá je príjemne jednoduchá nielen kvôli dizajnu prostredia, ale aj vďaka jednotnosti prvkov naprieč platformami. Užívatelia pod jedným predplatným si môžu vytvárať vlastné kontá, takže vaše ratolesti v tom svojom uvidia len obsah s detskou tématikou. Ak by ste to chceli poistiť, nechýba ani ochrana PIN-om.

Prostredie ponúka triedenie obsahu podľa abecedy alebo roku vydania. Nešťastne sú riešené len hodnotenia – tie Netflix vyberá podľa vašich žánrových preferencií, a preto často neobjektívne uvidíte dobré hodnotenie aj pri béčkovom filme. Vyriešiť to môžete rozšírenie Rafe Flix, ktorý pridá hodnotenia z IMDB. Je však dostupný výhradne pre Google Chrome.

Ak zápasíte s obmedzenými dátami na cestách, aplikácia vám s týmto problémom pomôže. V prípade predplatenia jedného z balíčkov, totiž dostanete možnosť úpravy maximálneho rozlíšenia, pričom nechýba ani údaj o tom, koľko spotrebujete pri danej kvalite dát.

Výhody

 • podpora HDR prie vybraných filmoch
 • vysokokvalitný zvuk
 • seriály a filmy z vlastnej produkcie Netflix
 • spracovanie aplikácie
 • obsah pre sledovanie offline si stiahnete nielen cez mobilnú aplikáciu, ale aj prostredníctvom aplikácie pre Windows 10 
 • možnosť prepínať používateľov a detský režim

Nevýhody

 • za vyššie rozlíšenie si musíte priplatiť
 • nepresné hodnotenie filmov a seriálov

Cena

od 7,99 €

Hodnotenie

2. HBO GO: Na Slovensku po slovensky

• vlastná aj lokálna tvorba

HBO Go

Podobne ako pri Netflixe, aj u HBO dostanete prvý mesiac zadarmo, potom vás čaká platba vo výške 4,99 € mesačne. Súčasne môžete byť prihlásený len na 4 zariadeniach, pričom sledovať obsah je možné v jednom okamihu len na 2 z nich. To by mohol byť pre väčšiu rodinu s jedným predplatným problém.

U tak veľkej spoločnosti, akou je HBO, sklame odfláknuté spracovanie aplikácií. Ich vzhľad je nekonzistentný a rozloženie prvkov naprieč platformami nejednotné. Mnohí užívatelia sa dokonca sťažujú, že rozhranie u starších televízorov je dnes nepoužiteľné. Inak v prostredí nájdeme tradičné triedenie titulov podľa abecedy aj roku vydania a nechýbajú IMDB recenzie.

Môže sa zdať, že HBO GO kvôli technickým neduhom nie je vhodné pre nikoho, avšak opak je pravdou. Zachraňujú ho dve veľmi podstatné veci. Prvou z nich je unikátny vlastný obsah.

V ponuke je približne 1000 filmov, čo je oproti Netflixu polovica, avšak až 346 z nich vytvorilo samotné HBO. Podobná situácia nastáva aj pri seriáloch – ich počet v databáze sa pohybuje okolo čísla 200, avšak až 58 % z nich vlastnej tvorby. HBO divákom poskytuje vysokú kvalitu – či už ide o spracovanie, duševné obohatenie alebo informačnú hodnotu. Posúďte sami – radšej by ste sa pozerali na pútavý film v SD kvalite alebo v 4K? Táto spoločnosť je zároveň jediná, ktorá na svoju streamovaciu službu umiestnila aj filmy pre dospelých. Nemusíte sa však báť, v prípade potreby stačí zapnúť detský režim.

Druhým pozitívom, v ktorom HBO vyniká nad konkurenciou, je lokalizácia do nášho materinského jazyka. Aplikácie, titulky a u 99 % obsahu aj dabing – to všetko je v slovenčine, a to až do takej miery, že sa k niektorým programom v pôvodnom znení ani nedostanete.

Výhody

 • smile-o
  kvalitné a svetovo známe seriály, filmy a relácie
 • smile-o
  excelentná podpora slovenčiny
 • smile-o
  vlastné seriály z česko - slovenskej produkcie 

Nevýhody

 • neponúka sťahovanie, musíte mať teda pripojenie k internetu
 • reklamy na vlastné produkty
 • aplikácia si žiada vylepšenia

Cena

4,99 €

Hodnotenie

Skúsenosti užívateľov

quote-left

Je treba povedať, že HBO Go aj Netflix používam na Smart tv, takze neviem ako fungujú na iných platformách, hbo je na tv dosť slabé čo sa týka ovládania, je nutne vždy kliknúť na titul, aby som zistila o čo ide. Na druhej strane ma 100% lokalizovaný obsah pre SK a CZ užívateľov. Hlavný dôvod, prečo mám HBO GO je aj tak Game of Thrones. 

Netflix - premakané ovládanie, prehľadné, odporúčania sú personalizované, stačí kurzorom prejsť na obrázok titulu a spúšťa sa trailer, pri prerušení sledovania a návrate spustí presne, kde som prestala pozerať. V tomto má HBO Go obrovské medzery, niekedy v desiatkach minút dozadu. Páči sa mi, že pridávajú aj staršie tituly (platí pre obe). Technicky a userfriendly vyhráva jednoznačne Netflix. Čo sa týka obsahu som na vážkach, v každom je niečo naviac. 

Agáta Mikolková, Bratislava

3. Voyo: Obsah televízie Markíza vždy poruke

• LIVE vysielanie • obľúbené seriály a filmy z produkcie TV Markíza

Voyo logo

Markíza pre svojich najvernejších divákov vytvorila službu Voyo, prostredníctvom ktorej si môžu kedykoľvek pozrieť svoje obľúbené seriály či relácie, ktoré poznajú z televízie a nielen to.

Prvých 7 dní získavate služby zadarmo, potom prichádza poplatok 5,99 € za mesiac. Za túto čiastku dostanete vysielanie 5 kanálov v SD alebo HD kvalite podľa vašich internetových možností. Konkrétne sú nimi Markíza, Dajto, Doma, Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Okrem toho, že si môžete kedykoľvek pozrieť časti seriálov a relácií z produkcie Markízy, ako Búrlivé víno, Horná-Dolná či Oteckovia. K vybraným dielom série sa dostanete 24 hodín pred premiérou v televízii. Niektorých divákov môže osloviť aj exkluzívny obsah nad rámec odvysielaných relácii v televízii. Je ním myslený napríklad režisérsky zostrih realityshow Farma, ktorý inde nenájdete.

Meno inak suverénnej streamovacej služby môže pokaziť len situácia s filmami. Mesačný poplatok totiž stačí len na prístup k databáze s obsahom približne 600 titulov. Tú však tvorí prevažne klasika a až na výnimky už „opozerané“ filmy. Ak by ste si chceli pozrieť jeden z prémiových titulov, zaplatíte 0,95 – 2,3 € za jedno pozretie v závislosti od toho, o aký film ide.

Vývojári aplikácie by sa však mali zamerať na jej vylepšenie. Pri používaní na Smart TV aplikácia mrzne a má problematické pomalé ovládanie

Výhody

 • smile-o
  prakticky 100% podpora slovenského (prípadne českého) jazyka
 • smile-o
  unikátny obsah, ku ktorému sa televízni diváci nedostanú
 • smile-o
  možnosť sledovať LIVE 5 televíznych staníc

Nevýhody

 • dodatočné pomerne vysoké poplatky za „prémiové tituly“ (niektoré filmy z knižnice)
 • veľmi nízka kvalita vysielania
 • zastaralá a problematická aplikácia

Cena

5,99 €

Hodnotenie

4. Amazon Prime Video: Zlepší vašu angličtinu

• vlastné filmy a seriály • výhodné predplatné na 6 mesiacov

Amazon Prime Video

Prime video je poskytovaná jednou z najväčších spoločností na svete – Amazonom. Zákazníci v úvode dostanú len týždňovú bezplatnú skúšobnú dobu, čo je oproti iným svetovým špičkám pomerne málo. Tento fakt je možné čiastočne ospravedlniť tým, že prvých 6 mesiacov zaplatíte zvýhodnenú čiastku 2,99 €. Bežná cena za mesačné predplatné po uplynutí polročnej lehoty dosahuje 5,99 €.

Pri voľbe plánu si dajte pozor, aby ste namiesto Prime Video neobjednali balíček Prime, ktorý navyše zahŕňa aj doplnkové služby a stojí 12,99$, teda asi 11,56 €.

Hoci Amazon Prime Video môžete využívať aj na Slovensku, podobne ako webová stránka, aj kompletný obsah tejto služby nie je nijakým spôsobom lokalizovaný do nášho materinského jazyka. Nejde pritom len o dabing, ale v službe nenájdeme ani titulky, preto je používanie vhodné výhradne len pre divákov ovládajúcich plynulú angličtinu na komunikatívnej úrovni alebo tých, ktorí by sa v nej chceli pomocou anglických titulkov zlepšiť.

V porovnaní s ďalšími službami je značne obmedzené aj množstvo obsahu, ktoré žiaľ takisto podmieňuje naša lokalita. Na Prime Video nájdete „len“ niečo cez 350 filmov, z čoho 7 natočil samotný Amazon. Databáza seriálov mierne prekračuje počet 130 a takmer štvrtina z nich – až 31 titulov, je vlastných a nenájdete ich nikde inde. Za zmienku stojí napríklad svetovo známa relácia Grand Tour, ktorá prebrala 3 moderátorov z Top Gearu od BBC a je pre mnohých fanúšikov hlavným dôvodom k predplatnému.

Pri tituloch nájdete hodnotenie z medzinárodnej databázy IMDB.com – recenzie píše množstvo laických divákov, ale aj odborníkov a filmových kritikov, takže je vždy čo najobjektívnejšie. Obsah je v prostredí aplikácie triedený podľa žánrov. Každá séria seriálu sa ale v kategórií nachádza v samostatnej kolónke, čo vo výsledku vytvára chaos. Z jedného účtu môžete tituly sledovať na 3 zariadeniach súčasne.

Výhody

 • smile-o
  možnosť sťahovania obsahu cez mobilnú aplikáciu, aby ste si mohli pozrieť aj keď nebudete mať internetové pripojenie
 • smile-o
  zaujímavé seriály a filmy z vlastnej produkcie
 • smile-o
  tréning angličtiny

Nevýhody

 • reklama na vlastné služby (hoci nie počas programov)
 • relatívne malá databáza
 • nevhodné, ak neovládate angličtinu aspoň na komunikačnej úrovni

Cena

od 2,99 €

Hodnotenie

5. Otta: TV JOJ s timeshiftom a filmy navyše

• pre fanúšikov TV JOJ • slovenský obsah

Otta logo

Ak ste o tejto streamovacej službe ešte nepočuli, nebuďte prekvapení. Otta patrí k najmladším z nich a vznikla len minulý rok. Stojí však za ňou úspešný operátor Towercom, ktorý okrem iného sprostredkuje vysielanie pre TA3, TV JOJ a RTV.

Podobne ako Voyo, aj Otta má pre svojich zákazníkov pripravenú len týždňovú skúšobnú dobu zdarma, potom majú na výber z niekoľkých možností.

Najlacnejšou z nich je ponuka s viazanosťou na 12 mesiacov a cenou 4,99 € na mesiac. V prípade, že do toho chcete ísť, ale neviete, či budete službu využívať tak dlho, musíte si priplatiť euro – v takom prípade vás mesiac používania vyjde na 5,99 €. Ďalšie zvýhodnené balíčky obsahujú predplatné Plustelky a v závislosti od presných podmienok je cena vždy vyššia.

Čo však za svoje peniaze môžete očakávať? Základom je živé vysielanie televízie JOJ a RTVS doplnené o 7 dňový archív a timeshift. Vďaka nemu môžete pretočiť film či seriál dozadu, ak vám unikla nejaká scéna, prípadne sa k scéne v  konkrétnej minúte vrátiť. Týždňový archív funguje dobre, avšak niektoré programy sú v pretáčaní obmedzené len na 24 hodín dozadu a po uplynutí limitu sa k nim už nedostanete.

Okrem toho je k dispozícii aj stabilná databáza obsahujúca viac ako 800 titulov, z ktorých si môžete ktorýkoľvek prehrať. Nájdeme medzi nimi staršie kúsky ako Marečku, podejte mi pero! a Popoluška, ale aj novšie filmy, napríklad Red 2, Vlk z Wall Street či dokonca Čiara. Hľadanie v ponuke je relatívne rýchle a intuitívne vďaka deleniu podľa žánrov, ale aj kategórií ako obsah pre deti, koncerty a filmové trháky. Ak ešte dopredu neviete, ktorý film idete pozerať, rýchlo nájdete ten správny.

Podpora zo strany aplikácie je znamenitá, ak ide o mobilné platformy – nechýba tak moderný a funkčný klient pre iOS, Android ani webové rozhranie. Otta ale čiastočne dopláca na svoj mladý vek, ak ide o prehliadanie na televízore. V príprave je aplikácia pre televízory Samsung a LG, avšak v prípade, že používate starší kúsok, zrejme s ním nebude kompatibilná. Vtedy môžete použiť prijímač štandardu HbbTV alebo set-top box Alma iHD. Služba ako taká podporuje maximálne 5 užívateľov prihlásených na 10 rôznych zariadeniach, pričom v tom istom čase môžu sledovať traja.

Výhody

 • smile-o
  v ponuke nechýbajú novšie filmy
 • smile-o
  fanúšikovia TV JOJ môžu využívať timeshift
 • smile-o
  prakticky celý obsah v slovenčine

Nevýhody

 • kvalita vysielania iba v HD
 • aplikáciu zatiaľ nepodporuje veľa televízorov

Orientačná cena

4,99 €

Hodnotenie

 Ktorá streamovacia služba je najlepšia? 

Podľa posudzovaných parametrov vyšla ako najlepšia služba Netflix. Variabilita žánrov, vlastná tvorba, spracovanie aplikácie a postupné pridávanie titulkov v českom jazyku je vyvážená kombinácia.

Treba však zdôrazniť, že HBO Go je v tesnom závese, najmä pre divákov, ktorí nevedia anglicky aspoň na komunikatívnej úrovni. Taktiež sa oplatí kvôli konkrétnym titulom z vlastnej produkcie HBO, ktoré nenájdete na Netflixe. Vylepšenie si žiada aplikácia HBO Go. 

Ak patríte medzi divákov televízneho vysielania a slovenskej produkcie a chcete mať prístup k obsahu vašich obľúbených televíznych staníc kedykoľvek, budú sa vám hodiť Voyo a Otta. Otta je nováčik a preto aplikáciu nepodporuje ešte veľa modelov televízorov. 

Vedeli ste, že? 

Kombík radí

Štatistika z USA ukazuje, že streamovacie služby využíva skoro 57 % Američanov a podobne sú na tom aj ostatné vyvinuté krajiny. 51 % Američanov má predplatený Netflix. CNBC All American Economic Survey

Alternatívy a služby, ktoré čakajú na spustenie na Slovensku


Okrem spomenutých overených video streamovacích služieb existuje aj niekoľko alternatív. Tie sú postavené na inom princípe fungovania a môžu byť pre vás morálne otázne, nákladnejšie alebo sú ešte otázkou budúcnosti.

Streamovacie sluzby

Tento na Slovensku obľúbený web spadá do kategórie, ktorá bola spomenutá v úvode článku. Napovedať vám môže aj citát z Podmienok používania: „Prevádzkovateľ nenesie zodpovednosť za porušenie autorského práva, z dôvodu, že žiadne video sa nenachádza na jeho serveri a nemá možnosť si overiť dodržiavanie autorského práva zo strany iných prevádzkovateľov webstránok, ktorí tieto diela sprístupňujú.“ 

Prevádzkovatelia top seriálov teda tvoria len digitálneho sprostredkovateľa medzi ruskými alebo inými servermi, kde sú filmy a seriály reálne umiestnené. Samozrejme, že tie s pravdepodobnosťou hraničiacou realite nemajú na poskytovanie titulov žiadne autorské práva. Okrem morálneho hľadiska môže tvoriť problém aj spôsob umiestnenia reklám. Po kliknutí na prehratie seriálu sa totiž vždy otvorí množstvo „vyskakovacích“ okien, ktoré vás presmerujú do neznáma – spravidla na pofidérne weby. Vzhľadom na to, že spúšťanie reklám je súčasťou prehliadačov videí, nedeje sa tak len pri prvotnom spustení, ale aj pri pauze, posunutí späť alebo zmene hlasitosti cez vstavaný posuvník.

Ak sa z finančných dôvodov predsa len rozhodnete tento alebo podobný web využiť, mali by ste vo vlastnom záujme pristupovať len zo zariadenia vybaveného antivírusovým softwarom.

Skúsenosti užívateľov

quote-left

Topserialy.to je portál, kde môžete sledovať seriály úplne zdarma, a práve to ma zlákalo. Dnes je väčšinou všetko platené. Na Topseriáloch je široká ponuka seriálov, dokonca aj také, ktoré na Netflixe nenájdete. Pri každom máte možnosť vybrať si originál jazyk, alebo dabing. Ako mínus hodnotím, že keďže sa jedná o streaming, niekedy link nefunguje, alebo mi načítava príliš pomaly.

Veronika Ivánová, redaktorka Kombo.sk


Google Play Movies TV

Ktokoľvek, kto sa rozhodnete používať Movies & TV, by mal vedieť, že nejde ani tak o streamovaciu službu v pravom slova zmysle, ako skôr o obchod s filmami a seriálmi. Na rozdiel od bežného streamovania, kde si platíte za mesačný prístup do rozsiahlej knižnice filmov, z ktorých si môžete vyberať, tu platíte len za jeden konkrétne tituly. Google Play Movies & TV je teda najvhodnejší pre ľudí, ktorí nechcú službu na pravidelné sledovanie televíznych programov, ale majú záujem si pozrieť konkrétny film, ktorý si vybrali. V opačnom prípade by to totiž pre vás nebolo vôbec cenovo výhodné.

Ako to teda funguje? Podobne ako na Google Play s aplikáciami. Nájdete si predmetný film a máte dve možnosti – buď si ho môžete kúpiť, alebo požičať. Kúpna cena filmov sa pohybuje v rozmedzí 13,99 – 16,99 €, avšak na požičanie si vystačíte s 3,99 € za film v SD kvalite a 4,99 € v HD kvalite.

Práve obmedzené rozlíšenie je prvým zásadným problémom tohto projektu, pretože väčšina ľudí by v roku 2019 ocenila 4K kvalitu. V zahraničí už služba túto možnosť má, avšak slovenská položka UHD titulov je zatiaľ prázdna.

Druhým veľkým neduhom je aj lokalizácia. Pri filme je okrem základných informácií ako dĺžka a recenzie od užívateľov, ktorí ho zakúpili pred vami, uvedený aj jazyk zvuku a dostupné titulky. Hoci nájsť filmy so slovenskými titulkami nie je problém, o dabingu to neplatí. Aj dávno nadabované filmy tak kúpite na Play Movies & TV výhradne len v angličtine. Ak by ste predsa len chceli filmy v našom materinskom jazyku, vyhľadajte tie so slovenskou produkciou.

Vzhľadom na absenciu aplikácie pre TV odporúčame na prenos obrazu využiť Chromecast, Miracast alebo HDMI MHL adaptér. V každom prípade však budete okrem smartphonu alebo tabletu potrebovať aj nejaké externé zariadenie alebo kus hardwaru, čo je značne nepohodlné.


YoutTube TV

YouTube ako taká je najpopulárnejšou sieťou s videami na svete. Je teda veľmi pravdepodobné, že jedného dňa preberie YouTube TV žezlo vo video streamovaní a živých prenosoch televízií. Zatiaľ tomu stojí v ceste hneď niekoľko prekážok.

Prvou z nich je, že služba je dostupná výhradne na území Spojených štátov a aj to len vo vybraných oblastiach. YouTube TV má už teraz silnú podporu platforiem od najpoužívanejších ako iOS a Android, cez Apple TV  a Xbox One až po televízory rôznych značiek. Cena bola stanovená na 40$ za mesiac, čo výrazne prekračuje všetky ostatné streamovacie služby, avšak na rozdiel od nich je v cene kompletné riešenie živých televíznych vysielaní takmer všetkých svetovo známych kanálov.

Zákazníci operátora Verizon, ktorí majú 5G Home internet, môžu získať predplatné na 3 mesiace zadarmo, aj to platí len do 15. augusta 2019.

Hulu

Na konci minulého roka sa veľkým akcionárom Hulu stalo Disney, ktoré sa bude v nasledujúcich rokoch snažiť službu dostať do celého sveta. Zatiaľ je však Hulu dostupné výhradne na území USA, pričom vám nepomôže ani zmena IP adresy prostredníctvom VPN. Hodnotenie teda môžete brať čisto informatívne a zužitkovať v prípade, že by sa vízie expanzie naplnili a Hulu prišlo aj na náš trh.

Spoločnosť je 3. najpopulárnejšou v USA podľa počtu predplatiteľov a dokonca druhá, ak ide o čas, ktorý diváci strávili pred obrazovkami. Ich cenová politika sa nijak zvlášť nevymyká trendom – prvý mesiac dá záujemcom možnosť používania zadarmo a následne dostanete na výber spomedzi troch plánov.

 • Hulu s reklamami stojí 5,99$
 • Hulu bez reklám stojí 11,99$
 • Hulu + televízne vysielanie s viac ako 60 kanálmi stojí 44,99$

Z hľadiska obsahu aj Hulu tvorí časť svojho kontentu a na časť kupuje práva. U nás ste sa napríklad mohli stretnúť so seriálom Príbeh služobníčky. Spoločnosti k popularite pomohla aj prítomnosť South Parku  a Family Guy v knižnici.

Čo nás však naozaj zaujalo, je prítomnosť takzvaných Add-onov. Vďaka nim môžu diváci za ďalší poplatok pridať k Hulu knižnici aj multimediálny obsah z iných služieb, napríklad Amazon Video. Ak by ste napríklad chceli celý obsah Cinemax, stačí si priplatiť 9,99 $, pričom za HBO by ste zaplatili 14,99 $ za mesiac. Všetko pritom zostáva pod záštitou jedného prostredia jedinej služby.

Čo by ste mali vedieť pred voľbou streamovacej služby?

1. Každá krajina má iný obsah

Medzinárodní poskytovatelia ponúkajú pre každú krajinu iný zoznam titulov, pretože majú vysielacie práva zakúpené vždy len pre vybrané štáty. Preto platí, že napríklad užívatelia Netflixu v USA môžu mať za tú istú cenu viac multimediálneho obsahu ako Slováci alebo Česi. 

2. Väčšina služieb láka na vlastné seriály a filmy

Väčšina služieb zároveň tvorí vlastný unikátny obsah, prostredníctvom ktorého sa snažia pod svoje krídla nalákať čo najväčšie množstvo zákazníkov. Ak teda máte nejaký obľúbený seriál, bez ktorého si neviete používanie streamovacej služby predstaviť, uistite sa, že ho má váš favorit v databáze, a to aj pre našu krajinu.

3. Stabilný internet je základ pre dokonalý zážitok

Streamovacie služby prenášajú dáta výhradne cez internet. Na pohodlné a plynulé sledovanie je teda nevyhnutné aj kvalitné internetové pripojenie. Základom je prenosová rýchlosť 2mbps, pričom HD kvalita vyžaduje 3mbps.

Ak sa chystáte sledovať filmy aj v 4K, požiadavky na rýchlostný prenos sú ešte vyššie a nepodporuje ho zďaleka každá služba. V prípade, že neviete, aké máte pripojenie, stačí si otvoriť stránku jedného z poskytovateľov, kde si jedným kliknutím overíte, či váš internet spĺňa požiadavky.

4. Skúšajte, ktorá služba vám najviac vyhovuje

Každá streamovacia služba má nejakú skúšobnú dobu, počas ktorej ju môžete využívať zadarmo. Na to, aby ste sa k nej dopracovali, sa však budete vždy musieť zaregistrovať a zadať údaje o vašej platobnej karte.

Dajte si však pozor, po uplynutí skúšobnej doby bude z účtu viazaného ku karte automaticky stiahnutý poplatok na daný mesiac. Ak sa teda pred koncom skúšobnej doby rozhodnete, že streamovaciu službu nechcete ďalej používať, musíte predplatné zrušiť.


Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok