Test a recenzie tyčových vysávačov


Autor: Lenka Riganová, Ján Koprla | Aktualizované: 10. 04. 2020

Tieto tyčové vysávače odporúčame

Tyčový vysávač Philips PowerPro

Skvelá výdrž

Tento vysávač má spomedzi všetkých hodnotených modelov najvyššiu výdrž, až 60 minút.

od 300 €

Tyčový vysávač Electrolux EER77SSM

2 v 1

Vysávač je spojením tyčového a ručného vysávača v jednom zariadení. 

od 200 €

Tyčový vysávač ROWENTA RH 6543 WH

Vysoký sací výkon

Rowenta disponuje elektronickou reguláciou nastavenia optimálnej sacej sily. 

od 90 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie tyčových vysávačov

Hodnotenie tyčových vysávačov sme u nás v KOMBE tvorili 25 hodín. Porovnávali sme, analyzovali, skúmali, aby sme vám spomedzi všetkých modelov, ktoré súčasný trh ponúka, mohli priniesť výber 7 najlepších z nich. 

KOMBO expert radí

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

Podľa neho patria tyčové vysávače v súčasnej dobe do triedy najpoužívanejších domácich pomocníkov. Ich flexibilita a jednoduchosť robia z upratovania skôr zábavu ako prácu. S výberom toho správneho modelu pre vašu domácnosť preto rád poradí aj vám. 

Ako sme hodnotili

Tyčové vysávače sú obľúbené najmä vďaka svojím kompaktným rozmerom a mobilite pri práci. Nosným kritériom nášho hodnotenia bola preto najmä už spomínaná mobilita a výdrž s ňou spojená, rozmery, prevedenie, ale taktiež sací výkon či typ filtra.

Pri hodnotení sme tiež vychádzali zo skúseností používateľov uverejnených na portáli Heureka.sk a inšpirovali sme sa i testom tyčových vysávačov od renomovaného magazínu dTest a ďalších odborných recenzií


Porovnanie hodnotených tyčových vysávačov

Tyčový vysávač Philips PowerPro

#1

Tyčový vysávač Electrolux EER77SSM

#2

Tyčový vysávač ROWENTA RH 6543 WH

#3

tyčový vysávač ETA Aqualio 1448 90000

#4

tyčový vysávač BOSCH BBH21830L

#5

tyčový vysávač ETA Moneto 1449 90000

#6

Tyčový vysávač Gallet ASP700 Garat

#7

Doba prevádzky

60 min.

45 min.

30 min.

50 min.

36 min.

25 min.

x

Objem

0,6 l

0,5 l

0,65 l

0,47 l

0,4 l

0,5 l

0,7 l

Hodnotenie

Plusy

+ výborný sací výkon

+ mokré i suché čistenie

+ skvelá výdrž

+ nabíjacia stanica

+ voľba sacieho výkonu

+ LED osvetlenie


+ úspora energie

+ jednoduchá obsluha

+ výhodná cena


+ ideálny pre alergikov

+ LED diódy

+ výborná výdrž


+ odľahčená hmotnosť

+ umývateľný filter

flexibilný kĺb

+ voľba sacieho výkonu

+ergonomická rukoväť

+ HEPA filter

+ HEPA filter

+ nízka hmotnosť

+ dobrý sací výkonMínusy

- nezistené- hlučnejší- nižšia výdrž- menší objem nádobky


- menší objem nádobky


- nižšia výdrž- trochu hlučnejší

- káblová prevádzka

Cena

293 €

200 €

90 €

270 €

164 €

105 €

70 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky tyčových vysávačov v overených eshopoch


Recenzie jednotlivých modelov

1. Philips PowerPro Aqua Duo - Skvelá výdrž

technológia PowerCyclone • 3 vrstvový filtračný systém • objem 0,6 l • doba prevádzky 60 minút

Tyčový vysávač Philips PowerPro

Vysávač Philips PowerPro Aqua Duo je vydareným spojením skvelého sacieho výkonu a špeciálnych technológií, ktoré jeho efektivitu zvyšujú na maximum. Výsledkom je tak nielen dokonalé vysatie nečistôt, ale aj množstvo ušetreného času. 

Vysávač je vybavený modernou technológiou Power Cyclone, ktorá spočíva v účinnom oddelení nečistôt od vzduchu, čím je udržiavaná vysoká sacia sila. Technológia zároveň umožňuje i bezchybné vysávanie jedným pohybom, a to po všetkých druhoch podláh. 

Jednoduchá je aj manipulácia s vysávačom, a to aj vďaka jeho nízkej hmotnosti. Ľahko sa dostane do každého rohu a poradí si i s priestorom pod sedačkou. Súčasťou tohto modelu aj trojvrstvový umývateľný filter, ktorý poskytuje dlhú výdrž i životnosť zariadenia. Celkovo však tento filter dokáže zachytiť až vyše 90% rôznych alergénov, zvieraciu srsť i prach. 

Vysávač poskytuje flexibilné striedanie mokrého a suchého čistenia, čo nepochybne ocení nejedna gazdinka. 

Veľkou výhodou drvivej väčšiny tyčových vysávačov býva práve ich bezkáblová prevádzka. Práve tá umožňuje použiť zariadenie kdekoľvek, bez obmedzenia prítomnosťou elektrickej zásuvky. 25,2 V lítium-iónový akumulátor zabezpečí spoľahlivú prevádzku bez kábla až po dobu jednej hodiny. Opätovné nabitie mu trvá cca 5 hodín.

Treba uznať, že tento model je medzi tyčovými vysávačmi právom označovaný za jednotku. Svedčí o tom bezkonkurenčný sací výkon a v nepochybnom rade i skvelá výdrž. Pri takomto kvalitnom kúsku by sme možno čakali viac len od zbernej nádoby, ktorá je v objeme 0, 6 l. Aj napriek tomu si však od nás tento model v hodnotení vyslúžil titul Náš tip.

Výhody

 • vynikajúci sací výkon
 • mokré i suché čistenie
 • technológia PowerCyclone
 • nízka hmotnosť
 • výdrž až 60 minút
 • vhodný pre všetky typy podláh

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

293 €

Hodnotenie

2 v 1 • systém EasySteer • LED osvetlenie • objem 0, 5 l • doba prevádzky 45 minút

Tyčový vysávač Electrolux EER77SSM

V tele modelu Electrolux EER77SSM sa okrem tyčového vysávača nachádza i ručný vysávač. Toto zariadenie teda možno využívať aj ako klasický vysávač, prípadne z neho možno vybrať ručný vysávač, ktorý je využiteľný na drobné nečistoty alebo na upratanie auta.

Skúsenosti používateľov poukazujú na to, že práca s týmto vysávačom je jednoduchá, no dôkladná. Disponuje systémom EasySteer, ktorý poskytuje bezproblémové vysávanie v každom smere, aj v obmedzených priestoroch. Veľké zadné kolieska zas umožňujú ľahké vysávanie všetkých druhov podláh. Zaujímavým prvkom je aj LED osvetlenie DustSpotter, ktoré počas vysávania osvetľuje okolitú plochu a tak je výsledok ešte dokonalejší. 

Tento model je vybavený lithiovou batériou, ktorá je zárukou slušnej výdrže, konkrétne 45 minút. Ak už ide vysávač z posledného, rozsvieti sa kontrolka. Nabitie na plný stav trvá približne 4 hodiny a prebieha v nabíjacej stanici.

Za nevýhodu tohto vysávača možno označiť jeho hlučnosť. Intenzita zvuku sa však odvíja od sily sacieho výkonu. Zariadenie ponúka i technológiou BrushRollClean, ktorá uľahčí odstránenie vlasov z motorovej kefy. 

Aj pre tento model je charakteristická bezšnúrová prevádzka, ktorá poskytuje pri upratovaní maximálnu flexibilitu.

Pokiaľ hľadáte vysávač so zodpovedným výkonom, Electrolux EER77SSM je pre vás ideálnou voľbou. Nám sa zapáčil natoľko, že od nás získal titul Top model. 

Výhody

 • 2 v 1
 • vysávanie v každom smere
 • voľba sacieho výkonu
 • LED osvetlenie
 • indikátor stavu batérie
 • nabíjacia stanica

Nevýhody

 • trochu hlučnejší

Orientačná cena

200 €

Hodnotenie

3. ROWENTA RH 6543 WH - Vysoký sací výkon

univerzálny motor • cyklónová technológia • objem 0,65 l • doba prevádzky 30 minút

Tyčový vysávač ROWENTA RH 6543 WH

Tyčový vysávač Rowenta RH 6543 WH nás zaujal svojím moderným dizajnom a skúseností používateľov poukazujú na to, že nesklame ani po uchopení do ruky. Je ľahký, praktický a jednoducho sa s ním manipuluje.

Vysávač má vysoký sací výkon i elektronickú regulácia nastavenia optimálnej sacej sily. Univerzálny motor s príkonom 7500 W zas sľubuje úsporu elektrickej energie.

Filtráciu zabezpečuje prachové vrecko s objemom 0,65 litra a tiež penový umývateľný filter. Výhodou tohto vysávača je, že na svoju prevádzku nepotrebuje žiadne sáčky, čo znamená, že vy ako používateľ sa viac nebudete musieť trápiť ich výmenou. 

Pre tento vysávač sú charakteristické malé rozmery, a teda ho možno ľahko uskladniť kdekoľvek. Vďaka možnosti vertikálneho uskladnenia ho stačí jednoducho oprieť o stenu. 

Ďalším plusom tohto modelu je jeho bezšnúrové použitie, bez zbytočného obmedzenia káblomVysávač vydrží na jedno nabitie cca 30 minút, čo nie je práve najvyššia výdrž, no postačuje. Opätovné nabitie na plný stav trvá približne 5 hodín. O stave batérie používateľa informuje indikátor. 

Výborným doplnkom, ktorý maximálne uľahčuje prácu s vysávačom je aj hubica POWER LIGHT s LED osvetlením i LED diódy, ktoré odhalia každú smietku. 

Vzhľadom na výbavu vysávača, možnosti využitia, jeho sací výkon, ale i veľmi prijateľnú cenu, mu od nás patrí titul Cena/výkon.

Výhody

 • úspora energie
 • moderný dizajn
 • jednoduché uskladnenie
 • bezšnúrové použitie
 • výhodná cena

Nevýhody

 • nižšia výdrž

Orientačná cena

90 €

Hodnotenie

4. ETA Aqualio 1448 90000 - Ideálny pre alergikov

2 v 1 • unikátny systém vodnej filtrácie • UV svetlo • objem  0,47 l • doba prevádzky 50 minút

tyčový vysávač ETA Aqualio 1448 90000

Vysávač ETA Aqualio s vodnou filtráciou bol vyrobený s ohľadom na ľudí trpiacich rôznymi respiračnými ochoreniami či alergikov. A tento zámer rozhodne oceňujeme. Jedná sa o riešenie 2 v 1.

Vysávač je vybavený unikátnym patentovaným systémom vodnej filtrácie, ktorý pohltí vysaté nečistoty a zabráni ich rozvíreniu a úniku do ovzdušia. Karbónový filter sa postará o vyčistenie vzduchu a zároveň pohltí neželané pachy. Následne ochranný filter netPRO zachytí väčšiu časť nečistôt. Aj tie najmenšie prachové mikročastice pohltí kvalitný HEPA filter. Celý proces filtrácie ukončuje špeciálny koncový penový filter.

Pre ešte väčšiu čistotu je súčasťou tohto modelu aj UV svetlo, ktoré dezinfikuje nádobu na vodu a zbavuje ju baktérií, roztočov, kvasiniek a plesní. Navyše, táto nádoba je vybavená 360 stupňovým motionFree systémom, ktorý skvele tesní nádobu počas akéhokoľvek pohybu, čím zamedzuje vytečeniu vody.

Dôležitým doplnkom je aj flexibilný kĺb s otočným systémom TWIST, ktorý zabezpečuje pohodlie pri práci. LED diódy zas výborne osvetľujú vysávanú plochu. 

O skvelý výkon až po dobu 50 minút sa stará Li-ion akumulátor. Nabíjanie sa uskutočňuje v stojane s nabíjacím adaptérom. Výbavu dopĺňa rotačná turbohubica pre vysávanie tvrdých podláh či kobercov a štrbinová hubica s odnímateľnou kefou na úzke priestory.

Výhody

 • 2 v 1
 • špičkový systém vodnej filtrácie
 • UV svetlo
 • LED diódy
 • doba prevádzky až 50 minút
 • otočný systém TWIST
 • vhodný pre alergikov

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

270 €

Hodnotenie

5. Bosch BBH21830L - S ručným vysávačom

2 v 1 • odľahčená hmotnosť • objem 0,4 l • doba prevádzky 36 minút

tyčový vysávač BOSCH BBH21830L

Praktickým riešením do všetkých domácnosti je aj tyčový vysávač BOSCH BBH21830L. Ide o vydarené spojenie klasického tyčového vysávača, v ktorom sa nachádza i integrovaný, odnímateľný ručný vysávač. Toto zariadenie je tak vhodné nielen na upratanie domu, ale napríklad aj auta. 

Zárukou jednoduchej a bezproblémovej manipulácie aj na ťažko dostupných miestach je flexibilný kĺb, s ktorým sa možno dostať kdekoľvek. Veľkým plusom je i bezkáblová prevádzka. Aj samotné prenášanie prebieha bezproblémovo, keďže výrobcovia tomuto modelu dožičili odľahčenú hmotnosť. O komfort počas upratovania sa zas postará ergonomicky tvarovaná rukoväť.

Súčasťou prístroja je i umývateľný filter a prachová nádoba s objemom 400 ml, ktorú je možné po ukončení vysávania jednoducho vyprázdniť. V závislosti od čisteného povrchu vysávač poskytuje na výber dve rýchlosti vysávania.

Na jedno nabitie vydrží 36 minút, čo je celkom slušný čas, no nemusí vyhovovať najmä väčším domácnostiam. O tom, že je potrebné dobitie používateľa informuje indikátor nabíjania. Nabitie na plný stav trvá cca 4 hodiny.

Výhody

 • flexibilný kĺb
 • odľahčená hmotnosť
 • ergonomicky tvarovaná rukoväť
 • indikátor nabíjania
 • umývateľný filter

Nevýhody

 • výdrž

Orientačná cena

164 €

Hodnotenie

6. ETA Moneto 1449 90000 - Voľba intenzity výkonu

2 v 1 • cyklónový filtračný systém • HEPA filter • objem 0,5 l • doba prevádzky 25 minút

tyčový vysávač ETA Moneto 1449 90000

Akumulátorový vysávač ETA Moneto je vhodnou voľbou pre tých, ktorí sa neradi obmedzujú. Nemá žiaden kábel, čo znamená pri upratovaní neobmedzený pohyb.

O chod vysávača sa stará 1,4 V Li-ion batéria, ktorá zabezpečuje 25 minútovú výdrž na jedno nabitie. Doba pre opätovné nabitie je približne 5 hodín. Na prednej strane zariadenia sa nachádza svetelná signalizácia, ktorá prezrádza aktuálny stav batérie, ale zároveň informuje aj o stave nabíjania. Nabíjací systém je ukrytý v držiaku vysávača a je súčasťou príslušenstva.

Tento model je spojením ručného a tyčového vysávača, čo rozhodne vnímame ako veľké plus. Čo sa týka samotného výkonu, ten je možné podľa potreby nastaviť na slabší alebo silnejší. Cyklónový filtračný systém zabezpečuje lepšiu efektivitu vysávania. Ergonomická rukoväť sa stará o komfort počas upratovania.

Pri tomto zariadení vnímame ako plus i LED diódy umiestnené na hubici, ktoré poskytujú výbornú viditeľnosť aj na zle osvetlených miestach. Nechýba ani kvalitný HEPA filter, ktorý poteší najmä ľudí citlivých na prach či alergikov.

Súčasťou balenia je príslušenstvo v podobe štrbinovej hubice a kefy s jemnými štetinami, ktorá je šetrná k akémukoľvek povrchu. Tento vysávač s priaznivou cenovkou dokáže spoľahlivo poslúžiť na každodenné domáce práce.

Výhody

 • 2 v 1
 • mobilita
 • ergonomická rukoväť
 • voľba intenzity výkonu
 • HEPA filter
 • dobrá cena

Nevýhody

 • nižšia výdrž

Orientačná cena

105 €

Hodnotenie

7. Gallet ASP700 Garat - Spoľahlivý model za dobú cenu

2 v 1 • umývateľný HEPA filter • káblová prevádzka • objem 0,7 l

Tyčový vysávač Gallet ASP700 Garat

Posledný testovaný Gallet ASP700 Garat predstavuje šikovného pomocníka, ktorý nesklame žiadneho menej náročného používateľa. Navyše, získate ho za naozaj priaznivú cenu, pohybujúcu sa okolo sumy 70 €. 

Vysávač je praktickým spojením tyčového a ručného vysávača v jednom. Nižšia cena  si vypýtala svoju daň v podobe káblovej prevádzky. O kábli však treba povedať, že je dostatočne veľký, konkrétne dosahuje až 7 m. Pri vysávaní váš teda táto skutočnosť nebude nijako výrazne obmedzovať. 

Za výhodu tohto modelu považujeme bezsáčkovú technológiu i kvalitný umývateľný HEPA filter. Vysávač je tak ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorých trápia dýchacie problémy či alergikov. Jeho plusom je aj nízka hmotnosť 2 kg, ktorá umožní bezproblémové používanie vysávača i vašimi deťmi. 

Za zmienku nepochybne stojí aj malá konštrukcia, ktorá zabezpečí jednoduché uskladnenie s využitím minimum miesta. Musíme uznať, že aj napriek nízkej hmotnosti a malým rozmerom nás vysávač príjemne prekvapil svojim výborným sacím výkonom. Vytknúť mu však možno o niečo vyššiu hlučnosť.

Výhody

 • 2 v 1
 • HEPA filter
 • nízka hmotnosť
 • malé rozmery
 • jednoduché uskladnenie
 • dobrý sací výkon
 • nízka cena

Nevýhody

 • káblová prevádzka
 • trochu hlučnejší

Orientačná cena

70 €

Hodnotenie

Ako vybrať tyčový vysávač

test a recenzie tyčových vysávačov

Ak sa rozhodnete pre kúpu tyčového vysávača, zorientovať sa vo veľkom množstve, ktoré trh ponúka, môže byť celkom zložité. Aby sa vám vyberalo jednoduchšie, vopred si ujasnite nasledujúce kritéria:


Účel

Toto kritérium je hádam najdôležitejšie pri výbere akéhokoľvek produktu. Vždy je dobré určiť si, čo od výrobku očakávame a následne porovnať, či produkt, nad ktorým uvažujeme túto podmienku spĺňa. A inak to nie je ani pri tyčových vysávačoch.

Pred kúpou si dobre rozmyslite, na aký povrch budete vysávač využívať. Zamyslite sa tiež nad tým, či od neho očakávate aj mokré stieranie alebo sa uspokojíte iba so satím. Množstvo tyčových vysávačov je už dnes spojením tyčového a zároveň aj ručného vysávača. Pri výbere je dobré všímať si aj toto kritérium.

Tip od experta

"Ak by ste sa rozhodli pre kúpu tyčového vysávača, určite sa v prvom rade zamerajte hlavne na typ a výkon akumulátora. Prečo akumulátor? Akumulátor je srdcom celého zariadenia a jeho kapacita je priamo úmerná dĺžke vysávania. Druhým tak isto dôležitým faktorom je sací výkon, čím silnejší tým lepší. V porovnaní s váhou zariadenia to platí, samozrejme, naopak".


Ján Koprla, elektrotechnik


Napájanie

Väčšina tyčových vysávačov je napájaná z batérie, no nájdu sa aj také, ktoré túto možnosť nemajú a počas prevádzky si vyžadujú elektrickú energiu.

Pokiaľ máte v dome dostatok elektrických zástrčiek na ľahko prístupných miestach, nemusí to pre vás znamenať žiaden problém. Myslite však na to, že dobíjacie tyčové vysávače majú väčšiu mobilitu a upratovať s nimi tak môžete prakticky všade.


Objem nádoby

Na toto kritérium sa veľakrát zabúda a následne potom prichádza sklamanie z nutnosti neustáleho vyprázdňovania zbernej nádoby. Nezabúdajte však na to, že správne zvolený objem vám môže ušetriť množstvo času.


Filtrácia

Filter ovplyvňuje kvalitu vysávača a v nepochybnom rade aj kvalitu vzduchu v domácnosti. Jeho úlohou je, aby bol vzduch vyfukovaný z vysávača zbavený od všetkých neželaných nečistôt.

Okrem základného systému filtrácie používajú dnešné tyčové vysávače aj rôzne doplňujúce filtre, ako napr. mikrofiltre alebo kvalitné HEPA filtre ideálne najmä pre alergikov. Tie najlepšie vysávače disponujú vodným filtračným systémom a tak sa nečistoty dostávajú do nádoby s vodou. Späť do ovzdušia je vyfukovaný len čistý vzduch. 

Tip od experta

"Z hľadiska užívateľa sú tyčové vysávače z veľmi ľahkého a kvalitného materiálu a vďaka prítomnosti špeciálnych filtrov ich určite ocenia aj alergici. A kedže zariadenie pracuje s nízkym napätím je vhodné aj pre deti. Veľmi príjemnou funkciou je i osvetlenie, ktorým môže byť vysávač vybavený. Táto šikovná pomôcka zabezpečí, aby ste nezabudli ani na najtmavší kút v dome".

Ján Koprla, elektrotechnik

Hlučnosť

Dôležitým parametrom pre niekoho môže byť aj hlučnosť vysávača. Vo všeobecnosti totiž platí, že hlučnosť tyčových vysávačov je väčšinou väčšia ako u bežných vysávačov. Na základe hlučnosti možno roztriediť vysávače na tri typy:

 • Tiché - Ich hladinu hluku nepresahuje viac ako 69 - 70 dB.
 • Priemerné - hladina sa pohybuje v rozmedzí od 70 - 80 dB.
 • Hlučné - dosahujúce vyššiu hladinu ako 80 dB. 

Pred každou kúpou vám vždy odporúčame dobre porozmýšľať, ujasniť si kritéria výberu a následne podľa vašich preferencií vyfiltrovať niekoľko modelov. Tie potom porovnajte a vyberte ten najvhodnejší pre vás.

Skúsenosti užívateľov

"Dlhé roky sme mali doma mohutný vysávač, s ktorým bolo vysávanie zdĺhavé a ťažké, a to ani nehovorím o zvuku, ktorý vydával. Rozhodli sme sa preto pre zmenu a kúpili sme si tyčový vysávač. Pracuje sa s ním ozaj jednoducho a rýchlo. Som spokojná."

Petra, Poprad

"Tyčový vysávač som si kúpila kvôli jeho rozmerom a nízkej hmotnosti. Už ma viac nebavilo naťahovať sa s klasickým vysávačom. Po jeho vyskúšaní som bola prekvapená skvelým sacím výkonom. Doma máme dvoch psov, vysávač dokáže skvelo vysať aj chlpy zo sedačky. Kúpu určite neľutujem."

Jana, Nitra

5 dôvodov, prečo si zaobstarať tyčový vysávač

 1. Konštrukcia tyčových vysávačov je zárukou jednoduchej manipulácie v akýchkoľvek priestoroch.
 2. Vďaka kompaktným rozmerom je uskladnenie bezproblémové.
 3. Tyčový vysávač ma skvelý sací výkon, ktorým môže svedomito konkurovať aj klasickým vysávačom.
 4. Súčasťou týchto typov vysávačov sú i kvalitné filtre šetrné k zdraviu.
 5. Tyčové vysávače sú nenahraditeľným pomocníkom do domácnosti s deťmi, ale i domácimi maznáčikmi.

Kombík radí

Kombík radí

Pri tyčových vysávačoch je dobré uvedomiť si, že väčšina z nich býva obmedzovaná svojou výdržou na jedno nabitie. Mali by ste na to myslieť najmä v prípade, že máte veľkú domácnosť, ktorú za pol hodinu jednoducho nestihnete povysávať. 


Niekedy môže byť lepším riešením práve klasický vysávač. 

Najčastejšie kladené otázky pri kúpe tyčového vysávača

1. Je pri kúpe tyčového vysávača dôležitým parametrom príkon?

Príkon v podstate udáva, aké množstvo energie tyčový vysávač odoberá. Práve pri týchto typoch vysávačoch sa ročná spotreba pohybuje približne na sume 5 €. Pri výbere tyčového vysávača by preto príkon rozhodne nemal predstavovať hlavné kritérium. 

2. Ako dôležitý je výkon tyčového vysávača? 

Výkon predstavuje saciu silu, ktorou vysávač vysáva. Platí teda, že čím vyšší výkon, tým lepšie. Do hry ale vstupuje viacero faktorov, ako napríklad sila motora či filtrácia. 

3. Aký je rozdiel medzi Ni-Mh a Li-lon batériami? 

Pri Ni-Mh batériách hovoríme o tzv. pamäťovom efekte, ktorý má za následok znižovanie kapacity batérie. Preto sú lepšou voľbou Li-lon batérie, ktoré netrpia týmto pamäťovým efektom, no častým nabíjaním môže klesnúť aj ich kapacita. 

4. Ako nabíjať tyčový vysávač, aby si batéria ponechala kapacitu čo najdlhšie?

V prípade Li-lon batérií odporúčame vyhýbať sa úplnému vybitu batérie. Pri Ni-Mh batériách by ste mali nechať batériu, aby sa úplne vybila a až potom nabíjať. 

5. Existuje na trhu tyčový vysávač, ktorý je možné použiť aj na ručné vysávanie?

Áno, v súčasnosti existuje množstvo vysávačov, ktoré majú v názve aj prívlastok 2 v 1. Takéto vysávače majú v sebe zabudovaný aj ručný vysávač, ktorý možno jednoducho odpojiť a použiť na ručné čistenie. 


1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Ivett
Komboš
Ivett

Gallet posledny vysavac mam doma a na take rychle povysavanie je ok. Ale na nieco hlbkove urcite nie a tiez kabel by mohol byt navijaci. ale zas za tu cenu ok

Čo sa vám na produkte páči?
nizka cena, lahko sa s nim manipuluje
Čo sa vám na produkte nepáči?
Kabel by mohl byt navijaci, saci vykon onicom