TOP 20 najpredávanejších PC a PS4 hier súčasnosti


Trávite voľný čas hraním hier? Pripravili sme pre vás rebríček TOP 20 najpredávanejších titulov pre PC a PS4, ktoré musíte zaručene vyskúšať. Inšpirujte sa našim výberom hier, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Najpopulárnejšie hry pre PC a PS4

Horúca novinka pre PS4 

Dead Island 2

od 52 €

 Rokmi overená klasika pre PC a PS4

Minecraft Java and Bedrock

od 30 €

 Minecraft Java and Bedrock

Red Dead Redemption 2

od 71 €


10 najpredávanejších PC hier

Hráte hry na počítači, pretože chcete z nich mať ten najlepší zážitok? Pozrite sa, ktoré tituly nesmú chýbať vo vašej zbierke.

 hra plná kreativity pre malých, ale aj veľkých

Minecraft Java and Bedrock

cena od 30 €

Aktuálne najpredávanejšou hrou pre počítač je nepochybne Minecraft. Ide totiž o hru, ktorá nesie prvenstvo v celkovom počte predaných kópii.

Zrejme nie je hráč, ktorý by nepočul o tejto hre plnej kociek. V priebehu hry budete získavať rôzne materiály – drevo, uhlie, kameň, železo či diamanty. Práve z nich si budete môcť vytvoriť zbroj, ktorá vám pomôže poraziť nepriateľské monštrá.

Hra nemá pevne určený ciel, a preto môžete naplno povoliť uzdu vašej fantázii. Ak vás nebaví bojovať, môžete využiť vašu kreatívnu myseľ a postaviť naozaj úchvatné architektonické kúsky.
Nenechajte sa odradiť jej jednoduchou grafikou, nakoľko táto hra vás dozaista pohltí na desiatky hodín.

westernová strielačka

Red Dead Redemption 2

cena od 71 €

Red Dead Redemption II vás prevedie príbehom gangu, ktorý brázdi divokým západom Ameriky. Ide o Van der Linde gang, na čele ktorého stojí charizmatický líder Dutch. Hrať budete za rovnako charizmatického Arthura Morgana, ktorý spolupracuje na rôznych nelegálnych činnostiach, aby zaistil dostatok peňazí pre prežitie svojho gangu.

Na základe vašich rozhodnutí získavate alebo prichádzate o body cti, ktoré ovplyvňujú príbeh, ale aj prístup iných postáv k tej vašej. Príbeh tejto hry vás bude držať v napätí do poslednej chvíle. Tešiť sa môžete na momenty plné akcie. Veľkým plusom tejto hry sú perfektne napísané postavy, ktoré budete milovať alebo nenávidieť.

Aj keď ide o druhý diel série, príbeh tejto hry sa odohráva pred príbehom Red Dead Redemption. Preto nie je potrebné, aby ste už mali odohraný prvý diel.

pretekárska hra pre fanúšikov rýchlych áut

Forza Horizon 5

cena od 67 €

Milujete rýchle autá a pretekanie? Ak ste povedali áno, Forza Horizon 5 je titul práve pre vás.

Piaty diel série vás zavedie do Mexika. Ak sa obávate, že jazdiť budete len po pretekárskej dráhe, ste na omyle. Jazdné trate vás vezmú do rozličných lokácii, akými sú púšte, džungle, historické mestá, pláže či kaňony. Hra obsahuje desiatky áut, ktoré môžete poznať z reálneho sveta. Zajazdiť si budete môcť napríklad v Porsche 911 GT3 alebo Lamborghini Aventador.

Avšak nemusíte ju hrať len sami. Hra totiž obsahuje režim hry pre viacerých hráčov. V prípade, že si hru zakúpia ja vaši priatelia, môžete ich vyzvať na závod po rozľahlej mexickej krajine. Dokážte im, že práve vy ste ten najlepší pretekár vo Forza Horizon 5.

vojnová stratégia z obdobia 2. svetovej vojny

Company of Heroes 3

cena od 43 €

Táto vojnová stratégia je ako stvorená pre milovníkov histórie. Hra vás prenesie do obdobia druhej svetovej vojny. Vašou úlohou bude vymýšľať stratégie ako zvádzať súboj počas najväčších bojov minulého storočia. Na výber máte medzi talianskou alebo severoafrickou kampaňou. Tie vás zavedú do vetrom ošľahaných horských priesmykov, drsných púšti či ulíc historických miest.  

Hrať môžete aj v režime pre viacerých hráčov, kde sa podujmete britiev proti ostatným hráčom. Práve tu zažijete najzaujímavejšie momenty, nakoľko iný hráči vám nič nedarujú. Zužitkujte všetky taktiky, ktoré ste sa naučili počas kampane pre jedného hráča a porazte nepriateľských hráčov.

Ak obľubujete pomalšie hry, kde musíte potrápiť váš mozog, Company of Heroes 3 bude pre vás skvelým herným zážitkom.

 akčná hororová hra o prežitie

Resident Evil 4

cena od 67 €

Vaša postava, agent Leon, sa vydáva do malej španielskej dediny, kde by mala byť držaná dcéra amerického prezidenta. Avšak jej vyslobodenie nebude to tak jednoduché, pretože nad dedinou ma kontrolu kult Los Illuminados. Jeho líder našiel pod hradom parazita, ktorým manipuluje obyvateľov tejto dediny.

Na začiatku hry síce disponujete iba pištoľou a nožíkom, v priebehu hry však stretnete podivného predávajúceho, vďaka ktorému si budete môcť rozšíriť arzenál zbraní. Bez nich sa nezaobídete, nakoľko budete bojovať proti stále silnejším nepriateľom.

Hra má tajuplný, prepletený príbeh, ktorý sa budete snažiť rozlúštiť. Ak sa nebojíte a máte radi akciu, tak novodobé spracovanie tohto titulu si určite užijete.

strategická hra zo sveta Minecraft

Minecraft Legends

cena od 44 €

Minecraft Legends je stratégia v reálnom čase, teda hra sa nehrá na ťahy, ale všetko sa deje zároveň. Vašou úlohou bude budovať svoju pevnosť, vystavať obranné systémy a pripraviť sa na útok nepriateľských piglinov. Hra obsahuje striedanie dňa a noci, čím rozdeľuje hru na 2 fázy – útočenie cez deň a bránenie cez noc.

Na výstavbu, podobne ako v hre Minecraft, budete potrebovať rôzne suroviny či materiály. Tie budete musieť získavať na rozľahlej mape. V režime stavania máte na výber medzi niekoľkými typmi stavieb. Bojovať nemusíte sami, no do boja môžete pozvať aj vašich priateľov. Ak vás však už omrzí spolupráca, vyskúšať môžete aj verzus mód, kedy sa môžete postaviť proti vojskám iných hráčov.

akčná sci-fi RPG hra

Cyberpunk pc

cena od 52 €

Pokiaľ máte radi filmovú sériu Matrix, Cyberpunk 2077 vás bude určite baviť. Hra sa totiž taktiež odohráva v budúcnosti, zároveň jednu z hlavných postáv stvárňuje Keanu Reeves. Vaša postava sa dostane do situácie, kedy musí urobiť všetko preto, aby zachránila svoj vlastný život. Ešte predtým si však musíte zvoliť svoju minulosť – nomád, dieťa ulice alebo kancelárska krysa.

Na výber máte niekoľko zameraní – strelné zbrane, zbrane na blízko, skrývanie a plíženie sa alebo hackovanie. Svojimi rozhodnutiami ovplyvníte aj to, ako hra skončí.

Pripravte sa na horskú jazdu emócii v podobe príbehu, ktorý otvára filozofické otázky o živote, smrti či o tom, čo nasleduje po nej.

strielačka z pohľadu prvej osoby

Battlefield 2024

cena od 34 €

Herná séria Battlefield je v našich končinách dobre známa. V najnovšom diely série sa boje presúvajú do budúcnosti. Táto séria je známa veľkými mapami, na ktorých môžete využívať autá, tanky či vrtuľníky. Počet hráčov v jednom zápase je taktiež väčší než u iných podobných hier – až 128 hráčov na jednej mape. Na výber máte z niekoľkých špecialistov, ktorý sa odlišujú svojim vzhľadom a vybavením.

Keďže ide o budúcnosť, na bojisku vám dopomôžu rôzne technológie. Pri preskúmavaní terénu môžete využiť drona. Hák vám pomôže pri pohybe po mape alebo môžete využiť robotického psa.

Ak ste fanúšikom tohto žánru hier, nebojte sa vyskúšať najnovší diel tejto hernej série.

simulácie práce na farme

PC hra Farming Simulator 19

cena od 13 €

Práca na farme môže byť pre niekoho relaxom, ktorý potrebuje po dlhom dni v práci. Na výber máte viac než 475 autentických strojov a nástrojov, ktoré vám poľnohospodársku prácu uľahčia. Pestovať môžete niekoľko rôznych plodín, no nechýba ani starostlivosť o zvieratá. V tomto diely série sa môžete po prvýkrát povoziť na koňovi.

Umiestnenie vašej poľnohospodárskej podnikateľskej činnosti záleží na vás, keďže na výber máte až z 3 obrovských oblastí v Amerike a Európe. Na tak veľkom pozemku by ste sa mohli cítiť sami. Preto sa nebojte prizvať aj priateľov, ktorí vám môžu s prácou pomôcť.

hra pre fanúšikov Star Wars

Star Wars Jedi: Survivor

cena od 72€

Vstúpte do sveta Star Wars v pokračovaní hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Prvý diel tejto novej hernej série predstavil hlavnú postavu, neskúsené rytiera rádu Jedi, ktorý sa skrýval pred Impériom. Druhý diel vyzdvihol to, čo bolo na predchádzajúcej hre dobré, ale priniesol aj nové funkcie.

Preskúmavanie herného sveta sa stalo zaujímavejšie, nakoľko ponúka rôzne odmeny. Tie vám pomôžu počas vášho dobrodružstva naprieč galaxiami. Tešiť sa môžete aj na súboj s legendárnymi svetelnými mečmi.

Využiť môžete rôzne druhy – klasický, rozdvojený, dvojčepeľový alebo svetelný meč v kombinácii s blasterom. Samozrejme, ako každý Jedi, aj vy budete môcť využívať silu.

Počas odboja proti Impériu sa stretnete s rôznymi nepriateľmi, ktorých budete musieť zdolať. Ak máte radi filmovú sériu Star Wars, táto hra nesmie chýbať vo vašej zbierke.


10 najpredávanejších hier pre PS4

Pokiaľ preferujete hranie hier na hernej konzole PlayStation 4, kúpou týchto hier určíte nepochybíte.

Podobne ako pri rebríčku najpredávanejších hier pre počítač, aj tu sa vyskytujú tituly Minecraft alebo Red Dead Redemption 2. Preto sme sa ich v tomto prehľade rozhodli vynechať, aby sme vám ukázali iné zaujímavé hry.

športová hra pre milovníkov futbalu

FIFA 23

cena od 59 €

Tak ako futbal je najobľúbenejším športom, rovnako aj séria hier FIFA je veľmi obľúbená. Najnovší diel s prídavkom 23 ponúka veľký počet módov. Pýšiť sa môže aj vylepšenou hrateľnosťou oproti predchádzajúcim dielom. Nahrávanie, útočenie či obrana sú prepracovanejšie, čím zvyšujú zážitok z hrania.

Zahrať si môžete v Lige majstrov, Európskej lige alebo môžete dať šancu ženskému futbalu. Za spomenutie určite stojí aj arkádovejší režim Volta, kedy sa proti sebe postavia tímy s troma, štyrmi alebo piatimi hráčmi. Netreba zabúdať ani na režim pre viacerých hráčov.

Bohužiaľ, legendárna značka FIFA končí týmto dielom, najbližšie sa od vydavateľa dočkáme úplne novej značky. Preto určite vyskúšajte tento posledný diel série predtým, než na dobro zmizne z predajní.

arkádová hra pre celú rodinu

Crash Bandicoot

cena od 29 €

Zažite nostalgiu v novodobom spracovaní pôvodnej trilógie o vačkovcovi Crashovi Bandicootovi. Tešiť sa môžete na všetky pôvodne levely, ktoré vás potrápili v minulosti, no aj úplne nové, ktoré ste ešte nehrali.

Keďže prvá hra s obľúbeným chlpáčom vyšla ešte v minulom storočí, táto vynovená séria ponúka nádherný nový vizuál. Levely vás vezmú do džungle, mrazivých hôr, továrenských komplexov a tretí diel vás vezme na cestu časom. Oproti pôvodným hrám pribudli aj nové schopnosti, ktoré vám pomôžu pri prechádzaní hrou.

Crash Bandicoot N Sane Trilogy vás bude baviť bez rozdielu či ste s hrou vyrastali alebo počujete o nej prvýkrát. Preto je ideálnou hrou pre celú rodinu.

akčná novinka plná zombies

Dead Island 2

cena od 55 €

Máte radi hry so zombie tématikou? V tom prípade Dead Island 2: Day One Edition môže byť práve to, čo potrebujete. V novom diely série máte na výber až zo šiestich hrateľných postáv. Každá z nich disponuje unikátnymi schopnosťami. V tejto akčnej hre z pohľadu prvej osoby sa ocitnete v HELL-A, teda v Los Angeles, ktoré je zamorené krvilačnými zombíkmi. Aby ste sa im ubránili, na výber máte mnoho rozličných zbraní, ktoré viete postupne vylepšovať do dokonalosti.

Novinkou tohto dielu je, že vaša postava je pohryzená. Vďaka pohryzeniu (a vašej imunite) však získate schopnosti zombíkov. Tie budete používať proti nim. Tešiť sa môžete na príbeh, ktorý sa netvári vážne a robí si srandu z postáv, ale aj udalosti v hre.

športová hra pre milovníkov ľadového hokeja

NHL 23

cena od 29 €

Podobne ako futbal, aj ľadový hokej v slovenských končinách dobre známy. Obľúbenosť tohto športu prerastá ja do herného priemyslu, vďaka čomu si hráči môžu zakúpiť novú, lepšiu verziu starej dobrej hry. Tento nový diel ponúka vylepšenú grafiku. Nový diel z tejto série si užijú nováčikovia herného hokeja, ale aj skalní fanúšikovia.

Hra ponúka presne to, čo ste mali radi na predchádzajúcich dieloch. Vyberať si môžete aj z pomedzi ženských tímov, čo určite poteší nie len ženské zastúpenie hráčov. Nesmieme zabudnúť ani na mladú slovenskú hokejovú hviezdu, Juraja Slavkovského, ktorý sa tiež do hry dostal.

Rovnako ako aj pri FIFE, aj v tejto hre môžete vyzvať na zápas reálnych hráčov v režime pre viacerých hráčov. Ak radi sledujete hokej, skúste si ho aj zahrať v NHL 23.

akčná príbehová strieľačka

Grand Theft Auto

cena od 19 €

Už to bude 10 rokov, čo sa hráči po celom svete mohli ponoriť do príbehu GTA 5. Aj po toľkých rokoch hra stále dokazuje, že má čo ponúknuť. V príbehovom režime pre jedného hráča získate kontrolu nad troma postavami – Franklinom, Michealom a Trevoron. Spoločnými silami si vybudujú meno v zločineckých kruhoch, no neskôr zistia, že nemôžu veriť nikomu, ani sami sebe.

Veľkú časť hry tvorí režim pre viacerých hráčov, GTA Online. Ten ponúka desiatky hodín zábavy navyše, pretože dodnes získava nový obsah v podobe aktualizácii. Preto sa nemusíte báť, že by vás omrzel.

Tešiť sa môžete na rýchle autá, vtipné momenty, scény ako z akčného filmu a kvalitný príbeh.

akčná príbehová hra s prvkami severskej mytológie

God Of War

cena od 31 €

Herná séria God of War sa už od svojich začiatkov zameriava na príbeh hlavnej postavy, Kratosa, ktorý bol oklamaný gréckymi bohmi. Po tom čo utiekol z oblasti antického Grécka a Sparty sa presunul smerom na sever. V tomto diely však nebudete sám, nakoľko po vašom boku bude stáť chlapec Atreus.

Ak sa zaujímate o severské mýty a mytológiu, hra vás môže zaujať svojim vykreslením jednotlivých postáv, ale aj svetov. V rámci príbehu navštívite Midgard, Alfheim, Helheim, Muspelheim, Niflheim či Jotunheim.

Pripravte sa na hodiny napínavého príbehu, ktorý vás pohltí. Súboje sú plné akcie, využívať budete niekoľko zbraní a schopností. Príbeh tejto hry končí celkom nejasne, preto nezabudnite na pokračovanie s názvom God of War: Ragnarok.

pretekárska hra

Grand Turismo 7

cena od 29 €

Gran Turismo ponúka hneď niekoľko herných módov. Prvým z nich je kampaň, ktorá vás prevedie tými najväčšími závodnými okruhmi. Postupne si budete odomykať autá a vyhrávať závody. Veľkým lákadlom tejto hry je práve úprava vozidiel. Vďaka vyhratým pretekom si budete môcť dovoliť vylepšiť vaše auto alebo rovno kúpiť nové, výkonnejšie. Na výber máte z viac než 420 vozidiel, preto si každý nájde to, ktoré mu sadne.

Ak by vás však omrzelo pretekanie proti umelej inteligencii, vyskúšajte mód Šport. V ňom sa na jeden závodný okruh postavíte s ďalšími hráčmi. Každá trať je iná, preto musíte premýšľať, ktoré auto alebo akú stratégiu zvolíte. Tešiť sa môžete na minimálne 90 rôznorodých tratí.

8. WWE 2K23 

športová bojová hra

WWE-2K23

cena od 54 €

Wrestling je bojové umenie a divadlo zároveň. V tomto duchu sa nesie aj herné spracovanie tejto pomerne obľúbenej športovej aktivity. Muži, ale aj ženy sa mlátia v ringu alebo zákulisí. Údery či kopy sú doplnené o skoky z lán ringu alebo iné akrobatické kúsky.

Hru môžete hrať vo viacerých herných módoch. V jednom z nich sa stanete manažérom, ktorý má za úlohu vyberať bojovníkov a vytvoriť tú najlepšiu sezónu tohto športu. V inom môžete prežiť príbeh známeho bojovníka Johna Cenu, ktorý v tomto športe pôsobil 20 rokov.

Po poslednom diely, WWE 2K20, ktorý bol katastrofálny, si vývojári vstúpili do svedomia a vytvorili hru, ktorá stojí za hranie. Ak ste fanúšikom tohto športu, určite sa potešíte, keď uvidíte známe tváre.

akčná hra z obdobia 2. svetovej vojny

Call of Duty: WWII – PS4

cena od 20 €

Hádam nikomu nie je potrebné predstavovať hernú sériu Call of Duty. V tomto diely sa opäť dostávame do obdobia druhej svetovej vojny. V hre vás totiž čaká 11 príbehových misií a epilóg a prevedie vás takými momentami vojny akými sú vylodenie v Normandii či oslobodenie Paríža.

Príbeh je vyrozprávaný z pohľadu mladého vojaka s prezývkou Red. Zameriava sa na jeho pocity, ale aj jeho čatu. Práve vaši spolubojovníci sú kľúčový pri hraní, nakoľko jednotliví vojaci vám dokážu pomôcť. Jeden z nich vie poskytnúť lekárničku, druhý náboje a iný dokáže odhaľovať nepriateľské jednotky.

Po prejdení príbehovej kampane môžete vyskúšať aj režim pre viacerých hráčov, kde budete zvádzať boje proti nepriateľským hráčom. Milovníci tohto obdobia histórie si určite prídu na svoje.

arkádová hra pre deti

Sonic Forces PS4

cena od 22 €

Dnes už klasická postava modrý ježko Sonic sa vrátil v novom prevedení. Tentokrát sa vizuál hry nesie v troch rozmeroch, namiesto klasických dvoch. To hre určite prispieva na kvalite, nakoľko vizuál je naozaj pekný. Avšak nebudete hrať len za protagonistu tejto série. Na výber máte aj z pomedzi jeho priateľov. Aby toho nebolo málo, hra vám umožní vytvoriť si aj vlastnú postavu.

Tešiť sa môžete na niekoľkých hlavných nepriateľov, ktorých budete musieť poraziť. Hra obsahuje viac než 30 levelov. Tie majú 2,5D ale aj 3D podobu a na niekoľko hodín vás určite zabavia.

Hraním si odomykáte rôzne zbrane či kozmetické prvky, ktorými si môžete meniť vašu postavu.


Ako si vybrať správnu hru?

Top hry na PC a PS4

Herný priemysle sa neustále vyvíja a každoročne vyprodukuje niekoľko desiatok rôznych titulov. Nájsť hru, ktorá vás bude baviť, nemusí byť jednoduché, obzvlášť pokiaľ ste vo videohrách nováčikom. Preto vám okrem rebríčkov najpredávanejších hier prinášame aj niekoľko tipov, ako si správne vybrať hru.

Žáner

Ako prvé potrebujete vedieť, aký typ hier vás baví. Tak ako filmy, aj hry majú svoje žánre. Mnohé z nich sú podobne tým filmovým. Medzi tie, ktoré netreba predstavovať sú hororové alebo akčné hry.

Hry na hrdinov, alebo inak povedané RPG hry, sú také, ktorých cieľom je vyrozprávať príbeh a zároveň kladú dôraz na vylepšovanie vašej postavy. Netreba zabudnúť ani na športové, simulátory, kartové hry, adventúry, stratégie, logické či hry pre deti.

1. Akčné hry

Akčné hry patria k tým najpredávanejším a najpopulárnejším na trhu. Ich dej býva rôzny, no vždy je základom, ako napovedá už aj samotný názov, akcia, boje, dobrodružstvo.

Vyberať môžete z akčných hororových hier, strieľačiek, kde sa môžete stretnúť so strieľaním z pohľadu prvej alebo tretej osoby či hier, ktorých cieľom je ostať neodhalený. Vzhľadom na svoj násilný obsah bývajú tieto hry vhodné pre hráčov starších ako 18 rokov. 

2. Športové a automobilové hry

Veľmi obľúbené sú aj športové a automobilové hry, s ktorými sa môže stať legendami športového sveta. Tieto hry sa zvyknú vyznačovať prvotriednou grafikou, ktorá je takmer na nerozoznanie od reality. 

Pokiaľ vaše srdce dychtí po športových hrách, rozhodne odporúčame tituly FIFA, NHL či NBA. Ak vás to viac ťahá k autám, určite siahnite na F1 či Gran Turizmo.  

3. Strategické hry

Strategické hry umožňujú stavať vlastné svety, civilizácie, armády či budovy. Môžu sa odohrávať v minulosti, súčasnosti, ale veľakrát aj v budúcnosti. 

Podľa zamerania ich ďalej delíme na: 

  • Ťahové - ide o hry podobné šachu. Ich princíp je jednoduchý. Najprv spraví vo vyhradenom čase ťah hráč, potom protivník. 
  • Taktické - tieto hry si vyžadujú logické myslenie a sú postavené na uskutočňovaní úloh, ku ktorým máte už na začiatku obmedzené zdroje. Musíte preto vopred rozmýšľať a konať s rozumom.
  • RTS - ide o hry prebiehajúce v reálnom čase, pričom pred očami máte všetko to, čo sa práve deje. Môžete sledovať výstavbu budov, činnosti ľudí, no nemáte možnosť zastaviť čas, všetko funguje bez prestávky.

4. Simulátory

Tieto hry sú veľmi obľúbené, keďže simulujú realitu a umožňujú hráčom stať sa niekým úplne iným. Môžete byť pilotom lietadla, plaviť sa oceánom či stať sa vodičom kamiónu. Možností je naozaj veľa, stačí si iba vybrať. 

5. Adventúry

Adventúry sú postavené na príbehu a ich cieľom je vyriešiť nejakú záhadu. Hlavným znakom je získavanie určitých predmetov, ktoré hrdina musí použiť v správny čas na správnom mieste. Stretnúť sa môžete s textovými a grafickými adventúrami. 

Textové adventúry pozostávajú z farebného textu, bez grafiky. Ich príbeh je pútavý a dokonale sa prelína. Vďaka nízkej cene sú dostupné pre kohokoľvek.

Grafické adventúry sa vyznačujú vynikajúcou grafikou i zvukom, čo sa zvyčajne podpíše na ich vyššej cene. 

6. RPG hry

Na začiatku týchto hier stojí hrdina, ktorého si vytvoríte a postupne počas hry sa vyvíja a získava schopnosti, ktoré ho spravia neporaziteľným. Dôležitú úlohu hrajú rôzne výzbroje, bez ktorých by si neporadil. 

7. Detské hry

Zabudnúť nemožno ani na najmenších, pretože aj tých, prirodzene, láka herný svet. Detské hry bývajú postavené na rozvíjaní predstavivosti, majú jednoduché, no zaujímavé spracovanie, minimum textu, s cieľom zabaviť a rozhýbať mozgové bunky.  

Dĺžka hry

To, že hry dokážu byť žrútom času, nie je žiadne prekvapenie. Preto je dobré vedieť, koľko hodín vám potrvá, pokiaľ nejakú hru dohráte. Túto informáciu viete zistiť napríklad na webovej stránke HowLongToBeat. Niektoré dokážete dohrať do niekoľkých hodín, iné sa dokážu natiahnuť na niekoľko desiatok hodín.

Recenzie

Pred kúpou nejakej hry sa oplatí pozrieť si recenzie. Nezáleží či si prečítate hodnotenie od hráčov alebo od recenzentov. Dôležité je mať odhad, či je daná hra naozaj dobrá alebo za vaše peniaze nestojí. Overiť si to dokážete na akomkoľvek hernom webe.

Herný priemysel sa za uplynulé roky vyvinul do takej podoby, že dnes nájdete na trhu nespočetné množstvo titulov s rôzne zameranými príbehmi, čo znamená, že nie všetko vás musí zákonite baviť. Pokiaľ sa hraniu hier venujete už nejaký ten čas, nepochybne máte svoje obľúbené tituly i žánre.  V prípade, že vás hranie hier zlákalo ešte len prednedávnom, ľahko sa môže stať to, že si z množstva hier neviete vybrať tú pravú pre vás. 

Práve preto sme pre vás pripravili prehľad jednotlivých typov hier spolu s ich charakteristikami, ktoré vám pomôžu lepšie sa rozhodnúť.

Tak čo, vybrali ste si z jednotlivých herných titulov ten svoj? My áno. A keby len jeden. 🙂


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

alza.sk logo

More...

Pridajte vašu recenziu

avatar