Zážitkové darčeky: Adrenalín aj romantika, obdarujte originálne

zážitkové adrenalínové darčeky

Užívať si každý jeden okamih. Vznášať sa v priestore, rútiť sa k zemi, vychutnávať si okamihy. Zažiť voľný pád či užiť si neobmedzenú voľnosť. Cítiť v žilách príval adrenalínu, ktorý donúti srdce pumpovať rýchlejšie a mozog pracovať na plné obrátky.

Všetky tieto pocity nám dajú zažiť naše nespútané zážitky, ktoré zažijeme len ak vystúpime zo svojej bezpečnej zóny, pretože strach nám veľmi často bráni zažiť tie najlepšie momenty a vychutnať si život plnými dúškami.

Najobľúbenejšie zážitky na Slovenku

Ako vybrať darček?

Vašich blízkych poznáte ako vlastnú dlaň, no keď je treba vyberať vhodný darček, neviete sa rozhodnúť. Nie je ľahké vybrať niečo užitočné, najmä ak viete, že obdarovaná osoba má skutočne všetko, čo potrebuje a nepomohla vám ani vyslovením konkrétneho priania.

Najjednoduchším riešením je darovať oblečenie alebo kozmetiku, no napríklad podľa prieskumov až 11% Slovákov dostáva pravidelne nevhodný darček. Za najčastejší nechcený darček ľudia označili oblečenie a obuv, v tesnom závese za nimi nasleduje kozmetika a doplnky do domácnosti.

Namiesto nevhodného oblečenia alebo kozmetiky zvoľte nabudúce zážitkové darčeky. Určite svojich blízkych poznáte, viete, čo radi robia vo voľnom čase alebo čo by radi skúsili a doposiaľ sa im to nepodarilo.

Často ste závideli každému, kto žije aktívne, bez obmedzení a bez akéhokoľvek strachu? Vrhnúť sa do neznáma, vrhnúť sa do voľného priestoru a nechať sa unášať silou vetra a zeme je jednoznačne zážitok, ktorý by mal vyskúšať každý milovník adrenalínu a napätia.

Hoci to môže znieť strašidelne – vrhnúť sa do prázdna, padať voľným pádom snáď neuveriteľnou rýchlosťou užívať si silu vetra, tandemový zoskok ponúka spoluprácu s profesionálmi, ktorí vedia čo robia za každých okolností. Každý krok je presne naplánovaný a jediné, čo musíte spraviť je správne si vychutnať neskutočný zážitok a strach nechať ďaleko za sebou.

Tandemový zoskok s padákom je vhodný pre každého nadšenca adrenalínových športov, ale aj pre úplného začiatočníka. Stačí mať túžbu zažiť niečo nové a nechať sa zlákať stavom beztiaže, ktorý pri zoskoku zažijete.

Vzhľadom na špičkovú pomoc profesionálov sa nemusia tandemového zoskoku báť žiadne vekové kategórie – šikovná ruka profesionála každého navedie na správnu vlnu a pomôže mu užiť si vietor vo vlasoch. Všetky potrebné informácie sú samozrejme k dispozícii pred samotným zoskokom a preto v žiadnom prípade nemusíte mať obavy, že kráčate do neznáma. Profesionálny tím vám poskytne všetky dôležité informácie a bez problémov zodpovie na každú jednu otázku, ktorá vám napadne.

Rafting

Pocit, ktorý vám dokáže dať len dravá rieka, ktorú skrotíte či pocit, ktorý získate, keď vás unášajú neskrotné vlny, nedokážete zažiť nikde inde. Voda ponúka naozaj širokú ponuku aktivít, z ktorých si vyberie každá dobrodružná duša.

Rafting je šport, ktorý dáva možnosť spoznať krásu a nespútanosť divokých riek a nahliadnete na miesta, ktoré určite nespoznáte len z bezpečného brehu. Rafting je vhodný predovšetkým pre ľudí, ktorí sa neboja prekonávať prekážky a milujú tímového ducha.

Pretože rafting nie je len sústredení jednotlivca. Je to sústredenie a práca celej skupiny, ktorá koordinovane pracuje na tom, aby sa divoká rieka nestala paňou situácie a neovládla celý okamih. Táto adrenalínová zábava si získala už srdcia mnohých ľudí a pre mnohých sa stala závislosťou, ktorá pretrváva celý život.

Jazda na vodnom skútri

Pre milovníkov slnečných brehov a adrenalínovej jazdy tu bude vždy jazda na vodnom skútri, ktorú často obdivujeme počas dovolenkovej sezóny na spenenom mori. Jazda na vodnom skútri ponúka vietor vo vlasoch a dokonalý adrenalínový šok, ktorý rozpumpuje každé srdce. Tak prečo to neskúsiť?

Zážitkov, ktoré sa dajú vychutnať na vode je nepreberné množstvo. Či už sa rozhodnete pre vodné lyže, skúter alebo lákavé surfovanie, nebudete ľutovať, pretože vietor vo vlasoch, voda, ktorá sa riadi svojimi vlastnými pravidlami a nekonečný príval adrenalínu, vám vženú do líc tú správnu farbu.

Vychutnať si môžete tímovú spoluprácu alebo samotársky zážitok, ktorý vám pomôže prevetrať hlavu a privedie vás na nové myšlienky a nepoznané zákutia a príchute. Adrenalín počas vodných športov je vhodný pre každého nadšenca, ktorý sa nezľakne pár kvapiek vody a vie si správne užiť krásu pohľadov, ktoré sa mu z bezpečnej pevniny nikdy nenaskytnú.

Pri vodných zážitkoch nemusíte oplývať žiadnymi špeciálnymi schopnosťami ani sa nemusíte báť poranenia. K dispozícii vám bude vždy ochotný personál, ktorý vám poradí ohľadom každej otázky.

Vrhnúť sa do prázdnoty a nemyslieť na pocit nebezpečenstva či obmedzenia. Odpútať sa od všetkých pevných bodov, ktoré sa v našom živote nachádzajú. Myslieť len na seba, vnímať svoj dych a zabudnúť na problémy.

To všetko sú pocity, ktoré každý z nás túži zažiť a vychutnať si ich plnými dúškami. Každého nás niečo v živote trápi – stres v práci, nezhody, problémy. A preto často túžime uniknúť. Vrhnúť sa po hlave niekam a nemyslieť na nič na svete len na zážitok, ktorý práve v tej chvíli prežívame.

Presne to sú pocity, ktoré zažijete, ak sa odvážite skúsiť bungee jumping. Nekonečný príval nadšenia a vzrušenia. Len krok do prázdnoty a odrazu sa vytratí všetko, čo nás v tej chvíli trápilo či zamestnávalo. Strach necháte ďaleko za sebou a vaše myšlienky sa upínajú len na to najpodstatnejšie. Užiť si perfektný zážitok, dopriať svojmu unavenému mozgu pocit prekrásnej voľnosti, ktorá vás celých naplní.

Bungee jumping je úžasný zážitok plný adrenalínu, ktorý je vhodným pre každého nadšenca, ktorý aspoň na chvíľu túži popustiť uzdu svojho života a bez starostí si užívať nekonečnú dávku vzrušenia, ktorú mu tento šport dopraje.

Úžasné je, že žiadne špeciálne nadanie na bungee jumping nepotrebujete. Jediné, čo je pri zoskoku nevyhnutné je more dobrej nálady a chuť si poriadne zakričať. Veď čo iné si pri zoskoku priať?

Keď jediným potrebným vybavením je šikovný profesionál, ktorý vás nenechá uletieť. Len jeden krok do prázdnoty a neznáma, ktorú my ľudia toľko obdivujeme, roztiahnuť ruky, z plných pľúc vykríknuť a do svojho výkriku vložiť všetko, čoho sa bojíme a čo so seba potrebujeme dostať.

Ak však netúžite po výškach ani po neskrotnom nebezpečenstve a máte veci v obľube pekne pod kontrolou, aj pre vás sa v našej ponuke zážitok, ktorému nebudete môcť povedať nie.

Simulátor voľného pádu je vhodný pre všetkých nadšencov, ktorí vždy túžili po tom, aké to je padať a rútiť sa len tak k zemi. Chápeme, že pre každého fanúšika voľného pádu nemusí byť tým pravým orechovým zoskok z lietadla, ktoré sa vznáša v obdivuhodnej výške nad zemou. Práve pre takých je ideálny simulátor voľného pádu, vďaka ktorému sa stane pád realistickým a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý naozaj živo pripomína zoskok z lietadla.

Simulátor voľného pádu je vhodný pre každého nadšenca, ktorý vždy túžil roztiahnuť ruky a nechať sa unášať vzdušnými vírmi. Padať obrovskou rýchlosťou, ale stále mať pocit, že všetko okolo neho je iné, akési farebnejšie a oveľa živšie.

Každý moment, každá spomienka a každý okamih sa počas voľného pádu vrýva do pamäti oveľa hlbšie. Je to pocit ako žiadny iný, keď máte pocit, že v prázdnote ste len jednou miniatúrnou čiarkou na prázdnom poli, s ktorou sa môže hrať každý poryv vetra.

Pocity a vnemy, ktoré počas voľného pádu zažijete sa nedajú dostatočne opísať žiadnymi slovami. Pretože v tej chvíli ste len vy a prázdny priestor okolo vás. Užijete si nielen adrenalín ako pri zoskoku z lietadla ale aj stav vlastnej nezávislosti a slobody, ktorý nikde inde nemôžete dostatočne verne okúsiť.

Simulátor je vhodným darčekom pre každého, kto by rád skúsil stav voľného pádu, ale nemá chuť skočiť z lietadla, ktoré sa nachádza v skutočnej výške nad zemou.

Zážitok je vhodný pre všetky vekové kategórie a neexistujú žiadne obmedzenia. Tím skúsených inštruktorov vám bude celý čas po ruke. S ich pomocou zvládne svoj prvý voľný pád aj úplný začiatočník bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností.

Zároveň nemusíte mať žiadne obavy pred svojim voľným pádom, pretože celý tím sa bude starať o vašu bezpečnosť. Zážitok si môžete užiť bez akejkoľvek prímesi strachu a pochybností. Ste len vy a voľný pád, ktorý vám nemôže nič pokaziť.

Kurz potápania

Svet pod hladinou je úplne o niečom inom – tlmené svetlo, každý zvuk je iný, jedinými návštevníkmi sú ryby a iné vodné tvory. Kto by netúžil aspoň na chvíľu uniknúť z toho preplneného a hlučného sveta plného chaosu do pokojného a neprebádaného sveta pod hladinou.

Kurzy potápania sú známym lákadlom pre všetky vekové kategórie. Zažiť neopakovateľný a jedinečný pocit objavovania nepoznaného. Ponoriť sa pod hladinu a vychutnávať si ticho, ktoré vládne pod vodnou hladinou.

Pre všetkých záujemcov sú k dispozícii dva varianty: kurz potápania a ochutnávka potápania, ktorá je postačujúca na to, aby vás zasvätila do tajov tejto zaujímavej aktivity. Nahliadnete do zákutí, do ktorých sa pomocou literatúry či videí, dostupných na internete, nedostanete.

Počas ochutnávky potápania si vychutnáte všetko, čo vám profesionál môže ukázať počas dvoch hodín – objavíte svet pod hladinou a spoznáte neobyčajný pocit, ktorý potápanie dopraje každému odvážlivcovi, ktorý sa nebojí namočiť.

Ak sa túžite naučiť potápať pred letnou dovolenkou a získať dôležité znalosti, ktoré vám pomôžu, je vhodné vyskúšať celý kurz potápania. Naučíte sa správne si obliecť potápačský výstroj, naučíte sa komunikovať s ostatnými potápačmi pod vodou a budete môcť objavovať krásy podmorského sveta až osemnásť metrov pod hladinou.

Všetky tieto znalosti získate pod vedením profesionálneho potápača, ktorý vás bude celým kurzom sprevádzať a jeho pozornému zraku neujde žiadna maličkosť, ktorá by mohla ohroziť bezpečnosť alebo stáť za komplikáciami celého kurzu.

Po absolvovaní celého kurzu potápania získate celoživotne a medzinárodne platné osvedčenie a znalosti, ktoré môžete využiť počas letnej dovolenky alebo vám pomôžu vo vašom profesionálnom živote.

Vďaka kurzom potápania budete môcť na svojej budúcej letnej dovolenke objaviť všetky krásy podmorského sveta a vychutnať si nádhernú podmorskú scenériu. Objavíte spoločenstvá rýb a iných podmorských tvorov, ktoré žijú pod hladinou dokonalé skryté pred nepozorným okom turistu. Nádherné tvary lastúr aj pestrofarebné koraly – to všetko sú taje pod morskou hladinou.

Adrenalínové darčeky pre muža - technické hračky sú vášeň i radosť

Vybrať vhodný darček pre muža dá nežným polovičkám poriadne zabrať. Skúste ho tentokrát prekvapiť niečím, čo nečaká. Nezabudli sme na milovníkov technických hračiek a na svoje si prídu milovníci lietania aj rýchlych aút.

Snáď každé dieťa túžilo vo svojom detstve riadiť lietadlo. S miniatúrnymi plastovými modelmi sme brázdili vzdušný priestor detskej izby a túžili si aspoň raz siahnuť na skutočný stroj, ktorý nás vynesie až vysoko do výšin.

Dnes už máte možnosť vyskúšať si pilotovanie skutočného lietadla. Program pilotom na skúšku ponúka každému odvážlivcovi a nadšencovi, ktorý túži sadnúť si do kokpitu lietadla, možnosť riadiť aspoň na malý okamih lietadlo.

Celý zážitok sa samozrejme odohráva pod trpezlivým dohľadom pilota, ktorý vám pred samotným zážitkom vysvetlí všetky potrebné informácie a počas celého letu bude dohliadať na správne zaobchádzanie so strojom a vašu bezpečnosť, ktorá je na prvom mieste.

Obávať sa nemusia ani záujemcovia, ktorí samých seba pokladajú za technické antitalenty, ktoré by niečo podobné nikdy nemohli zvládnuť. Pilot vám pomôže s každým problémom a jeho odborná ruka vyhladí všetky nedostatky, ktoré ako laik nemôžete mať.

Hoci sa vaša prvá cesta lietadlom môže viac podobať na jazdu po rozbitej ceste, pocit voľnosti a neopakovateľný zážitok vás možno prinútia vracať sa k tomuto zážitku znova a znova. Pretože pocit, ktorý riadenie lietadla so sebou prináša je prudko návykový a môže vyvolať skutočnú závislosť, pred ktorou neutečiete.

Zážitok je vhodný pre každého milovníka leteckej techniky a obávať sa nemusíte ani strachu, ktorý sa s lietaním často spája. Strach a neistotu necháte na zemi za sebou a vy sa budete vznášať vysoko nad zemou v priestore.

Nezabudli sme ani na fanúšikov áut a rýchlej jazdy, pre ktorých je neopakovateľným zážitkom riadiť autá zvučných značiek ako sú Porsche, Tesla či Ferrari. Ikonické značky ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto túž po rýchlej a zbesilej jazde, akú často môžeme s napätím sledovať v akčných filmoch. Jazda na luxusnom športovom aute patrí medzi vysnívané zážitky každého milovníka rýchlych áut. Je vhodná pre každého, kto miluje rýchle autá a ešte nemal možnosť si do žiadneho sadnúť a previesť sa.

K dispozícii sú dve možné varianty. Odvážnym zákazníkom je auto poskytnuté na určitý čas a do sýtosti môžu jazdiť bez doprovodu. Pre tých, ktorí sa neodvažujú auto riadiť sami je k dispozícii vodič. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam pripraví nezabudnuteľnú jazdu, ktorá rozprúdi krv a ponúkne pocit pravého filmového kaskadéra.

Čo sa vám pozdáva viac? Jazda v rýchlych a luxusných autách zvučných značiek? Alebo sa túžite stať aspoň na chvíľu kráľom rýchlosti v závodnom aute, ktoré ponúka nádych adrenalínu a nebezpečenstva? Vyberie si každý nadšenec a fanúšik rýchlych áut, ktorého srdce túži po závane nebezpečia.

Škola šmyku je ideálny praktický darček, ktorý vám pomôže zdokonaliť sa v niečom, čo využijete vo svojom každodennom živote. Vďaka nej sa naučíte, ako vaše vozidlo reaguje vo vyhrotených situáciách, ako sa správne vyrovnať so šmykom, ktorý býva problémom aj pre skúsených vodičov na cestách a stojí za veľkým množstvom nehôd, ktoré sa stávajú.

Pre absolvovanie kurzu Škola šmyku nie sú potrebné žiadne vedomosti, dokonca ani zvláštne zručnosti. Všetky potrebné informácie sa dozviete priamo na mieste od kvalifikovaného inštruktora, ktorý vás prevedie všetkými situáciami, ktoré môžu nastať nielen teoreticky ale aj prakticky. Všetky potrebné zručnosti si osvojíte bezpečne a bez rizika skôr ako sa s nimi stretnete v reálnom svete.

Obrovskou výhodou kurzu sú poznatky, ktoré využijete v bežnom živote. Všetko si natrénujete počas kurzu a na cestu vyrazíte pripravený a nezaskočí vás žiadna riskantná situácia. Ak sa dá naučiť niečo, čo dokážete aplikovať v bežnom živote, prečo to neskúsiť?

Možno to nie darček, ktorý do žíl vženie správnu dávku adrenalínu a eufórie, ale kurz bezpečnej jazdy môže jedného dňa zachrániť život nielen vám ale aj vašim blízkym a rodine.

Za túto zručnosť raz nemusíte byť vďačný len vy, ale aj vaše okolie.

Streľba je hlboko zakorenená v ľudskej civilizácii. Kedysi si prostredníctvom nej naši predkovia zaobstarávali potravu, ktorá im umožňovala prežiť. Dnes závidíme akčným hrdinom vo filmoch a aspoň chvíľu by sme túžili byť jedným z nich. Prečo nie? S vetrom vo vlasoch a s autom vybuchujúcim za chrbtom dostať zločinca a stať sa hrdinom vesmíru.

Hoci vám nemôžeme zabezpečiť auto vybuchujúce za chrbtom a vietor vo vlasoch je tiež neistou záležitosťou, naši profesionálni inštruktori vás môžu naučiť ako správne zamieriť a ako zaobchádzať so zbraňou. Je už len na vás či podľahnete čaru lukostreľby alebo dáte prednosť strelným zbraniam.

Kto by nemiloval pozorovanie pestrofarebných balónov na oblohe? Koľkokrát sme stáli pod šírim nebom a pozorovali obrovské farebné balóny, ktoré sa vznášali nad našimi hlavami. A koľkokrát sme závideli každému, kto si mohol let balónom vyskúšať.

Krajina ubiehajúca pod košom balóna – lúky a polia, malé dedinky aj krásne a majestátne hrady stojace už stovky rokov a rozprávajúce svoje príbehy. Romantický zážitok pri západe slnka, o ktorý sa chcete podeliť so svojou spriaznenou dušou.

Lety balónom sú obľúbeným lákadlom pre mladé páry, ale aj pre páry, ktoré sú spolu už dlhé roky a túžia zažiť niečo zaujímavé. Sú stvorené pre rodiny aj pre jednotlivcov, ktorí si chcú vychutnať krásu našej krajiny a pozorovať ju z koša balóna, ktorý letí vysoko nad zemou.

Pri lete balónom sa vždy zem premení na koberec pozošívaný z rôznofarebných látok a mestá odrazu nie sú viac ako mraveniská hemžiace sa dole pod nohami. Let balónom dodá každému cestujúcemu pocit voľnosti a neopakovateľného nadhľadu. Kamkoľvek sa pozriete, vidíte ďaleko dopredu a odrazu získate pocit, že nič na svete vás nemôže zastaviť.  

Degustácia vín

Pre mnohých ľudí sa zážitok spája s objavovaním nových a nezvyčajných chutí, ktoré si môže vychutnať ich mlsný jazyk.

Často vidíme len konečný produkt vystavený na poličke v supermarkete alebo nádherne naaranžovanú fľašu vo vinotéke. Nevidíme však hodiny práce, ktoré sa za fľašou skrývajú. Nevidíme to, ako sa zbieralo hrozno či chmeľ na pivo alebo víno ani nevidíme samotné miesto, kde sa vyrába.

Pre všetkých, ktorí si dokážu vychutnať chuť rozplývajúcu sa na jazyku sú pripravené zážitkové degustácie piva či vína spojené s prehliadkou pivovaru či vínnej pivnice.

Pre milovníkov piva nie je problémom doobjednať počas niektorých prehliadok ani chuťovky, ktoré k pivu neodmysliteľne patria – pečené rebierka, slané chuťovky, nakladaný hermelín či pizza.

Degustačný zážitok je vhodný pre každého, kto vie plne oceniť krásu zlatistého piva či sýtu vôňu vína. Súčasťou degustácií býva aj prehliadka a demonštrácia postupov použitých pri výrobe zlatistého moku.

Romantická večera pri sviečkach

Príjemné chvíle, strávené so svojou spriaznenou dušou patria medzi tie najdôležitejšie okamihy v našich životoch. Užiť si čas strávený v spoločnosti toho druhého pri dobrom jedle a tlmenej hudbe, ktorá vytvára intímnu atmosféru. Chvíle, ktoré patria len dvom ľuďom sú potrebné pre prosperitu každého vzťahu.

Ak váš partner alebo partnerka túži práve po pokojných chvíľach vo vašej spoločnosti, určite zvážte voľbu zážitkového poukazu v podobe romantickej večere pre dvoch. Ženy určite poteší, že si nemusia robiť starosti s nákupom, prípravou jedla a následným upratovaním. 

Lahodné jedlá, pochádzajúce z jamajskej či thajskej kuchyne, sú gurmánskym zážitkom, ktorého kvalita poteší aj toho najnáročnejšieho kritika.

Takouto romantickou večerou nielen strávite bezstarostný čas v spoločnosti milovanej osoby, ale určite si ňou vyžehlíte aj hádku alebo vzájomné nedorozumenie.  

Thajská masáž

Stres, napätie a nedostatok času sú problémy, ktoré sú veľkým problémom našej modernej doby. Žijeme uponáhľaný život, ktorý nedáva priestor pre ventilovanie svojho strachu z neúspechu.

Zážitok v podobe thajskej masáže je ideálnym pre každého, kto cíti, že mu príval pracovných záležitosti začína pretekať cez hlavu alebo chce darovať chvíľu pokoja svojej milovanej osobe.

Hoci thajská masáž znie skutočne exoticky a často si nevieme predstaviť, čo si máme pod týmto pojmom vybaviť, predstavuje ideálne riešenie, ako sa brániť pred narastajúcim stresom a panikou.

Tradičná thajská masáž je stará už viac ako dve tisíc rokov a jej tradícia sa líši od európskych masáži. Luxusná thajská masáž nielen stimuluje krvný obeh, ale aj uvoľňuje skupiny svalov krčnej chrbtice. Pomôže pri bolesti chrbtice spôsobené dlhým sedením v práci alebo náročnou silovou prácou.

Šikovné ruky profesionálnych masérov sa postarajú o uvoľnenie každej svalovej skupiny, ktorú postihuje stres alebo únava.

lightbulb-o

Náš tip: Desiatky fantastických ponúk na adrenalínové zážitky za zľavnené ceny nájdete na zlavadna.sk. Odporúčame.

Nezvyčajný darček? Máme riešenie

Každý z nás má tajný sen, ktorý túži uskutočniť, ale nikdy nemal dostatok času na venovanie sa mu. Či už sa jedná o kurzy sebaobrany, o túžbu naučiť sa líčiť či tvoriť spoločenské účesy, splníme aj nezvyčajné priania. 

Nájdite si chvíľu času a naučte sa s pomocou našich profesionálnych inštruktorov robiť to, po čom túžite. Každý zážitok posunie váš osobný či pracovný život o kúsok ďalej. Naučíte sa tvoriť nové veci, spoznáte nových ľudí, ktorí môžu byť nápomocný pri vašom ďalšom napredovaní. Pocit, ktorý pri kurzoch získate je neskutočný – získate pocit, že robíte niečo pre seba a zároveň určitý nadhľad. A tiež vyskúšate niečo nové a neobyčajné.

Zážitkové darčeky
5 (100%) 2 x