Zážitkové darčeky: Adrenalín aj romantika, obdarujte originálne

Najobľúbenejšie adrenalínové zážitky po celom Slovensku

Užívať si každý jeden okamih. Vznášať sa v priestore, rútiť sa k zemi, vychutnávať si danú chvíľu. Zažiť voľný pád či užiť si neobmedzenú voľnosť. Cítiť v žilách príval adrenalínu, ktorý donúti srdce pumpovať rýchlejšie a mozog pracovať na plné obrátky.

Všetky tieto pocity teraz môžete okúsiť na vlastnej koži, ak sa rozhodnete pre adrenalínový zážitok. Môžete ho darovať nielen sebe, ale aj vašim blízkym a dopriať im tak niečo, k čomu sa už dlho odhodlávali.

A z akých zážitkov máte na výber? Pripravili sme pre vás prehľad najobľúbenejších zážitkových darčekov na Slovensku, ktoré si získali už nejedno dobrodružné srdce. 

Najobľúbenejšie zážitky na Slovenku

Zážitok ako ideálny darček

Vašich blízkych poznáte ako vlastnú dlaň, no keď je treba vyberať vhodný darček, neviete sa rozhodnúť. Nie je ľahké vybrať niečo užitočné, najmä ak viete, že obdarovaná osoba má skutočne všetko, čo potrebuje a nepomohla vám ani vyslovením konkrétneho priania.

Najjednoduchším riešením je darovať oblečenie alebo kozmetiku, no napríklad podľa prieskumov až 17% Slovákov dostalo pod vianočný stromček nevhodný darček. Za najčastejší nechcený darček ľudia označili oblečenie a obuv, v tesnom závese za nimi nasleduje kozmetika či parfémy.

Namiesto nevhodného oblečenia alebo kozmetiky skúste nabudúce staviť na zážitkové darčeky. Určite svojich blízkych poznáte, viete, čo radi robia vo voľnom čase alebo čo by radi skúsili a doposiaľ sa im to nepodarilo.

Krajina ubiehajúca pod košom balóna – lúky a polia, malé dedinky aj krásne a majestátne hrady stojace už stovky rokov a rozprávajúce svoje príbehy. Romantický zážitok pri západe slnka, o ktorý sa chcete podeliť so svojou spriaznenou dušou.

Lety balónom sú obľúbeným lákadlom pre mladé páry, ale aj pre páry, ktoré sú spolu už dlhé roky a túžia zažiť niečo zaujímavé.

stvorené pre rodiny aj pre jednotlivcov, ktorí si chcú vychutnať krásu našej krajiny a pozorovať ju z koša balóna, ktorý letí vysoko nad zemou.


Ako to prebieha?

Celý proces je veľmi jednoduchý - telefonicky, mailom alebo osobne si dohodnete termín štartu, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Pár dní pred samotným letom si telefonicky upresníte podmienky, teda čas a miesto stretnutia pred odletom.

V deň letu potom spolu s pilotom pripravíte a nafúknete balón horúcim vzduchom, nastúpite do koša, zamávate pevnine a vzlietnete až ku oblakom. 

Let trvá asi hodinu a za ten čas preletíte 10 - 20 km. Balón vzlietava len za priaznivých poveternostných podmienok, teda bez rizika dažďa, búrok, bez nárazového vetra a bez hmly. Letí v smere vetra. Miesto pristátia je prekvapením, bude vás tam čakať auto, ktoré vás odvezie na miesto odletu.

Let ukončíte slávnostným krstom s povýšením do šľachtického stavu balónistov, čo vám bude pripomínať i krstný list so šľachtickým titulom a menom.

Na program si rezervujte približne 3 - 5 hodín času. Lieta sa celoročne, v lete však iba v ranných a v podvečerných hodinách.


Na čo pamätať?

Let je vhodný pre všetky vekové kategórie. Ak chcete letieť s deťmi mladšími ako 12 rokov, je potrebný doprovod dospelého človeka a tiež individuálna konzultácia.

Dbajte aj na správne oblečenie - ideálna je pevná obuv, športové oblečenie, šiltovka a slnečné okuliare. Teplota v balóne je približne taká, ako na zemi.

Let balónom

Odkiaľ môžete letieť?

 • Bratislavský kraj - Smolenice
 • Nitriansky kraj - Nitra
 • Trenčiansky kraj - Trenčín
 • Trnavský kraj - Trnava
 • Žilinský kraj - Žilina, Liptovský Mikuláš, Námestovo
 • Košický kraj - Košice, Spišský hrad
 • Prešovský kraj - Poprad

Nezabudli sme ani na fanúšikov áut a rýchlej jazdy, pre ktorých je neopakovateľným zážitkom riadiť autá zvučných značiek, ako sú napríklad Porsche, Tesla či Ferrari.

Ikonické značky ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto túži po rýchlej a zbesilej jazde, akú často môžeme s napätím sledovať v akčných filmoch. Jazda na luxusnom športovom aute patrí medzi vysnívané zážitky každého milovníka rýchlych áut.

K dispozícii sú dve možné varianty. Odvážnym zákazníkom je auto poskytnuté na určitý čas a do sýtosti môžu jazdiť bez doprovodu.

Pre tých, ktorí nemajú odvahu auto riadiť sami je k dispozícii vodič. Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam pripraví nezabudnuteľnú jazdu, ktorá rozprúdi krv a ponúkne pocit pravého filmového kaskadéra.

Čo sa vám pozdáva viac? Jazda v rýchlych a luxusných autách zvučných značiek? Alebo sa túžite stať aspoň na chvíľu kráľom rýchlosti v závodnom aute, ktoré ponúka nádych adrenalínu a nebezpečenstva? Vyberie si každý nadšenec a fanúšik rýchlych áut, ktorého srdce túži po závane nebezpečia.


Ako to prebieha?

Môžete si vybrať, či chcete jazdiť na bežnej ceste alebo na okruhu. Podľa toho si potom môžete vybrať z viacerých typov vozidiel - Porsche, Ferrari, Lamborghini, Bentley, Aston Martin, hybridné MBW, Ford Mustang, formula či Tesla.

Dohodnete si termín, prídete na dohodnuté miesto, kde sa preukážete platným vodičským preukazom a vybavenými formalitami. Ak nešoférujete, môžete sa zviesť aj ako spolujazdec po boku profíka. Táto možnosť je vhodná aj pre deti od 12 rokov, podmienkou je súhlas zákonného zástupcu a výška 150 cm.

Pred samotným naštartovaním sa s autom zoznámite - spolu s odborne vyškoleným personálom odhalíte všetky zákutia vami vybraného rýchleho autíčka. Nezabudnite sa odfotiť. Potom už stačí len nasadnúť, pripútať sa a naštartovať.

Započúvať sa do zvuku divokých koní pod kapotou a vychutnať si jazdu. Vyskúšať vlastnosti podvozku, užiť si zvuk pneumatík trhajúcich asfalt, zažiť pocit zatlačenia do sedadla pri akcelerácii, skrotiť volant a cítiť sa na chvíľu ako kráľ ciest.

Celú vašu jazdu dostanete zaznamenanú na pamäťovej karte v HD rozlíšení. S týmto jedinečným zážitkom sa tak budete môcť pochváliť svojim známym alebo na sociálnych sieťach. Ak máte deti, pokojne ich vezmite so sebou. Môžu si zajazdiť tiež - v zmenšených verziách Ferrari alebo Lamborghini.

Jazda na Tesle

Na čo pamätať? 

Jazdiť budete v bežnej premávke, takže je potrebné dodržiavať pravidlá. Tento zážitok je vhodný pre všetkých milovníkov rýchlych áut bez ohľadu na pohlavie.

Vodič nesmie byť pod vplyvom alkoholu a omamných látok. Jazdí sa od apríla do októbra v závislosti od počasia, v daždi ani v hustom snežení sa z bezpečnostných dôvodov nejazdí.

S autom treba zaobchádzať veľmi opatrne, v opačnom prípade má inštruktor právo jazdu ukončiť. Jazda trvá približne 15 minút, prípadne si môžete rezervovať aj iný časový variant.

Keďže je o tento zážitok veľký záujem, rezervujte si ho v dostatočnom časovom predstihu. Nároky na oblečenie nie sú, mali by ste ale voliť pevnú obuv.


Kde môžete jazdiť?

V závislosti od typu auta môžete jazdiť v týchto mestách:

 • Bratislava
 • Košice
 • Žilina
 • Zvolen
 • Nitra
 • Trnava

Často ste závideli každému, kto žije aktívne, bez obmedzení a bez akéhokoľvek strachu? Vrhnúť sa do neznáma, vrhnúť sa do voľného priestoru a nechať sa unášať silou vetra a zeme je jednoznačne zážitok, ktorý by mal vyskúšať každý milovník adrenalínu a napätia.

Hoci to môže znieť strašidelne – vrhnúť sa do prázdna, padať voľným pádom neuveriteľnou rýchlosťou a užívať si silu vetra, tandemový zoskok ponúka spoluprácu s profesionálmi, ktorí vedia čo robia za každých okolností.

Každý krok je presne naplánovaný a jediné, čo musíte spraviť je správne si vychutnať neskutočný zážitok a strach nechať ďaleko za sebou.

Tandemový zoskok s padákom je vhodný pre každého nadšenca adrenalínových športov, ale aj pre úplného začiatočníka. Stačí mať túžbu zažiť niečo nové a nechať sa zlákať stavom beztiaže, ktorý pri zoskoku zažijete.


Ako to prebieha?

Vzhľadom na špičkovú pomoc profesionálov sa nemusia tandemového zoskoku báť žiadne vekové kategórie – šikovná ruka profesionála každého navedie na správnu vlnu a pomôže mu užiť si vietor vo vlasoch.

Všetky potrebné informácie sú, samozrejme, k dispozícii pred samotným zoskokom a preto v žiadnom prípade nemusíte mať obavy, že kráčate do neznáma. Profesionálny tím vám poskytne všetky dôležité informácie a bez problémov zodpovie na každú jednu otázku, ktorá vám napadne.

Rezervujete si termín a miesto. Keď príde deň D, stretnete sa na dohodnutom mieste minimálne 30 minút pred plánovaným skokom a absolvujete krátku prípravu. Oblečiete si kombinézu, postroj, nasadíte kuklu, prilbu, okuliare a nastúpite do lietadla.

Let do potrebnej výšky trvá približne 20 minút, tandempilot si vás pripúta pred seba a spoločne vyskočíte. Teraz si môžete vychutnať pocit voľného pádu, ktorý trvá asi 30 sekúnd. Letieť budete rýchlosťou okolo 200 km/h.

Keď ste asi 1500 metrov nad zemou, tandempilot otvorí padák a letíte si ešte približne 5 minút. Počas tejto doby si môžete vyskúšať riadenie padáku, samotné pristátie je potom v rukách tandempilota. Skákať môžete v závislosti od počasia od apríla do konca októbra, v zime sa neskáče.

Zoskok padákom

Na čo nezabudnúť?

Kompletnú výstroj dostanete na mieste a je v cene zoskoku. Jediné, čo treba vziať so sebou z domu je športová obuv. V chladnejšom počasí sa odporúča termoprádlo, prípadne teplejšie oblečenie pod kombinézu.

Vekovo je zoskok obmedzený od 8 rokov (so súhlasom zákonného zástupcu), resp. od výšky 120 cm. Váhovo je zoskok obmedzený do 110 kg. Pri kardiovaskulárnych problémoch, cukrovke, epilepsii, duševných poruchách a závislostiach by sa mali ľudia o vhodnosti zoskoku poradiť so svojim lekárom.

Určite si budete tento zážitok chcieť uchovať a premietať aj svojim známym, preto máte možnosť priplatiť si za fotky či videozáznam priamo zo vzduchu.

Môžete si dokonca vybrať medzi natáčaním na gopro kameru umiestnenú na prilbe tandempilota alebo externé natáčanie iným parašutistom. Z dola vás môžu natáčať vaši kamaráti, ktorí môžu byť na letisku v obmedzenom priestore.


Odkiaľ sa skáče?

 • Banskobystrický kraj - Očová
 • Košický kraj - Košice - letisko Bidovce, Spišská Nová Ves
 • Trenčiansky kraj - Ilava - letisko Slávnica, Prievidza
 • Trnavský kraj - Senica
 • Žilinský kraj - Ružomberok
 • Prešovský kraj - Prešov

Škola šmyku je ideálny praktický darček, ktorý vám pomôže zdokonaliť sa v niečom, čo využijete vo svojom každodennom živote.

Vďaka nej sa naučíte, ako vaše vozidlo reaguje vo vyhrotených situáciách, ako sa správne vyrovnať so šmykom, ktorý býva problémom aj pre skúsených vodičov na cestách a neraz stojí za veľkým množstvom dopravných nehôd.

Pre absolvovanie kurzu Škola šmyku nie sú potrebné žiadne vedomosti, dokonca ani zvláštne zručnosti. Všetky potrebné informácie sa dozviete priamo na mieste od kvalifikovaného inštruktora, ktorý vás prevedie všetkými situáciami, ktoré môžu nastať, a to nielen teoreticky, ale aj prakticky.

Všetky potrebné zručnosti si osvojíte bezpečne a bez rizika skôr ako sa s nimi stretnete v reálnom svete.

Obrovskou výhodou kurzu sú poznatky, ktoré využijete v bežnom živote. Všetko si natrénujete počas kurzu a na cestu vyrazíte pripravený a nezaskočí vás žiadna riskantná situácia. Ak sa dá naučiť niečo, čo dokážete aplikovať v bežnom živote, prečo to neskúsiť?

Možno to nie je darček, ktorý do žíl vženie správnu dávku adrenalínu a eufórie, ale kurz bezpečnej jazdy môže jedného dňa zachrániť život nielen vám, ale aj vašim blízkym.

Za túto zručnosť raz nemusíte byť vďačný len vy, ale aj vaše okolie.


Kde si môžete školu šmyku vyskúšať?

Trenčín a Pachfurth (Rakúsko).

Vrhnúť sa do prázdnoty a nemyslieť na pocit nebezpečenstva či obmedzenia. Odpútať sa od všetkých pevných bodov, ktoré sa v našom živote nachádzajú. Myslieť len na seba, vnímať svoj dych a zabudnúť na problémy.

To všetko sú pocity, ktoré každý z nás túži zažiť a vychutnať si ich plnými dúškami. Každého z nás niečo v živote trápi – stres v práci, nezhody, problémy. A preto často túžime uniknúť. Vrhnúť sa po hlave niekam a nemyslieť na nič na svete len na zážitok, ktorý práve v tej chvíli prežívame.

Presne to sú pocity, ktoré zažijete, ak sa odvážite skúsiť bungee jumping. Nekonečný príval nadšenia a vzrušenia. Len krok do prázdnoty a odrazu sa vytratí všetko, čo nás v tej chvíli trápilo či zamestnávalo.

Strach necháte ďaleko za sebou a vaše myšlienky sa upínajú len na to najpodstatnejšie. Užiť si perfektný zážitok, dopriať svojmu unavenému mozgu pocit prekrásnej voľnosti, ktorá vás celých naplní.

Bungee jumping je úžasný zážitok plný adrenalínu, ktorý je vhodným pre každého nadšenca túžiaceho popustiť uzdu svojho života a bez starostí si užívať nekonečnú dávku vzrušenia, ktorú mu tento šport dopraje.

Úžasné je, že žiadne špeciálne nadanie na bungee jumping nepotrebujete. Jediné, čo je pri zoskoku nevyhnutné je more dobrej nálady a chuť poriadne si zakričať. Jediným potrebným vybavením je šikovný profesionál, ktorý vás nenechá uletieť. 


Kde môžete skočiť bungee jumping?

Tento zážitok je dostupných vo viacerých mestách, aktuálne v Pezinku, v českom Chomutove, v Brne, Ostrave a v Olomouci. 

Ďalšie tipy na obľúbené zážitkové darčeky

Pocit, ktorý vám dokáže dať len dravá rieka, ktorú skrotíte či pocit, ktorý získate, keď vás unášajú neskrotné vlny, nedokážete zažiť nikde inde. Voda ponúka naozaj širokú škálu aktivít, z ktorých si vyberie každá dobrodružná duša.

Rafting je šport, ktorý dáva možnosť spoznať krásu a nespútanosť divokých riek a nahliadnuť na miesta, ktoré poznáte len z bezpečného brehu.

Rafting je vhodný predovšetkým pre ľudí, ktorí sa neboja prekonávať prekážky a milujú tímového ducha. Nie je len o sústredení jednotlivca. Je to sústredenie a práca celej skupiny, ktorá koordinovane pracuje na tom, aby sa divoká rieka nestala paňou situácie a neovládla celý okamih.

Táto adrenalínová zábava si získala už srdcia mnohých ľudí a stala sa závislosťou, ktorá pretrváva celý život.

Jazda na vodnom skútri

Pre milovníkov slnečných brehov a adrenalínovej jazdy tu máme tip v podobe jazdy na vodnom skútri, ktorú často obdivujeme počas dovolenkovej sezóny na spenenom mori. Jazda na vodnom skútri ponúka vietor vo vlasoch a dokonalý adrenalínový šok, ktorý rozpumpuje každé srdce

Zážitkov, ktoré sa dajú vychutnať na vode je nespočetné množstvo. Či už sa rozhodnete pre vodné lyže, skúter alebo lákavé surfovanie, nebudete ľutovať, pretože vietor vo vlasoch, voda, ktorá sa riadi svojimi vlastnými pravidlami a nekonečný príval adrenalínu, vám vženú do líc tú správnu farbu.

Vychutnať si môžete tímovú spoluprácu alebo samotársky zážitok, ktorý vám pomôže prevetrať hlavu a privedie vás na nové myšlienky a nepoznané zákutia a príchute.

Adrenalín počas vodných športov je vhodný pre každého nadšenca, ktorý sa nezľakne pár kvapiek vody a vie si správne užiť krásu pohľadov, ktoré sa mu z bezpečnej pevniny nikdy nenaskytnú.

Pri vodných zážitkoch nemusíte oplývať žiadnymi špeciálnymi schopnosťami ani sa nemusíte báť poranenia. K dispozícii vám bude vždy ochotný personál, ktorý vám poradí ohľadom každej otázky.

Ak však netúžite po výškach ani po neskrotnom nebezpečenstve a máte veci v obľube pekne pod kontrolou, aj pre vás sa v našej ponuke nájde zážitok, ktorému nebudete môcť povedať nie.

Simulátor voľného pádu je vhodný pre všetkých nadšencov, ktorí vždy túžili spoznať, aké to je padať a rútiť sa len tak k zemi.

Chápeme, že pre každého fanúšika voľného pádu nemusí byť tým pravým orechovým zoskok z lietadla, ktoré sa vznáša v obdivuhodnej výške nad zemou. Práve pre takých je ideálny simulátor voľného pádu, vďaka ktorému sa stane pád realistickým a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý naozaj živo pripomína zoskok z lietadla.

Simulátor voľného pádu je vhodný pre každého nadšenca, ktorý vždy túžil roztiahnuť ruky a nechať sa unášať vzdušnými vírmi. Každý moment, každá spomienka a každý okamih sa počas voľného pádu vrýva do pamäti oveľa hlbšie. 

Pocity a vnemy, ktoré počas voľného pádu zažijete sa nedajú dostatočne opísať žiadnymi slovami. Pretože v tej chvíli ste len vy a prázdny priestor okolo vás. Užijete si nielen adrenalín ako pri zoskoku z lietadla, ale aj stav vlastnej nezávislosti a slobody, ktorý nikde inde nemôžete dostatočne verne okúsiť.

Simulátor je ideálnym darčekom pre každého, kto by rád skúsil stav voľného pádu, ale nemá chuť skočiť z lietadla, ktoré sa nachádza v skutočnej výške nad zemou.

Zážitok je vhodný pre všetky vekové kategórie a neexistujú žiadne obmedzenia. Tím skúsených inštruktorov vám bude celý čas po ruke. S ich pomocou zvládne svoj prvý voľný pád aj úplný začiatočník bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností.

Zároveň nemusíte mať žiadne obavy, pretože celý tím sa bude starať o vašu bezpečnosť. Zážitok si môžete užiť bez akejkoľvek prímesi strachu a pochybností. Ste len vy a voľný pád, ktorý vám nemôže nič pokaziť.

Svet pod hladinou je úplne o niečom inom – tlmené svetlo, každý zvuk je iný, jedinými návštevníkmi sú ryby a iné vodné tvory. Kto by netúžil aspoň na chvíľu uniknúť z toho preplneného a hlučného sveta plného chaosu do pokojného a neprebádaného sveta pod hladinou.

Kurzy potápania sú známym lákadlom pre všetky vekové kategórie. Zažiť neopakovateľný a jedinečný pocit objavovania nepoznaného. Ponoriť sa a vychutnávať si ticho, ktoré vládne pod vodnou hladinou.

Pre všetkých záujemcov sú k dispozícii dva varianty: kurz potápania a ochutnávka potápania, ktorá je postačujúca na to, aby vás zasvätila do tajov tejto zaujímavej aktivity. Nahliadnete do zákutí, do ktorých sa pomocou literatúry či videí dostupných na internete nedostanete.

Počas ochutnávky potápania si vychutnáte všetko, čo vám profesionál môže ukázať počas dvoch hodín – objavíte svet pod hladinou a spoznáte neobyčajný pocit, ktorý potápanie dopraje každému odvážlivcovi, ktorý sa nebojí namočiť.

Ak sa túžite naučiť potápať pred letnou dovolenkou a získať dôležité znalosti, ktoré vám pomôžu, je vhodné vyskúšať celý kurz potápania. Naučíte sa správne si obliecť potápačský výstroj, komunikovať s ostatnými potápačmi pod vodou a budete môcť objavovať krásy podmorského sveta až osemnásť metrov pod hladinou.

Všetky tieto znalosti získate pod vedením profesionálneho potápača, ktorý vás bude celým kurzom sprevádzať a jeho pozornému zraku neujde žiadna maličkosť, ktorá by mohla ohroziť bezpečnosť alebo stáť za komplikáciami celého kurzu.

Po absolvovaní celého kurzu potápania získate celoživotne a medzinárodne platné osvedčenie a znalosti, ktoré môžete využiť aj počas letnej dovolenky.

Vďaka kurzom potápania budete môcť na svojej budúcej letnej dovolenke objaviť všetky krásy podmorského sveta a vychutnať si nádhernú podmorskú scenériu. Objavíte spoločenstvá rýb a iných podmorských tvorov, ktoré žijú pod hladinou dokonale skryté pred nepozorným okom turistu. Nádherné tvary lastúr aj pestrofarebné koraly – to všetko sú taje nachádzajúce sa pod morskou hladinou.

Snáď každé dieťa túžilo vo svojom detstve riadiť lietadlo. S miniatúrnymi plastovými modelmi sme brázdili vzdušný priestor detskej izby a túžili si aspoň raz siahnuť na skutočný stroj, ktorý nás vynesie až vysoko do výšin.

Dnes už máte možnosť vyskúšať si pilotovanie skutočného lietadla. Program pilotom na skúšku ponúka každému odvážlivcovi a nadšencovi, ktorý túži sadnúť si do kokpitu lietadla, možnosť riadiť aspoň na malý okamih lietadlo.

Celý zážitok sa odohráva pod trpezlivým dohľadom pilota, ktorý vám  vysvetlí všetky potrebné informácie a počas celého letu bude dohliadať na správne zaobchádzanie so strojom a vašu bezpečnosť, ktorá je na prvom mieste.

Obávať sa nemusia ani záujemcovia, ktorí samých seba pokladajú za technické antitalenty, ktoré by niečo podobné nikdy nemohli zvládnuť. Pilot vám pomôže s každým problémom a jeho odborná ruka vyhladí všetky nedostatky.

Hoci sa vaša prvá cesta lietadlom môže viac podobať na jazdu po rozbitej ceste, voľnosť, ktorú zažijete vás možno prinúti vracať sa k tomuto zážitku znova a znova. Pretože pocit, ktorý riadenie lietadla so sebou prináša je prudko návykový a môže vyvolať skutočnú závislosť, pred ktorou neutečiete.

Zážitok je vhodný pre každého milovníka leteckej techniky a obávať sa nemusíte ani strachu, ktorý sa s lietaním často spája. Strach a neistotu necháte na zemi a vy sa budete vznášať vysoko v priestore.

Šoférovanie ťahača Scania na letisku v Trenčíne

ťahač Scania

Čo by ste povedali na to, keby ste si mohli nachvíľu vyskúšať, aké je to byť truckerom a šoférovať ťahač Scania E420 Topline, ktorý má mimochodom silu 500 koní? Navyše ide o vozidlo s poloautomatickou až 12 rýchlostnou prevodovkou. 

Vyskúšať si môžete nielen jazdu, ale aj slalomovú trať či parkovanie s týmto vozidlom. Navyše na tento zážitok nebude potrebný ani vodičák na kamión, nakoľko sa táto jazda uskutočňuje na letisku v Trenčíne.

Tento zážitok si rozhodne užijú všetci vášniví autíčkari či muži, ktorých detským snom bolo byť kamionistom a chcú si aspoň nachvíľu pripomenúť svoj detský sen.

kurz_lezenia_na_skalach_11848

Ak milujete vy alebo vaši blízki majestátne krásy slovenskej prírody a radi sa vydávate na adrenalínové dobrodružstvá na vrcholy štítov, tento zážitok môže byť tým pravým. 

Vyberte si z niektorých adrenalínových zážitkov na skalách. Rozhodnite sa napríklad pre výstupy s horským vodcom, ktorý vás prevedie aj štítmi, ktoré nie sú turistický prístupné a pozriete sa na mieste, ktoré nie sú preplnené turistami.

Vybrať si môžete aj kurzy lezenia, ktoré môžete tiež absolvovať pod dohľadom skúseného inštruktora, ktorý sa postará o vašu bezpečnosť aj správnu techniku prilezení. Kurz lezenia na skalách s inštruktorom môžete absolvovať napríklad na Súľovských skalách.

Streľba je hlboko zakorenená v ľudskej civilizácii.

Kedysi si prostredníctvom nej naši predkovia zaobstarávali potravu, ktorá im umožňovala prežiť. Dnes závidíme akčným hrdinom vo filmoch a aspoň chvíľu by sme túžili byť jedným z nich. Prečo nie? S vetrom vo vlasoch a s autom vybuchujúcim za chrbtom dostať zločinca a stať sa hrdinom.

Hoci vám nemôžeme zabezpečiť vybuchujúce autá a vietor vo vlasoch je tiež neistou záležitosťou, profesionálni inštruktori vás môžu naučiť ako správne zamieriť a ako zaobchádzať so zbraňou, a to dokonca bez toho, aby ste museli vlastniť zbrojný preukaz. Je už len na vás či podľahnete čaru lukostreľby alebo dáte prednosť strelným zbraniam.

golfový kurz

Obľubuje niekto z vašich blízkych golf? Obdarujte ich golfovým kurzom, vďaka ktorému môžu získať HCP (zelenú kartu). O profesionálny tréning sa postarajú tréneri z Best Swing Golf Academy, ktorý poskytuje prvotriedne podmienky a zdokonaľovanie zručností.

Skúsení golfisti si môžu užiť plnohodnotný zážitok z hry, a amatéri môžu zlepšiť svoje schopnosti a priučiť sa čosi od vyškolených profesionálov.

Degustácia vín

Pre mnohých ľudí sa zážitok spája s objavovaním nových a nezvyčajných chutí, ktoré si môže vychutnať ich mlsný jazyk.

Často vidíme len konečný produkt vystavený na poličke v supermarkete alebo nádherne naaranžovanú fľašu vo vinotéke. Nevidíme však hodiny práce, ktoré sa za fľašou skrývajú. Nevidíme to, ako sa zbieralo hrozno či chmeľ na pivo, ani nevidíme samotné miesto, kde sa vyrába.

Pre všetkých, ktorí si dokážu vychutnať chuť rozplývajúcu sa na jazyku sú pripravené zážitkové degustácie piva či vína spojené s prehliadkou pivovaru či vínnej pivnice.

Pre milovníkov piva nie je problémom doobjednať počas niektorých prehliadok aj chuťovky, ktoré k pivu neodmysliteľne patria – pečené rebierka, nakladaný hermelín či pizza.

Degustačný zážitok je vhodný pre každého, kto vie plne oceniť krásu zlatistého piva či sýtu vôňu vína. Súčasťou degustácií býva aj prehliadka a demonštrácia postupov použitých pri výrobe zlatistého moku.

príprava mäsa

Ak poznáte niekoho, kto je srdcom gurmán, avšak potreboval by svoje kuchárske zručnosti viac precvičiť či získať know how, ktoré mu pomôže pri varení zahviezdiť, potom siahnite po kurzoch varenia.

Výber je skutočne bohatý. Môžete sa zamerať na tradičnú kuchyňu, medzinárodné špeciality, alebo môžete vybrať kurz zameraný na prípravu šťavnatých steakov. Vďaka škole varenia sa aj z hanblivejších a ustráchanejších môžu stať špičkoví majstri na rôzne kuchyne.

Darček môže byť vhodný aj pre mladých ľudí, ktorí ešte navštevujú vysokú školu alebo sa akurát osamostatňujú. Vďaka kurzu sa tak môžu naučiť cenné skúsenosti v kuchyni a ich receptár sa rozšíri z prípravy párkov a praženice aj na ďalšie, o čosi náročnejšie jedlá.

Romantická večera pri sviečkach

Príjemné chvíle strávené so svojou spriaznenou dušou patria medzi tie najdôležitejšie okamihy v našich životoch. Užiť si čas strávený v spoločnosti toho druhého pri dobrom jedle a tlmenej hudbe, ktorá vytvára intímnu atmosféru. Chvíle, ktoré patria len dvom ľuďom sú potrebné pre prosperitu každého vzťahu.

Ak váš partner alebo partnerka túži práve po pokojných chvíľach vo vašej spoločnosti, určite zvážte voľbu zážitkového poukazu v podobe romantickej večere pre dvoch. Ženy určite poteší, že si nemusia robiť starosti s nákupom, prípravou jedla a následným upratovaním. 

Lahodné jedlá, pochádzajúce z jamajskej či thajskej kuchyne, sú gurmánskym zážitkom, ktorého kvalita poteší aj toho najnáročnejšieho kritika.

Takouto romantickou večerou nielen strávite bezstarostný čas v spoločnosti milovanej osoby, ale určite si ňou vyžehlíte aj hádku alebo vzájomné nedorozumenie.  

Thajská masáž

Stres, napätie a nedostatok času sú problémom dnešnej modernej doby. Žijeme uponáhľaný život, ktorý nedáva priestor pre ventilovanie svojho strachu z neúspechu.

Zážitok v podobe thajskej masáže je ideálnym pre každého kto cíti, že mu príval pracovných záležitostí začína pretekať cez hlavu alebo chce darovať chvíľu pokoja svojej milovanej osobe.

Hoci thajská masáž znie skutočne exoticky a často si nevieme predstaviť, čo si máme pod týmto pojmom vybaviť, predstavuje ideálne riešenie, ako sa brániť pred narastajúcim stresom a panikou.

Tradičná thajská masáž je stará už viac ako 2000 rokov a jej tradícia sa líši od európskych masáží. Luxusná thajská masáž nielen stimuluje krvný obeh, ale aj uvoľňuje skupiny svalov krčnej chrbtice. Pomôže pri bolesti chrbtice spôsobené dlhým sedením v práci alebo náročnou silovou prácou.

Šikovné ruky profesionálnych masérov sa postarajú o uvoľnenie každej svalovej skupiny, ktorú postihuje stres alebo únava.

Kombík radí

Kombík radí

Desiatky fantastických ponúk na rôzne adrenalínové zážitky za zľavnené ceny nájdete aj na zlavadna.sk

Nech to stojí zato!

Či už si vyberiete bláznivý zoskok padákom, rýchlu jazdu autom, pokojný let balónom alebo poučnú školu šmyku, ide najmä o zábavu. Ak sa rozhodnete niekoho obdarovať, vyberajte z možností, po ktorých daná osoba túži a naberie na ich realizáciu odvahu.

3
Pridajte komentár ku článku

avatar
Ella
Komboš
Ella

my sme cez adrop.sk jazdili na tesle a bol to zazitok jak lusk a pacilo sa nam to obom mega

Lara
Komboš
Lara

kde sa da kupit poukaz, alebo kde najdem niekoho, kto mi takyto let balonom spostriedkuje?

Kombo.sk
Komboš
Kombo.sk

Dobrý deň, kliknutím na tento odkaz https://kombo.sk/zazitok-let-balonom sa dostanete do eshopu, ktorý lety balónom vykonáva, prajeme krásny zážitok 😉