Najlepšie žehličky na vlasy 


​Pýšiť sa dokonalou korunou krásy je snom každej ženy. Nie všetky však máme to šťastie a tak v snahe o krásny účes neraz siahame po rôznych produktoch. Jedným z najčastejších riešení ​býva práve žehlička na vlasy.  

​Odporúčané ​​žehličky na vlasy

žehlička na vlasy Remington S8500 Shine Therapy

Remington Shine Therapy

od 30 €

žehlička na vlasy Babyliss ST395E IPro 230

BABYLISS ST395E

od 70 €

žehlička na vlasy Remington S 9500

Remington S 9500

od 40 €


​Porovnanie ​žehličiek na vlasy

žehlička na vlasy Remington S8500 Shine Therapy
žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100
žehlička na vlasy BABYLISS ST395E
žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500
žehlička na vlasy Remington S 9500 Pearl
žehlička na vlasy Remington S8590
žehliaca kefa na vlasy Remington CB7400 E51 Straight Brush
žehlička na vlasy Orava ZV-205
žehlička na vlasy Sencor SHI 131GD
žehlička na vlasy Remington S 2880 mini

​typ dosiek

​keramické

​​keramické

titanokeramické

​​​keramické

​​​​keramické

​​​keramické

​keramické štetiny

​​​​keramické

​turmalín-keramické

​keramické

​šírka žehliacich plôch

​2,7 cm

​​2,5 cm

​3,8 cm

​​2,5 cm

​2,4 cm

​2,7 cm

​x

​​5 cm

​2,4 cm

​1,1 cm

​teplota

​150 - 230 °C

​​150 - 230 °C

​170 - 230 °C

​​​150 - 230 °C

​​​​150 - 235 °C

​​​160 - 230 °C

​​​​150 - 230 °C

​200 °C

​​200 °C

​​200 °C

cena

​30 €

​80 €

​70 €

​30 €

​35 €

​​45 €

​50 €

​20 €

8 €

​18 €

hodnotenie

Recenzie ​​žehličiek na vlasy

​O žehličkách na vlasy už dávno neplatí, že ​dokážu iba žehliť. So súčasnými žehličkami si môžete totiž okrem dokonale ​vyrovnaných vlasov vytvoriť aj jemné vlnky či výrazné kučery. 

Ak sa momentálne obzeráte po kvalitnej žehličke, pozrite si naše hodnotenie tých najlepších modelov na trhu a poradíme vám tiež, ako vybrať tú správnu žehličku pre vaše vlasy.

​keramické doštičky • ​šírka žehliacich plôch 2,7 cm • ​9 teplotných nastavení od 150 až 230 °C • ​zahriatie za 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington S8500 Shine Therapy

​Rebríček najlepších žehličiek na vlasy začíname modelom Remington S8500 Shine Therapy, ktorému právom patrí titul jednotky na trhu. 

Základ žehličky tvoria dosky vyrobené z keramiky, ​ktoré sú navyše napustené argánovým olejom. Ten má za úlohu dodať vlasom potrebnú hydratáciu a žiarivý lesk. Žehlička je preto ideálnou voľbou aj pre krepovité a suché vlasy.

Veľkým plusom je aj možnosť voľby teploty, v rozmedzí od 150 - 230 stupňov, pričom si môžete vybrať až z deviatich stupňov v závislosti od typu vlasov. V prípade, že ráno ​často nestíhate, s touto žehličkou vám už úprava vlasov nebude ​kradnúť váš drahocenný čas. Dokáže sa totiž nahriať už v priebehu pätnástich sekúnd. Ak zvolíte funkciu s názvom Boost, žehličku môžete nahriať na teplotu 230 °C už za neuveriteľné 2 sekundy.

Plochy žehličky sú plávajúce, vďaka čomu poskytujú rovnomerné rozloženie tlaku na vlasy. Výsledkom je tak dokonalé vyžehlenie, vlasy sa nemotajú, nezasekávajú v plochách, ani netrhajú. Rozmery doštičiek sú 110 x 27 mm.

​S touto žehličkou sa nám pracovalo naozaj výborne. Prívodný kábel je vybavený otočnou koncovkou, ktorá maximálne zjednodušuje manipuláciu. Skvelým doplnkom je aj displej, na ktorom sa zobrazujú všetky dôležité informácie, vrátane teploty. Aby ste pri manipulácii so žehličkou nevedome neprepli teplotu, môžete ju uzamknúť. Zárukou bezpečnosti je aj funkcia automatického vypnutia. Žehlička sa po dobe nečinnosti 60 minút automaticky sama vypne.

Ak sa rozhodnete pre t​ento model, môžete sa tešiť na krásne, lesklé, rovné vlasy. Nepochybne oceníte aj to, že s touto žehličkou nemusíte po vlasoch prechádzať niekoľkokrát, tak ako pri iných modeloch. Pri optimálne zvolenej teplote úplne postačuje jedno prejdenie. Dôkazom kvality tohto modelu je aj ​99% spoľahlivosť ​produktu, čo znamená, že ide o model s veľmi nízkou mierou reklamovanosti a vysokou obľúbenosťou u používateľov. 

Výhody

 • smile-o
  ​keramické doštičky s arganovým olejom
 • smile-o
  ​možnosť voľby teploty
 • smile-o
  ​uzamknutie teploty
 • smile-o
  ​rýchle nahrievanie
 • smile-o
  ​lesklé vlasy
 • smile-o
  ​otočný kábel
 • smile-o
  ​praktický displej
 • smile-o
  ​cena

Nevýhody

 • frown-o
  ​bez zistených nedostatkov

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​30 €

​​keramické doštičky • ​šírka žehliacich plôch 2,5 cm • ​9 teplotných nastavení od 150 až 230 °C • ​zahriatie za 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100

​Druhá testovaná žehlička Remington PROluxe S9100 dostala do výbavy taktiež keramické doštičky, ktoré sa môžu pochváliť povrchom Ultimate Glide. Ten ponúka až päťkrát hladšie vlasy ako zvyčajne. Doštičky bezproblémovo kĺžu po vlasoch a zaručujú bezchybnú rovn​osť už po prvom prejdení. 

Ak máte pri žehlení vlasov problém s ich zadrhávaním či zamotávaním do doštičiek, s touto žehličkou na to môžete zabudnúť. Rovnako dobre to ide aj pri natáčaní vlasov, ktoré mimochodom vyzerá naozaj dobre. Žehlička sľubuje aj dlhú výdrž účesu, konkrétne 24 hodín​. O túto výdrž sa stará ​inteligentná technológia OPTIheat a my musíme konštatovať, že funguje veľmi dobre.

Aj táto žehlička, tak ako každý iný kvalitný model, umožňuje nastavenie teploty, a to od 150 až 230 °C, a vyberať môžete až z deviatich stupňov. Ak vlasy rovnáte, postačí vám aj nižšia teplota, cca 180 stupňov. Pri ich vlnení, je však potrebná o niečo vyššia teplota. Požadované vlny tak vytvoríte rýchlejšie a jednoduchšie. 

​Žehliace plochy  dostali šírku 110 mm, a tak si dobre poradia aj s hustými a dlhými vlasmi. Na žehličke nájdete i displej, ktorý vás informuje o aktuálnom stave nahriatia. Tento displej síce nie je podsvietený a tak môže byť jeho viditeľnosť za istých podmienok zhoršená, na druhej si však určite nikto nežehlí vlasy za tmy. 🙂

Rovnako ako prvý testovaný model aj táto žehlička ​má nízku mieru reklamovanosti a spoľahlivosťou 98%. Popravde, len ťažko jej niečo vytknúť. Ak by sme však mali nájsť nejaký nedostatok, s najväčšou pravdepodobnosťou by to bola jej vyššia cena.

Výhody

 • smile-o
  ​príjemný dizajn
 • smile-o
  ​hladké vlasy
 • smile-o
  ​inteligentná technológia OPTIheat
 • smile-o
  ​voľba teploty
 • smile-o
  ​rýchle nahriatie
 • smile-o
  ​model s nízkou mierou reklamovanosti
 • smile-o
  ​žiaruvzdorné puzdro

Nevýhody

 • frown-o
  ​vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​80 €

​ titanokeramické doštičky • ​šírka žehliacich plôch 3,8 cm • ​5 teplotných nastavení od 170 až 230 °C • ​zahriatie za ​cca 2 minúty

žehlička na vlasy Babyliss ST395E IPro 230

​Na rozdiel od dvoch predchádzajúcich žehličiek je model BABYLISS ST395E vybavený žehliacimi doskami, ktoré sú kombináciou dvoch materiálov - keramiky a titánu.

​Žehlička umožňuje nastavenie teploty v 5. stupňoch, v rozmedzí od 170 - 230 °C. Minimálna teplota je však pomerne vysoká, teda žehlička nie je ideálna pre pravidelné žehlenie citlivých či jemných vlasov. Pokiaľ ste teda majiteľkou tak​éhoto typu vlasov, odporúčame sa poobzerať radšej po inom modeli. ​

Trochu horšie je na tom aj rýchlosť nahrievania. Po tom, čo nastavíte teplotu, sa žehlička zahreje približne do dvoch minút​, čo pre niekoho môže predstavovať, najmä v rannom zhone, dlhý čas. 

​Veľkým plusom je však prítomnosť parnej a iontovej technológie. Parná technológia pri žehlení vlasy hydratuje a zjednodušuje žehlenie. ​Iontová zas zabraňuje k vzniku statického náboja a vlasy chráni aj pred vysúšaním, ktoré by ich mohlo poškodiť. Aj napriek tomu, že doštičky nie sú napustené žiadnym kondicionérom či olejom, pri testovaní žehličky sme nepozorovali zamotávanie vlasov či ich vytrhávanie. 

Ak sa pozriete na doštičky zblízka, môžete pozorovať kefu, ktorá počas žehlenia rozdeľuje vlasy do menších prameňov. Tým zjednodušuje a zároveň urýchľuje samotné žehlenie. Žehliace dosky sú 85 mm dlhé a 38 mm široké.

Ani tejto žehličke nechýba kábel s otočnou koncovkou a dostatočnou dĺžkou 1,8 metra. Táto dĺžka vám poskytne pri tvarovaní účesu voľnosť a ​dostatočný priestor. 

Výhody

 • smile-o
  ​parná technológia
 • smile-o
  ​iontová technológia
 • smile-o
  ​výsuvná kefa na doštičkách
 • smile-o
  ​dlhý prívodný kábel
 • smile-o
  ​otočná koncovka
 • smile-o
  ​pevná konštrukcia

Nevýhody

 • frown-o
  ​pomalšie nahrievanie

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​70 €

​​ keramické doštičky • ​šírka žehliacich plôch 2,5 cm • ​5 teplotných nastavení od 150 až 230 °C • ​zahriatie za ​cca 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500

​Žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500 je pre vás vhodnou voľbou v prípade, že chcete viac ako len rovné vlasy. Vďaka jej bohatým funkciám umožňuje vytvoriť niekoľko druhov účesov. Poďme sa teda na ňu pozrieť bližšie.

Základ tvoria žehliace doštičky vyrobené z kvalitnej keramiky. Ich šírka dosahuje rozmer 25 mm a dĺžka 110 mm. Hrany dosiek sú špeciálne zaoblené, a tak žehlička ponúka okrem dôkladného vyžehlenia vlasov aj možnosť ich natočenia. Postranné vodivé drážky umožňujú vytvoriť rôzne typy vĺn, od intenzívnych kučier až po romantické, jemné vlnky. 

​Žehlička dostala do výbavy prehľadný LCD displej, na ktorom rýchlo a ľahko nastavíte požadovanú teplotu, v rozmedzí od 150 až 230 stupňov. Žehličku môžete použiť už do pätnástich sekúnd od nastavenia teploty. Aby ste predišli náhodnému prepnutiu teploty a následnému poškodeniu vlasov, vami vybranú teplotu môžete uzamknúť. 

Keďže je bezpečnosť na prvom mieste, žehlička dostala do výbavy aj funkciu automatického vypnutia, v prípade nečinnosti trvajúcej dlhšie ako 60 minút. Skvelou vychytávkou, ktorú dostanete so žehličkou spolu v balení je aj žiaruvzdorné puzdro, s ktorým už viac nemusíte čakať na to, pokiaľ žehlička vychladne. Po dožehlení vlasov ju môžete jednoducho zabaliť do puzdra a vybrať sa na cesty.

Žehlička patrí v súčasnosti medzi tie najpredávanejšie modely a má množstvo pozitívnych používateľských ohlasov. Po našom testovaní by sme jej vytkli hádam len o niečo kratší prívodný kábel, ktorý môže byť pri manipulácii so žehličkou obmedzujúci.

Výhody

 • smile-o
  ​dôkladné žehlenie vlasov
 • smile-o
  ​možnosť natočenia vĺn rôznej intenzity
 • smile-o
  ​uzamknutie teploty
 • smile-o
  ​žiaruvzdorné puzdro
 • smile-o
  ​cena
 • smile-o
  ​rýchle nahriatie

Nevýhody

 • frown-o
  ​kratší prívodný kábel 

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​30 €

​​​ keramické doštičky • ​šírka žehliacich plôch 2,4 cm • ​​teplota od 150 až 235 °C • ​zahriatie za ​cca 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington S 9500

​Ďalšou kvalitnou žehličkou na vlasy pochádzajúcou z rúk výrobcu Remington je aj model s názvom Remington S 9500.

​Táto žehlička je vhodná pre všetky typy vlasov, od tých najnepoddajnejších až po tie najjemnejšie. ​Jej univerzálne využitie pri všetkých typoch vlasov ​zabezpečuje možnosť nastavenia teploty v rozpätí od 150° až po 235°. Najmenšiu teplotu by ste pritom mali používať pri žehlení jemných a citlivých vlasov, naopak, husté vlasy vyžadujú vyššiu teplotu.

​Výrobca uvádza, že táto žehlička sa nahreje a teda je pripravená na použitie už po pätnástich sekundách. Pri našom testovaní však bol tento čas o niečo dlhší, približne 30 až 45 sekúnd. Aj keď tento čas nekorešponduje s tým, ktorý uvádza výrobca, stále však ide o pomerne krátku dobu. 

V prípade, že nestíhate a potrebujete mať účes hotový čo najskôr, môžete zvoliť aj funkciu TurboBoost, ktorá nahreje žehličku na najvyššiu možnú teplotu takmer okamžite. Po tom, čo si vyberiete optimálnu teplotu, môžete ju zamknúť, aby náhodou nedošlo k jej nechcenému prepnutiu a žehleniu pod vyššou teplotu, ako ste pôvodne ​zamýšľali.

​Žehlička pozostáva z keramických plávajúcich doštičiek, dosahujúcich šírku plôch 24 mm. Plávajúce dosky urýchľujú žehlenie, lepšie sa prispôsobia k vlasom a zároveň sú k nim aj viac šetrné.

Veľkým plusom tohto modelu je plne otočný kábel, ktorý dostal dĺžku až 3 metre, čo maximálne zjednoduší manipuláciu so žehličkou. Ak žehličku zabudnete náhodou vypnúť, po 60. minútach sa vypne automaticky sama. Ak s​i zaobstaráte túto žehličku, v balení nájdete aj užitočné žiaruvzdorné puzdro.

Dôkazom toho, že Remington si je kvalitou svojich výrobkov istý, svedčí i predĺžená záruka 5 rokov.

Výhody

 • smile-o
  ​signalizácia pri dosiahnutí teploty
 • smile-o
  ​netrhá vlasy
 • smile-o
  ​uzamknutie teploty
 • smile-o
  ​plávajúce doštičky
 • smile-o
  ​dlhý kábel
 • smile-o
  ​žiaruvzdorná taška

Nevýhody

 • frown-o
  ​nahrievanie trvá o niečo dlhšie ako uvádza výrobca

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​35 €

​​​ keramické doštičky s keratínom • ​šírka žehliacich plôch 2,7 cm • ​5 teplotných nastavení od 160 až 230 °C • ​zahriatie za ​cca 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington S8590

​To, že žehlenie vlasom škodí, už dávnejšie neplatí. Dnešné modely žehličiek sú totiž tak kvalitné, že ​vlasy dokážu dokonca i hydratovať a zlepšiť ich stav. Jednou z takýchto žehličiek je aj Remington S8590.

Táto žehlička dostala do výbavy keramické doštičky, obohatené keratínom, ktorého pozitívny vplyv na vlasy je všeobecne známy. Vďaka špeciálnej keratínovej vrstve s názvom Keratín Protective technológia, žehlička žehlí vlasy až o 57% účinnejšie ako bežné žehličky. Výsledkom sú tak rovné, hydratované a zdravo vyzerajúce vlasy. 

Pri voľbe teploty si môžete vybrať v rozmedzí od 160 - 230 °C, v závislosti od typu vašich vlasov. Vo všeobecnosti si však žehlička poradí s akýmikoľvek vlasmi. To, čo však nedokáže, je žehlenie mokrých vlasov. Pred žehlením si preto vlasy dôkladne vysušte​.Pri testovaní tejto žehličky sme ako menší nedostatok vnímali občasné zamotávanie vlasov, ktoré jednak závisí aj od jej konštrukcie, no v neposlednom rade aj od samotnej manipulácie. 

Šírka žehliacich plôch je 2,7 cm. Žehliace dosky sú pritom oválne, čo značí, že s touto žehličkou si môžete vlasy nielen narovnať, ale aj natočiť. Vlny majú dobrý tvar a navyše i dlho vydržia, rovnako ako aj vyrovnané vlasy. Samozrejmosťou je aj studený koniec žehličky, vďaka ktorému sa s ňou výborne manipuluje.

​Táto žehlička patrí celkovo medzi ​tie najobľúbenejšie produkty v starostlivosti o vlasy. Dôkazom toho je aj ​fakt, že v súčasnosti je piatym najpredávanejším modelom, s 90% spokojnosťou zákazníkov.

Výhody

 • smile-o
  ​nízka hmotnosť
 • smile-o
  ​neelektrizuje vlasy 
 • smile-o
  ​rýchle nahrievanie
 • smile-o
  ​dosky s ​keratínom
 • smile-o
  ​lesklý vzhľad vlasov
 • smile-o
  ​možnosť vĺn

Nevýhody

 • frown-o
  ​miestami zamotávanie vlasov

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​45 €

​​​​ ​keramické štetiny ​s keratínovými mikro kondicionérmi • ​​​3 teplotné nastavenia od 150 až 230 °C • ​zahriatie za ​cca 30 sekúnd

žehliaca kefa na vlasy Remington CB7400 E51 Straight Brush

​V posledných rokoch je akýmsi novým trendom v oblasti vyrovnávania vlasov žehliaca kefa. Tá, ako už prezrádza aj samotný názov, v sebe spája vlastnosti žehličky a kefy. Jednoducho povedané, výsledkom procesu žehlenia vlasov za pomoci žehliacej kefy majú byť rovné vlasy, avšak za zachovania ich prirodzeného objemu, čo často býva problém práve pri žehličkách. Tie síce vlasy vyžehlia, no zároveň im neraz čo to vezmú aj z ich objemu.

A ako teda žehlí táto žehliaca kefa?

​Kefa pozostáva z keramických štetín s antistatickým povrchom, slúžiacim proti krepovateniu vlasov. Navyše, sú napustené aj keratínovými mikro kondicionérmi, ktoré majú za úlohu vyživovať vlasy. Štetiny zároveň zaručujú väčší objem, ale aj posilnenie korienkov. Pri žehlení máte na výber z troch stupňov teplôt, čo síce nie je veľa, ale postačí. Zvoliť si môžete nízku teplotu, ktorá dosahuje 150 °C, strednú 190 °C a vysokú 230 °C. Nám sa najlepšie osvedčila zlatá stredná cesta. 

​Kefa by sa mala nahriať v priebehu tridsiatich sekúnd. Teda aspoň tak to uvádza výrobca. Skutočný čas je však o niečo dlhší, približne 1 minúta.

Určite vás zaujíma najmä výsledok žehlenia. V prvom rade treba povedať, že manipulácia s touto žehliacou kefou je veľmi jednoduchá a podobná obyčajnému česaniu vlasov. Veľk​ou výhodou, ktorú pri používaní ​určite oceníte ​sú chladné konce štetín, čo znamená, že sa nemusíte obávať nepríjemného popálenia. 

Čo sa týka samotného žehlenia, kefa svoju prácu robí naozaj dobre. Vlasy sú rovné a zachovaný je aj ich objem. O niečo horšie je to pri veľmi kučeravých vlasoch, ktoré nevyrovná až tak dokonale. ​Taktiež netreba očakávať lesklý vzhľad, ktorý je​ ​typický pri žehlení niektorými špeciálnymi žehličkami. 

Ak by sme to mali zhrnúť, so žehliacou kefou Remington CB7400 sme boli ​nadmieru spokojní, teda až na jej vyššiu cenu.

Výhody

 • smile-o
  ​štetiny s keratínom
 • smile-o
  ​ponechanie objemu vlasov
 • smile-o
  ​antistatický účinok
 • smile-o
  ​nehrozí spálenie
 • smile-o
  ​automatické vypnutie
 • smile-o
  ​otočný kábel

Nevýhody

 • frown-o
  ​kučeravé vlasy žehlí trochu horšie
 • frown-o
  ​vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​50 €

​​​​ keramické doštičky​ • ​šírka žehliacich plôch 5 cm • ​1 stupeň teploty 200 °C • ​zahriatie za ​cca 30 sekúnd

žehlička na vlasy Orava ZV-205

​Zaujímavým modelom je aj​ ďalšia nami otestovaná žehlička Orava ZV-205, ktorá láka svojou nízkou cenou, pohybujúcou sa okolo sumy 20 €. A čo môžete za túto sumu ​od žehličky ​očakávať? 

​Žehlička dokáže viac ako len vyžehliť vlasy. Okrem žehliacich doštičiek v nej totiž nájdete aj integrované dosky slúžiace na krepovatenie vlasov. Tomuto modelu tak možno pokojne priradiť nálepku 2 v 1.

​Žehliace doštičky ako aj tie určené na krepovatenie vlasov sú vyrobené z keramiky, pričom je ich úlohou rovnomerne rozložiť teplotu po celej ploche, a tak rýchlejšie i dôkladnejšie vyžehliť vlasy. Čo však vnímame ako pomerne veľký nedostatok j​e automaticky prednastavená teplota 200 °C. Pokiaľ máte hustejšie a silnejšie vlasy, táto žehlička je pre vás vhodnou voľbou. Pri jemnejších vlasoch by ste mali zvážiť jej kúpu, v opačnom prípade by ste si jej používaním ľahko mohli zničiť vlasy. 

O tom, že ide o žehličku určenú výlučne na husté vlasy svedčí aj šírka žehliacich dosiek, ktoré dosahujú 50 mm. S touto plochou tak naraz vyžehlíte hrubší prameň vlasov ako pri užších žehliacich doskách. Na druhej strane však môžu byť hrubšie žehliace dosky považované aj ako negatívum, a to najmä v prípade, že by ste si chceli vlasy aj natáčať. 

​Ak sa pozrieme na krepovačku vlasov, funguje naozaj dobre a rýchlo. Rozhodne však stojí za zváženie, či nejde len o funkciu navyše, ktorú by ste ani nevyužívali. V súčasnej dobe už totiž krepovatenie nie je takým trendom ako kedysi. Obľube sa ešte stále teší, no už iba prevažne u ​mladšej vekovej kategórii. Ak teda hľadáte vhodný darček pre mladú "babu", táto žehlička v bežovo-ružovom farebnom prevedení môže byť skvelou voľbou. 

Výhody

 • smile-o
  ​atraktívny dizajn
 • smile-o
  ​2 v 1
 • smile-o
  ​šírka žehliacich plôch
 • smile-o
  ​cena

Nevýhody

 • frown-o
  ​jeden stupeň teploty
 • frown-o
  ​trochu ťažšia žehlička

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​20 €

​​​​​​žehliace plochy s turmalínom a keramikou​ • ​šírka žehliacich plôch 2,4 cm • ​1 stupeň teploty 200 °C • ​zahriatie za ​cca 20 sekúnd

žehlička na vlasy Sencor SHI 131GD

​Predposledný testovaný model Sencor SHI 131GD predstavuje nenáročnú žehličku pre všetkých, ktorí hľadajú jednoduché, no spoľahlivé zariadenie a nepotrebujú zbytočné funkcie navyše.

​Žehlička značky Sencor v sebe ukrýva dve plávajúce žehliace plochy, vyrobené kombináciou keramiky a turmalínu. Táto vydarená dvojka zabezpečuje vynikajúcu kĺzavosť vlasov. PTC technológia, ktorou je žehlička vybavená sa zas postará o rovnomerné a rýchle zahriatie doštičiek. Veľkosť žehliacich plôch je 90 × 24 mm. Aj napriek tomu, že nejde o najväčší rozmer, s touto žehličkou sme pohodlne a pomerne rýchlo vyžehlili aj dlhšie vlasy.

​Zárukou komfortu pri používaní tejto žehličky je aj jej kábel s otočnou koncovkou, teda pri manipulácii sa nezamotáva. Aby ste vedeli kedy je žehlička pripravená, ​do výbavy dostala aj svetelný LED indikátor. Zapínanie prebieha prostredníctvom tlačidla ON/OFF. Na tejto žehličke síce nenájdete žiaden displej, avšak vzhľadom na jej jednoduchšiu funkčnosť,​ nejde o negatívum.

​Pri testovaní sme však našli aj mínus, a to len jeden teplotný stupeň, konkrétne 200 °C. Žehlička je teda ideálna pre používanie pri hustých a pevných vlasoch. Tento model taktiež nedisponuje automatickou funkciou vypnutia, na čo by ste mali myslieť po každom dokončení účesu. 

​Žehlička Sencor SHI 131GB patrí medzi obľúbené produkty a môže sa pochváliť aj nízkou mierou reklamovanosti​, 98% spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Ak sa teda rozhodnete pre túto žehličku, vzhľadom na jej nízku cenu pohybujúcu sa okolo 8 €, rozhodne nebudete ľutovať.

Výhody

 • smile-o
  ​kompaktné rozmery
 • smile-o
  ​pomerne rýchle nahriatie
 • smile-o
  ​otočný kábel
 • smile-o
  ​plávajúce doštičky
 • smile-o
  ​jednoduché skladovanie
 • smile-o
  ​nízka cena

Nevýhody

 • frown-o
  ​jeden teplotný stupeň
 • frown-o
  ​bez funkcie automatického vypnutia

Naše hodnotenie

Orientačná cena

8 €

​keramické žehliace dosky​ • ​dĺžka žehliacich plôch 1,1 cm • ​1 stupeň teploty 200 °C • ​zahriatie za ​cca 60 sekúnd

žehlička na vlasy Remington S 2880 mini

​Posledný testovaný model Remington S 2880 mini nás zaujal predovšetkým svojou praktickosťou. 

Ide o mini žehličku, dlhú iba 15 cm. Práve malé rozmery a hmotnosť nepresahujúca viac ako 0,47 kg sú zárukou toho, že sa žehlička vmestí do každej cestovnej tašky, ale aj kabelky a vy si ju budete môcť so sebou zobrať na všetky vaše cesty. Kompaktné rozmery žehličky zaisťujú aj jednoduchú manipuláciu a to najmä pri kratších vlasoch. Okrem vyrovnania vlasov však túto žehličku môžete použiť aj na ich natočenie. 

​Žehliace doštičky sú vyrobené z keramiky. Tento keramický povrch pristupuje k vlasom šetrne a zároveň zabezpečuje aj dobrú kĺzavosť. Vlasy sa pri žehlení nezachytávajú a nehrozí ani ich vytrhávanie. Do doštičiek môžete naraz vložiť aj hrubšie pramene vlasov, čím skrátite celkový čas žehlenia.

​Lacnejšie a funkčne jednoduchšie modely zvyčajne ponúkajú len jeden prednastavený tepelný stupeň, bez možnosti zmeny. A výnimkou nie je ani žehlička Remington S 2800. Po jej zapnutí sa teplota sama nastaví na 200 °C. Nahrievanie trvá približne jednu minútu. Vzhľadom na teplotu 200°C by ste túto žehličku nemali pravidelne používať pri jemných a riedkych vlasoch, resp. len minimálne​.

A čo cena? ​Žehlička vás vyjde približne na 18 €, čo je pri tak malo zariadení a jednoduchej funkčnosti podľa nás trochu veľa. Produkty značky Remington sú však známe svojou kvalitou, za ktorú si spotrebiteľ zvykne priplatiť. Navyše, pri kúpe tejto žehličky na ňu získate predĺženú záruku, po dobu 36 mesiacov. 

Výhody

 • smile-o
  ​malé rozmery
 • smile-o
  ​jednoduchá prenosnosť
 • smile-o
  ​nízka hmotnosť
 • smile-o
  ​vhodná pri kratších vlasoch
 • smile-o
  ​umožňuje i natáčanie vlasov

Nevýhody

 • frown-o
  ​jeden teplotný stupeň
 • frown-o
  ​vyššia cena

Naše hodnotenie

Orientačná cena

​18 €


​Vyberáme ​žehličku na vlasy: ​Čo všetko si všímať? 

Ako vybrať žehličku na vlasy

​V prvom rade je dobré uvedomiť si, že žehlička upravuje vlasy pri vyššej teplote, čo v konečnom dôsledku znamená ich namáhanie. Je teda dôležité vyberať takú žehličku, ktorá k vašim vlasom bude pristupovať čo najšetrnejšie. V praxi takéto žehličky bývajú vybavené žehliacou plochou, ktorá je kombináciou keramiky, teflónu a turmalínu.

A na čo všetko by ste sa ešte mali zamerať?


1. ​T​eplota

​​Na trhu nájdete veľa žehličiek. Niektoré, zvyčajne tie lacnejšie, neponúkajú voľbu teploty, iné vám zase dajú na výber. Aby ste vaše vlasy udržali v čo najlepšom stave, odporúčame vám rozhodnúť sa pre žehličku, ktorá umožňuje výber teploty.

Čo sa týka samotnej teploty žehliacich plôch, tá môže dosahovať až 230 ​°C. Väčšinou sa môžete stretnúť so žehličkami s teplotou pohybujúcou sa v rozmedzí od 110 - 230 °C. 

​Možno sa teraz pýtate, aká teplota je optimálna. Jasná odpoveď na túto otázku však neexistuje. Závisí totiž od typu vlasov. Ak máte husté a pevné vlasy, budete potrebovať vyššiu teplotu. Naopak, ak sú vaše vlasy jemnejšie, mali by ste voliť nižšiu teplotu.


2. Zaoblenie žehliacich plôch

Ak ste už nejakú tú žehličku vlastnili, tak dobre viete, že okrem vyrovnania vlasov si môžete so žehličkou vytvoriť aj pekné kučery. Teda nie úplne s každou. Takáto žehlička musí mať zaoblené okraje žehliacich plôch.


3. Šírka plochy

Väčšia alebo menšia plocha? Akýmsi nepísaným štandardom je šírka cca 2,5 cm, no môžete sa stretnúť so šírkou od 1,5 cm do 5 cm.

Pre menšiu plochu je charakteristická ľahká a jednoduchá manipulácia, no nie je určená na všetky typy vlasov. Môžete po nej siahnuť v prípade, že vaše vlasy sú kratšie a zároveň aj jemnejšie.

​Pokiaľ máte dlhé a silné vlasy, mali by ste voliť žehličku so širokými žehliacimi plochami.

​"​Keď si prežehlíme vlasy na 180°C, je to rýchle a bezpečné, lenže my to nerobíme raz, ale pravidelne. Väčšina žien si žehličkou prejde prameň i osemkrát. A na to veľký pozor, pretože tým si vlasy nenávratne ničíme. Vlasy vyfúkať a potom na JEDEN ťah na 180°C pretrieť žheličkou. Jeden prameň a nechať ho. Druhý a nechať ho." ​


​Lea Trabaková, kaderníčka

​4. ​Šnúra

​​Aj tak banálnu vec, akou sa na prvý pohľad zdá šnúra, by ste mali brať do úvahy​. Nie každý má totiž elektrickú zástrčku ​v bezprostrednej blízkosti zrkadla.

Každopádne odporúčame voliť ​model s dlhým káblom, pretože ním v podstate nemáte čo pokaziť, iba tak akurát zjednodušiť celkovú manipuláciu so žehličkou.


​Typy žehliacich plôch

 • ​​Keramická plocha - Keramika patrí medzi najčastejšie používaný materiál, ktorý dokáže rovnomerne rozložiť teplo. Nemusíte sa teda obávať prehriatych častí, ktoré by mohli zničiť vlasy. Zároveň zabraňujú neželanému elektrizovaniu vlasov.
 • Teflónová plocha - Táto plocha zaručuje jednoduché a rýchle vyžehlenie vlasov, bez ich krepovatenia. 
 • ​Turmalínová plocha - Turmalín predstavuje minerálny kryštál, ktorý má za úlohu rýchle a ľahké vyžehlenie. Zároveň je tento povrch šetrný aj k vlasom.
 • Mramorová plocha - Mramor poskytuje vlasom okamžitú tepelnú úpravu, bez ich poškodenia.

A potom tu máme i žehličky, ktoré majú žehliacu plochu vyrobenú z kovu. Množstvo testov však poukazuje na to, že tieto plochy poškodzujú vlasy najviac. Na tieto žehličky by ste preto mali zabudnúť. 


​Čo ešte od žehličky očakávate?

​Hebké a lesklé vlasy

V prípade, že túžite po hladkých a lesklých vlasoch, mali by ste si zadovážiť žehličku vybavenú technológiou iontec. Počas žehlenia saténové ionty nasávajú zo vzduchu vlhkosť, ktorou následne obaľujú každý vlas, čím ich ochránia pred vysušením. 


​​Žehlenie mokrých vlasov

​Väčšina žehličiek je určená na žehlenie suchých vlasov. Nájdu sa však aj také, ktoré sú stavané na žehlenie mokrých vlasov. Takáto žehlička počas žehlenia vysuší vlasy a hodí sa najmä pri nepoddajných, hustých vlasoch. 

​Majte na pamäti aj to, že pokiaľ chcete mať dobre vyzerajúce vlasy, mali by ste sa o ne pravidelne starať. Pomocou žehličky už len vyzdvihnete ich prirodzenú krásu. 🙂


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

tpd.sk
andreashop.sk
hej.sk
alza.sk logo

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok