Najlepšie žehličky na vlasy 


Autor: Lenka Riganová | Aktualizované: 11. 08. 2020

Tieto žehličky na vlasy odporúčame

Remington S8500 Shine Therapy

Najpredávanejšia

Táto žehlička je aktuálne najpredávanejším modelom vo svojej kategórii.

od 35 €

Remington PROluxe S9100

Pre dlhú výdrž účesu

Inteligentná technológia OPTIheat zabezpečuje dlhú výdrž účesu po dobu až 24 hodín.

od 283 €

Remington S 9500

Pre všetky typy vlasov

Žehlička s možnosťou nastavenia teploty od 150 až po 235 °C, vhodná pre všetky typy vlasov.

od 60 €

To najlepšie podľa Heureka.sk

Recenzie žehličiek na vlasy

O žehličkách na vlasy už dávno neplatí, že dokážu iba žehliť. So súčasnými žehličkami si možno totiž okrem dokonale vyrovnaných vlasov vytvoriť aj jemné vlnky či výrazné kučery. 

Ak sa momentálne obzeráte po kvalitnej žehličke, pozrite si naše hodnotenie 7 najlepších modelov na trhu, ktoré sa u nás v redakcii rodilo 12 hodín. Prinášame vám tiež rady a tipy, ako vybrať tú správnu žehličku pre vaše vlasy.

Ako sme hodnotili

Pri hodnotení žehličiek na vlasy sme vychádzali z tých najdôležitejších kritérií, ako typ dosiek, ich šírka, povrch, ale aj zaoblenie, na základe ktorého sa dá určiť, či danú žehličku bude možné použiť aj na natáčanie vlasov. 

Ďalej sme sa zamerali na teplotu a na to, či jednotlivé modely ponúkajú výber teplotného stupňa. Prihliadali sme aj na funkcie a vlastnosti, ktoré uľahčujú používanie žehličky. Pri hodnotení sme vychádzali aj zo skúseností používateľov uverejnených na portáli Heureka.sk a Alza.sk.

Žehlička na vlasy, ktorá v našom hodnotení obstála najlepšie a odporúčame ju, od nás získala odznak Náš tip. Žehlička vhodná aj pre tých najnáročnejších používateľov sa zas môže pochváliť odznakom TOP model. A cenovo výhodnej, spoľahlivej žehličke na vlasy patrí odznak skvelý pomer Cena/výkon.


Porovnanie žehličiek na vlasy

Remington S8500 Shine Therapy

#1

Remington PROluxe S9100

#2

Babyliss ST395E IPro 230

#3

žehlička na vlasy Remington S8590

#4

Remington S 9500

#5

žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500

#6

žehlička na vlasy Sencor SHI 131GD

#7

Typ dosiek

keramické

keramické

titanokeramické

keramické

keramické

keramické

turmalín-keramické

Šírka žehliacich plôch

2,7 cm

2,5 cm

3,8 cm

2,7 cm

2,4 cm

2,5 cm

2,4 cm

Teplota

150 - 230 °C

150 - 230 °C

170 - 230 °C

160 - 230 °C

150 - 235 °C

150 - 230 °C

200 °C

Hodnotenie

Plusy

+ doštičky s arganovým olejom

+ možnosť voľby teploty

uzamknutie teploty

rýchle nahrievanie

praktický displej

+ inteligentná technológia OPTIheat

+ voľba teploty

rýchle nahriatie

žiaruvzdorné puzdro

model s nízkou mierou reklamovanosti

+ parná technológia

+ iontová technológia

výsuvná kefa na doštičkách

dlhý prívodný kábel

otočná koncovka

+ neelektrizuje vlasy 

+ rýchle nahrievanie

+  dosky s keratínom

+  lesklý vzhľad vlasov

+  možnosť natáčania


+ signalizácia pri dosiahnutí teploty

+ netrhá vlasy

+  uzamknutie teploty

+  plávajúce doštičky

+  dlhý kábel

+  žiaruvzdorná taška

+ dôkladné žehlenie vlasov

+ možnosť natočenia vĺn rôznej intenzity

uzamknutie teploty

žiaruvzdorné puzdro

+ pomerne rýchle nahriatie

otočný kábel

plávajúce doštičky

jednoduché skladovanie

nízka cena

Mínusy

- nezistené

- vyššia cena

- pomalšie nahrievanie

- miestami zamotávanie vlasov

- o niečo dlhšie nahrievanie

- kratší prívodný kábel 

- jeden teplotný stupeň

bez automatického vypnutia

Cena

35 €

83 €

72 €

65 €

60 €

42 €

7 €

(Zelenou farbou sú vyznačené najvýhodnejšie parametre. Červenou farbou sú vyznačené najmenej výhodné parametre.)


Akciové ponuky žehličiek na vlasy v overených eshopoch

Recenzie žehličiek na vlasy

1. Remington S8500 Shine Therapy - Najpredávanejšia na trhu

keramické doštičky • šírka žehliacich plôch 2,7 cm • 9 teplotných nastavení od 150 až 230 °C • zahriatie za 15 sekúnd

Remington S8500 Shine Therapy

Prvé miesto v rebríčku najlepších žehličiek na vlasy patrí modelu Remington S8500 Shine Therapy, ktorý je v súčastnosti podľa portálu Heureka.sk zároveň aj najpredávanejším modelom vo svojej kategórii. 

Základ žehličky tvoria dosky vyrobené z keramiky, ktoré sú navyše napustené argánovým olejom. Ten má za úlohu dodať vlasom potrebnú hydratáciu a žiarivý lesk. Žehlička je preto veľmi vhodná aj pre krepovité a suché vlasy.

Veľkým plusom je aj možnosť voľby teploty, v rozmedzí od 150 - 230 °C, pričom si možno vybrať až z deviatich stupňov v závislosti od typu vlasov. Žehlička sa dokáže nahriať už v priebehu pätnástich sekúnd a pri navolení funkcie Boost, dosiahne teplotu 230 °C už za 2 sekundy.

Plochy žehličky sú plávajúce, vďaka čomu poskytujú rovnomerné rozloženie tlaku na vlasy. Výsledkom je dokonalé vyžehlenie, vlasy sa nemotajú, nezasekávajú v plochách, ani netrhajú. Rozmery doštičiek sú 110 x 27 mm.

Manipulácia s touto žehličkou je veľmi jednoduchá a komfortná. Prívodný kábel je vybavený otočnou koncovkou, ktorá maximálne zjednodušuje manipuláciu. Užitočným doplnkom je aj displej, na ktorom sa zobrazujú všetky dôležité informácie, vrátane teploty. Aby pri manipulácii so žehličkou nedošlo k nechcenému prepnutiu teploty, možno ju uzamknúť.

Zárukou bezpečnosti je aj funkcia automatického vypnutia. Žehlička sa po dobe nečinnosti 60 minút automaticky vypne.

S touto žehličkou nie je nutné po vlasoch prechádzať niekoľkokrát, tak ako pri iných modeloch. Pri optimálne zvolenej teplote úplne postačuje jedno prejdenie. Dôkazom kvality tohto modelu je aj 99% spoľahlivosť produktu, čo znamená, že ide o model s veľmi nízkou mierou reklamovanosti a vysokou obľúbenosťou u používateľov. 

Výhody

 • keramické doštičky s arganovým olejom
 • možnosť voľby teploty
 • uzamknutie teploty
 • rýchle nahrievanie
 • lesklé vlasy
 • otočný kábel
 • praktický displej
 • cena

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

35 €

Hodnotenie

2. Remington S9100 E51 - Pre dlhú výdrž účesu

keramické doštičky • šírka žehliacich plôch 2,5 cm • 9 teplotných nastavení od 150 až 230 °C • zahriatie za 15 sekúnd

Remington PROluxe S9100

Druhý model Remington PROluxe S9100 dostal do výbavy taktiež keramické doštičky, ktoré sa môžu pochváliť povrchom Ultimate Glide. Ten ponúka až päťkrát hladšie vlasy ako zvyčajne. Doštičky bezproblémovo kĺžu po vlasoch a zaručujú bezchybnú rovnosť už po prvom prejdení, bez zadrhávania či zamotávania vlasov, a to pri žehlení, ale aj natáčaní. 

Výrobca pri tejto žehličke deklaruje i dlhú výdrž účesu, konkrétne až 24 hodín. O túto výdrž sa stará inteligentná technológia OPTIheat, ktorá podľa recenzií používateľov funguje naozaj dobre. 

Aj táto žehlička, tak ako každý iný kvalitnejší model, umožňuje nastavenie teploty - od 150 až 230 °C, a výber až z 9 teplotných stupňov. Nastavenie teploty je obzvlášť dôležité v prípade, že žehičku plánujete využívať nielen na žehlenie, ale aj natáčanie vlasov. Pri rovnaní vlasov postačí aj nižšia teplota, cca 180 stupňov. Pri ich vlnení, je však potrebná o niečo vyššia teplota. 

Žehliace plochy majú šírku 110 mm, a tak si dobre poradia aj s hustými a dlhými vlasmi. Na žehličke sa nachádza i displej, ktorý informuje o aktuálnom stave nahriatia. Je však nepodsvietený a za istých okolností teda môže byť horšie čitateľný. 

Rovnako ako prvý testovaný model aj táto žehlička má nízku mieru reklamovanosti a spoľahlivosť až 98%. Len ťažko jej niečo vytknúť. Ak by sme ale predsa len mali nájsť nejaký nedostatok, s najväčšou pravdepodobnosťou by to bola vyššia cena.

Výhody

 • príjemný dizajn
 • hladké vlasy
 • inteligentná technológia OPTIheat
 • voľba teploty
 • rýchle nahriatie
 • model s nízkou mierou reklamovanosti
 • žiaruvzdorné puzdro

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

83 €

Hodnotenie

3. Babyliss ST395E IPro 230 - S parnou a iontovou technológiou

titanokeramické doštičky • šírka žehliacich plôch 3,8 cm • 5 teplotných nastavení od 170 až 230 °C • zahriatie za cca 2 minúty

Babyliss ST395E IPro 230

Na rozdiel od dvoch predchádzajúcich žehličiek je model BABYLISS ST395E vybavený žehliacimi doskami, ktoré sú kombináciou dvoch materiálov - keramiky a titánu.

Žehlička umožňuje nastavenie teploty v 5. stupňoch, v rozmedzí od 170 - 230 °C. Minimálna teplota je však pomerne vysoká, teda žehlička nie je ideálna pre pravidelné žehlenie citlivých či jemných vlasov.

Trochu horšie je na tom aj rýchlosť nahrievania. Po nastavení teploty sa žehlička zahreje približne do dvoch minút, čo pre niekoho môže predstavovať, najmä v rannom zhone, pomerne dlhý čas. 

Veľkým plusom je však prítomnosť parnej a iontovej technológie. Parná technológia pri žehlení vlasy hydratuje a zjednodušuje žehlenie. Iontová zas zabraňuje vzniku statického náboja a vlasy chráni aj pred vysúšaním, ktoré by ich mohlo poškodiť.

Doštičky sú vybavené zaťahovacím rozčesávacím hrebeňom, ktorý počas žehlenia rozdeľuje vlasy do menších prameňov. Tým zjednodušuje a zároveň urýchľuje samotné žehlenie. Žehliace dosky sú 85 mm dlhé a 38 mm široké.

Ani tejto žehličke nechýba kábel s otočnou koncovkou a dostatočnou dĺžkou 1,8 metra. Táto dĺžka poskytne pri tvarovaní účesu voľnosť a potrebný priestor. 

Výhody

 • parná technológia
 • iontová technológia
 • výsuvná kefa na doštičkách
 • dlhý prívodný kábel
 • otočná koncovka
 • pevná konštrukcia

Nevýhody

 • pomalšie nahrievanie

Orientačná cena

72 €

Hodnotenie

4. Remington S8590 - Rýchle nahriatie

keramické doštičky s keratínom • šírka žehliacich plôch 2,7 cm • 5 teplotných nastavení od 160 až 230 °C • zahriatie za cca 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington S8590

To, že žehlenie vlasom škodí, už dávnejšie neplatí. Dnešné modely žehličiek sú totiž tak kvalitné, že vlasy dokážu dokonca i hydratovať a zlepšiť ich stav. Jednou z takýchto žehličiek je aj Remington S8590.

Táto žehlička dostala do výbavy keramické doštičky, obohatené keratínom, ktorého pozitívny vplyv na vlasy je všeobecne známy. Vďaka špeciálnej keratínovej vrstve s názvom Keratín Protective technológia, žehlička žehlí vlasy až o 57% účinnejšie ako bežné žehličky. Výsledkom sú tak rovné, hydratované a zdravo vyzerajúce vlasy. 

Pri voľbe teploty si možno vybrať v rozmedzí od 160 - 230 °C, v závislosti od typu vlasov. Vo všeobecnosti si však žehlička poradí s akýmikoľvek vlasmi. To, čo však nedokáže, je žehlenie mokrých vlasov. Pred žehlením je preto potrebné dôkladne si vysušiť vlasy.

S touto žehličkou hrozí i občasné zamotávanie vlasov, ktoré jednak súvisí aj s jej konštrukciou, no v neposlednom rade aj so samotnou manipuláciou. 

Šírka žehliacich plôch je 2,7 cm. Žehliace dosky sú pritom oválne, čo značí, že s touto žehličkou si možno vlasy nielen narovnať, ale aj natočiť. Vlny majú dobrý tvar a navyše i dlho vydržia, rovnako ako aj vyrovnané vlasy. Samozrejmosťou je i studený koniec žehličky, vďaka ktorému je manipulácia bezpečná.

Táto žehlička patrí celkovo medzi tie najobľúbenejšie produkty v starostlivosti o vlasy. Dôkazom toho je aj fakt, že v súčasnosti je podľa portálu Heureka.sk druhým najpredávanejším modelom, s 90% spokojnosťou zákazníkov. 

Výhody

 • nízka hmotnosť
 • neelektrizuje vlasy 
 • rýchle nahrievanie
 • dosky s keratínom
 • lesklý vzhľad vlasov
 • možnosť vĺn

Nevýhody

 • miestami zamotávanie vlasov

Orientačná cena

65 €

Hodnotenie

5. Remington S 9500 - Pre všetky typy vlasov

keramické doštičky • šírka žehliacich plôch 2,4 cm • teplota od 150 až 235 °C • zahriatie za cca 15 sekúnd

Remington S 9500

Ďalšou kvalitnou žehličkou na vlasy pochádzajúcou z rúk výrobcu Remington je aj model s názvom Remington S 9500.

Táto žehlička je vhodná pre všetky typy vlasov, od tých najnepoddajnejších až po tie najjemnejšie. Jej univerzálne využitie pri všetkých typoch vlasov zabezpečuje možnosť nastavenia teploty v rozpätí od 150 až po 235 °C. Najmenšia teplota je vhodná pri žehlení jemných a citlivých vlasov, naopak, husté vlasy vyžadujú vyššiu teplotu.

Výrobca uvádza, že táto žehlička sa nahreje a teda je pripravená na použitie už po pätnástich sekundách. Skúsenosti používateľov však poukazujú na o niečo vyšší čas, cca 30 až 45 sekúnd . Aj keď tento čas nekorešponduje s tým, ktorý uvádza výrobca, stále však ide o pomerne krátku dobu. 

Žehlička ponúka i funkciu TurboBoost, ktorá nahreje žehličku na najvyššiu možnú teplotu takmer okamžite. Po navolení teploty žehličku možno zamknúť, aby náhodou nedošlo k jej nechcenému prepnutiu a žehleniu pod vyššou teplotu, ako bola pôvodne navolená.

Žehlička pozostáva z keramických plávajúcich doštičiek, dosahujúcich šírku plôch 24 mm. Plávajúce dosky urýchľujú žehlenie, lepšie sa prispôsobia vlasom a zároveň sú k nim aj viac šetrné.

Veľkým plusom tohto modelu je plne otočný kábel, dlhý až 3 metre, čo maximálne zjednodušuje manipuláciu so žehličkou. Nechýba ani automatické vypnutie po 60. minútach. Žehlička je dodávaná spolu so žiaruvzdorným puzdrom.

Výhody

 • signalizácia pri dosiahnutí teploty
 • netrhá vlasy
 • uzamknutie teploty
 • plávajúce doštičky
 • dlhý kábel
 • žiaruvzdorná taška

Nevýhody

 • nahrievanie trvá o niečo dlhšie ako uvádza výrobca

Orientačná cena

60 €

Hodnotenie

6. Remington Sleek & Curl S6500 - S možnosťou uzamknutia teploty

keramické doštičky • šírka žehliacich plôch 2,5 cm • 5 teplotných nastavení od 150 až 230 °C • zahriatie za cca 15 sekúnd

žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500

Žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500 má univerzálne využitie a vďaka množstvu funkcií umožňuje vytvoriť niekoľko druhov účesov. 

Základ tvoria žehliace doštičky vyrobené z kvalitnej keramiky. Ich šírka dosahuje rozmer 25 mm a dĺžka 110 mm. Hrany dosiek sú špeciálne zaoblené, a tak žehlička ponúka okrem dôkladného vyžehlenia vlasov aj možnosť ich natočenia. Postranné vodivé drážky umožňujú vytvoriť rôzne typy vĺn, od intenzívnych kučier až po romantické, jemné vlnky. 

Žehlička dostala do výbavy prehľadný LCD displej, na ktorom možno rýchlo a ľahko nastaviť požadovanú teplotu, v rozmedzí od 150 až 230 stupňov. Žehlička je pripravená na použitie už do pätnástich sekúnd od nastavenia teploty. Náhodnému prepnutiu teploty a následnému poškodeniu vlasov zabraňuje možnosť uzamknutia. 

Keďže bezpečnosť je na prvom mieste, žehlička disponuje i funkciou automatického vypnutia, v prípade nečinnosti trvajúcej dlhšie ako 60 minút. Skvelou vychytávkou je aj žiaruvzdorné puzdro, s ktorým už viac netreba čakať na to, pokiaľ žehlička vychladne. Po dožehlení vlasov ju možno jednoducho zabaliť do puzdra a ísť. 

Žehlička patrí v súčasnosti medzi tie najpredávanejšie modely a má množstvo pozitívnych používateľských ohlasov. Vytknúť jej možno len o niečo kratší prívodný kábel, ktorý môže byť pri manipulácii so žehličkou obmedzujúci. 

Výhody

 • dôkladné žehlenie vlasov
 • možnosť natočenia vĺn rôznej intenzity
 • uzamknutie teploty
 • žiaruvzdorné puzdro
 • cena
 • rýchle nahriatie

Nevýhody

 • kratší prívodný kábel 

Orientačná cena

42 €

Hodnotenie

7. Sencor SHI 131GD - Jednoduchý model

žehliace plochy s turmalínom a keramikou • šírka žehliacich plôch 2,4 cm • 1 stupeň teploty 200 °C • zahriatie za cca 20 sekúnd

žehlička na vlasy Sencor SHI 131GD

Predposledný testovaný model Sencor SHI 131GD predstavuje nenáročnú žehličku pre všetkých, ktorí hľadajú jednoduché, no spoľahlivé zariadenie a nepotrebujú zbytočné funkcie navyše.

Žehlička značky Sencor v sebe ukrýva dve plávajúce žehliace plochy, vyrobené kombináciou keramiky a turmalínu. Táto vydarená dvojka zabezpečuje vynikajúcu kĺzavosť vlasov. PTC technológia, ktorou je žehlička vybavená sa zas postará o rovnomerné a rýchle zahriatie doštičiek. Veľkosť žehliacich plôch je 90 × 24 mm.

Zárukou komfortu pri používaní je aj jej kábel s otočnou koncovkou či svetelný LED indikátor. Zapínanie prebieha prostredníctvom tlačidla ON/OFF. Na tejto žehličke sa síce nenachádza žiaden displej, ten však nemožno od žehličky z tejto cenovej kategórie ani očakávať. 

Čo sa týka možností nastavenia teploty, žehlička ponúka len jeden teplotný stupeň, konkrétne 200 °C. Žehlička je teda ideálna pre používanie pri hustých a pevných vlasoch. Tento model taktiež nedisponuje automatickou funkciou vypnutia, na čo treba myslieť pri každom dokončení účesu. 

Žehlička Sencor SHI 131GB patrí medzi obľúbené produkty a môže sa pochváliť i nízkou mierou reklamovanosti, 98% spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Aktuálne sa predáva za sumu pohybujúcu sa okolo 7 €.  

Výhody

 • kompaktné rozmery
 • pomerne rýchle nahriatie
 • otočný kábel
 • plávajúce doštičky
 • jednoduché skladovanie
 • nízka cena

Nevýhody

 • jeden teplotný stupeň
 • bez funkcie automatického vypnutia

Orientačná cena

7 €

Hodnotenie

Ako si vybrať žehličku na vlasy

recenzie žehličiek na vlasy

V prvom rade je dobré uvedomiť si, že žehlička upravuje vlasy pri vyššej teplote, čo v konečnom dôsledku znamená ich namáhanie. Je teda dôležité vybrať takú žehličku, ktorá k vlasom bude pristupovať čo najšetrnejšie. V praxi takéto žehličky bývajú vybavené žehliacou plochou, ktorá je kombináciou keramiky, teflónu a turmalínu.

A na čo všetko by ste sa ešte mali zamerať?


1. Teplota

Na trhu nájdete množstvo žehličiek. Niektoré, zvyčajne tie lacnejšie, neponúkajú voľbu teploty, iné vám zase dajú na výber z viacerých stupňov. Aby ste vaše vlasy udržali v čo najlepšom stave, odporúčame vám rozhodnúť sa pre žehličku, ktorá umožňuje výber teploty.

Čo sa týka samotnej teploty žehliacich plôch, tá môže dosahovať až 230 °C. Väčšinou sa môžete stretnúť so žehličkami s teplotou pohybujúcou sa v rozmedzí od 110 - 230 °C. 

Možno sa teraz pýtate, aká teplota je optimálna. Jasná odpoveď na túto otázku však neexistuje. Závisí totiž od typu vlasov. Ak máte husté a pevné vlasy, budete potrebovať vyššiu teplotu. Naopak, ak sú vaše vlasy jemnejšie, mali by ste voliť nižšiu teplotu.


2. Typy žehliacich plôch

 • Keramická plocha - Keramika patrí medzi najčastejšie používaný materiál, ktorý dokáže rovnomerne rozložiť teplo. Nemusíte sa teda obávať prehriatych častí, ktoré by mohli zničiť vlasy. Zároveň zabraňujú neželanému elektrizovaniu vlasov. 
 • Teflónová plocha - Táto plocha zaručuje jednoduché a rýchle vyžehlenie vlasov, bez ich krepovatenia. 
 • Turmalínová plocha - Turmalín predstavuje minerálny kryštál, ktorý má za úlohu rýchle a ľahké vyžehlenie. Zároveň je tento povrch šetrný aj k vlasom. 
 • Mramorová plocha - Mramor poskytuje vlasom okamžitú tepelnú úpravu, bez ich poškodenia. 

A potom tu máme i žehličky, ktoré majú žehliacu plochu vyrobenú z kovu. Množstvo testov však poukazuje na to, že tieto plochy poškodzujú vlasy najviac. Na tieto žehličky by ste preto mali zabudnúť. 


3. Zaoblenie žehliacich plôch

Ak ste už nejakú tú žehličku vlastnili, tak dobre viete, že okrem vyrovnania vlasov si môžete so žehličkou vytvoriť aj pekné kučery. Teda nie úplne s každou. Takáto žehlička musí mať zaoblené okraje žehliacich plôch.


4. Šírka plochy

Väčšia alebo menšia plocha? Akýmsi nepísaným štandardom je šírka cca 2,5 cm, no môžete sa stretnúť so šírkou od 1,5 cm do 5 cm.

Pre menšiu plochu je charakteristická ľahká a jednoduchá manipulácia, no nie je určená na všetky typy vlasov. Môžete po nej siahnuť v prípade, že vaše vlasy sú kratšie a zároveň aj jemnejšie.

Pokiaľ máte dlhé a silné vlasy, mali by ste voliť žehličku so širokými žehliacimi plochami. 


5. Doba nahriatia

Doba nahriatia je parameter, ktorý môže, ale aj nemusí byť dôležitý. Všímať by ste si ho mali najmä v prípade, že ráno nestíhate a úprave vlasov chcete venovať čo najmenej času. 

Výkonnejšie žehličky sú na žehlenie vlasov pripravené už behom pár sekúnd, kým tie menej výkonnné lacnejšie modely sa nahrejú v priebehu niekoľkých minút. 

Tip od experta

"Keď si prežehlíme vlasy na 180°C, je to rýchle a bezpečné, lenže my to nerobíme raz, ale pravidelne. Väčšina žien si žehličkou prejde prameň i osemkrát. A na to veľký pozor, pretože tým si vlasy nenávratne ničíme. Vlasy vyfúkať a potom na JEDEN ťah na 180°C pretrieť žheličkou. Jeden prameň a nechať ho. Druhý a nechať ho."


Lea Trabaková, kaderníčka

6. Šnúra

Aj tak banálnu vec, akou sa na prvý pohľad zdá šnúra, by ste mali brať do úvahy. Nie každý má totiž elektrickú zástrčku v bezprostrednej blízkosti zrkadla.

Každopádne odporúčame voliť model s dlhým káblom, pretože ním v podstate nemáte čo pokaziť, iba tak akurát zjednodušiť celkovú manipuláciu so žehličkou.


7. Funkcie

Kým lacnejšie modely zvyčajne neponúkajú žiadne funkcie navyše, pri drahších modeloch môžete nájsť užitočné vlastnosti, ktoré pri úprave vlasov nepochybne oceníte. Patria sem napríklad:

 • Automatické vypnutie - Vďaka tejto vlasnosti sa viac nemusíte obávať, či ste nezabudli vypnúť žehličku.
 • Ionizácia - Táto vlastnosť zabezpečuje šetrné žehenie vlasov, bez ich vysušovania, lámania a ničenia. 
 • Displej - Veľmi užitočným doplnkom je aj displej, na ktorom sa zobrazuje navolená teplota. 
 • Uzamknutie teploty - táto funkcia uzakmne navolenú teplotu, aby nemohlo dôjsť k jej prepnutiu počas žehlenia vlasov. 


Čo ešte od žehličky očakávate?

Hebké a lesklé vlasy

V prípade, že túžite po hladkých a lesklých vlasoch, mali by ste si zadovážiť žehličku vybavenú technológiou iontec. Počas žehlenia saténové ionty nasávajú zo vzduchu vlhkosť, ktorou následne obaľujú každý vlas, čím ich ochránia pred vysušením. 


Žehlenie mokrých vlasov

Väčšina žehličiek je určená na žehlenie suchých vlasov. Nájdu sa však aj také, ktoré sú stavané na žehlenie mokrých vlasov. Takáto žehlička počas žehlenia vysuší vlasy a hodí sa najmä pri nepoddajných, hustých vlasoch. 

Kombík radí

Kombík radí

Zabúdať netreba ani na používanie špeciálnych prípravkov určených na ochranu vlasov pred vysokými teplotami. Ich pravidelným používaním predídete poškodeniu vlasov pod vpylvom vysokej teploty. 

Najčastejšie kladené otázky pri výbere žehličky na vlasy

1. Aký typ žehličky je k vlasom najšetrnejší?

K najšetrnejším žehličkám na vlasy patria parné žehličky či modely s ionizačnou technológiou. Dôležitú úlohu zohráva i materiál žehlicich dosiek a ich ošetrenie.


2. Z akého materiálu by mali byť vyrobené dosky?

Každý materiál ma svoje výhody a závisí od toho, čo preferujete. Platí však, že obyčajným, kovovým povrchom by ste sa mali vyhýbať, keďže tu hrozí riziko popálenia. 

Pre titánové povrchy je zas charakteristická vysoká odolnosť. Keramika sa veľmi dobre, rýchlo a rovnomerne nahrieva. Pri teflónových povrchoch nehrozí pripálenie či krepovatenie vlasov. 

Ako ideálna možnosť sa preto javí kombinácia viacerých materiálov, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. 


3. Je možné použiť žehličku aj na natáčanie vlasov?

Áno, so žehličkou na vlasy je možné vlasy i natáčať, aj keď je potrebné osvojiť si tú správnu techniku. Žehlička by mala mať zaobelné hrany, do ktorých sa stlačí prameň, otočí o 180 °C a ťahá smerom nadol. 


4. Ako sa správne starať o žehličku na vlasy?

Pokiaľ chcete, aby vám žehlička vydržala čo najdlhšie, je potrebné postarať sa o ňu po každom použití. Hneď čo žehlička vychladne, utrite z nej nečitosty obrúskom. 


Pridajte vašu recenziu

avatar