10 jednoduchých tipov, ako si vytvoriť dokonalý make-up

10 tipov ako si vytvoriť dokonalý makeup

Každá žena se chce cítit krásna, chce si pripadať božsky a tiež získať trochu obdivu, že jej make-up vyzerá dobre. Make-up a líčidlá nikdy nemajú ženu zmeniť. Majú len prirodzene zvýrazniť jej prednosti, a naopak, zakryť nedokonalosti na pleti. 

Existuje množstvo lookov, ktorými sa dá inšpirovať. Full glam look, dymové oči, mačacie linky, farebné očné tiene, výrazné pery... My si však v tomto článku ukážeme 10 tipov, ako si vytvoriť prirodzený, ale zároveň rozžiarený a dokonalý make-up, ktorý pristane každej žene.

1. Príprava pleti – tzv. priming

Príprava pleti je nevyhnutným základom v každodennej starostlivosti o pleť (aj v prípade, ak v ten deň nenanášame na tvár žiaden make-up). Alfou a omegou je jej hydratácia. Mnoho žien sa nesprávne domnieva, že ak majú zmiešanú alebo mastnú pleť, ich sa to netýka. Čo je však veľká chyba. 

Pred samotnou hydratáciou si nezabudnite pleť poriadne odlíčiť. Je dobré vybrať si podľa typu pleti vhodné produkty (napr. zmatňujúcu kozmetiku pre mastnú pleť, hydratačnú zasa pre suchšie typ pleti).

Po samotnej hydratáciu pleti môžeme rovno aplikovať foundation – teda podklad. Ak ste v líčení zbehlé a túžite po sviežejšom a jasnejšom základe, použite aj podkladovú bázu (primer). 

2. Podklad – foundation

Základom správne naneseného make-upu sú tri veci:

  • správny odtieň make-upu
  • správna aplikácia  
  • správny produkt. 

Samotná aplikácia je kľúčová časť celého procesu. Make-up si môžete nanášať aj prstami, no dnes sú už bežne dostupné kvalitné štetce alebo hubky či beauty blendery na make-up, ktoré dokážu podklad rozotrieť oveľa rovnomernejšie.

Make-up vo veľkosti hrášku aplikujte na chrbát ruky a mierne rozotrite, čím docielite jeho zahriatie na teplotu tela. Štetec alebo hubku namočte do make-upu, utrite o suchú časť chrbta ruky a potom aplikujte na tvár. Štetec musí pôsobiť, že je takmer suchý. Krúživými pohybmi miernym tlakom nanášajte na celú plochu tváre a nevynechajte ani očné viečka. 

Rovnako aj pri make-upoch platí, že by ste si mali vybrať vhodný produkt vzhľadom na váš typ pleti. Naším favoritom sú make-upy od MaxFactor, ktoré sadnú každej žene.

Tiež nezabúdajte, že menej je viac a make-up by nemal z vašej tváre kričať. Mal by naopak pôsobiť, že na tvári nemáte nič. Pleť je zjednotená, ale stále vyzerá prirodzene.

make-up

Nezabúdajte na to, že základom dokonalého líčenia sú nielen kvalitné líčidlá, ale tiež štetce na make-up.

3. Rozjasnite svoju pleť

Highlighting, alebo presvetlenie, spoločne s kontúringom dokážu na tvári vyčarovať ostrejšie hrany, zvýrazniť obrysy tváre a rozjasniť pleť. 

Korektor pomôže zakryť problematické miesta tváre, napr. výrazné začervenanie, akné, pigmentácie alebo kruhy pod očami. Korektor je ideálne aplikovať aspoň o odtieň svetlejší, ako je odtieň make-upu.

Korektor bruškami prstov ''vklepkajte'' na problematické miesta a ľahko zapudrujte fixačným púdrom. Highlighter, alebo rozjasňovač, aplikujte opäť prstami nad pery, lícne kosti, nad koreň nosa a pod obočie, ale neprežeňte to s ním. 

4. Zafixovanie púdrom

S púdrom to nikdy nepreháňame, ak chceme docieliť efekt skutočne rozžiarenej pleti a nie mdlej, zavoskovanej. Máte na výber množstvo druhov púdrov – fixačné, tónovacie, rozjasňujúce... Veľmi ľahký film na pleti vytvoria púdre bez pigmentu.

Púder aplikujeme na T-zónu (čelo, nos, brada) a mierne rozprášime po celej ploche tváre. Opakujeme, jemne! Potom štetcom "jazdíme" po tvári a púder tak pekne rozpracujeme. Štetec vždy po namočení do púdru utrite o ruku a mierne oklepte - aby ste tak predišli zbytočne veľkému množstvu.

5. Sexy črty vďaka kontúrovaniu

Contouring, teda kontúrovanie, dodá vašej tvári ostré črty, výraznejšie obrysy a hrany. Jemné kontúrovanie docielime bronzerom, ideálne o 2 odtiene tmavším, než je odtieň make-upu. 

Bronzery odporúčame v púdrovej forme, pretože tekuté bronzery sú zložitejšie na aplikáciu. Je tiež dobré mať správny štetec pre aplikáciu bronzeru - teda skosený a ideálne z prírodného vlákna. Bronzer nanášajte pod lícne kosti, jemne nad spánky a na hranu dolnej čeľusteVšetko potom pekne rozpracujte.

Kontúrovanie tváre

Vďaka kontúringu si môžete vyčarovať ostrejšie črty – sánku, lícne kosti, či napríklad opticky zúžiť nos.

6. Očné tiene, linky a riasenka

Váš finálny look bude dokonalý, ak stavíte aj na vhodne nalíčené oči. Očné tiene, výborné na jednoduché aplikovanie, odporúčame púdrové, dobre pigmentované a také, ktoré sa neprášia. Pre bežné denné nosenie vám bohate postačí jedna paletka v nude (nahých) odtieňoch bez perlete. 

Na denné nosenie si vystačíte aj s očnými tieňmi, no ak preferujete aj očné linky, odporúčame linky vytvárať ceruzkou hnedej alebo čiernej farby a precízne rozpracovať alebo rozmazať ''do stratena''. 

Riasenka je základom zmyselného pohľadu. Ak ste skôr svetlý typ, na dosiahnutie prirodzeného looku siahnite po hnedej riasenke, alebo klasicky čiernej. Vždy odporúčam používať riasenku čiernu. Naším tipom sú maskary od Max Factor, nakoľko sú cenovo dostupné, dlho vydržia a majú dobrú kefku.

7. Nepodceňte silu obočia

Obočie tvorí základ tváre, preto jeho úpravu nezanedbajte. Nosí sa prirodzené, iba upravené do ideálneho tvaru a jemne vyčesané smerom hore. 

Obočie si dokresľujeme podľa nášho tvaru, už dávno nie sú v móde hrubé tmavé neprirodzené obočia nakreslené ostrou ceruzkou. Ak použijete púdrové farby a skosený štetec, urobíte najlepšie. Farba tieňa by mala byť ideálne v rovnakom odtieni ako vaše obočie, maximálne o odtieň tmavšia. 

Takto jemne zvýraznené obočie môžete zafixovať gélom na obočie a vyčesať smerom dohora, čo vám zabezpečí lepšiu fixáciu a jemne strapatý, nedbalý vzhľad.

Upravené obočie

Medzi aktuálne najväčšie módne trendy patrí prirodzené, do strapata vyčesané obočie. 

8. Zmyselné pery vďaka rúžu

Na bežné denné nosenie sa výborne hodí efekt tzv. nahého líčenia – vyberáme si rúže či lesky v nude farbách. Výraznejšie rúže sa hodia skôr na večer, no ak je váš make-up decentný a jemný, kľudne zvoľte aj farebnejší rúž – napríklad červený, či slivkovofialový.

Ak máte malé pery, môžete si pomôcť kontúrovacou ceruzkou v rovnakom odtieni ako je rúž a jemne si ich opticky zväčšiť. Treba si však uvedomiť, že čím menšie pery máte, tým svetlejšie odtiene by ste mali voliť, pretože tmavé rúže pery ešte viac zmenšia.

9. Nezabudnite na lícenku

Vďaka lícenke budete vyzerať sviežo a zdravo! Odtieň lícenky voľte podľa toho, či ste svetlý alebo snedý typ a tiež podľa odtieňa rúžu a očných tieňov. Ak máte tehlovo-oranžový rúž, lícenka v ružových odtieňoch by bola krok vedľa. 

červený rúž

Na deň voľte radšej rúže či lesky v nude odtieňoch, no tie odvážnejšie nič nepokazia ani červeným rúžom.

10. Fixácia pre dlhotrvajúci finiš

Fixátor make-upu nám dokonale zafixuje make-up, zabráni jeho otieraniu o oblečenie a docieli, že make-up vám vydrží na tvári bezchybný celý deň. Niektoré fixátory obsahujú mikro glitre a celý look vám krásne rozjasniaFixátory sú v tekutej forme a na tvár sa rozprašujú. 

Fixátor aplikujte na tvár z asi 10 cm vzdialenosti a počkajte, kým zaschne. Pre ešte dlhšie trvajúci efekt postup zopakujte.

Make-up trendy sa neustále menia, no vždy je dobré sústrediť sa na to, čo vám pristane, v čom sa cítite dobre a pohodlne. Snažte sa vždy pôsobiť čo najprirodzenejšie, pamätajte, že menej je viac a že základ dokonalého make-upu je správna starostlivosť o pleť.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar