20 kníh, ktoré budú hitom týchto Vianoc

Vianočné knižné tipy

Vianoce sú magické, ale často aj stresujúce obdobie roka - a sú už za za rohom! Poznáte lepší spôsob, ako sa dostať do prázdninovej sviatočnej pohody, než s dobrou knihou?

Vybrali sme pre vás 20 knižných bestsellerov, ktoré potešia nadšencov krimi, románov, motivačnej literatúry či deti. Kombinácia nami ponúknutých príbehov zahreje dušu nielen v zimnom období.

Uvarte si šálku dobrého čaju, zamotajte sa do teplej deky a nechajte sa inšpirovať knižnými hitmi týchto Vianoc.


Knihy, z ktorých vám bude prechádzať mráz po chrbte

Smrtiaca biela - Robert Gilbraith

Zdroj: pantarhei.sk

Aj vy ste nadšene hltali knihy o slávnom čarodejníkovi Harrym Potterovi? Prečo ho vôbec spomíname? J.K.Rowlingová, ktorá sa Harrym Potterom preslávila, totiž napísala detektívne príbehy z úplne iného súdka pod menom Robert Gilbraith. A vy, ktorí ste si zamilovali jej štýl písania, ho budete milovať snáď ešte viac.

štvrté úspešné pokračovanie príbehu detektíva Cormorana Strika a jeho kolegyne Robin sa tentokrát odohráva až na 750 stranách. Zamotaný príbeh závažného zločinu, ktorý sa končí až vraždou ministra vás bude držať v napätí počas chladných zimných mesiacov. Odporúčame všetkými desiatimi milovníkom krimi a detektíviek. 

Jozef Karika - Čierny kruh

Zdroj: pantarhei.sk

Jozefa Kariku, majstra krimi a hororov slovenským čitateľom snáď ani netreba predstavovať. Tentokrát vo svojej novinke Čierny kruh prináša román o tenkej hranici medzi dobrom a zlom. Deväťdesiate roky sa síce už skončili a v podsvetí sa už tak často nestrieľa, no stále ide o krk. Mafia už pomaly stráca svoju moc, no čo prichádza miesto nej?

Dievča, ktoré musí zomrieť - David Lagercrantz

Zdroj: pantarhei.sk

Milovníkom mrazivých severských krimi určite neunikla posledná kniha zo série Millenium od Davida Lagercrantza. Dievča, ktoré musí zomrieť je veľkým finále, ktoré je plné politických škandálov, mocenskej hry, skúmania DNA. Politická téma nie je dnes cudzia viacerým spisovateľom detektívnych kníh a aj v tejto sa príbeh dotýka ministra obrany. Majú niečo spoločné vysoko postavený politik a mŕtvy bezdomovec, ktorý opakovane blúznil a spomínal meno ministra?

Dominik Dán - Pochovaní zaživa

Zdroj: pantarhei.sk

Keď započujete meno Dominik ​​​​​Dán, takmer každému Slovákovi musí byť jasné o koho ide. O slovenského spisovateľa úspešných detektívnych románov, ktorý sa už viac ako dvadsaťpäť rokov sa zaoberá vyšetrovaním zločinov.

Teraz prichádza so svojou v poradí 28. fenomenálnou knihou Pochovaní zaživa. Detektívi z oddelenia vrážd sa musia popasovať s prípadmi starých ľudí pochovaných zaživa v dome hrôzy. Roztáčajú sa kolesá mrazivého príbehu neuveriteľnej ľudskej krutosti a hyenizmu.

Jo Nesbo - Nôž

Zdroj: pantarhei.sk

Jo Nesbo si prerazil cestu medzi velikánov severských krimi v roku 1997 debutom Netopierí muž, za ktorú si vyslúžil ocenenie najlepší škandinávsky kriminálny román roka. Na Slovensku ho ľudia prezývajú aj nórsky Dominik Dán.

Typický severský chlad, ktorý sprevádza dejovú líniu aj dvanástej krimisérie Nôž, podčiarkol skvelo vyrozprávaný príbeh a postavy v ňom. Harry Hole, hlavná postava knihy, sa prebúdza sa s ťažkou opicou a s rukami aj oblečením celým od krvi. Nič si nepamätá. Ako sa rozhodne postupovať?


Dámsky čitateľský klub

Lucia Sasková - Odsúdená

Zdroj: pantarhei.sk

Ďalšia skvelá slovenská autorka Lucia Sasková, sa do povedomia čitateľov zapísala najmä úspešnou trilógiou Zlatokopka. Teraz vo svojom najnovšom, v poradí už ôsmom románe opäť prináša znepokojujúcu až kontroverznú tému.

To, že zdravie je v živote človeka najdôležitejšie, si začne uvedomovať aj hlavná hrdinka knihy Odsúdená. Nečakaná a krutá diagnóza prevráti jej život naruby. Koniec jej života sa blíži a tak sa rozhodne žiť naplno. Opúšťa stereotyp, jej pohľad na svet je zrazu iný, už nevníma všetko ako samozrejmosť. Prečítajte si zaujímavý príbeh, ktorý vás dostane.

Táňa Keleová Vasilková - Zrkadlo

Zdroj: pantarhei.sk

Najobľúbenejšia a najpredávanejšia slovenská spisovateľka vydala už vyše tridsať kníh a ich predaj presiahol neuveriteľných 1,34 milióna kusov. Záujem o jej príbehy neutícha ani po toľkých príbehoch.

My vám, milé dámy, prinášame jej novinku, ktorej predaj sa spúšťa už 7.11.2019 s názvom Zrkadlo.

Tentokrát sa bude príbeh točiť okolo Heleny a Vlada, ktorí majú také typické obyčajné manželstvo. Žijú si bez väčších problémov a konfliktov, ale aj bez iskry, ktorá by vo vzťahu udržiavala vášeň. Vlado sa tým ako chlap príliš nezaoberá, no Helenu to trápi. Preto zväčša sníva s otvorenými očami a blúdi po internete. Ich príbehu však nevedomky nastaví zrkadlo ich dcéra. Ako to dopadne? 

Felix Weinberg - Bol som číslo 30529

Zdroj: pantarhei.sk

Z príbehu rodáka z Československa, Felixa Weinberga, vás bude mraziť. Po šesťdesiatichpiatich rokoch sa rozhodol dať na papier všetky svoje bolestivé spomienky z holokaustu. Nečakané však je, že s nadhľadom a istou dávkou humoru.

Kniha Bol som číslo 30529 je spomínaním muža, ktorého detstvo prešlo najtemnejšími dejinami ľudstva a my by sme si takéto spomienky mali pamätať, a nikdy nedovoliť, aby sa zopakovali. 

Tatiana Brezinská - Dosť

Zdroj: pantarhei.sk

Príbeh Dosť od slovenskej autorky rozpráva príbeh Agáty, ktorá sa v mladom veku rozhodne vstúpiť do kláštora. Je však neskúsená a jej falošné očakávania jej dajú pocit, že stať sa rehoľnou sestrou znamená vzdať sa všetkého svetského. Po dvanástich rokoch boja medzi láskou k Bohu a túžbou po rodine opúšťa kláštor, vydá sa a porodí dve deti. Ale život za múrmi kláštora je krutý, snaží sa bojovať za lepší život, podarí sa jej to?

Krotitelia displejov

Zdroj: pantarhei.sk

Sú aj vaše deti neustále nosom nalepené na displej telefónu, tabletu či notebooku? S touto situáciou dnes zápasí takmer každý rodič. Pomôžte si knihou Krotitelia displejov, ktorá vám pomôže vychovávať vaše deti tak, aby život s digitálnymi médiami zvládli a boli im prospešné. Technológie predsa nie sú nevyhnutné zlo, no nesmieme im dovoliť, aby ovládali ony nás. 


Motivácie nikdy nie je dosť...

Thomas Erikson - Obklopený idiotmi

Zdroj: pantarhei.sk

Máte pocit, že dennodenne stretávate samých idiotov? Váš šéf, nemožný kolega, partnerka, predavačka za kasou či dokonca vlastné deti? Chyťte do ruky škandinávsky bestseller, z ktorého sa už predalo milión kópií Obklopený idiotmi a konečne pochopíte, prečo reakciám niektorých ľudí vôbec nerozumiete.

V knihe sa dozviete o štyroch základných typoch ľudského správania, ktoré sú farebne odlíšené. Červení, žltí, zelení a modrí ľudia. Akí sú to? A ktorý ty ste vy? Vtipným spôsobom sa dozviete, ako komunikovať s každým z nich a okrem toho sa dozviete veľa aj sami o sebe.

Kari Hotakainen - Neznámy Kimi Raikkonen

Zdroj: pantarhei.sk

Ako neznámy človek zo skromných pomerov úplnej nuly prerazí až na vrchol jazdca Formuly 1? Čo si naozaj myslí a hovorí človek, ktorého ste málokedy počuli hovoriť, ale viete o ňom celkom dosť? Tieto a mnohé ďalšie zábavné aj dojímavé informácie sa dozviete v biografii Neznámy Kimi Räikkönen. Odhaľte profesionálny svet rýchlosti, dočítajte sa o rodine, voľnom čase, dramatických okamihoch jazdca F1. Táto knižka očarí aj tých, ktorí príliš motoristickému športu neholdujú.

Gary Chapman - Päť jazykov lásky

Zdroj: pantarhei.sk

Kniha 5 jazykov lásky vám pomôže objaviť jazyk lásky vás a vášho partnera. A čo je dôležitejšie, dozviete sa aj, ako ním prakticky hovoriť. Cieľom nie je vyjasniť zmätok ohľadne slov láska či milovať. Ale zamerať sa na prejavy lásky, ktorá je pre nás nevyhnutná.

Autor hovorí, že jednou z príčin neporozumenia v partnerstve a manželstve je to, že každý z nás hovorí iným jazykom. Keď ho identifikujeme a naučíme sa hovoriť jazykom lásky nášho partnera, objavíme kľúč k dlhotrvajúcemu, milujúcemi a naplnenému vzťahu.

Prečítajte si, ako na to. 

Mark Manson - Jemné umenie mať veci v paži

Zdroj: pantarhei.sk

Na prvý pohľad vás určite zaujme a možno aj pobaví vtipný názov. My sme sa však rozhodli nesúdiť knihu podľa obalu a rozhodli sme sa ju prelúskať. A môžeme iba odporúčať.

Kniha o osobnom rozvoji pre novú generáciu od blogerskej superstar Marka Mansona. ​

Ukazuje, ako sa prestať riadiť pravidlami „pozitívneho“ myslenia, ktoré hlása xy kníh a autorov. Skúsme miesto toho nájsť svoj vlastný spôsob spokojného života podľa toho, čo je pre nás dôležité. Nie každý môže byť úžasný a výnimočný. A je dobré si to uvedomiť, aj keď dnešná doba nás tlačí do perfekcionizmu v každej oblasti. Niekedy sme víťazi, inokedy porazení a nie je to vždy naša chyba.

Dušan Kadlec - Zo dna ku hviezdam

Zdroj: pantarhei.sk

Po úspešnej prvotine slovenského autora Dušana Kadleca, 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život, teraz prichádza ďalšia kniha. Už názov Zo dna ku hviezdam napovedá, že sa bude jednať o motivačnú literatúru. Táto kniha vám chce ukázať, ako prekonať ťažké časy a nevzdať to, aj keď si už budete myslieť, že je najhoršie. Naučte sa milovať svoj život, aj keď je ťažký, vyleťte ku hviezdam, aj keď vás problémy ťahajú ku dnu, nájdite si maličkosti, z ktorých sa budete radovať a tešiť. Vďaka tejto knižke sa to všetko všetko naučíte.


Najlepšie knižné tipy pre najmenších 

Adrián Macho - Gerda 2: Strach má veľké oči

Zdroj: pantarhei.sk

Pamätáte si na prvú časť o malej Gerde, o najšťastnejšej veľrybe v oceáne? Teraz je tu jej úspešné pokračovanie. Gerda s Larsom si pred spaním každý večer spievajú tú najkrajšiu uspávanku, ktorú im spievala ich mama. Dopočujú sa však, že piesni chýba koniec. Je to naozaj tak? Veľrybky sa teda rozhodnú prebádať moria a oceány a nájsť pokračovanie melódie. Podarí sa im to? 

Carl-Johan Forssén Ehrlin - Zajko, ktorý chce zaspať

Zdroj: pantarhei.sk

Zajko, ktorý chce zaspať bude vaším veľkým pomocníkom pri čítaní na dobrú noc. Používa totiž overené psychologické techniky, vďaka ktorým sa dieťatko uvoľní, rýchlejšie zaspí pokojným spánkom. Príbeh o putujúcom zajkovi obsahuje sugescie, ktoré pôsobia na nevedomie dieťaťa a privolajú sladké sny. 

Elena Favilli, Francesca Cavallo -  Príbehy na dobrú noc pre rebelky

Zdroj: pantarhei.sk

Máte doma mladú rebelku? Skúste ju inšpirovať sto silnými príbehmi silných žien - od kráľovnej Alžbety až po Serenu Williamsovú!

Príbehy na dobrú noc pre rebelkynovodobé rozprávky, ktoré nehovoria o princeznách, ale o ženách, ktoré zmenili svet. Inšpirujú dievčatá a malé dámy stovkou hrdinských príbehov ''veľkých žien''. Ilustrácie zhotovilo 60 umelkýň z každého kúta našej planéty. A je to nepochybne jedna z najoriginálnejších kníh v histórii kolektívneho financovania.

Maja Säfströmová - Ilustrovaný atlas najrozkošnejších mláďat

Zdroj: pantarhei.sk

Už v poradí tretia knižka od autorky tentokrát nádherne ilustruje najmenších členov zvieracej ríše –rozkošné mláďatká. Prináša zároveň zaujímavé fakty ako napríklad, že malé ťavy sa rodia bez hrbu alebo že morské koníky na svet privádza samec. Vedeli ste to? Prebádajte všetky zákutia zvieracích mláďatiek spolu so svojimi deťmi.

Moja veľká kniha odpovedí - Moje telo

Zdroj: pantarhei.sk

Zbožňujú sa vaše deti hrať na doktorov a sestričky? Tak to ich zaručene potešíte knižkou Moje telo. Kniha má pevné tvrdé strany, takže sa s ňou bez problémov zahrajú aj tí najmenší. V knižke nájdete dvojstrany venované jednotlivým sústavám, ktoré sú krásne ilustrované a navyše sa dajú odklápať. Po odklopení okienka nájdu deti odpovede na otázky ako „Čo je to lebka?“ alebo „Prečo je krv červená?“ Skvelá hravá učebná pomôcka.

Dostať pod stromček novú technologickú vychytávku, oblečenie, kozmetiku určite poteší. Ale knižka venovaná od srdca zohreje dušu nielen v chladných zimných mesiacoch a dobrý pocit z nej dlho potrvá. A taký darček sa ráta oveľa viac.

Veríme, že ste si z našej ponuky vybrali.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

2
Pridajte komentár ku článku

avatar
Martin
Komboš
Martin

Celkom dobre knihy. Ja zhanam knihu podivuhodne pribehy od Stevensona,neviete, kde sa da kupit v elektronickej podobe?

Marek
Komboš
Marek