3 tipy ako šikovne zväčšiť úložný priestor

Otázka, kam uložiť všetko oblečenie a ďalšie veci, bola a je aktuálna. Zvlášť tí, ktorí bývajú v menších bytoch, často hľadajú riešenie, kam uložiť všetky jarné, letné i zimné veci, zvlášť, ak v byte žije celá rodina a úložného priestoru nie je nazvyš.

Našťastie, stále existujú šikovné riešenia ako zväčšiť úložný priestor a naplno využiť možnosti, ktoré sa v rámci interiéru ponúkajú. Sami potom možno budete prekvapení, koľko miesta sa vám vlastne uvoľní.

1. Ideálom vstavané skrine

Jednoznačne najrozšírenejším riešením sú vstavané skrine, ktoré sa väčšinou montujú do spální. Obrovskou výhodou vstavaných skríň je, že vám ich dokážu vyrobiť na mieru. Pri vstavanej skrini zároveň využijete naozaj celý priestor, pretože skriňa siaha od podlahy až pod strop a tak doslova ani milimeter nevyjde navnivoč.

Vo všeobecnosti platí, že jedna veľká vstavaná skriňa je oveľa efektívnejšia než päť-šesť menších, klasických skríň. Výhodou je aj to, že keďže si viete vstavané skrine objednať aj na mieru, môžete ich esteticky „zapasovať“ do interiéru a dotvoriť bytový dizajn v spálni.

3 tipy ako šikovne zväčšiť úložný priestor

Zdroj obrázku: Africa Studio / Shutterstock.com

2. Ak sa dá, využite šatník

Možno ešte lepšou a pohodlnejšou voľbou sú šatníky, ak teda máte takúto možnosť. Pri šatníku sa rozprávame o samostatnej miestnosti, tá môže byť veľmi malá, ale aj väčšia (ideálne ak je tam aj zrkadlo na prezliekanie). 

Do šatníka si však tiež musíte namontovať poličky, vešiaky a všetko potrebné na uloženie oblečenia. Čiže podobný princíp ako pri vstavanej skrini, len šatníkom myslíme samostatnú miestnosť, kde je uložené oblečenie.

3. Na oblečenie sa hodia aj komody

Samozrejme, nie všetko musíte mať uložené vo vstavanej skrini alebo v šatníku. Na veci dennej potreby ako spodná bielizeň alebo napríklad kravaty sú vhodné komody či otomany. Ich výhodou je, že sú menšie, čiže máte veci hneď poruke a zároveň tiež vedia príjemne dotvoriť interiér. Komody sú menšie, čiže praktickejšie a viete sa lepšie „pohrať“ s ich výberom a umiestnením v spálni či obývacej izbe.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar