5 výhod coworkingových priestorov, pre ktoré sa ich oplatí vyskúšať

Donútila vás aktuálna situácia prehodnotiť svoje plány? Zmenili ste zamestnanie, hľadáte novú a lacnú kanceláriu alebo priestor na pohodlnú a produktívnu prácu? V tom prípade by ste mali zvážiť coworking.

Výhody coworkingu

Zdroj obrázka: NakoPhotography/Shutterstock.com

Tieto priestory na rozvoj podnikania a spoluprácu sú navrhnuté tak, aby boli také dynamické ako ľudia, ktorí ich budú používať. Sú funkčné, flexibilné a štýlové

Coworkingové priestory sú navyše cenovo dostupnými a lacnými možnosťami, ktoré sú zvlášť vhodné pre začínajúce podniky, živnostníkov a malé a stredné firmy, čo znamená, že ľudia v nich môžu pracovať v plne vybavenej kancelárii bez obáv z nákladov na zriadenie skutočnej kancelárie.

Zoznam výhod takýchto priestorov je nekonečný, my sme ho ale zúžili na niekoľko hlavných bodov, ktoré vás o ich jednoduchom využití v praxi určite presvedčia.

Rozšírite si obzory a kontakty

Spolupracujúca komunita, akou coworkingové priestory sú, je ideálna na vytváranie nových spojení a sietí bez veľkej námahy. V spolupracujúcom priestore ste obklopení rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí často pochádzajú z rôznych priemyselných odvetví.

A práve to vám umožňuje rozvíjať spoluprácu medzi nezávislými, začínajúcimi podnikmi a značkami, ktoré vás učia a podnecujú vytváraniu nových nápadov. Je však dôležité poznamenať, že tento aspekt socializácie, vytvárania sietí a rozširovania obzorov nie je povinný a vynútený.

Dôležité je tiež poznamenať, že aj napriek sústredeniu veľkého množstva odborníkov na jednom mieste, ste stále chránení dezinfekciou kontaktovaných plôch, priečkami z OSB dosiek a dodržiavaním bezpečného odstupu.

Zvýšenie účinnosti

Okolie nás ovplyvňuje a veľmi rýchlo sa mu prispôsobujeme. A podobne na tom budete aj pri  využití obľúbeného coworkingu v Bratislave. Keď ste obklopení ľuďmi, ktorí tvrdo pracujú, prirodzene vás to núti pracovať týmto štýlom tiež.

Coworkingové - spolupracujúce priestory nielenže pridajú do vášho každodenného pracovného života viac štruktúry, ale môžu dramaticky zvýšiť vašu celkovú produktivitu jednoducho tým, že tam sú.

Vyhnete sa tak obvyklým rozptýleniam domáceho prostredia a pracujte v prostredí, ktoré je špeciálne navrhnuté pre vaše potreby.

Prečo využívať coworking

Nebudete osamelí

Aj keď mnohí z nás pracujú nezávisle, môže byť občas podnikanie nepríjemná osamelá cesta. Nevplýva to dobre ani na vašu náladu, psychiku a produktivitu.

Byť súčasťou spolupracujúceho prostredia znamená, že aj napriek práci na svojom vlastnom projekte tu nikdy nie ste sami, čo je v prípade náhlej pomoci veľmi dobrá správa.

Využívate pôsobivé pracovné priestory

Coworkingové priestory alebo výhodný prenájom zasadačky v Bratislave sa stali v posledných rokoch veľmi populárnym konceptom, ktorý sa rýchlo rozširuje.

Jedna z vecí, ktorú majú mnohé z týchto priestorov spoločné, sú krásne interiéry, pripojenie na internet, parkovanie a priestory na občerstvenie alebo relax.

Mať vysoko funkčné a super štýlové pracovné prostredie každý deň znamená prínos nielen pre vašu vlastnú produktivitu a duševný stav, ale tiež zaujme vašich klientov a pomôže vám pri dosahovaní stanovených cieľov a úspechu.

Coworkingový priestor

Budete viac flexibilní

Mnohí z nás pre zmeny v spoločnosti a podnikaní musia riešiť svoju prácu aj na úkor pohodlia svojej rodiny. Striktná pracovná doba a charakter práce ale takéto správanie, bez ohľadu na kvalitu, z dlhodobého hľadiska vo väčšine spoločnostiach netoleruje.

Flexibilná práca je ale dnes pre mnohých z nás potrebná a práve coworkingové priestory vytvárajú pre tento typ práce tie najlepšie podmienky.

K dispozícii je vám široká škála pracovných priestorov, z ktorých si môžete každý deň vybrať iný. Máte sa kde občerstviť a odpočinúť. Pracujete presne tak, ako vám bude váš čas plynúť.

Tak sa o tom presvedčte a podľa potrieb tieto priestory na svoju prácu využívajte. Je to naozaj jednoduché.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)