Poznáte týchto 7 prírodných látok, vďaka ktorým nakopnete chudnutie?

Prírodné látky na chudnutiePokiaľ ide o chudnutie, ale aj o celkové zdravie, prírodné látky sú tá najbezpečnejšia voľba pri odbúravaní nadbytočných kíl. Väčšina dokáže pomôcť pri chudnutí prirodzene, bez vedľajších nežiaducich účinkov. Podporia spaľovanie tukov, naštartujú metabolizmus, dokážu zbaviť telo toxínov, zvyšovať imunitu, dodať energiu, chrániť telo pred rôznymi chorobami a mnoho iného. Prečítajte si, ktoré prírodné zázraky vám pomôžu znížiť hmotnosť a zlepšiť celkové zdravie.

Zelený čaj matcha prospieva telu aj mysli

Matcha na chudnutie

O japonskom zelenom čaji matcha ste už určite počuli. Ale viete prečo je taký skvelý? Obsahuje silné antioxidanty, chlorofyl, vitamíny, minerály a tiež vzácnu aminokyselinu L-theanin. Na ľudské telo má všestranne pozitívny vplyv, pomáha zlepšiť náladu, navodiť stav relaxácie, povzbudiť organizmus, pomáha predchádzať vzniku rakoviny.

Odvádza prebytočnú vodu z tela, zvyšuje energiu a vytrvalosť, dokáže detoxikovať a odkyslovať organizmus a navyše je účinným pomocníkom pri chudnutí. Matcha čaj totiž pomáha urýchliť metabolizmus, znížiť chuť na jedlo a spaľovať telesný tuk. Je to hotový zázrak medzi čajmi.

Inulín ako čistiaca metlička organizmu

Čakanka

Inulín, je vzácna rastlinná ingrediencia, ktorá sa získava z koreňa čakanky. Ľudský organizmus ju nevie stráviť, preto je uznaná za vlákninu. Poznajú je najmä diabetici, pretože má príjemne sladkastú chuť a používa sa ako náhrada cukru.

Tam však jej prínosy zďaleka nekončia. Nedávna štúdia dokázala, že inulín má prebiotické účinky a prispieva k zdraviu črevnej mikroflóry, zlepšuje peristaltiku čriev, pomáha lepšie vstrebať minerály dôležité pre telo. Ďalej veľmi pozitívne vplýva na imunitu človeka, chráni organizmus pred zápalovými a nádorovými ochoreniami a pomáha predchádzať vzniku osteoporózy.

Inulín vám tiež pomôže pri diéte, pretože vďaka nemu budete mať rýchlejšie pocit sýtosti. Budete tak mať potrebu zjesť oveľa menej a bezbolestne obmedzíte kalorický príjem. Vláknina má tiež pozitívny vplyv na vyprázdňovanie a znižuje tiež resorpciu tukov a cholesterolu.

Acai berry - superpotravina plná antioxidantov

Acai na chudnutie

Okolo tropického bobuľovitého ovocia acai berry sa v poslednom čase strhlo šialenstvo. Bolo dokonca zaradené medzi superpotraviny, ktoré výrazne prispievajú k zdraviu človeka. Určite mnohí acai poznáte vo forme rôznych smoothies či smoothie bowls sýtej fialovej farby. Viete ale, aké účinky vám toto ovocie prináša?

Acai obsahuje 10 krát vyššie množstvo antioxidantov ako hrozno a 2 krát vyššie množstvo ako čučoriedky. Antioxidanty spomaľujú starnutie, zlepšujú zdravie, pomáhajú udržiavať optimálnu hodnotu pH a zároveň ich prínosy súvisia aj s urýchľovaním spaľovania tukov.

Acai berry obsahuje veľké množstvo esenciálnych omega-6 a omega-9 mastných kyselín. Štúdia dokázala že omega-3 mastné kyseliny môžu zmierňovať depresiu a zároveň pomáhať pri znižovaní hmotnosti.

Žihľava podporí chudnutie aj detox

Žihľava na chudnutie

Žihľavu netreba podceňovať a prehliadať ako obyčajnú burinu, ktorá vás ľahko popŕhli a spôsobí pálenie pokožky. Bylinkári vedia, že je to jedna z najprospešnejších byliniek nielen na chudnutie. Už stáročia sa používa vo forme čaju alebo tinktúry na detoxikáciu, pôsobí totiž ako diuretikum. Odstráni z tela prebytočnú vodu. Avšak nemusíte sa báť, že by vás dehydrovala.

Aj napriek tomu, že samotná žihľava priamo neovplyvňuje znižovanie váhy, zbavuje telo nežiadúcich odpadových látok z pečene, obličiek a žalúdku. Telo tak bude fungovať efektívnejšie a produktívnejšie a bude správne metabolizovať. Žihľava navyše obsahuje množstvo minerálov a vitamínov, zvyšuje imunitu a prospieva k správnej funkcii tráviaceho traktu. 

Bromelainom z ananásu ku štíhlej postave

Bromelain na chudnutie

Ananás by sme pokojne mohli označiť za kráľa tropického ovocia. Obsahuje totiž jeden z najsilnejších tráviacich enzýmov - bromelain. Môžete sa naň spoľahnúť, keď chcete naštartovať metabolizmus, spaľovať tuky, ale napríklad vďaka nemu môžete poraziť celulitídu. Podporuje správne fungovanie lymfatického systému, vylučovanie toxínov a celkovo vám zlepší trávenie.

V medicíne sa tiež bromelain používa ako protizápalová látka, zmenšuje bolesť a opuchy, pomáha pri hojení pooperačných rán a predchádza tiež vzniku krvných zrazenín.

Garcínia kambodžská - zázračné tropické ovocie

Garcinia kambodžská

Garcínia kambodžská je tropické drobné ovocie z južnej Ázie, ktoré v poslednom období zažíva veľký boom. Výskumy totiž potvrdili, že vďaka nej dokážete schudnúť. Kôra plodov totiž obsahuje aktívnu kyselinu hydroxycitrónovú (HCA) a pektín. Táto kyselina priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov a cukrov, spomaľuje tvorbu mastných kyselín, tým tiež brzdí tvorbu cholesterolu. Pomôže vám teda spaľovať tuky, navodí pocit sýtosti a znižuje chuť do jedla. 

HCA má tiež pozitívny vplyv na premenu sacharidov zo stravy na zásobný glykogén, teda najdôležitejšiu energetickú zásobnú látku v svaloch. V praxi to potom znamená, že pri redukčnej diéte nestrácate svalovú hmotu.

Modrozelená riasa spirulina zvýši imunitu a naštartuje chudnutie

Spirulina na chudnutie

Spirulina je tmavá, modro-zelená riasa, ktorá patrí k najstarším rastlinám na Zemi. Považuje sa za superpotravinu, pretože má vysoký obsah proteínov a mnohých iných telu prospešných živín. Obsahuje tiež vysoké percento betakaroténu, ktorý chráni telo pred degeneratívnymi ochoreniami. Reguluje inzulín v krvi, podporuje správny metabolizmus, zvyšuje imunitu a pomáha pri zlepšení cirkulácie krvi. Môže tiež pomôcť pri prevencii ochorení srdca.

Spirulina však získala popularitu aj pre svoje prínosy pri znižovaní hmotnosti. Vysoká hladina proteínov v spiruline spomaľuje proces trávenia, zmierňuje apetít a vy budete pociťovať menší hlad. Výsledky štúdie z roku 2016 naznačujú, že spirulina môže napomáhať pri regulácii telesnej hmotnosti. Ľudia, ktorí mali nadváhu a pravidelne jedli spirulinu po dobu 3 mesiacov, vykazovali zlepšený index telesnej hmotnosti alebo BMI.

NÁŠ TIP:

Kombináciou až 4 spomenutých prírodných látok - inulínu, garcínie kambodžskej, zeleného čaju matcha a bromelainu - sa môžete konečne dopracovať k vysnívanej postave. Nájdete ich v instantnej káve Slimming Cafe od slovenského výrobcu Altevita.sk. Výborne chutí a navyše obsahuje unikátnu kombináciu účinných látok, ktoré podporia metabolizmus spaľovanie tukov. 

Slimming Cafe

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar