Vitamínovo minerálny nápoj AcidoFit MD na odkyslenie organizmu - Recenzia

AcidoFit Kompava
 • vitamínovo minerálny nápoj na prekyslený organizmus a svalové kŕče
 • 2 x 10 tabliet v balení
 • 100 lakmusových papierikov na testovanie pH v balení zdarma
 • cena od 27,99

Po zime je ten správny čas na detoxikáciu organizmu. Naše telo býva dosť vyčerpané a často prekyslené. Prekyslený organizmus sa odborne nazýva acidóza, trápi čoraz väčšiu časť našej populácie a považuje sa za civilizačnú chorobu. Prekyslenie organizmu je dôsledkom rôznej pridanej chémie do potravín, konzervantov a umelých farbív, ktoré zaťažujú žalúdok kyselinami. Okrem zlých stravovacích návykov prekyslenie organizmu spôsobuje aj dnešná rýchla doba, veľa stresu, a dôsledok vysokého tlaku, ktorý je na nás vyvíjaný.

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Určite nám dáte za pravdu, že rozhodovanie pri nákupe môže byť niekedy zložité.

Toto rozhodnutie nám však môžu značne uľahčiť odporúčania a referencie od blízkeho, priateľa či suseda, skrátka niekoho, kto daný produkt reálne otestoval a používal. Áno, skúsenosti iných užívateľov sú totiž to, čomu pri nákupe dôverujeme a čo nám pomáha správne sa rozhodnúť. Aj preto u nás na webe nájdete reálne recenzie od reálnych zákazníkov, ktorí dané produkty skutočne poriadne preverili.

Vitamínovo minerálny nápoj AcidoFit na odkyslenie organizmu pre vás testovala Nikola Schmidtová. 

Hlavným faktorom, ktorý spôsobuje prekyslenie nášho organizmu je zlá životospráva. Pravidelný príjem bieleho cukru, bielej múky, tmavého mäsa, kávy a alkoholu spôsobuje zvýšenú produkciu kyslých žalúdočných štiav. Zároveň nedostatok zeleniny a ovocia zaradeného do nášho jedálnička tomu ešte viac prispieva.

Práve preto, že sama pociťujem potrebu akejsi očisty a reštartu tela po zime, rozhodla som sa zistiť, či je aj môj organizmus prekyslený. Testovala som vitamínovo minerálny nápoj AcidoFit od Kompavy a pomocou zdarma pribalených lakmusových papierikov som zistila, že moje pH veru nie je zrovna ideálne. Ak vás zaujíma, či sa pravidelnom užívaní AcidoFitu zlepšilo, čítajte ďalej.

AcidoFit Kompava

  Zloženie: 9 / 10

AcidoFit sú šumivé tabletky zložené z minerálov a vitamínov skupiny C a B, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného a nervového systému. Taktiež sú obohatené o špeciálne zmesi minerálov a prírodných extraktov z aloe vera a alfalfa, ktoré podporujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu a naše telo vďaka nim dokáže správne detoxikovať.

Navyše tu nájdete aj extrakt zo zeleného čaju, ktorý pôsobí antioxidačne. Všetky tieto výťažky tiež prospievajú športovcom po ich výkone, bojujú proti svalovým kŕčom a napomáhajú k správnemu fungovaniu svalstva.

Kompletný obsah minerálov, vitamínov a prírodných zložiek v AcidoFit:

 • horčík - znižuje únavu a vyčerpanie a udržanie elektrolytickú rovnováhu organizmu
 • vitamíny B1, B2, B3, B6, B12 - podporujú správnu funkciu energetického metabolizmu
 • vitamín C - ochraňuje bunky pred stresom, prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania
 • vitamín E - ochraňuje bunky pred oxidatívnym stresom
 • vitamín H (biotín) - podporuje správne fungovanie metabolizmu mikroživín, normálnu psychickú činnosť a udržuje tiež normálny stav vlasov, pokožky a slizníc
 • folát - pozitívne vplýva na imunitný systém a podieľa sa na znížení únavy
 • zelený čaj - pôsobí antioxidačne, udržuje pružnosť ciev
 • alfalfa (lucerna siata) - má na starosti udržiavanie normálneho metabolizmu sacharidov 
 • aloe vera - čistí a detoxikuje organizmus a podporuje jeho prirodzenú obranyschopnosť
AcidoFit Kompava

Testovala som 20 tabliet AcidoFit MD v príchuti pomaranč / limetka a grep / citrón. 

   Dávkovanie: 10 / 10

Odporúčaná dávka je 1-4 šumivé tablety denne, ktoré rozpustíte približne v 250 ml vody a vypijete. Tabletka sa pomerne rýchlo rozpustí (max. 5 minút) a keďže šumivé tablety sú ochutené, nemala som problém s tým, že by sa to nedalo vypiť, alebo to bolo horké.  

Počet tabletiek za deň určuje vaša pH a miera prekyslenia organizmu. Keďže som nemala až taký prekyslený organizmus, stačila mi jedna tabletka a keď som mala tréning v priebehu dňa, tak som si dala dve tabletky. Druhú tabletku som si dávala vždy po tréningu na doplnenie minerálov a látok, ktoré telo stratilo počas tréningu.

Ako si otestovať pH pomocou lakmusových papierikov?

Indikačný papierik vložte na dve sekundy do prúdu moču, straste papierik od zvyšku tekutiny. Odporúčam to testovať hneď ráno nalačno, vtedy sú merania najpresnejšie. Súčasťou balenia je aj farebná škála stupnice s určenými ph stupňami.

Svoj použitý indikačný papierik porovnajte do 40 sekúnd (kým moč neuschne) so škálou na stupnici. Potom sa farby na indikačnom papieriku vrátia na tie pôvodné. Stupnica pH má rozsah 0 až 14. Ak je pH nad hranicou 7, zásaditosť sa zvyšuje. PH pod hranicou 7 naopak značí kyslosť. Čím nižšie pH, tým kyslejšie prostredie.

AcidoFit Kompava

Zistila som, že pH môjho moču bolo pri prvom testovaní 6,1, čo značí jemné prekyslenie.

   Účinok: 9 / 10

Šumivé tabletky som dávkovala podľa návodu a keďže som nemala až tak prekyslený organizmus, brala som jednu tabletku denne. Po prvom otestovaní som mala pH 6,1. Niekedy som brala aj dve tabletky počas dňa, ale len vtedy, keď som mala počas dňa tréning. Užívanie AcidoFitu malo celkom rýchly účinok, pretože po 5 dňoch moje pH stúplo na hodnotu 7. 

Po dosiahnutí tejto hodnoty som šumivé tabletky brala už len po športovom výkone na doplnenie minerálov a vitamínov. Keďže v balení bolo až 100 kusov testovacích papierikov, raz za čas si môžem otestovať svoju hladinu prekyslenia organizmu. A ak mi hodnota pH znovu náhodou klesne pod hranicu 7, kyslosť opäť jednoducho upravím pomocou nápoja AcidoFit.

AcidoFit Kompava

AcidoFit pH môjho organizmu upravil už po 5 dňoch.

  Cena: 8 / 10

Za jedno balenie zaplatíte 12,90€. Balenie obsahuje 2x10 šumivých tabliet + 100 lakmusových papierikov na testovanie. Mne balenie vydržalo jeden mesiac, ale je to individuálne a záleží to od dávkovania, stavu vášho organizmu a aj od vášho športového života.

Výhody

 • smile-o
  pH organizmu sa upravilo už po 5 dňoch
 • smile-o
  nápoj sa jednoducho pripravuje aj pije
 • smile-o
  v balení je zdarma 100 lakmusových papierikov na kontrolu pH v moči
 • smile-o
  prírodné zloženie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

12,90 €

Hodnotenie

AcidoFit Kompava

AcidoFit splnil moje očakávania, môžem ho ďalej rozhodne odporučiť.

  Môj celkový dojem a výsledok: 9 / 10

Musím zhodnotiť, že užívanie vitamínovo minerálneho nápoja AcidoFit malo rýchlejší účinok ako som očakávala. Myslela som si, že budem musieť vybrať minimálne celé balenie nato, aby sa moje pH dostalo do ideálnych hodnôt, ale už po pár dňoch som videla zlepšenie. 

Prekyslený organizmus je strašiak tejto doby a preto odporúčam sledovať si svoj organizmus a takto predísť rôznym ochoreniam, ktoré so sebou prekyslený organizmus prináša a nezanedbať to. Dopriať telu detox je to najmenej čo môžeme pre svoje zdravie urobiť.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar