Vítame jar! Zistite, ako ju priviesť do vášho interiéru

Ako priviesť jar do interiéru

Zdroj obrázka:  Dragon Images/Shutterstock.com

Chcete u vás doma vytvoriť jarnú náladu? Vieme, ako na to. Prinášame tipy, ktoré okamžite zaženú zimnú depresiu a rozžiaria vašu domácnosť. A ešte na tom ušetríte. Tak na čo čakáte? Jar už je tu!

Rozveseľte interiér jarnými farbami

Jarné farby, akými sú žltá, zelená, oranžová, ale aj červená a ružová sú svieže, veselé a majú veľa energie. Zaženiete vďaka nim všetky pochmurné myšlienky a pozvete si domov dobrú náladu. 

Nemusíte hneď utekať do hobby marketu a kúpiť si farbu na stenu alebo tapety. Stačí si doma vystaviť farebné dekorácie s jarnou tematikou, vyvesiť farebné záclony či povliecť vankúše do látok v pozitívnych odtieňoch.

Nakoniec, aj prestieranie, deky či plédy môžu vyjadrovať vašu jarnú náladu. A ak máte deti, určite vám rady nejaké tie jarné dekorácie vytvoria.

Neviete, ako to s farbami zaonačiť? Stačí si zvoliť jednu výraznú a do tej zladiť dekorácie alebo doplnky. V kuchyni siahnite napríklad po sýto zelenom prestieraní a zelených dekoračných závesoch.

 A zvyšok interiéru môže pokojne zostať neutrálny. Uvidíte, ako pekne bude vaša domácnosť vyzerať.

Zaobstarajte si nový bytový textil

Jar je ideálnou dobou na nákup bytového textilu. Teraz sú trendy prírodné materiály ako je odolná bavlna či príjemný ľan. Tiež nový bytový textil zaobstaráte v jarných vzoroch ako sú kvety, či priamo s veľkonočnou tématikou. 

A ak patríte medzi šikovné krajčírky, pokojne sa pustite do výroby na vlastnú päsť. Metrážový aj bytový textil nájdete na stránkach Goldea.sk.

Nezabudnite na posteľnú bielizeň. Aj s jej pomocou vytvoríte veselú jarnú atmosféru.

Okrem kvetovaných vzorov pokojne stavte aj na čisto biele obliečky, alebo na vzorované s jemnými farebnými akcentmi vo farbách jari. Skrátka všetko, čo vo vás evokuje radosť a nové začiatky.

Bytový textil Goldea

Zdroj obrázka: Goldea.sk

Zbavte sa všetkého, čo nepotrebujete

Po zime často prechádzame všetko, čo doma máme a zisťujeme, že mnoho vecí už je nepoužiteľných. Alebo sa nám skrátka prestali páčiť či s nimi máme spojené nepríjemné spomienky.

Drží sa vás zimná depresia zubami nechtami? Možno je to preto, že ste obklopení zlými vecami.

Zbavte sa predmetov a nábytku, ktoré sú nepoužiteľné. A pokiaľ máte niečo, čo by sa ešte použiť dalo, dajte tomu nový život. 

Tak napríklad starý gauč nechajte prečalúniť, alebo ho šupnite do zimnej záhrady.

Doprajte starým stoličkám nový, farebný náter a postavte ich na záhradu. Z okukaných závesov zase môžete ušiť obliečky na vankúše.

Vygruntujte

Práve pri gruntovaní si najlepšie uvedomíte, čo je u vás doma navyše. Pusťte sa do toho s plnou vervou.

Umyte si okná, vyperte bytový textil, vyčistite každý roh a utrite každú poličku. Žiadna pavučina sa pred vami neschová!

Nezabudnite ani na spotrebiče, domáce roboty, mixéry a ďalšie. Starostlivo ich vykefujte a skontrolujte, či ešte vôbec fungujú. Možno opäť nájdete niečo, čo zbytočne zaberá miesto.

Prečo pri gruntovaní neskúsiť niečo nové? Pokiaľ by ste radi trochu pomohli sebe aj planéte, vyskúšajte upratovať len pomocou základných kuchynských potrieb. 

Určite ste už aj vy počuli o zázračnej sile jedlej sódy, octu alebo kyseliny citrónovej. Do čistiaceho roztoku, ktorý si sami vytvoríte, môžete pridať silicu z citrusu alebo jarných kvetov. 

Razom tak prevoniate celý byt sviežou vôňou a úplne zabudnete na temnú a studenú zimu.

Jar v interiéri

Zdroj obrázka: Drpixel/Shutterstock.com

Zamerané na kúpeľňu

Už ste si vyladili domácnosť do jari, ale veľmi neviete, čo si počať s kúpeľňou? Nemá cenu do nej kupovať množstvo dekorácií.

Do kúpeľne privediete jarnú náladu pomocou farebných uterákov, ale napríklad aj ručne robeného mydla s kvetmi. Svoju výbavičku zasa môžete upratať napríklad do ratanového alebo slameného košíka.

Zasaďte rastliny a bylinky

S jarou prichádza čas vysádzania nových sadeničiek, prípadne nákup už odrastených. Či už máte doma záhradu, alebo pestujete na balkóne alebo na parapetoch, je najvyšší čas s tým začať.

Rastliny aj bylinky k jari neodmysliteľne patria. A väčšina z nich sa dá úspešne pestovať aj v byte. Takže parenisko pripraviť, semienka naklíčiť a hurá do toho!

Nezabudnite zaobstarať nejaké pekné kvetináče, napríklad z už spomínanej slamy, ratanu alebo nejakého iného prírodného materiálu.

Pre ešte veselší efekt môžete kvetináče obviazať stužkami a urobiť si tak týmto hravým prvkom radosť.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

Pridajte komentár ku článku

avatar