Vyberte si kvalitné pánske hodinky, ktoré vám budú slúžiť niekoľko rokov

Ako si vybrať kvalitné pánske hodinky?

Zdroj obrázku: {KieferPix} / Shutterstock.com

Mnohí muži si nevedia predstaviť fungovať bez pánskych hodiniek. Aj keď v súčasnosti sú klasické hodinky nahrádzané práve hodinami na moderných smartfónoch, s náramkovými hodinkami takéto hodiny nemôžeme porovnávať.

Ak nemáte žiadne súce pánske hodinky, vyberte si kvalitné hodinky, ktoré vám budú slúžiť niekoľko rokov. Čím sa ale pri výbere pánskych hodiniek riadiť a ako si vybrať také, s ktorými budete spokojní?

Výber na základe strojčeka

Aby ste si vybrali kvalitné hodinky, prvú vec, čo by ste si pri výbere mali všímať, je strojček do hodiniek. Aby hodinky mohli plnohodnotne fungovať, slúžiť, bez strojčeka sa nezaobídu. Sú najdôležitejšou súčasťou hodiniek a hlavne od nich závisí, ako presné budú dané pánske hodinky.

Rozlišujeme tri základné typy strojčekov – mechanické ručne naťahované, mechanické samočinne naťahované a tzv. quartzové hodinky.

Okrem týchto troch typov sa môžeme stretnúť aj s digitálnymi náramkovými pánskymi hodinkami.

Ručne naťahované mechanické hodinky

Ručne naťahované mechanické hodinky si vyžadujú, ako už aj z názvu vyplýva, pravidelné naťahovanie. Aby ste si to vedeli predstaviť, pri ručnom naťahovaní sa vyžaduje otáčanie korunky

Pri otáčaní korunky sťahujete pružinku v perovníku, ktorá bude počas dňa udržiavať strojček hodiniek v chode, čím vám vlastne hodinky budú ukazovať reálny čas. Keď bude pružina dostatočne navinutá, strojček sa spustí, rozbehne a bude fungovať dovtedy, kým sa pružina celá neodvinie.

Pri týchto hodinkách oceníte hlavne to, že nepotrebujú batériu. Sú to veľmi cenené hodinky, nakoľko každý jeden kus je ručná práca.

Ako si vybrať kvalitné pánske hodinky?

Zdroj obrázku: {Radu Bercan} / Shutterstock.com

Automatické mechanické hodinky

Automatické mechanické hodinky, čiže samočinne naťahované hodinky, sú veľmi podobné tým ručne naťahovaným mechanickým hodinkám. Rozdiel je len v tom, že pri automatických samočinne naťahovaných hodinkách sa získava energia pohybom rotora.

Využívajú pohyb ruky na naťahovanie pružiny. Stačí ich nosiť na zápästí, hýbať rukou a rotor sa rozhýbe.

Quartzové hodinky

Quartzové hodinky sú vhodné pre všetkých tých, ktorí sa nechcú venovať ručnému naťahovaniu a spoliehať sa na samočinne naťahované hodinky. Sú zo všetkých typov hodiniek najvyhľadávanejšie.

Jedná sa o hodinky, ktoré sú poháňané gombíkovou batériou. Pri týchto hodinkách môžete pozorovať trhaný pohyb sekundovej ručičky. Je to spôsobené práve tým, že tieto hodinky riadia elektrické impulzy.

Výber podľa štýlu hodiniek

Pri výbere pánskych hodiniek sa okrem strojčeka do hodiniek zohľadňujte aj štýl hodiniek. Najčastejšie sa stretávame s týmito hodinkami podľa štýlu – oblekové, potápačské, letecké a pretekárske (racingové) hodinky.

Najväčší záujem je ale o oblekové a pretekárske hodinky. Poďme si ich teda porovnať.

Oblekové hodinky

Pánske oblekové hodinky, nazývané aj dress watch, sú vhodné predovšetkým na spoločenské udalosti. Ak pravidelne nosievate košele a pánske obleky, napríklad kvôli práci, práve takéto hodinky sa vám budú hodiť.

Tieto hodinky sú tenké, a to hlavne kvôli tomu, aby mužom neprekážali kvôli manžetám košele. Síce sú vhodné na udalosti s najvyšším stupňom formálnosti, muži ich nosievajú aj na šport a okrem toho sú vhodné aj na univerzálne príležitosti. 

Pri týchto modeloch nájdete predovšetkým kožený remienok, ale môže sa stať, že nájdete aj modely s náramkami napríklad z kvalitnej oceľovej tkaniny, či s klasickými jemnými článkovými náramkami.

Pretekárske (racingové) hodinky

Pretekárske hodinky sú stredne veľké, až veľké. Púzdro majú vyrobené z kvalitnej ocele, aby dokázali odolať náročným podmienkam, aké automobilové preteky prinášajú. Pri týchto hodinkách je možnosť vybrať si buď kožený remienok, alebo kovový. Ciferníky týchto hodiniek sú výrazné, môžete počítať s výraznými arabskými číslicami.

Ako si vybrať kvalitné pánske hodinky?

Zdroj obrázku: {IM_VISUALS} / Shutterstock.com

Zoznámte sa bližšie s obľúbenými pánskymi hodinkami Casio G-Shock

Kým ženy javia záujem predovšetkým o módne hodinky, čoraz viac mužov začína vyhľadávať odolné hodinky. Pri odolných hodinkách počítajte s masívnym puzdrom.

Medzi takéto hodinky radíme aj dobre známe hodinky Casio G-Shock. Kvality týchto hodiniek spočívajú v extrémnej odolnosti voči nárazom, odolnosti voči prachu, odstredivej sile, magnetickým poliam a vo vodotesnosti

Viaceré modely hodiniek G-Shock majú parádnu senzorovú výbavu. Môžete preto počítať s výškomerom, hĺbkomerom, kompasom, GPS, ale aj barometrom.

Z týchto hodiniek vám odporúčame pozrieť si ponuku rady G-Steel, Mudmaster, ale napríklad aj Rangeman.

Táto značka hodiniek je cenovo dostupná pre všetkých mužov. Práve z tohto dôvodu je záujem o ňu obrovský. Sú kvalitné, ale aj cenovo výhodné. Osloviť vás môžu aj vďaka svojmu masívnemu športovému vzhľadu.

Čo ešte zohľadňovať pri výbere pánskych hodiniek?

Pri výbere je treba zohľadňovať okrem strojčeka do hodiniek a štýlu aj veľkosť pánskych hodiniek. Ak máte útlejšie zápästie, príliš veľké pánske hodinky by sa na vašej ruke neukázali dobre.

Ak si ale vyberiete malé pánske hodinky na mohutné zápästia, mnohí vaši známi si budú myslieť, že nosíte dámske hodinky. To by ale rozhodne žiaden muž nechcel dopustiť.

Zohľadňovať odporúčame aj cenu hodiniek. Samozrejme, záleží aj od toho, aký máte rozpočet, avšak treba myslieť na to, že hodinky sú investícia na celý život, preto sa na nich neoplatí šetriť.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

1
Pridajte komentár ku článku

avatar
Jaré
Komboš
Jaré

BeWooden značku odporúčam