Ako vybrať kvalitný kolagén, ktorý podporí vitalitu tela aj zovňajšok?

kolagén pre telo a pleť

Kolagén je dôležitou bielkovinou v našom tele, ktorá sa stará nielen o zdravie a pohyblivosť kĺbov, ale tiež o elastickú a krásnu pokožku, silné vlasy a pevné nechty. Keďže ho však s vekom postupne telo tvorí čoraz menej, mali by sme si ho pravidelne dopĺňať, a to nielen zo stravy.

Pravidelné užívanie kolagénu môže pomôcť kĺbom, regenerácii tela, a spomaliť nástup prvých znakov starnutia. Záleží však na kvalite doplnku.

Výživové doplnky s kolagénom sa získavajú spracovaním živočíšneho kolagénu, napríklad vedľajších produktov dobytka alebo rýb. Využívajú sa teda vedľajšie produkty živočíšnej výroby, ktoré by inak neboli využité. Kolagén z nich je nutné špeciálne upraviť, aby ho telo človeka dokázalo zužitkovať. Práve spôsob úpravy rozhoduje o tom, či konečný produkt bude účinný.

Kolagén sa hydrolyzuje, teda štiepi za studena a vznikajú kolagénové peptidy. Tie by mali mať bioaktívnu formu, aby ich telo človeka rozpoznalo a využilo ich na tvorbu vlastných nových kolagénových molekúl.

Skutočne kvalitný kolagén je navyše čistý, neochutený a bez prísad, či konzervantov, pretože tie by mohli zbytočne blokovať vstrebávanie kolagénových peptidov do krvného obehu.

Aby nepodliehal kazeniu, mal by byť kolagén v prášku a takto je možné si ho pripraviť až pred užitím, rozmiešaním v tekutine. Je to najistejší spôsob, ako vyťažiť z kolagénu rýb alebo dobytka maximálne účinky.

Na trhu nájdeme doplnok, ktorý všetky tieto prísne kritériá spĺňa. Český produkt Inca Collagen je 100% čistý kolagén v prášku.

Spoločnosť hľadala spôsob, ako zachovať čo najviac skvelých účinkov kolagénu z rýb, a zvolila štiepenie šetrnou enzymatickou hydrolýzou. Pri tej vďaka špecifickým enzýmom dochádza k štiepeniu na homogénne, identické reťazce peptidov, ktoré majú zachovanú dôležitú štruktúru. A vďaka tomu sú bioaktívne.

Inca collagen krabička
Incapet collagen krabička

Navyše je Inca Collagen vyrobený z morských rýb, ktorých kolagén sa z evolučného hľadiska vyznačuje vysokou čistotou.

Pokračuje doktorka biochémie Dagmar Petrová: “Výhodou rybieho kolagénu je to, že je to kolagén vývojovo starý, to znamená, že nie je spojený s radom ďalších, podporných biomolekúl. Rozštiepi sa teda na fragmenty a výsledný roztok nie je znečistený fragmentmi iných molekúl.”

V prírode sa vyskytuje mnoho typov kolagénov, pre človeka je najdôležitejších prvých 5 typov. Aj doplnok by mal obsahovať viac typov, aby malo telo možnosť doplniť si typ kolagénu potrebný v chrupavkách a kostiach, ako aj v koži a rôznych tkanivách.

Prémiový Inca Collagen obsahuje až tri typy kolagénov - typ I., II. a III., čo z neho robí doplnok s najširším záberom. Ide teda o kolagénový hydrolyzát pre krásu, ale aj pre funkčný a odolný pohybový aparát. Za 7 rokov na českom a slovenskom trhu si tento kolagén získal viac než 200 tisíc verných zákazníkov. Pretože reálne funguje.

“Mala som problém s praskaním v kolenách. Po mesiaci užívania Inca Collagen mi to prešlo úplne. Je výborný aj na regeneráciu po cvičení. Aj moja pleť je na tom lepšie. Netvoria sa mi šupinky a nie je taká stiahnutá,” hodnotí stylistka Adriana.

Zákazníčka Lucia, ktorá dala Inca Collagen svojmu manželovi: “Manžel mal dosť veľké bolesti kolien, a to je ešte dosť mladý, trvalo to dlhšie, cez 3 mesiace, kým tá bolesť ustúpila, ale teraz si veľmi pochvaľuje, keď urobí podrep, absolútne ho to nebolí.”

Skvelé na Inca Collagen je to, že sadne úplne každému. Športovcom, ženám i mužom pre krásu a lepšiu kondíciu, mamičkám po pôrode, ale i ženám v zrelom veku. Pomáha:

  • udržiavať elastickú a hydratovanú pokožku, redukuje vrásky, drobné linky a udržiava lepšiu a zdravšiu štruktúru pleti,
  • dokáže pomôcť pri liečbe niektorých kožných neduhov, ako je akné,
  • pomáha ako prevencia tvorby pigmentových škvŕn,
  • podporuje rast zdravších vlasov a pevnejších nechtov, pomáha zastaviť vypadávanie vlasov,
  • podporuje hojenie rán, regeneráciu tela po záťaži, 
  • pomáha udržiavať pohybový aparát, najmä kĺby a chrbticu v dobrej forme,
  • funguje ako prevencia rozvoja degeneratívnych ochorení pohybovej sústavy,
  • a posilní tiež zdravie zubov, pretože kolagén máme aj v medzibunkovom spojive v ďasnách.

Je to skrátka taký pomocník pre všetko. Dôležitosť kolagénu nemožno poprieť a často jeho nedostatok stojí aj za problémami, na ktoré by ste to netipovali.

Posilnite svoj organizmus, najmä kĺby, pokožku, vlasy a nechty. Aby ste sa cítili sebavedome a bez bolestí. Inca Collagen je v tomto smere zárukou kvality.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.