3 tipy, ako vybrať ten pravý zásnubný prsteň

ako vybrať zásnubný prsteň

Žiadosť o ruku býva pre mužov nielen emotívnym, ale aj stresujúcim zážitkom. Vybrať dokonalé miesto, povedať správne slová a kúpiť ten pravý prsteň. To dokáže rozladiť aj toho najtvrdšieho chlapa. Ak ste si však s prvými dvoma hravo poradili a starosti vám robí už len výber prsteňa, čítajte ďalej.

V tomto článku vám prinášame 3 jednoduché tipy, ako na to.

1. Urobte si prieskum

Detailné skúmanie je zaručenou cestou k úspechu. Aby ste pre svoju drahú vybrali ten pravý zásnubný prsteň, musíte si položiť hneď niekoľko otázok. Spýtajte sa sám seba, aký štýl oblečenia sa jej páči, aké farby preferuje, aké šperky nosí a či je pre ňu väčším relaxom šport alebo kniha. Všetky tieto zistenia vám budú pri výbere nápomocné.

Ak nosí rada ležérne oblečenie a tlmené farby, vyhnite sa prehnane zdobeným a trblietavým kúskom. Radšej siahnite po jednoduchom minimalizme. Ten voľte aj v prípade, keď je vaša priateľka športovo založená. Prstienok s obrovským vyčnievajúcim diamantom by mohol byť pri jej aktivitách obmedzujúci.

A ako zistíte, ktorý druh kovu vybrať? Stačí zablúdiť do jej šperkovnice. Ak je plná strieborných náušníc a náhrdelníkov, zamerajte sa skôr na biele zlato alebo platinu.

ako vybrať zásnubný prsteň

2. Buďte pozorný

Ak ste spolu už nejaký ten čas a v otázkach budúcnosti ste obaja na rovnakej vlne, maličké nápovedy vám môže nechávať aj ona sama. Možno na počítači náročky nezatvorí webovú stránku so zásnubnými prsteňmi alebo bude na sociálnych sieťach „lajkovať“ príspevky klenotníctiev.

A hoci by ste žiaden z týchto znakov nespozorovali, stále môžete zistiť, aký prstienok je jej vysnívaný aj bez priameho opýtania. Pri najbližšej návšteve obchodného centra ju nenápadne zaveďte k výkladu so šperkmi.

Uvidíte, že si zaručene nebude prezerať zlaté prívesky či náušnice, ale práve zásnubné prstene. A ako každá žena sa s vami určite s radosťou podelí o to, ktorý sa jej páči najviac

ako vybrať zásnubný prsteň

3. Pýtajte sa

Ak ste už vyskúšali naozaj všetko a i napriek tomu stále tápete, jednoducho sa svojej partnerky opýtajte. Určite to pochopí a vám padne kameň zo srdca. A nemusíte sa báť, konečný výber bude pre aj tak prekvapením. Ušetríte si však zbytočné obavy z toho, že sa jej prsteň nebude páčiť.

Dokonca vás môže odpoveďou prekvapiť a vy zistíte, že diamant nie je jediným drahokamom a že jej srdce túži po prsteni s nežným akvamarínom či romantickou perlou. Vďaka jej maličkým pomôckam sa potom jednoducho rozhodnete, či necháte prsteň vyrobiť na zákazku alebo nájdete už hotový kúsok.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar