Amino Beast - aminokyseliny pre ženy: Recenzia a skúsenosti

Amino Beast
 • komplex aminokyselín pre ženy
 • 270 g / 30 dávok
 • obsahuje až 3 g BCAA
 • podporuje regeneráciu a metabolizmus tukov
 • cena od 12

Sú aminokyselinové prípravky vhodné pre ženy? Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín a svalov, skladá sa z nich veľká časť nášho tela. Majú významný vplyv na správnu funkciu orgánov, žliaz, šliach, tepien. Hrajú kľúčovú rolu v transporte živín, sú nevyhnutné pre hojenie rán a regeneráciu svalstva a tkanív. Rovnako ako aj pre odstránenie odpadových látok z tela. 

Je teda viac než jasné, že sú vhodné aj pre ženy. Nejedná sa o anaboliká, nenaberiete 10 kg svalovej hmoty, ani sa z vás za noc nestane muž. Práve naopak, podporujú metabolizmus a spaľovanie tukov. Navyše, na trhu sú dnes dostupné aj aminokyseliny vyvinuté špeciálne pre ženy. Jedny také som sa rozhodla vyskúšať.

Čítajte ďalej, ako v našom hodnotení dopadol komplex aminokyselín Amino Beast od značky Beast pink.

Amino beast

Amino Beast je komplex aminokyselín navrhnutý špeciálne pre ženy. Obsahuje až 3 g BCAA rozvetvených aminokyselín - teda leucín, izoleucín a valín. BCAA patria medzi esenciálne aminokyseliny, ktoré si naše telo nevie samo vyrobiť. Je teda nevyhnutné, aby sme ich prijali v potrave. Nie sú metabolizované v pečeni ale priamo vo svaloch a ich najväčší prínos predstavuje schopnosť podporovať regeneráciu svalového tkaniva.

Sú nevyhnutné a nenahraditeľné najmä pri redukčných diétach, kedy dostávame telo do náročných situácií. A to je nám ženám celkom blízke.

Amino Beast obsahuje tiež beta alanín, taurín a extrakt zo zeleného čaju, ktoré sa postarajú o dodanie energie. Komplex je obohatený o kokosovú vodu, ktorá sa postará o dokonalú hydratáciu. 

  Účinok: 8 / 10

Amino Beast podporí vašu fyzickú aktivitu a zároveň vám pomôže spaľovať tuky. Urýchľuje regeneráciu svalových tkanív, dodá vám energiu a zvýši metabolizmus. Medzi jeho ďalšie výhody patrí podpora imunitného systému, lepšia absorpcia vápnika a hojenie rán. Dokonca má tiež pomôcť s hydratáciou organizmu.

Aminokyseliny som sa rozhodla vyskúšať, pretože chodím na crossfitové tréningy, ktoré sú veľmi náročné ako na záťaž svalov, tak aj na kondíciu. Často som veľmi unavená, mám svalovú horúčku a pokiaľ idem cvičiť viackrát v týždni, cítim, že moje telo nie je poriadne zregenerované. 

Neočakávala som žiadne zázračné účinky. Avšak za 3 týždne užívania som na sebe pocítila, že mám trošku viac energie, cítim sa viac oddýchnuto a viem podať lepší výsledok, pretože svaly sú zregenerované. Nezaznamenala som žiadny úbytok tuku, ale nebudeme si klamať, to záleží najmä od stravy.

Amino Beast

   Zloženie: 9 / 10

Amino Beast príchuť mango maracuja obsahuje: L-Glutamín, L-Leucín, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, kyselina jablčná, L-Alanín, L-Izoleucín, L-Valín, L-Arginín, Taurín, Inulín, Beta Alanín, L-Lyzín, prírodná aróma (mango marakuja), extrakt z kokosovej vody, L-Theonín, L-Fenylalanín, zahusťovadlo, sukralóza, kyselina L-askorbová,  L-Metionín, farbivo: červená repa, betakarotén, extrakt zo zeleného čaju, L-Tryptofán.

Fermentované BCAA tvoria 3 gramy celkového obsahu. Najväčšie zastúpenie má leucín, ktorý je najsilnejším aktivátorom proteínu v anabolickom procese. Fermentované BCAA sú vyrobené procesom fermentovania - teda bez pridania chemických látok. ​​​​

Alanín je neesenciálna aminokyselina, ktorá bojuje proti únave a zvyšuje vytrvalosť a silu. Extrakt zo zeleného čaju podporí metabolizmus a spaľovanie tukov. Kokosová voda hydratuje, glutamín prospieva k regenerácii a k ochrane svalových vlákien. Lyzín sa podieľa na tvorbe kolagénu a podporuje imunitu. Taurín stimuluje výkonnosť a pomáha pri náročnom tréningu. Arginín zlepší hojenie rána podporí metabolizmus bielkovín. A beta - alanín podporuje tvorbu svalstva a pôsobí proti únave.

Skvelé kombo!

Aminobeast zlozenie

   Dávkovanie: 9 / 10

Do pohára s objemom 200-300 ml nasypte jednu priloženú odmerku výživového doplnku, zalejte vodou a dobre premiešajte. Keď sa prášok úplne rozpustí, vypite. Odporúča sa dávkovať aminokyseliny 1 až 2 krát denne. 

Ja užívam nápoj jedenkrát denne a rozpúšťam si ho v asi 400 ml vody, pretože je na mňa príliš sladký. Prášok sa rozpustí veľmi dobre.

Amino Beast dávkovanie

  Chuť: 7 / 10

Na výber máte z dvoch príchutí - mango maracuja alebo zelené jablko. Ja som vyskúšala mango maracuja a veľmi mi chutí. Ako som už spomenula, rozmiešavam si ho vo väčšom množstve vody, pretože je príliš sladký. Ale to je vec preferencií.

Aminokyseliny BCAA

  Cena: 9 / 10

Za 270 g balenie, v ktorom máte 30 dávok zaplatíte 12 €. Myslím si, že je to výhodná kúpa aj v porovnaní s inými prípravkami, ktoré sú na trhu.

Výhody a nevýhody

 • aminokyseliny vyvinuté špeciálne pre ženy
 • podporujú regeneráciu svalov
 • podporujú spaľovanie tukov
 • zlepšujú hojenie rán
 • dodáva energiu
 • podieľa sa na tvorbe kolagénu
 • priaznivá cena
 • príliš sladká chuť
Aminokyseliny pre ženy

  Môj celkový dojem a výsledok: 8 / 10

Páči sa mi, že Amino Beast bol navrhnutý špeciálne pre ženy. Nemám pocit, že mi narastú enormné svaly. Na druhej strane obsahujú až 3 g BCAA, čo je v porovnaní s konkurenčnými výrobkami veľmi slušné množstvo. Cítim sa zregenerovanejšia, pri opakovanej náročnej fyzickej aktivite mám dostatok sily. Chutia príjemne, prášok sa úplne rozpustí.

S týmto doplnkom výživy som veľmi spokojná, odporúčala by som ho športovo založeným ženám, ktoré vykonávajú veľa fyzickej aktivity.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar