Recenzia: Svietiaca autodráha Top Shop Magic Tracks

Autodráha Top Shop Magic Tracks detail
 • svetielkujúca autodráha
 • ohybná o 360°
 • dlhá 3,3 m
 • pre deti od 3 rokov
 • cena od 12 €

Hračky, ako aj samotné hranie nie je pre deti len obyčajnou zábavou. Hry totiž majú pozitívny vplyv na vývin dieťaťa, rozvíjajú jeho osobnosť a dokonca aj inteligenciu. Posilňujú sociálne zručnosti i schopnosť učiť sa. Najideálnejšie sú pritom hry s možnosťou pretvárania, vymýšľania a prejavovania kreativity podľa predstáv dieťaťa. 

Jednou z takýchto hier je aj svietiaca autodráha Magic Tracks, ktorú môžete poznať z televíznej reklamy. Práve tá sa k nám tentokrát dostala na testovanie.

A ako to dopadlo? Dočítate sa v dnešnej recenzii. 🙂

Otestovali sme Autodráhu Top Shop Magic Tracks

Prvý dojem zo svietiacej dráhy Magic Tracks

Autodráha Top Shop Magic Tracks obsah balenia

V balení nájdete 4 časti trate, 1 autíčko, návod a nálepky.

Svietiaca dráha Magic Track sa nám do rúk dostala naozaj starostlivo zabalená, a to dokonca až tak, že sme pri rozbaľovaní autíčka museli použiť aj nožnice. Pokiaľ teda dráhu kupujete ako dar, s jej rozbalením bude dieťa nepochybne potrebovať aj vašu pomoc. Na druhej strane si však môžete byť istí tým, že autodráha sa počas toho, ako k vám bude cestovať, určite nijako nepoškodí. A to rozhodne nie je na škodu. 

Po rozbalení krabice na vás čaká pohľad na množstvo dielikov, ktoré dospelému človeku môžu pripadať trocha zmätočne. Nemusíte mať ale obavy, kreatívne detské ruky budú vedieť, čo s nimi. A to máme odskúšané, pretože okrem nás túto autodráhu testovali aj tí, pre ktorých je určená, teda deti. 🙂 

Okrem dielov na nás v balení čakalo aj jedno autíčko s LED svetlami, zaujímavé nálepky a chýbať nesmel ani návod na použitie.

Autodráha Top Shop Magic Tracks nálepky na auto

Nálepkami si môžete skrášliť autíčko.

Autíčko funguje na 3 AAA batérie, tie však, ako to už býva zvykom, v balení nenájdete. Vzhľadom na to, že nejde o veľkú investíciu, výrobcovia ich do balenia mohli doplniť. Predstavte si, že túto hračku dostane nedočkavé dieťa, ktoré túži vyskúšať si ju čo najskôr a vy doma práve nemáte žiadne batérie. To by bolo sklamanie. Ak sa teda rozhodnete pre túto dráhu, určite si vopred nezabudnite zaobstarať aj tri AAA baterky.

Kreativite sa medze nekladú

Autodráha pozostáva z už spomínaných neónových farebných dielov v počte 220, z ktorých možno vyskladať dráhu s dĺžkou až 3,3 metra. V balení nájdete dieliky modrej, zelenej, žltej i oranžovej farby.

Ako veľké plus, ktoré upúta pozornosť nejedného dieťaťa, vnímame aj flexibilnosť dielov, čo znamená, že je možné spájať ich do akýchkoľvek tvarových, ale aj farebných kombinácií. Vďaka flexibilnosti dielov môžete meniť aj tvar, vzor a v neposlednom rade aj celkový dizajn autodráhy.

Autodráha Top Shop Magic Tracks tvar trate

V návode nájdete zopár nápadov na tvar trate.

Diely sa spájajú naozaj jednoducho a rýchlo, pričom rovnako dobre do seba i zapadajú a samovoľne sa nevyťahujú. Celá pretekárska dráha je na svete už v priebehu pár sekúnd. Ohybnosť dielov umožní deťom vytvoriť dráhu so zákrutami, ktorú môžu následne krútiť, otáčať a ohýbať v akomkoľvek smere, a to aj počas jazdy. 

Autodráha Top Shop Magic Tracks trať

Výhoda skladacej trate je, že môžete použiť ľubovoľný počet dielikov.

Dráhu môžete dokonca ohnúť aj o 360 ˚, teda do kruhu a je možné ju aj zrolovať. Táto vlastnosť ohybnosti sa pri testovaní páčila najmä deťom. My sme na ňu zo začiatku nahliadali trochu skepticky a neveriacky, predsa plat je plast. Musíme však konštatovať, že jednotlivé diely sa naozaj dobre ohýbajú a naše testovanie vydržali.

Autodráha Top Shop Magic Tracks nápady

Tvar trate je len na vás.

Za všetkým stojí unikátna serpentínová technológia, ktorá umožňuje ohýbanie a otáčanie trate do akéhokoľvek smeru, bez jej poškodenia.

Autodráha Top Shop Magic Tracks spájanie trate

Spájanie jednotlivých dielov bolo bez problémov.

Svetelná šou

Aká by to len bola audodráha bez auta. To si zrejme povedali aj výrobcovia a tak balenie vybavili jedným autíčkom. Auto disponuje 5 LED svetlami, čo je aj dôvodom toho, že je vyrobené z priesvitného materiálu. Počas jazdy bliká a vytvára atraktívnu svetelnú šou.

Auto je poháňané už spomínanými troma AAA batériami, ktoré sa vkladajú do úložného priestoru. Ten je naozaj dobre zabezpečený, keďže k batériám sme sa dostali len za pomoci skrutkovača, čo vnímame ako plus. Deti tak z autíčka nebudú vyberať batérie a vy ich nebudete musieť hľadať.

Pokiaľ máte viacero detí, k autodráhe môžete dodatočne dokúpiť aj doplnkové autíčka, pre ešte viac zábavy.

svietiaca draha Magic Tracks

Zábava aj za tmy

Ďalšou zaujímavosťou, na ktorú táto autodráha láka je jej svietivosť. A tu musíme konštatovať, že sme ostali mierne sklamaní nielen my, ale aj deti.

Kým reklama vykresľuje dráhu ako svietiacu a toto označenie môžete nájsť aj v samotnom názve výrobku, nejde však o úplne presné pomenovanie. Dráha v tme totiž nesvieti, ale skôr jemne svetielkuje. Je vyrobená z fosforujúceho plastu, ktorý na svietenie potrebuje nahriatie klasickým denným svetlom alebo žiarovkou.

Samozrejme, takéto nahriatie nie je úplne najintenzívnejšie a ani nevydrží dlho, pričom prestáva svietiť už po veľmi krátkej dobe. Napriek tomu však svetielkovanie dráhy vyzerá naozaj dobre a efektne. Škoda len toho krátkeho času. 

Svietiaca autodráha Top Shop Magic Tracks - Produkt roku 2017

Autodráha Top Shop Magic Tracks autíčko

Autíčko je zabalené zvlášť. Otváranie obalu išlo veľmi ťažko.

O tom, že autodráha Top Shop Magic Tracks je naozaj obľúbenou hračkou svedčí aj jej víťazstvo v kategórii Audrodráhy-súpravy v súťaži Produkt roku 2017.

Táto súťaž je každoročne organizovaná spoločnosťou Heureka Shopping s.r.o., ktorá je i prevádzkovateľom známeho portálu Heureka.sk. Hodnotenie je zostavované podľa záujmu, ktorý o produkt prejavili používatelia, podľa počtu nákupov v eshopoch, ale aj podľa celkového hodnotenia zákazníkov, ich spokojnosti a nespokojnosti.

produkt roku 2017

Technické parametre

Špecifikácia

Materiál 

Plast

Napájanie

autíčko 3 AAA batérie (nie sú súčasťou balenia)

Počet dielov 

220

Dĺžka dráhy v pospájanom stave

3,3 m

Cena autodráhy Magic Tracks

Ďalším pozitívom autodráhy Magic Tracks je aj jej cena. Ak ju totiž porovnáme s ostatnými autodráhami na trhu, možno o nej povedať, že patrí k tým cenovo výhodnejším.

Pokiaľ sa rozhodnete pre jej kúpu, nesiahnete hlboko do vrecka. Dráhu môžete totiž kúpiť už za suma pohybujúcu sa okolo 12 €

Video

Ako funguje

Výhody a nevýhody svietiacej autodráhy Top Shop Magic Tracks

Výhody

 • množstvo dielov
 • flexibilné, ohybné dieliky
 • žiarivé farby
 • blikajúce autíčko s LED svetlami
 • svetielkovanie dráhy v tme
 • odolný plast
 • možnosť dokúpenia príslušenstva
 • prijateľná cena

Nevýhody

 • svetielkovanie trate v tme nie je silné, rýchlo vyprchá
 • batérie nie sú súčasťou balenia
 • autíčko sa ťažko vyberá z obalu
Autodráha Top Shop Magic Tracks detail

Magic Tracks je super zábava pre deti. Odporúčame.

Naše hodnotenie svietiacej autodráhy Top Shop Magic Tracks

odznak Náš tip

V prípade, že hľadáte pre dieťa darček, ktorý upúta jeho pozornosť, zabaví na dlhý čas, no zároveň podporí jeho kreativitu, ideálnou voľbou je nami otestovaná dráha Top Shop Magic Tracks.

Aj napriek tomu, že táto dráha je určená pre menšie deti od troch rokov, spoľahlivo zabaví aj deti staršej vekovej kategórie a dokonca aj rodičov. Nemusí byť pritom darovaná len chlapcom, získať si dokáže i dievčatá. 

Celkové vyhotovenie autodráhy je naozaj zaujímave, pričom je jasné, že pri zrode dráhy výrobcovia stavili na rozvíjanie detskej kreativity, a to im naozaj vyšlo. Pri tejto autodráhe je všetko v úplnom poriadku aj po tej konštrukčnej stránke. Použité materiály sú pevné, ohybné, pričom nehrozí ich poškodenie.

Ako nedostatok sme vnímali neprítomnosť batérií v balení, ktoré sú potrebné pre prevádzku autíčka. Tento nedostatok sa však dá veľmi rýchlo napraviť. O niečo horšie je na tom v reklame deklarovaná svietivosť dráhy. V skutočnosti totiž dráha za tmy svetielkuje, pričom je potrebné vopred ju nahriať. Pokiaľ uvažujete nad kúpou autodráhy, tento fakt by ste rozhodne mali brať do úvahy, aby ste predišli prípadnému sklamaniu.

Vzhľadom na cenu autodráhy, jej dizajn a funkcie, ju rozhodne môžeme len a len odporučiť. Aj preto si v našom testovaní vyslúžila 4,5 hviezdičiek. 🙂

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar