Babybjörn podbradník Soft - Recenzia a skúsenosti

Babybjörn Podbradník Soft recenzia a skúsenosti
 • pre deti od 4 mesiacov
 • na kŕmenie
 • cena od 10 

Podbradníky sú niečo, na čo u nás doma jednoducho nedám dopustiť. A to nielen z dôvodu ochrany oblečenia pred ťažko (ak vôbec) prateľnými škvrnami, ale aj preto, že vždy, keď vidím padajúci kúsok jedla, stuhnem, či si to náhodou neodnesie nový obrus či koberec. 

Kým kedysi sme my mamičky pri kúpe podbradníka nemali veľmi na výber, dnes je tomu už inak. Medzi klasickými látkovými či gumenými podbradníkmi sa čoraz viac začínajú objavovať aj podbradníky vyrobené z plastu. 

Prednedávnom sa mi jeden takýto plastový podbradník od výrobcu Babybjörn dostal do rúk a musím priznať, že ma prekvapil nielen svojím materiálom, ale aj tvarom. Na rozdiel od podbradníkov, ktoré som doteraz poznala, tento kúsok má za úlohu zachytiť padajúce kúsky jedla a omrvinky do vrecka, ktoré je jeho súčasťou. Znie to dobre, no najmä prakticky, však? 🙂 No je to tak aj v skutočnosti? 

Babybjörn Podbradník Soft recenzia a skúsenosti
Babybjörn Podbradník Soft recenzia

 Prvý dojem

Ergonomický podbradník je vyrobený švédskou spoločnosťou Babybjörn, ktorá na trhu s produktmi pre tých najmenších pôsobí už viac ako 50 rokov. Za ten čas priniesla do tejto oblasti množstvo inovatívnych vecí, za ktoré získala i viacero medzinárodných ocenení. No prečo vôbec spomínam značku?

Vo svojom okolí sa často stretávam s mamičkami, ktoré pri voľbe produktov pre svojich drobcov kladú veľký dôraz práve na značku. Zisťujú si o nej viac, pričom sa zameriavajú najmä na to, či firma počas svojho pôsobenia neurobila nejaký prešľap. Ak áno, produkty tejto značky majú u nich stopku. Úprimne, s týmto konaním sa veľmi nestotožňujem. Omnoho dôležitejšie sú totiž pre mňa skúsenosti iných mamičiek, ktoré konkrétny produkt so svojim dieťatkom reálne vyskúšali. Poďme ale naspäť k podbradníku. 

Podbradník je vyrobený z certifikovaných plastov, spĺňajúcich bezpečnostné požiadavky FDA aj EEC. Jeho použitie s potravinami je maximálne bezpečné a pre dieťatko neškodné. Plasty použité na výrobu podbradníka sú navyše i recyklovateľné. Neobsahujú žiadne BPA, PVC, ftaláty, olovo, kadmium, bróm či chlór, čo je pre mňa ako pre matku, ktorá chce pre svoje dieťatko to najlepšie, veľmi dôležitým faktorom. 

Klasické podbradníky zachytávajú predovšetkým tekutiny či kašovitú stravu, a to len do úrovne svojej dĺžky. Neraz sa pritom stane, že pokrmy končia aj mimo podbradníka, napríklad na nohách dieťatka. Podbradník Babybjörn má však vo svojej spodnej časti vrecko, ktoré slúži na zachytávanie kúskov padajúcich príkrmov. 

Podbradník je podľa slov výrobcu určený pre deti od 4 mesiacov. Z mojich skúseností však môžem takýto podbradník odporučiť skôr o niečo starším deťom, ktoré konzumujú už aj nejaké tie príkrmy. Pri malých drobcoch, ktorí ešte len pijú mliečko, vám lepšiu službu spraví klasický látkový podbradník. 

Babybjörn Podbradník Soft skúsenosti

Podbradník je určený pre deti od 4 mesiacov. 

Babybjörn Podbradník Soft

Na obale sú uvedené všetky základné informácie. 

Babybjörn Podbradník Soft dizajn

Podbradník pochádza od švédskej firmy Babybjörn s viac ako 50 ročnou tradíciou.  

 Podbradník Babybjörn Soft - Dizajn

Mňa osobne podbradník Babybjörn Soft zaujal predovšetkým svojím netradičným dizajnom a tvarom. Prívlastok "ergonomický" v názve napovedá, že podbradník bol navrhnutý tak, aby dokonale sadol dieťatku. A tento zámer výrobcom vyšiel veru naozaj dobre. Na rozdiel od klasických podbradníkov, ktoré nedržia tvar, tento podbradník si ho ponecháva za akýchkoľvek okolností. 

Výrobca ďalej uvádza, že podbradník je príjemne mäkký, čím si však nie som úplne istá. Podľa mňa určite nepatrí k tým najmäkším, a tak sa môže stať to, že nie každé dieťatko s ním bude úplne stotožnené. Toto je však vec, ktorú dopredu nedokáže odhadnúť žiadna mamička, keďže pravdou je, že každý drobec je individuálny. 

Veľmi dobre však hodnotím tvar podbradníka, ktorý verne kopíruje siluetu hrudníka dieťatka. Vrchné časti sú jemne ohnuté, aby dokonale padli na detské plecia. Plusom je pre mňa aj nastaviteľné guličkové zapínanie, vďaka ktorému podbradník rastie spolu s dieťatkom. Obvod krku dieťatka pre tento podbradník je v rozmedzí od 19 - 30 cm. 

Celkovo zapínanie drží veľmi dobre a počas používania sa nerozopína. Neviem, ako vaši drobci, ale každé jedno moje dieťa, malo a má tendenciu dávať si dole čokoľvek, čo mu dám na hlavu či na krk - čiapku, šál a ani podbradník nie je výnimkou. Kým stiahnutie klasického látkového bolo hračkou, s podbradníkom s guličkovým zapínaním to už ide ťažšie. Možno však len dovtedy, kým nepríde na princíp zapínania. Uvidíme. 🙂 

Podbradník je veľmi ľahučký, a dieťatko ho nijako zvlášť nepociťuje. Čo sa týka veľkosti podbradníka, bol navrhnutý tak, aby sa vrecko nezachytávalo o stôl. 

Babybjörn Podbradník Soft tvar

Má ergonimický tvar, ktorý verne kopíruje siluetu dieťatka 

Babybjörn Podbradník Soft prispôsobenie zapínania

Guličkové zapínanie rastie spolu s dieťaťom.

Babybjörn Podbradník Soft zapínanie

Obvod krku dieťatka pre tento podbradník je od 19 - 30 cm. 

 Moje skúsenosti s podbradníkom

Podpradník sa mne ako mamičke veľmi pozdával. Krásny dizajn, nezávadné materiály, nízka hmotnosť, praktické vrecko na omrvinky a všade zaoblené hrany, aby si dieťatko nedopatrením nejako neublížilo. Ako si ale s podbradníkom rozumel môj drobec? 

Na moje veľké prekvapenie kŕmenie s týmto podbradníkom išlo ako po masle. Po tom, čo som podbradník pripevnila Marekovi na krk, najprv sa s ním zoznámil, ohmatal z každej strany a potom sa pustil do papania. Počas celej doby jedenia mu podbradník nijako neprekážal a neobmedzoval ho ani pri pohybe rúčkami. Omrvniky a kúsky jedla nekončili na nohách alebo kdekoľvek inde, ale vo vrecku podbradníka. 

Veľmi pozitívne hodnotím aj ergonomický tvar, vďaka ktorému podbradník sadol Marekovi ako uliaty alebo vyrobený presne na mieru. 

Za zmienku rozhodne stojí aj jednoduchá údržba. Keďže je podbradník vyrobený z plastu, možno ho umyť pod tečúcou vodou alebo vložiť do umývačky riadu. V porovnaní s klasickými podbradníkmi, ktorým neraz nepomohlo ani vyváranie, nie to ešte pranie, je toto nesporne veľká výhoda. Podbradník sa čistí naozaj jednoducho a neostávajú na ňom žiadne fľaky. Okrem odolnosti či jednoduchej údržby je tak ďalším veľkým plusom i dlhá životnosť.

Babybjörn Podbradník Soft materiál

V spodnej časti sa nachádza vrecko na omrvinky. 

Babybjörn Podbradník Soft zadná strana

Zadná strana podbradníka.

 Cena

Podbradník Babybjörn Soft sa predáva za sumu približne 10 €. A tá sa veruže môže zdať viacerým mamičkám privysoká, kedže ceny klasických podbradníkov sa pohybujú okolo troch, štyroch €.

Netreba však zabúdať na to, že takýto plastový podbradník má vyššiu odolnosť a v podstate aj neobmedzenú životnosť, z ktorej častou údržbou nebude ubúdať. 

Video

Výhody a nevýhody

Výhody

 • pekný dizajn
 • ergonomický tvar
 • maximálne prispôsobenie
 • vrecko na omrvinky
 • jednoduché čistenie
 • možnosť vložiť do umývačky riadu

Nevýhody

 • tvrdší plast
 • vyššia cena 
Babybjörn podbradník skúsenosti

Prvé zoznámenie s podbradníkom.  

Babybjörn podbradník recenzia

Testovanie 🙂 

Babybjörn podbradník Soft recenzia skúsenosti

Vrecko spoľahlivo zachytáva padajúce pokrmy. 

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Podbradník Babybjörn Soft je skvelým pomocníkom pri kŕmení dieťatka, ktorý ochráni oblečenie i všetko naokolo. Je vyrobený z nezávadných plastov, ktorú sú navyše i recyklovateľné. Veľmi jednoducho sa umýva, napríklad aj pod tečúcou vodou, no pokiaľ doma vlastníte umývačku riadu, môžete ho pokojne vložiť aj do nej. Ku nám domov sa podbradník dostal v krásnej tyrkysovej farbe, no na trhu je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach - pre dievčatko i chlapčeka. 

Podbradník si ma získal aj svojim unikátnym ergonomickým tvarom, ktorý skvele kopíruje hrudník dieťatka a pri papaní bábätku nijako neprekáža. Plast, z ktorého je vyrobený je však o niečo tvrdší a preto podbradník nemusí vyhovovať každému dieťatku. To potvrdzujú aj niektoré recenzie mamičiek, podľa ktorých podbradník ich dieťaťu prekážal a počas kŕmenia sa ho snažili dať dolu. Zapínanie však drží veľmi dobre a navyše je aj ľahko prispôsobiteľné rýchlo rastúcemu dieťatku.

Tento praktický plastový podbradník s vreckom si ma získal natoľko, že ho odporúčam všetkým maminkám v mojom okolí. Dokonca ho už aj pár deťúrencov mojich kamarátok odo mňa dostalo aj ako darček. 🙂 

O autorovi

Michaela Banduričová
 

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. Miška u nás testuje produkty určené deťom i mamám a radí, ako vybrať pre našich najmenších vždy to najlepšie.

Pridajte vašu recenziu

avatar