MULTI-MAM BABYDENT gél na prerezávajúce sa zúbky - Recenzia a skúsenosti

Bebydent gel na zúbky pre deti
 • bez cukru
 • 15 ml
 • vhodný od narodenia
 • cena od 10 

Zuby vedia poriadne potrápiť nielen nás dospelých, ale aj deti. Aj keď vám to vaše dieťatko nepovie, prvé prerezávajúce sa zúbky sú pre neho naozaj bolestivou záležitosťou. Spoznáte to jednoducho - nadmerné slintanie, opuchunuté ďasná, bolesť a celková nespokojnosť.  Výnimkou nie sú ani horúčky. Dieťatko si do úst strká veľmi často i prsty alebo okolité predmety. 

V súčasnosti už existuje viacero možností na zmiernenie nepríjemných sprievodných znakov prerezávajúcich sa zúbkov. Ako najlepšie fungujúce sa mi osvedčili rôzne gély určené priamo na potieranie ďasien. Jedným z nich je aj MULTI-MAM BABYDENT gél, ktorý sa mi do rúk dostal v čase, keď sa nám na svet začal pýtať prvý dolný zúbok. 

Gel na ďasná Babydent pre deti

Babydent gél je bioadhezívny gél určený na zmiernenie a tíšenie symptómov, ktoré sú typické pre prerezávanie prvých zúbkov. Je teda vhodný pre tie najmenšie deti, konkrétne od šiesteho mesiaca až po obdobie cca dvoch rokov, kedy sa dostavia posledné zúbky.

Okrem vyššie spomenutých znakov som u mojich detí pozorovala aj mierny opuch a začervenanie, ale napríklad aj hnačku, nechutenstvo a problémy so spánkom. Tieto problémy sa pritom zvyknú objavovať väčšinou cca 4 dni pre prerezaním zúbka a odznievajú tak 3 dni po prerezaní.

A ako gél Babydent funguje? Zaberá? 

Gél na ďasná Babydent pre deti


  Zloženie 

Gél Babydent ma oslovil hneď na začiatku, a to rovno z viacerých dôvodov. Na rozdiel od iných prípravkov tohto typu neobsahuje žiadne anestetiká, konzervačné látky, alkohol či iné chemické látky, ktoré pre zdravie bábätka rozhodne nie sú prospešné. V prípade, že bábätko prehltne gél Babydent, nič sa nestane, pretože je pre neho maximálne neškodný. 

Veľkým plusom je aj to, že gél neobsahuje cukor, ktorý by mohol poškodiť nové zúbky, no zároveň je jeho chuť príjemná. 

V zložení gélu sa nachádzajú tieto aktívne zložky: Krospolymér na báze galaktoarabinánu a kyseliny polyglukurónovej*, xylitol, kyselina hyalurónová *2QR komplex: patentovaný komplex biologicky aktívnych polysacharidov.

Základom gélu je účinná látka 2QR, ktorá sa extrahuje zo špeciálneho druhu aloe - Aloe barbadensis miller. A ako funguje? 2QR má vysokú účinnosť pri neutralizácii veľkého množstva škodlivých mikróbov. Taktiež predstavuje základ pre mikrobiálnu kontrolu a rovnováhu. V porovnaní s ostatnými antiseptickými prostriedkami či antibiotikami má tak jasnejšie výhody. 

Ďalším plusom prípravku je aj možnosť užívania spolu s inými liekmi bez ovplyvňovania účinkov.

Gél na ďasná Babydent pre deti

Na zadnej strane balenia nájdete o prípravku základné informácie. Vo vnútri krabičky sa nachádza i príbalový leták. 

 Použitie gélu Babydent

Veľakrát sa správna aplikácia rozličných prípravkov zvykne preceňovať a pritom len tá dokáže účinne pomôcť a rýchlejšie uľaviť. Z vlastných skúseností preto odporúčam pozorne si prečítať pri každom novom prípravku aj príbalový leták. 

S gélom Babydent dosiahnete najlepšie účinky vtedy, ak je studený a jeho teplota sa pohybuje v rozmedzí od 2 - 8°C. Aj práve preto ho odporúčam uchovávať v chladničke. Takto studený gél zvyčajne po aplikácii účinkuje takmer okamžite. 

Gél možno nanášať kedykoľvek, podľa potreby, až kým sa bábätko neupokojí a nezmizne nepríjemná bolesť. Na dosiahnutie čo najdlhšie trvajúceho účinku by dieťa nemalo nejaký čas piť ani jesť. 

Celkovo má gél pomerne dobrú chuť (skúsila som 🙂 ), ktorá dieťa môže nabádať k jeho zlízaniu. Pokúste sa tomu zabrániť, pretože takto tiež nedocielite želaný účinok. 

A ako gél nanášať, aby bol účinok čo najlepší? Veľmi dobrý spôsob predstavujú rôzne hryzadlá, ale aj cumlíky. Gél taktiež môžete naniesť aj priamo prstom, no najlepším spôsobom podľa mňa je jednoznačne jemná detská zubná kefka, ktorú som taktiež testovala. Čo sa týka množstva gélu, odporúčam ho nanášať výdatne.  

Pri detskej zubnej kefke by som ešte určite chvíľu ostala, pretože je naozaj veľmi dobrým pomocníkom. Ja osobne som si ju veľmi obľúbila. Je vyrobená zo silikónu, má mäkký, poddajný tvár a ľahko sa s ňou manipuluje. Stačí ju navliecť na prst a následne jemne môžete masírovať bábätku ďasná. Nemusíte sa obávať, že mu nejako ublížite, kefka je mäkká a veľmi dobre sa prispôsobí. Podľa mňa je masáž za pomoci takejto kefky jednak hygienickejšia, ale aj omnoho účinnejšia ako akýmkoľvek iným spôsobom. Kefka je navyše dodávaná i s praktickým, hygienickým puzdrom. 

Pokiaľ sa teda rozhodnete uľaviť vášmu bábätku od nepríjemnej bolesti pri prerezávaní zúbkov za pomoci zubného gélu, určite odporúčam siahnuť aj po špeciálnej prstovej kefke. Kefka, ktorú máme doma nás vyšla na sumu cca 4 €.

Zubná kefka prstová pre deti

Zubná prstová kefka je dodávaná aj s praktickým puzdrom. 

Zubná kefka prstová pre deti skúsenosti

Kefka je vyrobená zo silikónu a má mäkký, poddajný tvar. 

 Účinok gélu Babydent

A teraz to najpodstatnejšie - účinok. Gél Babydent testujeme u nás doma už viac ako jeden týždeň a zatiaľ sme veľmi spokojní. Skúšali sme ho aplikovať studený po vytiahnutí z chladničky, ale aj normálny, teda v izbovej teplote. 

Gélik zaberal pomerne dobre aj nechladený, avšak intenzívnejšie účinkuje jednoznačne po vytiahnutí z chladničky. Vtedy som totiž hneď pozorovala, ako sa náš Marek stáva pokojnejším a nemá potrebu pchať si do úst všetko, čo vidí naokolo, v snahe uľaviť si od nepríjemného tlaku. Dokonca mi po prvej aplikácii gélu aj zaspal. 🙂 Začervenanie a opuch mi mizli rovno pred očami.  

Doteraz sme už skúsili tri gély od iného výrobcu, no dva z nich nezaberali veľmi dobre a z jedného dokonca Marek zvracal. Pri prípravku Babydent sa žiadne zvracanie neobjavilo, za čo so bola veľmi vďačná. 

Pri každom z mojich detí sme, žiaľ, v období prerezávania zúbkov bojovali aj s nadmerným slinením, v dôsledku ktorého bola pokožka okolo úst začervenaná a posiata drobnými výražkami. Výrobca uvádza, že gél Babydent je vhodný aj pri tomto probléme a tak sme ho neváhali otestovať. Na pokožku úst som však gél nanášala v menšom množstve, nie tak, ako na ďasná. Aj v tejto situácii gél účinkoval veľmi dobre. 

Gél ma zvyčajne priesvitnú farbu, bez nejakého výrazného zápachu, no farba sa môže meniť v závislosti od prírodnej zložky 2QR. Stretnúť sa môžete s čírym, ale aj svetlým či tmavým jantárovým sfarbením. Nejde pritom o žiadnu chybu, ale prirodzený jav. 

Vo všeobecnosti je gél znášaný dobre, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Pokiaľ si ale chcete byť istí na 100%, môžete ho pred samotnou aplikáciou naniesť na iné miesto ako ďasná. Ja väčšinou prípravky skúšam na vnútornej strane ramena, keďže ide o miesto s citlivou pokožkou. 

Kefka zubná prstová pre deti recenzia skúsenosti

Kefku navlečte na prst, naneste zubný gél a môžete začať s masážou ďasien. 

 Cena

Gél Babydent sa predáva v balení, ktoré obsahuje 15 ml prípravku, čo sa vám s najväčšou pravdepodobnosťou bude zdať hneď na prvý pohľad málo. Gél sa však nanáša na malú plochu a ja len môžem len konštatovať, že jeho množstvo je adekvátne účelu. 

Horšie je to už so samotnou cenou, ktorá je o síce o niečo vyššia, no za pociť úľavy pre vaše bábätko rozhodne stojí. 

Výhody a nevýhody gélu Babydent

Výhody

 • prírodný prípravok
 • bez alkoholu a konzervačných látok
 • bez cukru
 • neobsahuje anestetiká
 • príjemná chuť
 • rýchly nástup účinku
 • upokojujúci účinok
 • neškodný pri prehltnutí

Nevýhody

 • vyššia cena
Babydent zubný gél prstová kefka pre deti

Táto kombinácia si u nás doma našla svoje čestné miesto. 

 Môj celkový dojem a hodnotenie

MULTI-MAM BABYDENT gél na prerezávajúce sa zúbky je prírodný prípravok, ktorý by určite nemal chýbať v lekárničke žiadnej mamičky. Prerezávanie zúbkov je totiž jedným z najnepríjemnejších období dieťatka, kedy drobec pomerne dosť trpí. Táto etapa má pritom vplyv na jeho celkovú pohodu, stravovanie, ale aj kvalitu spánku. 

Gél Babydent svojim účinným zložením dokáže priniesť dieťaťu želanú úľavu. Zmierňuje opuch, začervenanie i akékoľvek ďalšie nepríjemné pocity spojené s prerezávaním zúbkov. Zároveň účinne zmierňuje aj slintanie. Gél ma najlepšie účinky vtedy, ak je aplikovaný vo vychladenom stave, preto na to nezabúdajte a skladujte ho neustále v chladničke. Aby ste dosiahli čo najlepšie účinky, odporúčam zaobstarať si aj pomocníka v podobe prstovej zubnej kefky. Ja na túto dvojicu nedám dopustiť. 🙂

O autorovi

Michaela Banduričová
 

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. Miška u nás testuje produkty určené deťom i mamám a radí, ako vybrať pre našich najmenších vždy to najlepšie.

Pridajte vašu recenziu

avatar