Prírodný antioxidačný doplnok stravy BioAstin Astaxantín - Recenzia a skúsenosti

Bioastin
 • prírodný antioxidant
 • 60 kapsúl v balení
 • podporuje zdravie očí, srdca a mozgu
 • pomáha pri zápaloch a  chráni pokožku pred UV žiarením
 • cena od 30 eur

Antioxidanty. Hovorí sa o nich všade a frázu “obohatené o antioxidanty” poznáme snáď všetci. Čo vlastne sú vlastne a prečo sú pre nás prospešné?

 • pomáhajú bojovať proti voľným radikálom, ktoré v neprimeranom množstve poškodzujú bunky v tele a spôsobujú celú radu radu ochorení
 • pomáhajú udržiavať harmóniu tela
 • obmedzujú proces oxidácie v ľudskom tele
 • podporujú správnu činnosť srdca, ciev, obličiek, aj pečene
 • pôsobia ako prevencia proti rakovine
 • posilňujú imunitu
 • spomaľujú proces starnutia a chránia pokožku pred UV žiarením
 • dodávajú energiu, vitalitu a napomáhajú k regenerácii svalov

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Určite nám dáte za pravdu, že rozhodovanie pri nákupe môže byť niekedy zložité.

Toto rozhodnutie nám však môžu značne uľahčiť odporúčania a referencie od blízkeho, priateľa či suseda, skrátka niekoho, kto daný produkt reálne otestoval a používal. Áno, skúsenosti iných užívateľov sú totiž to, čomu pri nákupe dôverujeme a čo nám pomáha správne sa rozhodnúť. Aj preto u nás na webe nájdete reálne recenzie od reálnych zákazníkov, ktorí dané produkty skutočne poriadne preverili.

Výživový doplnok BioAstin pre vás testovala Nikola Schmidtová. 

Som človek, ktorý žije veľmi aktívne, veľa športujem, chodím na thajský box a na yogu. Plánovala som začať behať každý deň, ale už počas tréningov thajského boxu (ak to preženiem) pociťujem vyčerpanosť. Hľadala som niečo, čo mi pomôže naštartovať organizmus a dodá energiu. A hlavne pomôže pri regenerácii po jednotlivých tréningoch. Rozhodla som sa vyskúšať prírodný doplnok BioAstin Hawaiian Astaxanthin, aj preto, že jar je ten správny čas na detox a celkovú očistu organizmu.

Bioastin

BioAstin je silný prírodný doplnok, ktorý bojuje proti životnému štýlu dnešnej rýchlej doby. Náš organizmus dostávame do oxidačného stresu a preto naše telo potrebuje množstvo antioxidantov, aby sa s tým vedelo vyrovnať.

Astaxantín, ktorý je hlavnou zložkou výživového doplnku, je jeden z najsilnejších antioxidantov v prírode. Pomáha bojovať proti oxidačnému stresu v tele, podporuje zdravie kĺbov, svalov, šliach, podporuje imunitný systém, prečisťuje kardiovaskulárny systém, podporuje zdravie pokožky a chráni ju pred škodlivým UV žiarením.

Je výborným doplnkom pre aktívnych ľudí, lebo zvyšuje vytrvalosť, vitalitu, a napomáha k regenerácii svalov po športových výkonoch

  Zloženie: 9 / 10

Hlavnou zložkou prípravku BioAstin je prírodný výťažok Astaxantín pochádzajúci z červeno sfarbenej mikroriasy Haematococcus pluvialis (riasa pochádzajúca z Havajských ostrovov). Navyše obsahuje ešte luteín a vitamín A vo forme betakaroténu a vitamín E.

V prírode môžeme nájsť veľa zdrojov, ale takmer vo všetkých sa narozdiel od riasy Haematococcus pluvialis nachádza len nízka koncentrácia Astaxatínu. Táto riasa má tiež ešte veľké množstvo ďalších dôležitých karotenoidov, ako beta-karotén, kantaxantín a luteín. Práve vďaka týmto zložkám je jedným z najkomplexnejším antioxidačných zdrojov, aké sú dostupné.

Astaxantín v tele pomáha odbúrať voľné radikály, ktoré posilňujú oxidačné procesy v tele. Okrem toho má celý rad pozitívnych účinkov na náš organizmus: posilňuje imunitu, mozog a jeho funkcie, podporuje zdravú činnosť kardiovaskulárneho systému a chráni pokožku pred UV žiarením. Jedna tabletka BioAstinu obsahuje 4mg Astaxantínu.

Luteín pomáha k prevencii a zníženiu rizika očných chorôb, upravuje hladinu cholesterolu.

Vitamín A – alebo betakarotén - spolu s luteínom napomáha chrániť zrak. Môžeme ho označiť aj ako “očný vitamín” a je tež veľmi dôležitý antioxidant. Okrem zdravých očí udržiava aj zdravú pokožku.

Vitamín E má blahodárny vplyv na pokožku, napomáha v boji proti starnutiu pokožky, vyhladzuje vrásky a hojí pokožku. 

Bioastin

Hlavnou zložkou BioAstinu je prírodný výťažok Astaxantín, ktorý má mnoho pozitívnych účinkov

   Dávkovanie: 8 / 10

Dávkovanie záleží od toho, čo od prípravku očakávate a aký máte problém. Ako prevencia sa odporúča jedna tabletka denne s jedlom alebo hodinu pred cvičením. Pri zápale šliach sa odporúča zvýšené dávkovanie a to až 3 tabletky denne s jedlom.

Ja som užívala 2 tabletky denne, jednu ráno s raňajkami a druhú tabletku hodinu pred tréningom.  To bola odporúčaná dávka pre zlepšenie vitality, vytrvalosti. Takisto som takto dávkovala z toho dôvodu, že sa chystám na dovolenku a chcela som svoju veľmi svetlú pokožku pripraviť na slnečné lúče. Odporúča sa užívať 2 tabletky denne po dobu 2 týždňov pred dlhším pobytom na slnku.

Tabletky boli primerané a ľahko sa prehĺtajú - toho som sa obávala asi najviac, vzhľadom na skúsenosti s podobnými výživovými doplnkami, ktoré majú tabletky veľké a ich užívanie nebolo i pre mňa príjemné.

Bioastin

Tablety sa zapíjajú ľahko, majú primeranú veľkosť

   Účinok: 8 / 10

BioAstin som brala presne tak, ako bola odporúčaná dávka pre zvyšovanie vytrvalosti, vitality a lepšej regenerácie svalov - teda 2 tabletky denne (tým mi balenie vydržalo 3 týždne). Už po dvoch týždňoch užívania môžem skonštatovať jeho pozitívne účinky.

Pri tréningoch som viac vládala a myslím, že aj regenerácia svalov bola rýchlejšia. Nemala som až takú svalovicu ako predtým, hoci som k tomu všetkému začala aj behať minimálne 3x do týždňa. Ako ďalšie pozitívum musím uviesť zlepšenie stavu mojej pleti a dokonca to malo aj pozitívny vplyv na stav mojej pokožky celkovo.

Práve prvé slnko je pre mňa veľmi nebezpečné, keďže mám ten najsvetlejší typ pleti a tentoraz musím skonštatovať, že mi vôbec neublížilo a nespálilo ma. Teraz môžem povedať, že moja pokožka je pripravená na leto aj vďaka pravidelnému užívaniu BioAstinu. 

Rozhodne sa týmto užívanie tohto prírodného doplnku u mňa nekončí a budem užívať tento doplnok aj ďalej, ale už len 1 tabletku denne na udržanie správnej hladiny antioxidantov v tele. 

Bioastin

Po tréningoch bola svalovica miernejšia a svaly sa regenerovali rýchlejšie

  Cena: 8 / 10

60 tabletkové balenie vám pri pravidelnom užívaní 1 tabletky denne vystačí na dva mesiace, pri užívaní 2 tabliet denne - mesiac. Cena sa možno niekomu bude zdať vyššia, podľa mňa je však pomer cena-kvalita primeraný.

Výhody

 • po dvoch týždňoch viditeľné prvé výsledky
 • komplexný prípravok pre ochranu organizmu
 • prírodný prípravok vhodný pre vegetariánov a vegánov
 • ľahké užívanie tabletiek

Nevýhody

 • vyššia cena

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

Bioastin

BioaAstin splnil moje očakávania

  Môj celkový dojem a výsledok: 8 / 10

Pre prípravok BioAstin Astaxantín  som sa rozhodla, pretože som hľadala nejaký prípravok na posilnenie vitality, dodanie energie a na lepšiu regeneráciu svalov po športových výkonoch. Ako bonus k tomu ma oslovilo, že  jeho účinky sú komplexné, dokonca pravidelným užívaním pripravia pokožku na dlhodobý pobyt na slnku, čo sa mi v tomto čase veľmi hodilo. Musím povedať, že BioAstin moje očakávania splnil a pomohol mi.

Určite si zaobstarám ešte aspoň jedno balenie, ale už budem užívať len preventívne 1 tabletku denne. Myslím, že je to prípravok na dodanie správnej hladiny antioxidantov do nášho organizmu.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar