Buďte v suchu a v teple celú zimu

Koľkokrát ste už počuli tú večnú frázu, že chlad ide od nôh a aby ste neprechladli, tak musíte mať chodidlá v teple? Nikto nemá rád premrznuté nohy a s príchodom zimy určite vyberáte topánky tak, aby ste sa v nich cítili nielenže pohodlne, ale najmä, aby vás chránili od mrazu a vody. Chlad a mokro vašim chodidlám naozaj nesvedčí.

kde kúpiť topánky na zimu

Zdroj obrázka: Irine and Andrew / Shutterstock.com

Športovo založené ženy, ktoré svoju lásku ku športu navyše premietajú aj do štýlu obliekania, určite milujú tenisky všetkých druhov.

Tie sú perfektnou voľbou obuvi od teplejšej jari, keď už nie sú ranné mrazivé teploty, až do slnečnej jesene, kým ešte nezačne pršať. Pred jarou a počas neskorej jesene už nie je úplne vhodné obúvať si bežné tenisky, pretože nimi vo väčšine prípadov neudržíte svoje nohy v teple a už vôbec nie v suchu.

Tenisiek sa vzdať nemusíte

Ak sa ale milovaných tenisiek neviete celoročne vzdať a sú vašou pravidelnou voľbou ku všetkým outfitom, potom však ponúkajú riešenie dámske zimné tenisky, vďaka ktorým môžete mať svoju obľúbenú obuv na nohách aj v zime. V čom sú teda zimné tenisky odlišné a lepšie na zimu ako tie bežné, ktoré nosíte?


Kvalitný materiál zvršku

Materiál zvršku na teniskách zabezpečuje to, či sa k vášmu chodidlu dostane voda v daždi, či pri kontakte so snehom ostanete v suchu, alebo nie. Pri zimných teniskách je ich vrchný materiál vyzbrojený vodoodolnou vrstvou (v niektorých prípadoch aj známou Gore-texovou technológiou) a vy tak nebudete chodiť v nepríjemnej zime s bazénmi vody v topánkach.


Top podrážka

Na podrážke záleží, a to nielen kvôli príjemnému dopadu na tvrdý povrch. Pri zimných teniskách voľte tie, ktoré majú vyššiu podrážku, ideálne z gumy, ktorú jednoducho vyčistíte po príchode domov, keď sú topánky celé od snehu či blata.

Určite oceníte podrážku, ktorá je dostatočne mäkká a ani po dlhšom pravidelnom nosení nejaví známky poškodenia či zmeny tvaru. Zamerajte sa na BOOST podrážky, keďže tie odpružujú dopad na zem a chránia vaše kĺby. Do zimy sú vhodné aj kvalitné podrážky Vibram. Vždy to závisí od konkrétnej značky tenisiek, akú technológiu pri svojich modeloch využíva.

Topánky na zimu

Zdroj obrázka: Irine and Andrew / Shutterstock.com

Ochrana je v zime dôležitá

Ak už v zime nosíte zimné tenisky alebo bežné zimné topánky, mali by ste im dávať kvalitnú ochranu a dbať na poriadnu starostlivosť o ne. Je to hneď z dvoch dôvodov.

Prvým je už spomínaná ochrana vašich chodidiel, a teda aj zdravia. Druhým dôvodom sú externé faktory. Veď kto sa ešte nestretol s poškodenými topánkami počas zimy, keď prichádzate do neustáleho kontaktu so snehom, kalužami, posolenými chodníkmi a štrkom?

Ideálne je topánky pravidelne impregnovať, prípadne si vždy prečítajte návod na to, ako sa o daný model obuvi máte starať. Niektoré sú vhodné do práčky, no v žiadnom prípade ich nedávajte do sušičky bielizne. Tým by ste im s najväčšou pravdepodobnosťou ukončili ich životnosť a mohli by poputovať do smetného koša.

Ako už bolo povedané, soľ topánkam v zime naozaj nesvedčí, a práve preto by ste sa mali snažiť vyvarovať jej pôsobeniu na materiál dlhšie, ako je to nevyhnutné. Nie je nič príjemné, musieť čistiť topánky po každom použití, no udržíte ich tak v kondícii omnoho dlhšie, ako keď sa tomu budete vyhýbať.

Nechcete mať predsa na topánkach viditeľné biele línie a znehodnotiť tak ich materiál. Pár ťahov navlhčenou handričkou po príchode domov vám ušetrí desiatky eur za nový model topánok na zimu.

Štýl nemusí ísť na úkor kvality

Myslíte si, že kvalitnými topánkami zaručene prídete o ich cool dizajn a nezoženiete nič štýlové? Veľmi sa mýlite, veď sa len pozrite na populárne Timberlandy, ktoré by chcel mať každý vo svojom šatníku.

Zimným modelom tenisiek či topánok sa nevyhýbajú ani iné športové značky, medzi ktorými bude určite aj tá vaša. Nike, Vans, Dr. Martens, Ugg či Adidas a mnoho ďalších. Na zimu a do poriadnych mrazov vás vybavia štýlovo a kvalitne

Tenisky na zimu

Zdroj obrázka: Maria Markevich / Shutterstock.com

Ak patríte medzi ľudí, ktorým nie je ľahostajná naša planéta, tak vás možno poteší fakt, že aj medzi dámskymi zimnými teniskami a topánkami nájdete určité modely, ktoré sú označené štítkom "sustainable". Pýtate sa, čo toto slovo znamená? Ide o anglický výraz pre udržateľnosť, a to nielen v móde.

Takto označené zimné topánky sú z veľkej časti vyrobené z recyklovaných materiálov a ich kúpou tak znížite uhlíkovú stopu, ktorá je v porovnaní s ostatnými modelmi nižšia. Aj takto môžete prispieť k udržateľnej móde vy sami.

Dobrou starostlivosťou vám tak navyše topánky vydržia niekoľko zimných sezón a vy tak nebudete musieť kupovať ďalšie modely. Win-win pre vás, našu planétu a aj vašu peňaženku.

Kde dámske zimné tenisky nájdete?

Nikdy by ste nemali podceňovať výber zimných topánok a aj napriek tomu, že sa vám môže zdať niekedy zima mierna, nesiahnite po obyčajných tenkých teniskách. Prechladnutie sa na vás nalepí veľmi rýchlo a môže vás odrovnať na niekoľko dní. Asi vás veľmi nebude baviť mať nádchu, upchatý nos a prípadne aj teplotu.

Majte v zásobe aspoň dvoje štýlové, no teplé zimné tenisky či iné teplejšie topánky, a dajte im počas zimy zabrať. Veď od toho ich máte. Množstvo zimných modelov za skvelé ceny nájdete na FTSHP, kde si príde na svoje každý.

Rovno sa môžete zaregistrovať do Footshop klubu a využívať zaujímavé akcie a zľavy nielen na zimné topánky. Za dopravu nemusíte platiť, ak váš nákup presiahne hodnotu objednávky nad 100 eur.

 Obrovskou výhodou nákupu vo Footshope je aj to, že v prípade, že vám topánky nesadnú, môžete ich bezplatne vrátiť. Toto sa, bohužiaľ, pri kúpe topánok cez internet môže stať, no takto máte záruku, že ak vám daný model nesadne, jednoducho ho pošlete zadarmo späť.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar