Butterfly Body Wrap - poradí si s celulitídou? Recenzia

Butterfly body wrap

Celulitída. Pomarančová koža. Ach.

Žijete zdravo, jete veľa ovocia, zeleniny, rýb, zdravých tukov, pravidelne športujete. A predsa ju máte? Štádiá a viditeľnosť celulitídy ovplyvňuje mnoho faktorov - životný štýl, množstvo tuku v tele, strava, fajčenie, gény, pohyb, vek... Celulitída sa vyskytuje v partiách, kde sa ukladá tuk. Keď sa tieto zásoby tuku zväčšia, vzhľad kože sa zmení a objavia sa známe neatraktívné jamky a hrbolčeky.

Trpí ňou takmer každá žena a zbaviť sa jej je veľmi ťažké. Ale nie nemožné. Dnes našťastie na trhu existuje množstvo rozličných prípravkov a metód, ktoré si s celulitídou aspoň čiastočne poradia. Možností je neúrekom: lymfodrenáž, LPG prístroj, zábaly, masáže... A s vhodným prípravkom si vieme pomôcť aj samy doma

Keďže od svojho tínedžerského veku bojujem s pomarančovou kožou aj ja, skúšam rôzne anticelulitídové produkty. Keď som sa dozvedela o Butterfly Body Wrape, neváhala som a podujala som sa s radosťou na testovanie. Jedná sa o aplikovanie prípravku a následné zabalenie do fólie. Zatiaľ som nič podobné nevyskúšala.

Aký efekt teda Butterfly Body Wrap má? Pomôže vám v boji s hrboľatou kožou? Poďme na to!

Butterfly body wrap

Butterfly Body Wrap obsahuje 3 gély, ktoré si aplikujete v poradí, aké sa odporúča v návode.

Butterfly Body Wrap bojuje kombináciou superpotravín, vysoko-účinných látok a éterických olejov proti ukladaniu tuku v tukových bunkách a odbúrava celulitídu. Balenie obsahuje 3 rôzne gély, fóliu na obalenie problémových partií a orezávač fólie. Priamo na krabici je uvedený návod ako aj popis všetkých 3 prípravkoch a vysvetlenie ich aplikácie. 

Aké účinky má Butterfly Body Cosmetics?

 • zabraňuje ukladaniu tuku a zároveň znižuje počet existujúcich tukových buniek
 • odvádza zadržiavanú vodu v tele
 • zoštíhľuje problematické partie
 • anticelulitídne účinky
 • krajší, jemnejší vzhľad pokožky

Ešte v úvode by som rada podotkla, že ak produkt aplikujete, obalíte sa do fólie a budete si pochrumkávať chipsy - nečakajte žiadne zázraky. Žiadna kozmetika, masáže ani drahé prístroje neurobia robotu za vás. Pokiaľ sa nebudete o svoje telo starať aj zvnútra a pravidelne športovať, veľmi ťažko porazíte celulitídu. 

Butterfly body wrap

Na zadnej strane krabice sa nachádza prehľadný návod na použitie.

Butterfly body wrap

Balenie obsahuje 1 gél body wrap, 2 telový gél po zábale, 3 telový anticelulitídový kontúrovací termo gél, kontúrovaciu fóliu a navyše praktický orezávač fólie.

   Používanie: 9 / 10

Popis produktu aj návod na použitie je napísaný priamo na krabici výrobku. Príde mi to praktické a tiež šetrné. Netreba žiadne ďalšie priložené papierové návody, ktoré koľkokrát aj tak iba vyhodím. Ako teda funguje samotný zábal a čo treba urobiť?

1. Naneste gél body wrap, ktorý je označený číslom 1, na problémové partie. Gél môžete použiť na stehná, zadok, bruško či dokonca paže. 

2. Ošetrené partie zabaľte do fólie, ktorá je súčasťou balenia. Nakoľko máte k dispozícii aj malý orezávač, s fóliou sa pracuje veľmi jednoducho. Ľahnite si, zakryte sa, relaxujte a nechajte gél pôsobiť 45 minút. Produkt tak funguje oveľa efektívnejšie a zároveň sa zbavujete nadbytočnej vody.

3. Po 45 minútach odstráňte fóliu a naneste chladivý gél, ktorý je označený číslom 2. Ten stimuluje metabolizmus a zefektívni výsledok. Po použití produktu sa pre viditeľnejšie výsledky odporúča 2-3 hodiny nejesť.

Gél body wrap (1) som si po namáhavej hot joge naniesla na stehná a zadok, nakoľko to sú moje problémové partie. Produkt však môžete naniesť aj na brucho, boky, či ruky. Gél sa jednoducho rozotiera, má príjemnú nenásilnú vôňu. Po aplikácii si nezabudnite umyť ruky. Následne som sa zabalila do fólie, zakryla som sa dekou a šup do postele relaxovať na 45 minút. Tento krok ma veľmi bavil, oddýchla som si a čítala knižku, kým gél účinkoval.

Samotné pôsobenie gélu vyslovene pocítite - niekto viac, niekto menej. Moje stehná boli ako v ohni - prekrvené, horúce, gél jemne pálil. Nehodnotím to ako negatívum, mne to vôbec neprekážalo, dokonca by som povedala, že v zimnom období to môže byť veľmi príjemné. Každá však máme inú hranicu citlivosti.

Po trištvrte hodinke som si fóliu odbalila, naniesla som chladivý telový gél po zábale (2). Ten pokožku upokojil a naozaj schladil.

Zábaly by ste mali vykonávať raz za týždeň po dobu 5 týždňov. Počas dní, kedy nebudete aplikovať zábal, nanášajte ráno a večer telový anticelulitídny kontúrovací termo gél (3). To, že má termo efekt, ktorý stimuluje mikrocirkuláciu, opäť pocítite. Vaše problémové partie sa po nanesení rozhorúčia.

Butterfly body wrap

Ako prvý aplikujte Gél Body Wrap (1), ktorý má termo účinky a prispieva k zmenšeniu problémových partií. 

Butterfly body wrap

Následne sa zabaľte do fólie a 45 minút relaxujte.

Butterfly body wrap

Po odbalení fólie naneste upokojujúci chladivý telový gél (2), ktorý stimuluje metabolizmus.

   Účinok: 8 / 10

Pôsobenie Butterfly Body Wrap spočíva v účinnej kombinácii high-tech látok, éterických
olejov, super potravín a kompresného zábalu. Ten má za následok osmotický efekt - teda hlavné aktívne zložky účinnejšie preniknú do pokožky a zefektívnia tak svoje pôsobenie. Butterfly Body Wrap dosahuje účinok lymfodrenáže, pomáha odvádzať zadržiavanú vodu v tele. 

Pomôže vám v boji proti ukladaniu tuku, znižuje počet existujúcich tukových buniek a zabraňuje tvorbe nových. Má anticelulitídne účinky a vyhladzuje pokožku. Kontúrovací gél (1) obsahuje chilli, čo znamená že prekrvuje a páli pokožku. Avšak pocit začervenania, pálenia či svrbenia zmizne do 30 minút. Rovnako sa nemusíte báť ani po aplikácii anticelulitídneho gélu (3), ktorý tiež prekrvuje pokožku a má pálivý efekt. Je to úplne normálne.

Butterfly Body Wrap set zatiaľ používam pravidelne 3 týždne. Pozitívne hodnotím, že zábal treba aplikovať iba raz týždenne. Toľko času si na seba nájde každý, ak chce dosiahnuť viditeľný výsledok. V ostatné dni používam podľa návodu ráno a večer anticelulitídny termo gél (3).

Musím konštatovať, že aj napriek tomu, že som neočakávala veľké zázraky, som milo prekvapená. Pokožku na stehnách a zadku mám viditeľne aj citeľne hladšiu a jemnejšiu. Pomarančovej kože som sa, samozrejme, nezbavila úplne. S tým som ani nerátala. Avšak k zábalom som pridala aj pravidelné lekcie bikram hot jogy, ktorá tiež podporuje zbavovanie sa zadržiavanej vody a toxínov. 

Myslím si, že ak k Butterfly Body Wrap zábalom pridáte aj fyzickú aktivitu, upravíte si trošku jedálniček, môžete očakávať slušné výsledky. Zbavíte sa nadbytočnej vody v tele, podporíte mikrocirkuláciu, vyhladíte a zjemníte hrboľatú pokožku.

Butterfly body wrap

Anticelulitídny termo gél si nanášate v ostatné dni, ráno aj večer, mimo zábalu. Môže vás na pokožke jemne pálliť. 

Butterfly body wrap

Miesta, na ktoré ste aplikovali gél môžete mať tesne po zábale jemne začervenané. Do 30 minút sa však pokožka upokojí. 

  Cena: 9 / 10

Cena celého Butterfly Body Wrap setu je 59,99€. Myslím si, že je to cena primeraná účinku. Gély vám vydržia dlho, fólia rovnako. Môže to byť aj veľmi pekný darček, nakoľko set je veľmi pekne zabalený v luxusne pôsobiacej krabici.

Butterfly body wrap

Súčasťou balenia je aj praktický orezávač na fóliu.

Video

Výhody

 • návod je jasne a prakticky napísaný priamo na krabici výrobku
 • pôsobenie zábalu je účinné, odbúrava zadržiavanú vodu
 • pokožka je na dotyk jemnejšia a hladšia
 • anticelulitídny termo gél (3) používate ako doplnkovú starostlivosť, umocňuje efekt zábalu
 • pekné a praktické balenie
 • súčasťou je aj šikovný orezávač fólie

Nevýhody

 • chýba lepšie rozpísané zloženie, i keď sa nachádza na spodku krabice
 • jemné pálenie po nanesení gélu môže veľmi citlivá osoba vnímať odlišne

Orientačná cena

59,90 €

Hodnotenie

Butterfly body wrap

Butterfly Body Wrap môže skvelo fungovať aj ako darček.

   Celkový dojem: 9 / 10

Nebudem klamať, neverím všelijakým novodobým vychytávkam, ktoré vám už za týždeň pomôžu schudnúť, alebo nabrať 5kg svalov či vyformovať postavu do plaviek. Butterfly Body Wrap sa mi však od začiatku pozdával, lebo sa na to ani nehrá. Na svojej stránke butterflybody.eu uvádza, že 92% užívateľov odporúča produkt ďalej, a ja sa do tejto skupiny pridávam. 

Nebude to však zadarmo. Som človek veľmi aktívny, veľa športujem, zdravo sa stravujem a Butterfly Body Wrap mi pomohol dotiahnuť spokojnosť so svojou postavou na maximum. Navyše zábal vnímam ako relax, ktorý si raz týždenne rada doprajem. Mám tak zo seba pocit, že som niečo dobré pre seba urobila. Pokožku na problémových miestach mám po pravidelnom 3 týždňovom používaní hladšiu a jemnejšiu, celulitída je menej výrazná. Pokračujem však ďalej a verím, že po 5 týždňoch, budú výsledky ešte lepšie. Avšak ja som už teraz s Butterfly Body Wrapom v boji proti celulitíde spokojná.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar