Prípravok na spanie Calmin - Recenzia a skúsenosti

Calmin recenzia
 • prírodné zloženie
 • 60 kapsúl
 • cena od 12 

My ľudia prespíme v priemere 24 rokov, čo je približne tretina nášho života. Možno však predpokladať, že toto číslo sa s pribúdajúcimi rokmi bude neustále zmenšovať. Dnes totiž spíme zhruba o hodinu a pol menej než ľudia pred sto rokmi. A dôvody? Uponáhľaná doba, hromada aktivít, málo voľného času či čoraz viac rozšírená nespavosť, zvaná aj insomnia. 

Podľa prieskumov až viac ako tretina Slovákov trpí nespavosťou. Nedostatok spánku sa pritom môže odraziť nielen na našom psychickom, ale aj fyzickom zdraví a výrazne vplývať na kvalitu nášho každodenného života. A tak sa niet čomu čudovať, že na trhu pribúda čoraz viac prípravkov určených na liečbu spánkových problémov. 

My sme uplynulé dni testovali Calmin - voľnopredajný liek, ktorý podľa slov výrobcu podporuje zaspávanie a kvalitný spánok. Je to však naozaj tak? Funguje?

Recenzia Calmin

 O produkte

Výživový doplnok Calmin je určený pre všetkých tých, ktorí majú problémy so spánkom a hľadajú riešenie priamo z prírody. Príčiny nespavosti pritom môžu byť rôzne - stres, nesprávne spánkové návyky či rôzne ochorenia. Poruchy spánku sprevádzajú ruka v ruke poruchy nálad, čo môže výrazne sťažiť naše dennodenné fungovanie. Aj preto je dôležité začať konať hneď a predísť tak hrozbe chronickej nespavosti.

Prípravky na insomniu bez lekárskeho predpisu fungujú na podobnom princípe - upokojiť a navodiť stav relaxácie a pokoja, tak ako aj doplnok stravy Calmin. 

K jeho účinkom patrí: 

 • Upokojenie 
 • Relaxácia
 • Rýchlejšie zaspávanie
 • Kvalitný spánok
 • Odbúravanie stresu

Za prípravkom Calmin stojí značka ADVANCE, ktorá spadá pod českú spoločnosť ADVANCE nutraceutics. Na trhu pôsobí už vyše 10 rokov a v jej portfóliu možno nájsť viacero prípravkov určených na podporu zdravia. Tie sa vyznačujú obsahom certifikovaných surovín a vysokokoncentrovaných extraktov, bez zbytočných pridaných látok. Všetky použité suroviny podliehajú podrobnej vstupnej, ako aj výstupnej kontrole. 

Recenzia skúsenosti Calmin

Calmin patrí pod spoločnosť ADVANCE nutraceutics.

Calmin balenie

V jednom balení nájdete 60 kapsúl. 

 Zloženie

Prípravok Calmin vyniká unikátnou kombináciou účinných látok, medzi ktorými možno nájsť hneď niekoľko overených prírodných pomocníkov v boji s nespavosťou - Chmeľ obyčajný, Valeriána lekárska, Šišiak bajkalský, Mučenka opletavá, vitamíny B5 a B6, L-tryptofan a Melatonín. 

Chmeľ obyčajný

Chmeľ obyčajný má všestranné využitie. Kým v kozmetickom priemysle je obľúbený predovšetkým vďaka svojim schopnostiam spomaliť starnutie pleti, v zdravotníctve je zas najčastejšie využívaný kvôli sedatívnym účinkom pri nepokoji, nespavosti či napríklad aj migréne. Rovnako dokáže upokojiť aj pri stavoch vyčerpania a napätia. 

Valeriána lekárska

Valeriána lekárska, nazývaná aj mačací koreň, pozitívne vplýva na kvalitu spánku a pomáha so zaspávaním. Možno ju však užívať aj počas dňa, pri vyčerpaní, únave či nadmernom strese. Tu je však dôležité vedieť, že Valeriána pri malom množstve pôsobí povzbudivo a naopak, pri väčšom množstve zas upokojujúco. 

V prípravku Calmin sa nachádza vysokokoncentrovaný extrakt Valeriány v pomere 4:1. 

Šišiak bajkalský

Podobnými účinkami ako Valeriána sa môže pochváliť i Šišiak bajkalský. Podporuje kvalitu spánku a taktiež pomáha s únavou a vyčerpanosťou. Taktiež dokáže pomôcť i s bolesťou hlavy, zápalmi v krku, kašľom či dokonca aj menštruačnými bolesťami. Pôsobí aj ako antioxidant. 

Mučenka opletavá 

S Mučenkou opletavou lepšie zvládnete stres a zvýši sa i kvalita spánku. Najčastejšie sa jej užívanie kombinuje s Chmeľom a Valeriánou. 

Vitamíny B5 a B6

Tieto dva vitamíny podporujú mentálne zdravie i normálnu činnosť nervovej sústavy. 

L-tryptofan

Ide o aminokyselinu, ktorú si ľudské telo nedokáže vytvoriť samo a tak je potrebné prijímať ju potravou či formou výživového doplnku. Býva často označovaná aj za aminokyselinu spánku. Hrá dôležitú úlohu pri správnom fungovaní nervového systému a zabezpečuje kvalitný, plnohodnotný spánok. 

Melatonín

Melatonín sa v prípravku nachádza len v menšom množstve. Ide o spánkový hormón, ktorý blahodárne vplýva na kvalitu spánku, ale taktiež napríklad aj na činnosť pohlavnej sústavy. 

Prídavná látka v tomto prípravku je želatína, z ktorej sú vyrobené kapsuly. V zložení sa tiež nachádza i stearan horečnatý, používaný ako protihrudková zložka.

Calmin zloženie

V zložení sa nachádza 8 prírodných látok. 

Zloženie Calmin

Súčasťou je aj protihrudkujúca látka stearan horečnatý. 

 Dávkovanie a uskladnenie

Calmin je prípravok určený na podporu zaspávania a skvalitnenie spánku, čomu zodpovedá aj jeho užívanie. Pre čo najlepšie účinky sa odporúča užívať ho približne pol hodinu pred spaním, v množstve jedna kapsula. V prípade potreby možno užiť aj dve kapsuly. Maximálnu dennú dávku (2 kapsuly) však neprekračujte. 

Prípravok neužívajte počas dňa, pretože na nočný spánok by nemusel mať žiaden vplyv. Kapsule prehĺtajte celé a zapite dostatočným množstvom vody. Vzhľadom na svoje prírodné zloženie ho možno užívať aj dlhodobo, bez rizika návyku. 

Calmin nie je vhodný pre:

 • Deti
 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Ľudí citlivých na niektorú zložku obsiahnutú v prípravku (hrozí alergická reakcia)

Nezabudnite aj na správne uskladnenie. Prípravok skladujte dobre uzavretý na tmavom, suchom mieste.

Calmin dávkovanie

Calmin sa užíva približne pol hodinu pred plánovaným spánkom. 

Calmin kapsuly

Kapsule sú primeranej veľkosti. 

 Moje skúsenosti s prípravkom   Calmin

Aj mňa z času na čas potrápi nespavosť, predovšetkým vtedy, keď mám pred sebou náročný deň. Počas týchto dní nezáleží, či do postele zaľahnem skôr alebo neskôr, vždy to vyzerá rovnako. V hlave mám naraz milión myšlienok a len sa zúfalo prevraciam zo strany na stranu a čakám, kým príde spánok. 
Často si zvyknem niečo čítať, aby som unavila oči, no tento spôsob zvyčajne veľmi dobre nefunguje, a neraz v začítaní ignorujem čas a ostávam tak hore ešte dlhšie. 

Skúšala som už aj rôzne ľudové recepty, z ktorých sa mi najviac osvedčil banán. Stačí si ho dať približne jednu hodinu pred spaním. Obsahuje dôležité látky, ktoré uvoľňujú svalstvo a taktiež i aminokyselinu s názvom tryptofán, ktorá zvyšuje v ľudskom tele hladinu serotonínu, známeho aj ako hormón šťastia. Ten je dôležitý kvôli svojej schopnosti regulovať spánok. Banán však u mňa nefunguje vždy a aj preto som začala hľadať účinnejšiu alternatívu.

Tak som natrafila na Calmin, ktorý okrem iných látok obsahuje i už spomínanú aminokyselinu Tryptofán. Našťastie, netrpím dlhodobou nespavosťou, a tak prípravok neužívam pravidelne, každý deň, ale siaham po ňom vtedy, keď nemôžem zaspať. Niekedy si ho večer pred náročným dňom viem dať len tak preventívne. 

Spočiatku som užívala jednu kapsulu Calminu, tá ale nezaberala vždy. A tak som skúsila dve kapsuly a odvtedy Calmin beriem už len v tomto množstve. A ako na mňa prípravok účinkuje? Približne do pol hodiny od užitia sa cítim uvoľnenejšie, pokojnejšie, ustália sa aj moje myšlienky a prichádza očakávaný spánok. Skrátka, Calmin na mňa funguje presne tak, ako má, a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Calmin recenzia a skúsenosti

Maximálna denná dávka predstavuje dve kapsuly. 

 Cena

Calmin je momentálne dostupný na stránke predajcu za sumu cca 12 €, ktorý zároveň ako priamy výrobca garantuje tú najvýhodnejšiu cenu. 

Navyše, pri kúpe dvoch a viac balení získate doručenie zdarma.

Video

Výhody a nevýhody prípravku Calmin

Výhody

 • čisté prírodné zloženie
 • vysokokoncentrované extrakty
 • jednoduché užívanie
 • uvoľnenie
 • upokojenie mysle
 • zlepšenie kvality spánku

Nevýhody

 • jedna kapsula nemusí postačovať

Skúsenosti užívateľov

„Je dokonalý, měla jsem šílené problémy se spánkem. Teď spím úplně v pohodě 7 - 8 h . DOPORUČUJI !!!!!.“ Hanka 

„Pro mne 1 tableta nestačí, ale po dvou tabletách usínám dobře. Je to tedy pro mne dražší, ale za to, že se vyspím to stojí !!!!“ Holátová

„Koupila jsem si Calmin, neboť jsem měla vleklé problémy se spánkem. Můžu konstatovat, že mi opravdu pomohl. Lépe usínám i spánek je mnohem kvalitnější. Doporučuji jej vyzkoušet..“ Hana S.

„Calmin je výborný. Důležité, že je přírodní a nemá žádné vedlejší účinky, jen urychluje usínání. Měl jsem obavy, že bude mi působit žaludeční potíže, ale po týdenním užívání je zatím všechno pohodě.“ štefan L.

Zdroj: Calmin.sk


Recenzia a skúsenosti Calmin

 Naše celkové hodnotenie

Prípravok Calmin je vhodnou voľbou pre každého, koho trápi nespavosť, či už krátkodobá z dôvodu nadmerného stresu, no pomôcť môže aj pri dlhodobejších problémoch so spánkom. Najväčším benefitom tohto prípravku je jeho prírodný charakter, vďaka ktorému užívanie nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky či nebodaj závislosť.

Aj napriek tomu, že konkurencia medzi podobnými prípravkami na zlepšenie kvality spánku je naozaj veľká, Calmin vyniká svojim jedinečným zložením. Nachádzajú sa v ňom vysokokoncentrované extrakty tých najznámejších prírodných látok, najčastejšie používaných v boji s insomniou, ako napríklad Chmeľ, Valeriána či Šišiak. 

Calmin sa predáva v tmavej fľaštičke, v ktorej sa nachádza 60 želatínových kapsúl prípravku. To, že ide o prírodný, bylinný produkt je jasné hneď po otvorení fľaštičky, z ktorej sa okamžité začne šíriť vôňa sušených rastlín. Prípravok sa jednoduché užíva - stačí jedna kapsula pol hodinu pred plánovaným spánkom. Rátať však treba aj s tým, že táto dávka pre vás nemusí byť postačujúca (tak ako u mňa) a tak možno užiť i dve kapsuly. Pri tejto dávke a pri pravidelnom užívaní vám však Calmin vydrží približne iba jeden mesiac. 

Prípravok upokojuje myseľ, ale aj telo, navodzuje stav relaxácie a pokoja a pomáha skrátiť dobu potrebnú na zaspanie. Keď sa pre neho rozhodnete, už viac nebudete musieť počítať ovečky. Od nás si z hodnotenia odnáša 4,5 hviezdičky z možných piatich. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar