Recenzia - tlačiareň Canon Pixma MG5750

tlačiareň Canon Pixma MG5750

Tlačiareň je bezpochyby užitočným pomocníkom do každej domácnosti, kancelárie či firmy. Určite to sami dobre poznáte. Z času na čas sa vždy niečo nájde, čo je potrebné vytlačiť. Pokiaľ nemáte tlačiareň, s najväčšou pravdepodobnosťou využijete na vytlačenie potrebných dokumentov internetovú kaviareň. Ušetrite si však cestu a v konečnom dôsledku aj svoj čas, a zaobstarajte si kvalitnú tlačiareň.

Poslúžiť vám môže i tlačiareň Canon Pixma MG5750, ktorú sme podrobili testovaniu a vy si teraz môžete pozrieť naše hodnotenie.  

Prvý dojem 

čo nájdete v balení Canon Pixma MG5750

Toto všetko nájdete v balení. Viac zistíte vo videu.

Výrobca Canon prináša s tlačiarňou Canon Pixma MG5750 ideálne vyváženie medzi kvalitou a cenovou dostupnosťou, ktoré možno pokojne označiť za zlatú strednú cestu.

Canon Pixma MG5750 je príkladom domácej multifunkčnej tlačiarne. Zaberá málo miesta, dobre vyzerá a je vyrobená z kvalitných plastov. Nie je to však len o vzhľade. Je tiež nabitá bohatými a praktickými funkciami, ktoré rozhodne nie sú na zahodenie. Okrem bežných funkcií, ktoré od tlačiarne očakávate, obsahuje i automatickú obojstrannú tlač, praktické kopírovanie a skenovanie dokumentov. Zároveň ju dokážete pripojiť k vašej domácej WiFi sieti, čím predídete neželanému zakopávaniu o zbytočné káble.

O tejto tlačiarni možno povedať, že vzhľadom na cenovú kategóriu, do ktorej sa radí, od nej získate viac akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Dizajn a funkcie

Jedným z mála nedostatkov, ktoré môžeme tlačiarni vytknúť, je absencia faxového modemu a čítačky pamäťových kariet. Povedzme si to však narovinu. Fax v dnešnej dobe už nie je tak dôležitým prvkom ako v minulosti a popravde, málokto ho ešte využíva.

ovládanie Canon Pixma MG5750

Ovládanie tlačiarne je pomerne jednoduché.

Sympatická je ale funkcia tlače z cloudového úložiska. Vďaka nej si môžete pohodlne vytlačiť dokumenty, ktoré máte uložené na vašom Google Drive. Musíte však myslieť na to, že to nie je minútovou záležitosťou, ako by ste si možno priali. Tento proces je o niečo zložitejší ako pri konkurentoch, no v konečnom dôsledku treba povedať, že ho s trocha trpezlivosťou zvládnete aj sami.

Ovládanie tlačiarne prebieha prostredníctvom hardvérových tlačidiel. Kým kedysi bol tento spôsob vyhovujúci, v dnešnej dotykovej dobe ho môže niekto predsa len považovať za negatívum. Výrobca ho mohol nahradiť intuitívnejším, dotykovým ovládaním. Na pohyb v menu tlačiarne slúži smerové tlačidlo spolu s ďalšími deviatimi tlačidlami. Na navigáciu v menu a tlač z externých úložísk, ako napríklad USB kľúč, slúži farebný displej s uhlopriečkou 6,2 cm. Displej nie je najväčší, ale na náhľad fotografie a ovládanie úplne stačí.

Tlačiareň Canon Pixma MG5750 vzhľad

Canon Pixma MG5750 má elegantný a zároveň nenápadný dizajn. 

Kompatibilita

Tlačiareň je kompatibilná s Windows od XP až po ten najnovší Windows 10. Nechýba ani podpora Mac OS X. Objem dodávaného softvéru nás však nemilo prekvapil. Ak zvolíte inštalovanie základného balíku, inštalácia potrvá dlhšiu dobu. Do svojho počítača si nainštalujete aj funkcionality, ktoré v skutočnosti vôbec nemusíte využiť. Určite teda odporúčame zvoliť vlastnú inštaláciu a jednotlivé položky si vybrať podľa toho, čo skutočne potrebujete.

tlačiareň Canon Pixma MG5750

Ako sme už naznačili v úvode, nemusíte sa obávať ďalších káblov na vašom stole. Canon Pixma MG5750 sa dokáže pripojiť k vašej WiFi sieti. Vďaka tomu môžete dokumenty a fotografie tlačiť bezdrôtovo. Aplikácia Canon PRINT je dostupná pre zariadenia s iOS alebo Androidom, teda tlač spustíte aj priamo zo svojho smartfónu. Plusom je možnosť spárovania aj aplikácií ako je Evernote alebo Dropbox.

Tlač, kopírovanie a skenovanie

Pri značke Canon sme už zvyknutí na vysokú kvalitu a musíme uznať, že inak to nie je ani pri tomto zariadení. Tlačiareň by sme nenazvali výnimočne rýchlou, no výkon 12 a pol vytlačených stránok za minútu nie je zrovna ani niečo, čo by sme nazvali pomalou tlačiarňou. Aj tu teda platí, že ide o zlatý stred.

technika Canon Pixma MG5750

Samozrejme, pri tlači fotografií musíte počítať s o niečou dlhšou dobou tlače. V našom teste zvládla tlačiareň vyprodukovať 9 stránok za minútu pri tlači fotografií. V danej cenovej kategórií je to teda viac ako slušný výsledok.

Tejto tlačiarni, samozrejme, nechýba ani skener. Ten je dostatočne rýchly pri bežnom skenovaní. Pre zachytenie dokumentu s nižším rozlíšením to tlačiareň zvládla iba za 19 sekúnd. Pri skenovaní pohľadnice pri najvyššom rozlíšení to už bolo 103 sekúnd.  Čiernobiely text oskenujete za necelých 13 sekúnd, no pri farebnej verzií je to niečo málo cez pol minútu.

Canon Pixma MG5750 kopírovanie

Pri tlačení či skenovaní je dostatočne rýchla.

Prevádzkové náklady a toner

Prevádzkovanie tlačiarne Canon Pixma MG5750 vás nezruinuje, akoby sa to ľahko mohlo stať pri iných zariadeniach tohto typu. Pri bežnom a pravidelnom tlačení vás stránka zmiešaného textu a grafiky v prepočte nebude stáť viac ako 5 centov. Ak však nebudete tlačiareň používať dlhšie, môže sa cena za vytlačenú stránku navýšiť. Je to tým, že zásobníky Canon sa pri dlhšom nepoužívaní automaticky prečisťujú, čím míňajú toner.

náplne Canon Pixma MG5750

V balení nájdete úvodnú sadu tonerov.

Prekvapivým je aj netradičný zásobník atramentu. Pri tejto cenovej kategórií má MG5750 zásobník na 5 kontajnerov atramentu: základnú čiernu, modrú, červenú, žltú a pigmentovú čiernu, pre lepšiu tlač dokumentov. Prístup k jednotlivým kazetám je mierne obmedzený. Aj napriek tomu, že jednotlivé sloty pre atramentové kazety sú jednoznačne označené, neobsahujú žiadnu fyzickú poistku. Nedopatrením sa vám teda môže stať, že vložíte zásobník s farbou do iného slotu, než kam patrí.

Canon Pixma MG5750 toner

Canon Pixma MG5750 disponuje netradičným zásobníkom atramentu.

Technické parametre

Špecifikácia

Formáty papiera

A4, A5, B5, 10 × 15 cm, 13 × 18 cm, 20 × 25 cm

Rozhranie tlačiarne

USB, Wi-Fi

Rozlíšenie skeneru

2 400 DPI

Maximálne rozlíšenie tlače

 4 800 DPI

Spotreba v Stand-by

 1,5 W

Cena 

Tlačiareň Canon Pixma MG5750 vám v porovnaní so svojimi konkurentmi v danej cenovej kategórie poskytne naozaj slušnú výbavu za dobré peniaze. Jej kúpa vás vyjde približne na 70 €

Video

Rozbaľovanie

Inštalácia

Ovládanie a tlač

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

  • bezdrôtové pripojenie
  • možnosť tlače z cloudového úložiska
  • kvalitná a ostrá tlač fotografií
  • pomerne nízke prevádzkové náklady
  • rýchly skener
  • vernosť kopírovaných dokumentov
  • automatická obojstranná tlač

Nepáči sa nám

  • absencia faxového modemu a čítačky pamäťových kariet
  • veľké množstvo inštalovaného softvéru
  • ovládanie tlačidlami nemusí vyhovovať každému

Naše hodnotenie

Za najväčšiu výhodu tejto tlačiarne vnímame jej všestrannú kvalitu. Vytlačené fotografie sú bez viditeľného šumu, stačí ich iba vložiť do rámčeka a zavesiť na stenu. Text a grafické prvky vytlačených stránok sú ostré a jasne čitateľné. To isté platí aj o fotokópiách, ktoré sú verné originálu. Pripočítajte k tomu už len skener, ktorý skenuje dokumenty ostro s vernými farbami, a máte ideálnu multifunkčnú tlačiareň do domácnosti, alebo malej kancelárie.

Aj napriek niekoľkým malým zaváhaniam na nás urobila tlačiareň Canon Pixma MG5750 viac ako dobrý dojem. Je to cenovo dostupné zariadenie s rozumnými prevádzkovými nákladmi. Pri dobrej rýchlosti tlače dodáva kvalitné výtlačky textu a ostré fotografie. Jej dizajn pôsobí kvalitne už na prvý pohľad. Kvalita použitých materiálov je na vysokej úrovni.

Ak ste teda pýtate, či tlačiareň odporúčame, naša odpoveď je áno. 🙂

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar