Tlačiareň Canon Pixma TS3150 - Recenzia a skúsenosti

Tlačiareň Canon PIXMA TS3150 recenzia
 • multifunkčná tlačiareň
 • rozlíšenie 4800 x 1200 dpi
 • Wifi
 • cena od 41 

Moderná domácnosť sa v súčasnej dobe zaobíde bez tlačiarne len veľmi ťažko. Či už potrebujete vytlačiť dokument do práce, projekt do školy alebo niečo preskenovať, utekať hneď do najbližšieho copycentra nemusí byť vôbec najpohodlnejšie. Navyše, ak šikovné multifunkčné zariadenie dnes už môžete kúpiť za priaznivú sumu, ktorá vašu peňaženku nezrujnuje.

Ak momentálne zvažujete kúpu tlačiarne do vašej domácnosti po prvýkrát alebo chcete vymeniť vašu starú tlačiareň za novší model, prinášame vám tip v podobe obľúbenej multifunkčnej tlačiarne Canon Pixma séria TS3150.

KOMBO expert testuje pre vás

Ján Koprla

Ján Koprla pracuje v súčasnosti ako servisný technik. Má dlhoročné skúsenosti so servisom domáceho náradia, bielej a čiernej techniky, ktoré sú zároveň aj jeho hobby.

"Naša stará tlačiareň nám slúžila už nejaký ten rok. Netlačila farebne a ani neponúkala možnosť scanovania dokumentov. Dospeli sme teda k rozhodnutiu, že je čas na nový model. Ten sme vyberali predovšetkým na základe ceny a ponúkaných funkcií. Jasnou voľbou bola tlačiareň Canon Pixma ts 3150."

Multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA TS3150 skúsenosti

 Prvý dojem

Ak mám byť úprimný, musím povedať, že pri kúpe akejkoľvek elektroniky hrá u mňa dôležitú úlohu aj značka. Tá je pre mňa totiž často zárukou overenej kvality. Tak to bolo aj v prípade výberu tlačiarne. Hneď na začiatku som vedel, že musí ísť o zariadenie pochádzajúce práve z rúk výrobcu Canon, ktorého tlačiarne sa môžu pochváliť skvelým pomerom cena/výkon. Poďme ale už k testovaniu samotnej tlačiarne. 

Po vybalení tlačiarne z krabice ma prekvapil moderný vzhľad spojený s nadčasovým dizajnom. Ten ešte viac podčiarkuje elegantná čierna farba. Pokiaľ nie ste fanúšikom čiernej, tlačiareň je dostupná aj v bielom prevedení. Pri ňom ale treba myslieť na to, že časom môže jednoducho zožltnúť. Celkovo je však povrch tlačiarne navrhnutý tak, aby vydržal čo najdlhšie - je odolný voči poškriabaniu i zanechávaniu odtlačkov.

Tlačiareň ma kompaktné rozmery - výška 145 mm, hĺbka 316 mm a šírka 435 mm a preto môže byť vhodnou voľbou pre každého, kto hľadá malé, spratné zariadenie.

Obsahom balenia je okrem tlačiarne i napájací kábel, manuál s inštalačným CD a štartovacia sada farebných náplní. V balení sa však nenachádza dátový kábel USB A – B 2 m, ktorý je potrebné dokúpiť.

Po vložení inštalačného CD do počítača ma program navigoval celou inštaláciou tlačiarne. Ktorý kábel kam, ako namontovať náplne či vložiť papier až po samotné nastavenie tlače. Celkovo je inštalácia veľmi jednoduchá a netreba sa jej obávať. Rovnako je to aj s ovládaním a obsluhou tlačiarne. Ovládacie tlačidlá umiestnené na ľavej strane majú intuitívne ovládanie, ktoré zvládne aj malé dieťa.

Canon PIXMA TS3150

Podávač na 60 listov sa nachádza v hornej časti tlačiarne. 

Skúsenosti tlačiareň Canon PIXMA TS3150

Z dolnej časti vychádza vytlačený papier. 

Tlačiareň Canon PIXMA TS3150

Skenovacia časť tlačiarne. 

 Funkcie 

Tlačiareň Canon PIXMA TS3150 je atramentové multifunkčné zariadenie, ktoré umožňuje tlačiť, skenovať i kopírovať. Ide teda o o spojenie 3 v 1.

Veľmi príjemnou funkciou tejto tlačiarne je čoraz viac obľúbenejšia možnosť bezdrôtového pripojenia prostredníctvom Wifi. Vďaka tejto funkcii možno tlačiť dokumenty z hocijakého zariadenia v domácnosti jednoducho, rýchlo a bez nutnosti pripojenia rôznych káblov. Pri používaní nepochybne oceníte i tlač z cloudového úložiska.

Rovnako obľúbená je aj možnosť tlače fotografií, ktorou je vybavený aj tento model. Tlač fotografií prebieha bez okrajov až do 5 x 7".

A čo rýchlosť tlače, ktorá predstavuje pre mnohých pri kúpe jeden z najdôležitejších parametrov? Tlačiareň Canon PIXMA TS3150 tlačí čiernobielo rýchlosťou 7,7 str. za minútu. Farebná tlač je štandartne o niečo pomalšia, konkrétne 4 strany za minútu. Rozlíšenie tlače predstavujúce maximálny počet bodov na dpi, ktoré možno tlačiť je až 4800 x 1200. Tomuto modelu by som však vytkol absenciu automatickej obojstrannej tlače.

Čo sa týka skenera, ten dokáže oskenovať dokument veľkosti A4 približne za 15 sekúnd. 

Canon PIXMA TS3150 obsluha
Multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA TS3150

Ovládanie tlačiarne je jednoduché a samotný výsledok tlače pomerne kvalitný.

Technické parametre talčiareň Canon PIXMA TS3150

 Kompatibilita

Tlačiareň nezaostáva ani po stránke kompatibility. Podporované operačné systémy sú Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 a samozrejmosťou je aj podpora Mac OS X. K podporovaným mobilným systémom patrí iOS, Android, Windows 10 Mobile. 

Ku výbornej kompatibilite tejto tlačiarne nepochybne prispieva aj už spomínané bezdrôtové Wifi pripojenie. 

Tlačiareň Canon PIXMA TS3150 skúsenosti

Tlačiareň umožňuje i tlač fotografií bez okrajov, a to priamo z inteligentných zariadení.  

  Cena

Tlačiareň Canon PIXMA TS3150 sa aktuálne predáva za sumu približne 41 €. Vzhľadom na výbavu a funkcie, ktoré ponúka, ide o veľmi dobrý kompromis. 

Netreba zabúdať ani na prevádzkové náklady a ceny tonerov. Táto tlačiareň využíva len dve atramentové cartrige - čierna PG-545 (cena cca 12 €) a farebná CL-546 (cena cca 15 €). Tie vydržia približne len na 180 strán. Siahnuť však môžete aj po úsporných XL kazetách, ktoré vydržia pri čiernobielej tlači približne na 400 strán a pri farebnej tlači na 300 strán. 

Výhody a nevýhody tlačiareň Canon PIXMA TS3150

Výhody

 • jednoduché ovládanie
 • displej
 • kompaktné rozmery
 • multifunkčné zariadenie 3 v 1
 • kvalita tlače
 • ekonomické XL kazety
 • Wifi
 • pomer cena/výkon

Nevýhody

 • absencia automatickej obojstrannej tlače
 • cena náplní
Tlačiareň Canon PIXMA TS3150

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Multifunkčná tlačiareň Canon Pixma TS3150 je vhodnou voľbou pre každého, kto hľadá vyvážený pomer medzi cenou a výkonom. Prívlastok "multifunkčná" v názve prezrádza, že ide o spojenie troch zariadení - tlačiarne, skenera a kopírky. Tlačiareň je vybavená viacerými praktickými funkciami, či už ide napríklad o možnosť Wifi prepojenia, tlače priamo z chytrých zariadení alebo tlače bezokrajových fotografií. Skrátka, tlačiareň má čo ponúknuť súčasnej modernej domácnosti. Vydarenú výbavu dopĺňa aj výhodná cena, za ktorú tento model dostanete. 

A čo nevýhody? Pri testovaní  tejto tlačiarne ma zamrzela absencia automatickej obojstrannej tlače, avšak na druhej strane pre mňa nešlo o žiaden výrazný nedostatok. Najlepšie na tom nie sú ani náplne. Rozhodne teda odporúčam voliť ekonomické XL kazety, ktorých cena je v prepočte na vytlačené strany omnoho výhodnejšia. 

U nás doma má tlačiareň svoje miesto na písacom stole vedľa počítača, avšak Wifi spojenie umožňuje umiestnenie hocikde v dome. Samotná tlač prebieha veľmi pekne. Nič nebúcha, nič nepríjemné nevrčí. Zariadenie je tiché, nenápadné. Osobne som veľmi rád, že som si zvolil práve túto tlačiareň, s ktorou som nadmieru spokojný a vrelo ju odporúčam všetkým mojim známym, ktorý zamnou často chodia po radu pri výbere nejakého spotrebiča.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Zuzana
Komboš
Zuzana

Teraz som si ju kúpila ale neviem to nastaviť by som už prijala keby tu dal niekto rozumné video ako ju zapojiť od a po z na wifi alebo to je jedno lebo nie každý to vie?Ďakujem za rady.