Zaberá Cemio AU!BLOCK na bolesť nervov? Recenzia

Cemio AU!BLOCK
  • 30 kapsúl
  • na bolesť nervového pôvodu
  • cena od 16 
AU Block recenzia

Niekedy sa môže objaviť náhle a nečakane. Inokedy sa vopred ohlási mravčením, pálením či necitlivosťou, čo je zväčša predzvesť toho, že sa blíži nepríjemná bolesť.

Veru, bolesť nervov alebo aj neuropatická bolesť je skutočne nepredvídateľná a aj napriek tomu, že v začiatkoch zvyknú byť jej prejavy nenápadné a objaviť sa iba z času na čas, postupne môžu prerásť do neznesiteľných bolestí, ktoré už výrazne strpčujú život. 

Žiaľ, liečba bolestí nervového pôvodu je v súčasnosti pomerne ťažká a navyše, veľmi často ju komplikujú vedľajšie účinky liekov.

Aj preto sa stávajú čoraz populárnejšie rozličné alternatívne riešenia, ktoré zahŕňajú predovšetkým zmenu životosprávy, ako aj zvýšený príjem dôležitých antioxidantov a vitamínov.

Tie nájdete aj vo voľne dostupnom prípravku s názvom Cemio AU!BLOCK, ktorý je určený nielen na tíšenie, ale aj liečenie bolesti nervového pôvodu. Čo všetko obsahuje, aké sú jeho účinky a pre koho je vhodný? 

 O produkte Cemio AU!BLOCK

Cemio AU!BLOCK predstavuje potravinu určenú na osobitné lekárske účely, nejde teda o výživový doplnok v priamom zmysle slova.

Aj keď oba druhy prípravkov, teda aj výživové doplnky aj potraviny na osobitné lekárske účely sú považované za potraviny (teda nie lieky), majú vo výžive človeka rozdielne úlohy. 

Pozrime sa najprv na výživové doplnky. Tie sú určené na doplnenie potrebných živín a iných dôležitých prvkov s fyziologickým či nutričným účinkom. Výživovým doplnkom teda človek dodá telu dôležité látky, ktoré by inak mohol prijať aj prirodzenou stravou.

Výživový doplnok je určený primárne pre zdravých ľudí (užívať ho však, samozrejme, môžu i osoby so zdravotnými komplikáciami) a jeho užívanie je zväčša za účelom doplnenia bežnej stravy a zachovania zdravia. 

Výživové doplnky sú dostupné bez lekárskeho predpisu a ich užívanie si nevyžaduje odborný dohľad. 

S potravinami na osobitné lekárske účely je to trochu zložitejšie. Sú síce tiež určené na doplnenie stravy, avšak nie tej bežnej, ich zloženie je prispôsobené nutričným potrebám chorého organizmu

Potraviny na osobitné lekárske účely sú spravidla odporúčané lekárom v prípadoch, keď sa živenie organizmu nedá zabezpečiť v potrebnej kvalite bežnou stravou. 

Prípravok Cemio AU!BLOCK  slúži na plnenie diétneho režimu pri bolestiach nervového pôvodu, ktoré vznikli poškodením nervových vlákien. Aj preto bol tento prípravok navrhnutý tak, aby urýchľoval regeneráciu poškodených vlákien a pomáhal tak odstrániť ťažkosti, ktoré toto poškodenie spôsobuje. 


Kedy je vhodné užívať ho?

Potravinu na lekárske účely Cemio AU!BLOCK vyrába spoločnosť Cemio Switzerland so sídlom v Českej republike, ktorá je však spätá s tradíciou farmaceutickej výroby vo Švajčiarsku. 

  Zloženie prípravku Cemio AU!BLOCK

Potravina Cemio AU!BLOCK obsahuje viacero dôležitých látok, vrátane tzv. pyrimidínových nukleotidov, najmä na báze cytidínu a uridínu. 

Tieto látky sú nesmierne významné, pretože dokážu urýchľovať regeneráciu nervov a tiež zlepšovať prenos nervových vzruchov.

Kombinácia týchto dvoch zložiek vedie k želanej úľave od bolestí nervového pôvodu. 

Prípravok ďalej obsahuje i kyselinu listovú a vitamín B12, ktoré prispievajú k reparačným procesom nervov, čím urýchľujú ich regeneráciu. Cemio AU!BLOCK teda na rozdiel od rôznych analgetík netíši len samotnú bolesť, ale lieči aj príčinu, ktorá viedla k jej vzniku.

V jednej kapsule tohto preparátu sa nachádza 100 mg uridín-5’-monofosfátu, 10 mg cytidín-5’-monofosfátu, 400 µg kyseliny listovej a 3 µg vitamínu B12. 

Okrem vyššie spomenutých zložiek sú v prípravku obsiahnuté aj ďalšie pomocné látky - oxid titaničitý a želatína i glycerol (tvoria obal kapsúl) a maltodextrín v úlohe plnidla. 

Cemio AU!BLOCK neobsahuje lepok ani laktózu, čo určite ocení každý s intoleranciou.

AU Block zloženie

  Dávkovanie 

Odporúčaná denná dávka prípravku Cemio AU!BLOCK je jedna kapsula. Ide ale len o odporúčané dávkovanie, ktoré možno v prípade potreby upraviť, avšak vždy len po konzultácii s lekárom. 

Prípravok Cemio AU!BLOCK by sa totiž rovnako ako iné potraviny na osobitné lekárske účely mal užívať pod dozorom odborníka. 


Je možné Cemio AU!BLOCK kombinovať s inými prípravkami či anagletikami?

Plusom Cemio A!BLOCK je aj to, že ho možno pokojne užívať súvisle aj s inými výživovými prípravkami či bežnými liekmi bez rizika. 

Kombinovať ho môžete aj s analgetikami. 


Po akej dobe začne Cemio AU!BLOCK účinkovať?

Pri výživových doplnkoch sa vo všeobecnosti odporúča ich dlhodobé užívanie, minimálne po dobu troch mesiacov, aby ste mohli pozorovať prvé účinky. 

Potravina na osobitné lekárske účely Cemio AU!BLOCK však dokáže pomôcť už o niečo skôr, cca po 2 mesiacoch dôsledného a pravidelného užívania.

Je dôležité uvedomiť si, že regenerácia nervov je dlhodobejší proces a neprebieha len tak, zo dňa na deň. 


Garancia vrátenia peňazí pri nespokojnosti

Ak po dvoch mesiacoch užívania Cemio AU!BLOCK nespozorujete žiadne zlepšenie, výrobca garantuje vrátenie čiastky, ktorú ste za prípravok zaplatili.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa nemusíte obávať, vyskúšať ho. 

AU Block tablety
AU Block nervová bunka

  Cena 

Preparát Cemio AU!BLOCK výrobca aktuálne ponúka v dvoch baleniach.

Balenie 30 kapsúl sa momentálne predáva za sumu cca 16 €. Pri odporúčanom dávkovaní jedna kapsula denne vám vydrží na jeden mesiac, čo je však ešte krátka doba na to, aby ste mohli spozorovať jeho účinky.

V ponuke je preto aj cenovo zvýhodnené balenie po 2 x 30 kapsúl (na dva mesiace), ktoré sa predáva za sumu 32 €. 

Výhody a nevýhody prípravku Cemio AU!BLOCK

Výhody

  • čisté zloženie
  • bez lepku a laktózy
  • pomáha pri liečbe ťažkostí, ktoré sú príčinou nervovej bolesti
  • jednoduché dávkovanie  - denne stačí užiť iba jednu kapsulu
  • vhodný aj na dlhodobé užívanie
  • predpokladaný nástup účinkov cca po 2 mesiacoch užívania

Nevýhody

  • nutné užívať dôsledne a pravidelne
AU Block balenie

 Naše celkové hodnotenie

Bolesť nervového pôvodu môže byť skutočne nepríjemná a ľahko sa môže podpísať pod kvalitu vášho života. 

Aj napriek tomu, že tabletka od bolesti vám môže na chvíľu uľaviť a pomôcť, z dlhodobého hľadiska nejde o vhodnú a ani dobrú voľbu. Navyše, nerieši príčinu vašej bolesti.

Ak chcete riešiť aj príčinu, potom siahnite po potravine na osobitné lekárske účely Cemio AU!BLOCK.

Tento voľnopredajný prípravok môže byť účinný pri bolestiach chrbtice, pri syndróme karpálneho tunela či pri periférnej neuropatii, vrátane tej diabetickej. 

Obsahuje látky, ktoré majú priaznivý vplyv na poškodené nervy a dokážu aktivizovať vlastné opravné procesy.

Vďaka tomu pravidelné užívanie prípravku prináša zníženie bolesť, zlepšuje pohyblivosť a umožňuje návrat k bežným činnostiam a k normálnemu fungovaniu. A to všetko už v priebehu dvoch mesiacov. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar